Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

filmy pokazujące różne techniki rzutowe w CASTINGU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   lukas

lukas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 06 listopad 2006 - 16:17

a'propos bassow, to lowilem troszke w usa - to glupia ryba. w porownaniu z najbardziej-denerwujaca-ryba-naszych-wod - boleniem. nie ma porownania. zauwaz, ze basy mozna lowic bedac 1,5 metra od nich. z boleniem ciezko by bylo (sam nie mam doswiadczen - 2 sztuki przez przypadek).

#82 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 listopad 2006 - 16:27

lukas@ Gdyby chcieć przedstawić to w procentach to grubo ponad 90% czytaczy forum używa głównie kołowrotka ze stałą szpulą czyli korby. Castingowcy to zaledwie kilka procent i tutaj nie wiadamo nawet jak ich liczyć lub jak wolisz co rozumieć pod pojęciem castingowca. Jeżeli mają to być ludzie w ogóle bez korby w domu to jest ich raptem kilku.
Natomiast główny problem polega na tym, że wielu ludzi próbuje mniej lub bardziej udolnie udowadniać, który kołowrotek jest lepszy z, którego dalej leci i.t.d.
Forum w calej swojej historii nie umiało się dorobić zakładki castingowej. Liczna grupa okazjonalnych użytkowników castingu wiedzie prym i uważnie czuwa, żeby nie powiedzieć złego słowa o korbie. Ten problem nie jest cały czas rozwiązany.
A przeciesz nie chodzi o to co jest lepsze czy gorsze tylko o to, że są dwa typy kołowrotka i tyle. W Szwajcarii, w jednym z kantonów łowi się pstrągi na ramę. Jednak nikt z tego powodu nie rwie sobie włosów czy nie wszczyna bójek słownych.
Ciągłe dyskusje sprzętowe i okołosprzętowe wynikają głównie z tego, że właściwości tych dwóch technik próbuje się mieszać lub przerabiać na inną metodę w/g zasady- Polak potrafi. Na tym polega pewien koloryt tego forum.

pozdrawiam

#83 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 listopad 2006 - 16:33

@Thymallus, może to i dobry pomysł z tą zakładka o castingu? ciekawe co na to Remek. Żeby się tylko, nie okazało, ze w zakładce o caście jest jeden post na tydzień
pozd JW :D

#84 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 listopad 2006 - 16:50

@Thymallus, może to i dobry pomysł z tą zakładka o castingu? ciekawe co na to Remek. Żeby się tylko, nie okazało, ze w zakładce o caście jest jeden post na tydzień
pozd JW :D


Hmmm ... Friko już dawno mnie prosił o taką zakładkę. Wtedy uznałem, że chyba nie jest potrzebna bo co zrobić z pozostałymi metodami - spinning, trolling, jerkowanie. Szczerze mówiąc na dzień dzisiejszy nie widzę sensu forum Off topic ale o zakładce casting chętnie bym pomyślał. Tylko co z resztą? Czy zrobić osobny casting i resztę pozostawić tak jak jest i wtedy w castingu będzie tylko na temat lekkiej i średniociężkiej odmianie?

Pozdrawiam
Remek


#85 OFFLINE   lukas

lukas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 06 listopad 2006 - 16:50

Panowie!
ja widze, ze kazdy z nas mowi o tym samym, ale dalej dyskutujemy:) coz, to cecha narodowa chyba??:D))

a tak na marginesie to sandacze na zegrzu PODOBNO strasznie lupia - ruszylo sie - info od miejscowego i ze sklepu na wybrzezu gdanskim w wawie.

#86 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 listopad 2006 - 17:19

u mnie w wiosce też sie ruszyl. ludnośc trzepie po 30-40 sztuk dziennie, rzadko ktory przekracza 35 cm... przynajmniej w miescie...

#87 OFFLINE   lukas

lukas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 06 listopad 2006 - 17:36

coz...
kolo mnie - w miescie - na bazarku sprzedaja sandaczyki 15-20 cm. podobno z chodowli w prywatnych stawach.:(((
Panie, ja tam nie wiem, dla mnie to okuń - sprzedawca.

#88 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 listopad 2006 - 19:29

cyt. Remek


Hmmm ... Friko już dawno mnie prosił o taką zakładkę. Wtedy uznałem, że chyba nie jest potrzebna bo co zrobić z pozostałymi metodami - spinning, trolling, jerkowanie. Szczerze mówiąc na dzień dzisiejszy nie widzę sensu forum Off topic ale o zakładce casting chętnie bym pomyślał. Tylko co z resztą? Czy zrobić osobny casting i resztę pozostawić tak jak jest i wtedy w castingu będzie tylko na temat lekkiej i średniociężkiej odmianie?

Myślę, że w zakładce castingowej powinny byc wszystkie tematy związane z używaniem multiplikatorów, bez względu na to czy ktoś tylko jerkuje, łowi w morzu itd. jeśli jest faktycznie tak, jak mówi Thymallus, ze ponad 90% użytkownikow forum to spinningiści to niech reszta działów bedzie jak jest do tej pory. Możesz dać hasło ilu użytkowników posługuje sie multiplikatorem i w jakim stopniu. Będziesz wiedział ilu potencjalnych czytelników będzie w zakładce cast.
pozd jerzy :D

#89 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 listopad 2006 - 19:56

no coz.. moim zdaniem dzial casting moze miec wieksze zainteresowanie niz off topic - ale to tylko moje zdanie :mellow:

#90 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 06 listopad 2006 - 20:02

Byłem przeciwnikiem działu Offtopic, jestem przeciwnikiem działu casting. Już to kiedyś argumentowałem więc nie będę się powtarzać. Remek zrobi jak będzie uważał za słuszne, a ja się dostosuję.

#91 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 listopad 2006 - 20:08

Sądzę Jurku, że taka weryfikacja nie będzie rzetelna. Znam wielu wędkarzy deklarujących się jako castingowcy. Kontakt z nimi nad wodą burzy te zapewnienia. Na dziś w miarę obiektywnym sposobem uchwycenia proporcji pomiędzy tymi sposobami połowu jest przeliczenie ilości castingowców na zlotach rzecznych jerkbaitu do łącznej ilości uczestników. Natomiast ilość czystych spiningwców na korbę też jest bardzo mieliczna. Z obecnych na forum potrafię wymienić tylko kilku. Reszta wędkarzy to konstrukcje dwutorowe. I tutaj właśnie nieliczyłbym na prawdziwe wypowiedzi internetowe. Oczywiście jeżeli zależy ci na jakimś obiektywiźmie.
To podobnie jak czyta się czy słucha programu rządzącej koalicji. Ponad tysiąc kilometrów autostrad w ciągu tej kadencji. Jak się dokładniej przypatrzeć to w planie na przyszły rok jest 6km. słownie -(sześć kilometrów).
Natomiast ilość ludzi zainteresowanych tą techniką jest dużo większa. Oni pragną wiedzy castingowej jak ryba wody. Powstanie oddzielnej zakładki może dodatkowo przerwać nieustającą próbę budowy spiningo-castingu. Czegoś takiego po prostu nie ma. A, że frekwencja będzie mniejsza - no cóż?. Wszędzie początki są trudne.

pozdrawiam

#92 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 listopad 2006 - 20:53

a ja to nawet wiem gdzie te 6 km ma powstac. :mellow:
to pierwsze kilometry drogi po wjechaniu do polska przez przejscia przy kolbaskowie :mellow:


taaaaaaak polska piekna kraj





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych