Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

9 stopowy allrounder w #6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 27 styczeń 2012 - 11:49

A mnie MHX po głowie chodzi :unsure:
i pewnie coś z tego bedzie :mellow:
Pzdr,
Fatso
P.S. To tak bardziej pod streamera

#22 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 styczeń 2012 - 14:01

A nie lepiej tutaj stuknąć i na miarę...


http://img842.imageshack.us/img842/5576/87545167.jpg

#23 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 27 styczeń 2012 - 14:12

Bo liczne muszkarze jakoś na miarę nieszczególnie, jeno fabryczne gotowce :wacko:
Żeby chociaż jakiś napis zindywidualizowany ... :unsure: a i to nie ;)
To ja wolę sam i ten nieszczęsny MHX jakoś mi po głowie łazi ...

Kuba! Idźżesz do pracowni jakowejś i obstaluj patyk!

Pzdr,
Fatso

#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 styczeń 2012 - 14:16

Nie wiem czy tak się nie skończy.
Na razie chyba z potrzeby wędki i braku kasy wciągnę... stx taimena, będzie robił jako kij backupowy lub do pożyczenia, jakby ktos chciał, a przy okazji, jak będzie wena to poprosze kolegę o zbudowanie kija. Choć na oku tez mam z axisa w zacnej cenie

#25 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 styczeń 2012 - 14:18

W tych fabrycznych blanki ok, ale jak mi w moim SAGE Xi3 #9 korek pod kciukiem siada to się wkur.... i dwa kije muchołapy w pracowni zrobiłem... Kiedyś tylko muchówki firmowe, znaczy się od producenta.

#26 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 styczeń 2012 - 14:18

Kuba a zapytaj Krzyśka Zielińskiego jak tam u niego z resstafinem sprawy się mają, może dostał już blanki muchowe.

#27 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 27 styczeń 2012 - 21:37

Bo liczne muszkarze jakoś na miarę nieszczególnie, jeno fabryczne gotowce :wacko:
Żeby chociaż jakiś napis zindywidualizowany ... :

Zindywidualizowany,zindywidualizowany-dobre wędki mają fabryczne numery indywidualne. :lol: A dedykacje-Pan Kaziu dla Pana Miecia-przy całej sympatii dla obydwu-już nie dla mnie.No i kwestia prozaiczna-sprzedanie customa może być trudniejsze.pzdr-Paweł

#28 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 28 styczeń 2012 - 08:54

Niestety wielu wedkarzy przejechalo sie na muchowkach zbrojonych w kraju. Powodow bylo wiele, czesto widac chociazby po zdjeciach oferowanego do sprzedazy sprzetu.

Zakladajac, ze mam osobe, ktora na prawde zna sie na zbrojeniu muchowek to w wiekszosci wypadkow wybieram customa. Wychodzi taniej, mnie oczywiscie bo jeszcze nigdy nie zaplacilem za blank oficjalnej ceny. Biore inne przelotki ( tytanowe- kosztuja jedynie ciut wiecej od H&H) lepszy korek itd. Reszte zostawiam mniej wiecej jak fabryczne. Roznice potrafia byc bardzo duze, wole jak robi to koles z wasem niz Filipinka w fabryce.

Bujo

#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 styczeń 2012 - 12:21

Dużo jest w tym prawdy co Michał pisze.
Dla mnie najwieksza niedogodnością customa jest oczekiwanie na realizację, sięgające czasem jakiś absurdalnych terminów oraz podobne sytuacje w przypadku ew złamań czy kłopotów.
Teoretycznie w sklepie mam to załatwione między od reki na naście dni

#30 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 styczeń 2012 - 17:31

@kardi - możesz coś napisać o numerowanych kijach, trochę szczegółów. Ciekawi mnie ten temat...

#31 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 styczeń 2012 - 17:34

A ja już #6 wessałem i to niefabryczną i z nieistniejącej już pracowni :D.

#32 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 styczeń 2012 - 17:38

No to się pochwal, co to za patyk...

#33 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 styczeń 2012 - 17:39

CD XLS 9 stóp #6.Zobacz czy jest jeszcze w dziale sprzedam.Od Fatso kupiony wykonanie XRods.
Jeszcze wisi z fotkami.

#34 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 styczeń 2012 - 17:43

Widziałem - Masz okazję przetestować na zlocie. Możemy jechać razem, tylko dojedź na Śląsk i koniecznie z tym lotniczym paliwem do kukuruźników... Było pyszne. :mellow:

#35 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 styczeń 2012 - 17:46

Andrzeju odpuszczam ten zlot ale pewnikiem na jesiennym się spotkamy na Dunajcu, a paliwko nabiera mocy i smaku :D
Wierzę, że będzie B).

#36 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 28 styczeń 2012 - 21:35

@kardi - możesz coś napisać o numerowanych kijach, trochę szczegółów. Ciekawi mnie ten temat...

@Lady-wędki Winstona(opisuję BIIIx),ale i inne mają indywidualny nr koło opisu przy korku i na każdej z 4 części przy złączu-mały,ale czytelny.Na karcie gwarancyjnej widnieje podpis osoby dokonującej finalnej kontrololi.Wędki Hardy-opisuję angielskie deluxe i ultralite-niewielki opis literowo cyfrowy tuż nad korkiem.Powtórzony i oczywiscie wpisany recznie na karcie gwarancyjnej.Nawet na wędzisku spinningowym Hardy favourit(7 stóp,6 drucianych przelotek kawał korka i 2 pierscienie-szczyt prostoty i lekkości)-indywidualny nr.na blanku potwierdzony recznie w gwarancji.To cieszy :D Chciełbym powiedzieć,że wędka zrobiona na zamówienie z pewnościa jest ciekawą alternatywą.Aha-śliczne zdjęcie w wątku.kardi










l

#37 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 styczeń 2012 - 22:47

Dzięki za info. Pytałem dlatego, że będąc 1,5 roku temu na etapie kupna kija pod szczupaka brałem pod uwagę patyki takich producentów jak Winston, Sage i Hardy. Dostępność Sage Xi3 na miejscu (Tychy Taimen) zdecydowała o wyborze tejże firmy. Cena zakupu podobna dla wszystkich trzech, no może trochę taniej Sage. Wybrałem Xi3. Po kilku miesiącach eksploatacji korek pod kciukiem zaczął mi siadać, niby detal jednak nie do pomyślenia przy takiej kasie. Mówi się trudno. Sam blank potęga, miałem już poprzednią wersję Xi2 #6. Dużo nie było myśleć. Wiadomo co wybrać...
Mając znajomego w sklepie ze sprzętem muchowym słyszałem o kilku reklamacjach na podobne dolegliwości co moje u takich producentów jak G i H - wyspiarskie kije i to przy górnej półce. Wnoszę, że masowa produkcja nawet na najwyższym szczebelku w ramach oszczędności stosuje kiepski korek...
W pracowniach zrobiłem sporo z różnym skutkiem, jednak komponenty były zawsze pierwsza klasa. Od roku buduję w Krakowie, obecnie odebrałem piąty patyk. Jak dla mnie bomba... Mam to co zamawiałem, widać trochę na fotce. Stylizowany pod upodobania. Już wiesz skąd ciekawość o numery seryjne. :D
Gdyby tak na targach w Zabrzu lub innych krajowych można było pomacać i porównać kilka top modeli znanych producentów. Jednak to tylko w Erze...
Przy okazji wypytam znajomego czy reklamowane G i H miały numerki fabryczne na blanku...

#38 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 31 styczeń 2012 - 08:59

Od dwóch lat używam Winstona LT5 AFTM 5 8'9''. W tej chwili jest to najczęściej używana przeze mnie wędka. Gdybym miał mieć jedną wybrałbym właśnie LT.

#39 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 31 styczeń 2012 - 10:44

A dlaczego akurat LT i czy masz porównanie z czymś innym podobnej klasy? :D
Pzdr,
Fatso

#40 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 31 styczeń 2012 - 11:20

Porównanie mam- machałem, miałem lub łowiłem- Sage LL,RPL,SP, SP+, SLT, XP, ZXL, TCR, ZAxis; Winstonem WT, B2t(?), LT oczywiście, G.Loomisem GLX, Szarym i czarnym Loopem. Nie znam SCotta, Hardyego i T&T. Sedży miałem najwięcej w ręce bo na północy były najpopularniejsze. Prócz tego łowiłem też kilkoma tańszymi kijami (Daiwa,Cormoran itp.). Czemu LT? WT jest dla mnie przyjemniejszy, Zaxis lepszy do linki tonącej, a LT można połowić delikatniej, ale też założyć sink tip i zonkera na łososiowej 2 z oczami i też daje radę. Ten kij ma stosunkowo delikatną szczytówkę i dużo mocy w dolniku. Nie miałem na niego wielkich ryb- największy pstrąg miał 54 cm, kij poradził sobie z nim bez jęknięcia. Do tego pięć części i dlatego w samochodzie oprócz koła zapasowego zawsze leży tuba z LTkiem.