Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Sparta Rods

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
683 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2019 - 00:05

Nie do końca się zgodzę.

Piszesz ze 90gr dla blanku to dużo.
Łukasz nie podał długości więc nie wiadomo o czym rozmawiamy.
Każde dodatkowe centymetry w dolniku zwiększają znacznie wagę blanku przy pełnym pręcie.

 

 

Tak, masz rację - założyłem że mówimy o blanku jednoczęściowym długości nie większej niż 7 stóp, powiedzmy 6'8".

Jeżeli to są 8-stopówki w jednym kawałku to 90 gr byłoby normalną wagą, chociaż ponad 3 uncje w tej mocy to ważą blanki salmon & steelhead jeszcze dłuższe i w dwuskładzie ...

 

Pisząc o pancernych blankach miałem na  myśli ogólną zależność - kompromis pomiędzy często wykluczającymi się wartościami. Jeżeli w danym przypadku łowiąc np. pełnym blankiem uważasz że jest on czuły - to gdby ten sam blank był częściowo "wydrążony" w środku to byłby jeszcze czulszy z tego prostego powodu że byłby lżejszy. Aczkolwiek w przypadku konstrukcji UL są to raczej zyski/straty teoretyczne ze względu na gabaryty blanków


  • fryc203 lubi to

#242 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 styczeń 2019 - 01:58

Nie wciskaj mi kitu. Chyba ja wiem lepiej od Ciebie co miałem na mysli i czego dotyczyło stwierdzenie "nawijać makaron na uszy"

Ty widzę nie masz zielonego pojęcia co oznacza to powiedzenie, więc nie wciskaj mi czegoś czego nie napisałem.

 

Ja też  zrozumiałem tak jak koledzy wyżej.  Jeżeli nie chciałeś napisać tego co napisałeś, oznacza że sam nie rozumiesz zwrotów których używasz. A to już nie dobrze...                                                     

 

 Widzę ,że prawda zabolała i jest foch.

I to by było na tyle rzeczowej merytorycznej dyskusji z Tobą.

POPROSZĘ MODERACJĘ O WYKASOWANIE WSZYSTKICH MOICH WPISÓW W TYM WĄTKU. Niech zostanie nieskazitelny. 

 

 

Merytorycznej rozmowy z twojej strony nie widzę i nie widziałem w ostatnich tematach, jest atak a potem odwrót na ogonie. Prawda jest taka ze facet nie wycofuje się tego co mówi.   

 

 

  Co do samych wędek. Mam nadziej że ich nie dostaniesz do rąk, bo nawet jeśli były by najlepszymi na świecie napisał byś co innego.  

Bo najwidoczniej jest Ci to na rękę.  Płytkie to i nierozsądne zachowanie ale spójne z tym co tu dziś zaprezentowałeś.

 

 

  Mi bardzo podoba się okoniówka. Solid carbon jest specyficzny przez wage i moc ale takiego szczytu nie ma żaden kij który miałem w rękach.

Dla tych co patrzą na tip może być strzałem w dziesiątke.  Co gorsza dla pazernych rodbuilderów ;)  może to być solą w oku, kij który zastąpi dwa lub trzy na łodzi, jeżeli tylko przełkniemy jego wagę. 

Sandaczówkę za krótko miałem w rękach by ocenić  :ph34r:



#243 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 styczeń 2019 - 05:24

Przepraszam bardzo , ale bez wazeliniarstwa i forumowego poklepywania się po pleckach to widzę tutaj mentalność Kalego . Jak autor wątku w bezpardonowy sposób atakował Pana Grobelnego za jego serwis to jakoś 3/4 forum mu przyklaskiwało.Dzisiaj każdy może sam wyciągnąć wnioski odnośnie tych wydarzeń.Pan G ma swój dobrze prosperujący serwis i współpracuje z konkretnymi firmami... Aby nie było sam Łukaszu korzystałem z Twojego serwisu i sam zwracałem się często z pytaniami odnośnie sprzętu , ale w mojej opinii brakuje Ci nieco pokory ...
  • fish28 lubi to

#244 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 styczeń 2019 - 06:30

Jak ktoś ma dobrą pamięć - o wiedzy nawet nie napomykając, to nie zapomniał zapewne, że to ten usilnie lansowany Lamiglas na przełomie wieków ubiegł koncepcyjnie wszystkich rewelacyjnych.. nowatorów z Japonii. Były takie blanki w serii live bait.. :)  



#245 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 styczeń 2019 - 07:37

Przepraszam bardzo , ale bez wazeliniarstwa i forumowego poklepywania się po pleckach to widzę tutaj mentalność Kalego . Jak autor wątku w bezpardonowy sposób atakował Pana Grobelnego za jego serwis to jakoś 3/4 forum mu przyklaskiwało.Dzisiaj każdy może sam wyciągnąć wnioski odnośnie tych wydarzeń.Pan G ma swój dobrze prosperujący serwis i współpracuje z konkretnymi firmami... Aby nie było sam Łukaszu korzystałem z Twojego serwisu i sam zwracałem się często z pytaniami odnośnie sprzętu , ale w mojej opinii brakuje Ci nieco pokory ...


Heh :) nie atakowalem go za serwis tylko za masę farmazonow , które wypisywal i które są wciąż dostępne na forum do wglądu, fajnie że się uczy i rozwija wcale mu źle nie życzę jak i nikomu kto rozwija w dobrym kierunku branżę wędkarską i zupełnie nie rozumiem Twojej wstawki na ten temat bo pamiętam też jak opowiadałes mi na priv historie z waszego wspólnego wypadu na ryby no i zdanie miałeś jakie miałeś ale nie będę tu przytaczal konkretu bo zupełnym nietaktem byłoby przytaczac sytuacje sprzed lat które i jemu pewnie wiele doświadczenia przyniosły.

#246 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:15

Ja nie jestem adwokatem nikogo , sam po prostu obserwuję forum.Wylewałeś kawał hejtu na niego , a oburzasz się na dyskusję , którą swoim agresywnym marketingiem sam nakręciłeś.Blanki No Name, sygnowane co prawda znanym w naszych kręgach nazwiskiem.Zapowiadasz jakie mają magiczne właściwości i jak to niszczą konkurencję . Myślę , że takie oceny wydaje się po latach a nie po szybkich testach swoich i kilku innych .
Panu Januszowi życzę samych sukcesów , oby nie było .

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 15 styczeń 2019 - 08:20

  • Profil_Nieaktywny lubi to

#247 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:23

Tak dla jasności sytuacji.
I proszę nie traktuj tego wpisu jako ataku w Twoim kierunku, bo nie mam takiego zamiaru, jak i do tej pory nie miałem.
Łukaszu temat przelotek nie dotyczył bezpośrednio Ciebie i nie był nawet pisany w Twoim wątku, więc nie czepiaj się.
Sprawa druga.
Nigdzie wyżej nie napisałem ,że blanki te czy inne ( tu akurat chodziło o blanki Janusza) są złe a nawet wręcz przeciwnie. Chodzi o sposób w jaki je opisujesz. Bo jeżeli są fajne, a są i takie, to dlaczego. Np. wyjątkowo szybkie, lekkie i czułe, o pięknym progresywnym ugięciu, bez przesztywnień na łączu ( lub gdziekolwiek),o wyjątkowo korzystnym balansie, smukłe o solidnych ściankach, świetnie amortyzujące a przy tym dynamiczne w prowadzeniu i podawaniu przynęty. To tylko taki przykład opisu.
A Twoje opisy są takie " miażdżą na całe linii  konkurencję", "fizyka się załamała", "będzie się działo", "coś ponad resztą " i parę jeszcze "cukiereczków" można było by przytoczyć.
Powiedz mi jak to nazwać i jak  ma rozumieć to  potencjalny czytający. Chyba nie dosłownie.
Poprzez takie wpisy tracisz jakakolwiek wiarygodność. Robisz " krzywdę" sobie a jeszcze bardziej Januszowi a dokładnie jego blankom.

@Tu nie ma ryb. poczytaj sobie ten wpis i będzie jasne czy miał Skałek te blanki czy nie. I o co właściwie mu chodzi w tej całej dyskusji.

#248 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:24

Ja nie jestem adwokatem nikogo , sam po prostu obserwuję forum.Wylewałeś kawał hejtu na niego , a oburzasz się na dyskusję , którą swoim agresywnym marketingiem sam nakręciłeś.Blanki No Name, sygnowane co prawda znanym w naszych kręgach nazwiskiem.Zapowiadasz jakie mają magiczne właściwości i jak to niszczą konkurencję . Myślę , że takie oceny wydaje się po latach a nie po szybkich testach swoich i kilku innych .
Panu Januszowi życzę samych sukcesów , oby nie było .


Stary naprawdę wracamy do meritum gdzie podkreśliłem kilkukrotnie , że to nie marketing a odnośnie przewagi blankow "W Konkretnych Kategoriach" też napisałem co , jak dlaczego i w jaki sposób to zostanie zweryfikowane no i raz jeszcze na koniec, naprawdę się nie oburzam i liczę się z krytyką no ale to już po przedstawieniu wszystkiego w odpowiedni sposób. Zwróć uwagę że ja nigdzie niczego nie nakręcam a krytyka zaczęła się w moim wątku i to odnośnie sporych nadinterpretacji moich odczuć.

#249 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:28

Bo widzisz, od zawsze byłem zwolennikiem mówienia (tu pisania), stwierdzania faktow, a nie zaprzeczalnym jest to co obaj napisaliśmy :) Niemniej jednak uważam że co miało być wyjaśnione zostało wyjaśnione i tyle w temacie, teraz można spokojnie i rzeczowo pisać w wątku Łukasza. Co do czyszczenia wpisów.... Chyba nie ma po co, niech zostanie jako przestroga dla innych :)
Fajnie jest, że powstają nowe pracownie i to z takim rozmachem.... Trzeba dużo samozaparcia i funduszy, żeby ruszyć z takim projektem. Osobiście będę śledził wątek z ciekawością :)
Pozdrawiam Kolegów!

#250 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:35

..."Zwróć uwagę że ja nigdzie niczego nie nakręcam a krytyka zaczęła się w moim wątku i to odnośnie sporych nadinterpretacji moich odczuć."

Łukasz, nie dziw się.
Zacząłeś od dupy strony więc teraz masz...
Nie daje się dziecku cukierka przez szybkę bo będzie płacz ;)

#251 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 15 styczeń 2019 - 09:19

„Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko” odwieczny dylemat jaki zaserwował nam Mickiewicz po to, żebyśmy mieli co robić na lekcjach j. polskiego ;) Jedni są za, a inni przeciw. Tutaj mamy podobnie. Starły sie dwa różne podejścia i temperamenty. Łukasz odbierajacy świat emocjami i Rafał przedkładający ponad wszystko argumenty. Dla Łukasza fajna łaska jest fajna, bo ma coś w sobie nieuchwytnego słowami, a dla Rafała fajna, bo ma duże cycki, małą/dużą pupę itd. Ile ludzi tyle gustów. Każdy ma prawo odbierać otaczający go świat na swój własny sposób. Szkoda tylko, ze część piszących odebrała to jako atak na nową pracownię. Ale to pewnie z powodu, że całą burzę mimowolnie rozpętał inny rodbuilder. Nie ma sensu udowadniać kto ma racje. Niech każdy zostanie przy swoim zdaniu. To dla nas idealna sytuacja. Będą dwa rożne podejścia do nowych blankow. Więcej argumentów do analizy. Bo nie jest tak, jak myśli część osób tu piszących, ze Rafał nie miał styczności z blankami Janusza. Miał i tez wychwycił perełki trafiające w jego upodobania. Uznał jednak, ze reszta nie odbiega od tego co proponują inni na rynku, wiec nie „zmiażdżą na całej linii konkurencji”.

#252 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:17

Nie znam Pana, podobnie jak autora wątku w którym Pan pisze. Nie znam również blanków które są opisywane. Pozwolę sobie jednak zauważyć że Pańska napastliwość jest już męcząca i cieszę się że to koniec tych ataków.

Kolego czytaj ze zrozumieniem,ten wpis wogóle nie dotyczył Ciebie,tylko autora wątku, bynajmniej ja tak to odebrałem.Łukasz sry za offa.

Użytkownik Voiteh edytował ten post 15 styczeń 2019 - 10:17


#253 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:56

50074625_2315755048486910_26923729289341


  • Artech, Bułka i J-O-K-E-R lubią to

#254 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:39

Kolego czytaj ze zrozumieniem,ten wpis wogóle nie dotyczył Ciebie,tylko autora wątku, bynajmniej ja tak to odebrałem.Łukasz sry za offa.

Brawo ty


  • Tu nie ma ryb. lubi to

#255 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:10

Łukasz, róbcie z Januszem swoje :) trzymam kciuki za Wasz projekt :)

#256 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:19

Łukasz, róbcie z Januszem swoje :) trzymam kciuki za Wasz projekt :)


Projekt jest Janusza , mi się to cholernie podoba i widzę w tym potencjał na swietne wędki dające dużo radości z użytkowania, cieszę się że mogę w tym czynnie uczestniczyć razem kilkoma największymi pracowniami w Polsce.
  • januszz i jurkan lubią to

#257 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:27

Ten jigowy, czuły szczyt, ogromna szybkość i piękne głębokie ugięcie, to blank pod jaką rybę?

Ponawiam pytanie.


  • Profil_Nieaktywny lubi to

#258 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:39

Ponawiam pytanie.


Sorry , umknęło mi. Generalnie to od 4 do 25 lb są 2 serie blankow o takiej charaktetystyce zarówno w 1 jak i 2 kawałkach więc ja tu nie chciałbym określać przeznaczenia pod konkretne ryby a raczej pod metody połowu bo tu zdecydowanie przeważają czysto jigowe charakterki w blankach, jest też kilka pozycji bardziej uniwersalnych o lagodniejszych cechach ale to już opisza inni bo ja staram się skupić na tym co najlepiej czuje i czego potencjał potrafię z wędki wydobyć i wykorzystać.

#259 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:45

No ja właśnie o takim dwuczęściowym pod jiga, 14lb myślę. Na myśl przyszedł mi blank, o który pytałem, a mianowicie BC od Phenixa.



#260 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 styczeń 2019 - 14:03

No ja właśnie o takim dwuczęściowym pod jiga, 14lb myślę. Na myśl przyszedł mi blank, o który pytałem, a mianowicie BC od Phenixa.

Bardzo podobne blanki ale z cienszym tipem przy tych samych mocach i glebszym ugieciem co nie znaczy ze wolniejsze a przede wszystkim krótsze bo bcxy są niestety tylko długie więc ciężko je zaadaptować np. na łódkę.

Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 15 styczeń 2019 - 14:08

  • Artek lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych