Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 wrzesień 2018 - 10:04

Albo silnik wy-trymować .


  • mifek lubi to

#62 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 wrzesień 2018 - 17:51

Przymierzam się do zakupu 7-konnego dwusuwa. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia dotykał, pływał etc...

Silnik ma być jako dodatkowy przy RiverFoxie 420 podczas pływania po Wiśle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja posiadam, ale za wiele nie mogę napisać ponieważ posiadam go zbyt krótko. Jest jeszcze na dotarciu. Ale mogę napisać, że w pojedynkę na Kolibri KM300 rozpędzam się do 23-24 km/h. Przy 1/3 odkręconej manetki można płynąć w ślizgu 16-18 km/h. Spalanie szacunkowo myslę, że oscyluje w granicach ok. 1 l/godz. Ale to tylko szacunkowo, bo przepływałem ok 4 godz.


  • Wartoslaw lubi to

#63 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 28 wrzesień 2018 - 21:26

ju kupilem 7 km jutro pierwsze testy na jeziorze,wyglada solidnie co bedzie czas pokaze



#64 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 30 wrzesień 2018 - 17:05

ju kupilem 7 km jutro pierwsze testy na jeziorze,wyglada solidnie co bedzie czas pokaze


Jak wypadły testy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#65 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 18:15

testowne ponton  360 cm na 1/3 manetkiw dwie osoby 12-13 km na godzine szybciej nie dawalem ma sie docierac 30 h ,ale samemu mysle ze spokojnie ponad 20 km pujdzie,pali od strzala jak narazie nic zlego nie moge powiedziec



#66 OFFLINE   lukk

lukk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 październik 2018 - 19:58

Przymierzam się do zakupu 7-konnego dwusuwa. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia dotykał, pływał etc...

Silnik ma być jako dodatkowy przy RiverFoxie 420 podczas pływania po Wiśle

Mam 7KM dwusuwa od Storma.

Kupiłem ten model, bo uznałem, że te ~25kg to taki maks jaki chcę nosić, a silnik używam jako mobilny. Dwusuw, bo nie muszę się przejmować jak go kładę, a ciut wyższe zużycie paliwa i głośniejszą pracę przeboleję.
Po sezonie użytkowania oceniam dobrze. Nie zawiódł, odpala raczej bez problemu. Podoba mi się, że ma 2.8l zbiornik paliwa, nie używam linii paliwowej, tylko wożę kanister 5l, dolanie paliwa raz na 2 godziny aż tak nie przeszkadza, a mniej gratów i szpejów pod nogami.
Użyte materiały wydają się naprawdę w porządku, gorzej z wykończeniem, np. śruby trzymające blokadę trymu na wstecznym mają ostre krawędzie. Nawalone sporo smaru, ale raczej średniej jakości. Kable niespecjalnie zabezpieczone, przewód biegnący pod blokiem silnika goły (tzn. bez dodatkowej koszulki czy pancerza), warto poświęcić kilka minut i trytytek na uporządkowanie tego.
Właśnie dziś robiłem mu mały przegląd przed zimą i zauważyłem, że wężyki paliwowe są lekko przypocone na łączeniach (te "cieńsze" za kurkiem). Są tam użyte proste druciane opaski zaciskowe, dałem solidniejsze.

Moja ocenia ogólnie jest dobra. Faktycznie dostajemy silnik, który wyjmujemy z pudełka, zakładamy na łódkę, wlewamy paliwo i płyniemy. A drobiazgi można sobie samemu dopracować.

 

Pytanie: czy kojarzycie może jakiego dokładnie modelu jest to kopia? Pytam "na zaś", bo o ile sporo części jest w tym samym sklepie, który je sprzedaje o tyle nie wszystkie tam są. Nawiasem mówiąc próbowałem również znaleźć jakieś źródło tego silnika w samych Chinach (Aliexpress, Alibaba i podobne) i nie udało mi się. Za to licznik motogodzin/obrotomierz, który w.w. sklep sprzedaje za 80zł znalazłem za niespełna $6, oczywiście z wysyłką :D



#67 OFFLINE   lukk

lukk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 październik 2018 - 20:07

testowne ponton  360 cm na 1/3 manetkiw dwie osoby 12-13 km na godzine szybciej nie dawalem ma sie docierac 30 h ,ale samemu mysle ze spokojnie ponad 20 km pujdzie,pali od strzala jak narazie nic zlego nie moge powiedziec

Jeśli to ten sam 7KM 2T to brzmi to bardziej jak max możliwości tego silnika w 2 osoby niż 1/3 manetki (chyba że bardzo lekkie osoby), ale fakt że manetka jest tu mocno nieliniowa.
U mnie na pontonie 330 z płaskim dnem spostrzeżenia są takie:
-w 2 osoby łącznie ok 160kg i trochę szpeja 13km/h to taki stabilny maks i o ślizgu można pomarzyć,
-2 lżejsze osoby (łącznie ~140kg) i mało gratów to tak na granicy ślizgu (jakieś 17km/h i podłoga mocno pracuje, czuć falę pod nią),

-samemu spokojnie na pół gwizdka się ślizga i osiąga ok. 24km/h.
Ciekawe mogłyby być eksperymenty ze śrubą o większym skoku, ale takiej do tego silnika nie znalazłem.



#68 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 06 październik 2018 - 20:14

ja robiłem 4km 4suwa.na pierwszy rzut oka to yamaha ale diabeł tkiw w szczegółach

za małe otwory na wpływie  wody w dole spodziny doprowadziły ze sie przytkały syfem, zilem czy czyms takim

woda nie szla w obieg układu chłodzenia.

wirnik szlak trafił. był totalnie łysy.

onudowa pompy wody podtopiła sie i plastik zakleił wypływ z obudowy pompy wody.

silnik grzła sie  i górna tuleja podtopiła sie.

z silnika poszedł dym i własciel zorientował sie ze cos sie dzieje.

 

ogolnie silnik dało sie reanimowac.

wirnik pompy wody był w zestawie. wystarczyło załozyc obudowe pompy wody od yamahy

za ma



#69 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 11 październik 2018 - 18:34

Dobra, obiecalem ze cos napisze to pisze ;]. Dzisiaj pierwsze wodowanie Aluma 405, lodka idzie jak dzika.. lecialem 4xkm/h banan na gebie... ale po paru zmianach miejscowek

nagle zauwazylem ze przestala woda wyplywac z wylotu chlodzenia... i czar k.. prysl. Srodek jeziora i 1.5h dryfu do brzegu;/.  

 

NIe wiem co sie spieprzylo, jutro jade do mechanika - generalnie probowalem pompka przepchac bo moze jakis syf sie dostal itp.. ale nie pomoglo. Silnik na niskich obrotach czuc powietrze pod dlonia

z otworu jedynie. Natomiast wkrecajac na wyzsze obroty cieknie woda.. a za jakis czas para... takze nic dobrego o silniku powiedziec narazie nie moge. W ogole ten otwor wylotu wody jest tak malutki ze gdy odpalilem silnik 1 raz pod keja to ta woda to nie leciala pelnym strumieniem ale takie sikania jak przy problemach z prostata... pomyslalem sobie moze to tak ma byc i ogien na wode... przeczucie mialem chyba dobre.  Moze ktos ma jakies doswiadczenia i mial podobne problemy ? 

 

Silnik F18 4suw


Użytkownik horac edytował ten post 11 październik 2018 - 18:37


#70 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 październik 2018 - 19:34

Stawiam, że wirnik wody się rozpadł.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • S.N. lubi to

#71 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 11 październik 2018 - 20:39

Stawiam, że wirnik wody się rozpadł.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

 

 

Slabo ze w trakcie pierwszego plywania, mam zapasowy, ale jakosciowo pewnie to samo badziewie. Wiesz moze Pawel co moze byc przyczyna ze w tak krotkim czasie awaria chlodzenia ? 



#72 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 11 październik 2018 - 21:47

Jeżeli pasuje to wsadź oryginał z Yamahy i będzie spokój , jaki powód proste niska jakość

#73 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 11 październik 2018 - 21:49

a to nie ma sie docierac 30 h ,odrazu przy pierwszym plywaniu pelna p...zda ??



#74 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 11 październik 2018 - 21:58

a to nie ma sie docierac 30 h ,odrazu przy pierwszym plywaniu pelna p...zda ??

 

 

ma, te silniki sa wstepnie dotarte, wieksze obroty wkrecalem tylko na pare sekund zeby wejsc w slizg - a to chyba normalne. 



#75 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 październik 2018 - 22:02

Slabo ze w trakcie pierwszego plywania, mam zapasowy, ale jakosciowo pewnie to samo badziewie. Wiesz moze Pawel co moze byc przyczyna ze w tak krotkim czasie awaria chlodzenia ?

Wirnik powinien być posmarowany przed pierwszym użyciem, bo w momencie pierwszego rozruchu pracuje często na sucho. Może się wtedy porwać . Możliwe, ktoś zapomniał. Inna opcja to materiał badziew, chociaż to mało prawdopodobne. Możliwe, że jakieś drobiny z gumy poleciały w kanały i coś przytykają, na przykład sikacz. Jedyna pewna metoda to rozebrać i obejrzeć pompę, jak nie pompa a wirnik cały, to zagwostka.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#76 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 październik 2018 - 22:05

a to nie ma sie docierac 30 h ,odrazu przy pierwszym plywaniu pelna p...zda ??

Nie, można robić krótkie przeloty na maksa już po paru godzinach. Docieranie na wolnych jest jeszcze gorsze, bo paliwo rozcieńcza olej.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#77 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 12 październik 2018 - 12:27

Wirnik powinien być posmarowany przed pierwszym użyciem, bo w momencie pierwszego rozruchu pracuje często na sucho. Może się wtedy porwać . Możliwe, ktoś zapomniał. Inna opcja to materiał badziew, chociaż to mało prawdopodobne. Możliwe, że jakieś drobiny z gumy poleciały w kanały i coś przytykają, na przykład sikacz. Jedyna pewna metoda to rozebrać i obejrzeć pompę, jak nie pompa a wirnik cały, to zagwostka.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

 

 

Rozebrane, obudowe pompy szlak trafil razem z wirnikiem, guma oczywiscie zasyfila cala obudowe, a najgorsze ze sie otwor rozcentrowal. Ktos musial silnik na sucho odpalic

albo faktycznie chinole cos spieprzyli swoimi raczkami. Takze obudowa pompy wody razem z wirnikiem do wymiany.

 

Sama obudowa pompy wody do yamahy kosztuje 600 zl ;]

Do Storma 64 zl + wirnik - tyle dobrego



#78 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 12 październik 2018 - 15:22

Różnica w cenie jest proporcjonalna do jakości wyrobu , nie oczekujmy cudu za 60zl

#79 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 12 październik 2018 - 19:22

tutaj film dlaczego jakosc kosztuje

 



#80 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 12 październik 2018 - 21:19

Myślałem nad sprzedażą starej czterokonnej yamahy i kupnie mocniejszego storma. Od tej decyzji odwiódł mnie Kolega. WALDEK jesteś WIELKI - DZIĘKI!!!!
@evin świetny filmik




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych