Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Sparta Rods

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
683 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 luty 2023 - 19:17

Trochę gruzu

Załączone pliki



#642 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 luty 2023 - 19:19

Przymiarki rękojeści które bardzo fajnie można wykorzystać do przedłużania krótkich blanków nie dodając niepotrzebnej wagi.

Załączone pliki



#643 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 10 luty 2023 - 19:22

Najszybsze i najczulsze w 2 kawałkach co można sobie wyobrazić z #qualiablanks 228cm 17lb z grafitu Toray t1100g blank ogarniający ponad 45g przynęty i wcinający wszystko co pływa pod wodą waży zaledwie 50g.

 

Czekałem na jakiś konkretny wpis w temacie tej mocniejszej Qualii z T1100G ;)  Od ilu startuje ten blank dołem?

 

Dodałbym jeszcze, że dobry blank na tych matach jest właściwie nie do złamania "na rybie". Materiał video jest własnością Olympic Co

 


Użytkownik kineret edytował ten post 10 luty 2023 - 19:23


#644 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 luty 2023 - 20:42

[quote name="kineret" post="3097443" timestamp="1676053371"]
Czekałem na jakiś konkretny wpis w temacie tej mocniejszej Qualii z T1100G ;) Od ilu startuje ten blank dołem?

To czucie zależne jest od wielu czynników, młynek, linka , pogoda etc etc ale to wiesz doskonale myślę że takie 10g glowki plus coś tam jest super wyczuwalne przy dobrym uzbrojeniu , jeśli chodzi o czułość to wyraźnie to odbiega od całej reszty ale to też z racji zbieżności blanku bo nie jest jakimś cieniaskiem na dole zdecydowanie, super uzupełnienie oferty bo to zupełnie inna charakterystyka niż jigowe xjb , tu szczyt nie jest taki subtelny i sygnalizujący, cały fun tkwi w czułości w łapie, ja tych blanków najwięcej zrobiłem do Holandii na duże ilości sandaczy, super sie nadają do ciężkiej roboty i siłowych holi , dolnik jest nieustępliwy

Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 10 luty 2023 - 20:43


#645 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 20 luty 2023 - 16:29

Można startować z kolejnym tygodniem na pierwszy ogień Xzoga BBX 15kg i dwa pstragowe mhxy s782 z nowym ciepłym uchwytem dosyć minimalistycznym.

Załączone pliki


  • Dokuś lubi to

#646 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 20 luty 2023 - 16:31

Vertical pochłania wszystkich , kolejna Xzoga BBX tym razem 8kg lekko i poręcznie

Załączone pliki


  • Dokuś lubi to

#647 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 20 luty 2023 - 16:33

Z tych najfajniejszych pod lekkiego twitcha ;) Gawas do 25g blank wyglądający jak zabawka a potrafi zawstydzić.

Załączone pliki


  • Franc i Dokuś lubią to

#648 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 20 luty 2023 - 16:36

Qualia xjb862m czyli 12lb 260cm ważące na gotowo jedynie 90 gramów oraz kolejka morskiego towaru do wyginania na ściance.

Załączone pliki



#649 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 luty 2023 - 15:49

Prosta , tania i pancerna Xzoga Shitenno

Załączone pliki


  • Del Toro i Dokuś lubią to

#650 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 09 marzec 2023 - 20:13

Lemax Barbarian Solid 50lb cięty do 173 cm pod cięższy jigging za Halibutem ale dalej zachowujący piękne paraboliczne ugięcie.

Załączone pliki


  • Franc i Dokuś lubią to

#651 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 marzec 2023 - 17:18

Znany i lubiany Pt572Xul od Qualia blanks , 4lb do 5 gramów na gotowo wędka waży 38.5g a da się mniej ;) prosto z suszarki leci gnębić białoryb.

Załączone pliki


  • Friko, Franc i Dokuś lubią to

#652 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 10 marzec 2023 - 18:32

Z tych najfajniejszych pod lekkiego twitcha ;) Gawas do 25g blank wyglądający jak zabawka a potrafi zawstydzić.

Miałem okazję obmacać . powiem tak kilka patyków widziałem .

Kilkoma łowiłem , ale co tu Łukasz zrobił z tym blankiem to opadła mi kopara .

Wykon , zgranie wszystkiego ... no myślę że molo w Spocie dalej nie pójdzie  :lol: 

Brawo Łukasz :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands:


  • Friko, Profil_Nieaktywny i Dokuś lubią to

#653 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 13 marzec 2023 - 22:53

Kolejna armata dalekiego zasięgu Matagi Tr96 w ultralekkim wydaniu delfin , butt carbon , przelotki Seaguide Rs Titanium. Całość waży 112 gramów co przy głębokim brodzeniu daje mega komfort łowienia.

Załączone pliki



#654 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 13 marzec 2023 - 22:55

Miałem okazję obmacać . powiem tak kilka patyków widziałem .
Kilkoma łowiłem , ale co tu Łukasz zrobił z tym blankiem to opadła mi kopara .
Wykon , zgranie wszystkiego ... no myślę że molo w Spocie dalej nie pójdzie  :lol: 
Brawo Łukasz :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands:


Dlatego musicie wpadać częściej do mnie , wtedy co do milimetra można zgrać cały zestaw :)
Ps dzięki za miód :D
  • Franc lubi to

#655 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18581 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2023 - 07:07

Kolejna armata dalekiego zasięgu Matagi Tr96 w ultralekkim wydaniu delfin , butt carbon , przelotki Seaguide Rs Titanium. Całość waży 112 gramów co przy głębokim brodzeniu daje mega komfort łowienia.

 

Łukasz mógłbyś napisać coś więcej o tym niezbyt często spotykanym blanku ? Charakterystyka, zastosowanie itp



#656 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 marzec 2023 - 07:39

Daleki zasięg i delfin??? Chodzi o czułość zestawu, czy skrócenie dystansu, bo za daleko leci 😉😁

#657 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 14 marzec 2023 - 09:15

Daleki zasięg i delfin??? Chodzi o czułość zestawu, czy skrócenie dystansu, bo za daleko leci 😉😁


Jesli brodzisz gleboko to bedzie duzo wygodniej bo wedka lekka. Dokladasz jakas nowa, lekka Stelke i masz trociowke o wadze lekkiej pstragowki.

Co do zasiegu to trzeba by zrobic jerkbaitowy zlot pod katem najdalszych rzutow i tylko wtedy wszystko wyjdzie w praniu co i jak daleko rzuca.

Przy ultra cienkiej plecionce roznice pewnie nie beda duze.

#658 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 14 marzec 2023 - 10:26

Łukasz mógłbyś napisać coś więcej o tym niezbyt często spotykanym blanku ? Charakterystyka, zastosowanie itp


Mało spotykany bo specyficzny :D bardzo szczytowy z nieustępliwym dolnikiem , fajnie zbalansowany i z ciekawostek to tak jak przy Matagi często złącze nie wzbudza zaufania tak tu widać że towaru nie żałowali pewnie z racji właśnie sztywności dolnika, blank waży 75g więc jest jednym z lżejszych w tych parametrach na rynku , niewiele ma wspólnego z napisem seabass bo rzutowo to wędka pod przynęty o skupionej masie , popularna jako uncjowa sandaczowka pod jiga na dużą rzekę przy dzisiejszych rotacjach cen u innych producentów Matagi już nie wychodzi tak strasznie drogo.
Podrzucę Ci później link na Yt jak fajnie to wygina facet.
  • Friko i Franc lubią to

#659 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 14 marzec 2023 - 10:36

Daleki zasięg i delfin??? Chodzi o czułość zestawu, czy skrócenie dystansu, bo za daleko leci


Uchwyt nie rzuca, nierozsądne jest kojarzyć delfina tylko z małymi przelotkami a małe przelotki tylko z delfinem, istota odległości rzutowej wędki jest blank i ułożenie przelotek oraz ich rodzaj co już bardzo precyzyjnie trzeba dobrać pod kolowrotek , linke , przynęty, czy chociażby warunki w jakich się rzuca bo inne są zbrojenia na silny wiatr inne na neutralne warunki a uchwyt w stylu delfina tylko może pomóc w osiągnięciu sukcesu bo jest nachylony względem blanku przez co można często zmniejszyć rodzaj przelotki startowej , wielu rodbuilderow na świecie próbowało robić niesymetryczne arbory aby to samo zrobić z klasycznym uchwytem, Shimano w największych kolowrotkach morskich pochyla kolowrotek na stopce w kierunku blanku myślisz że to błąd w fabryce ? Albo taki bajer żeby ktoś kupił stelle 200000 zamiast np 2500 ? :) powielanie błędnych stereotypów niszczy merytoryke na forum ;) akurat matagi które skomentowałeś jest uzbrojone w klasycznym stozku :) Delfiny montowałem do wędek karpiowych , do łososiowek pod bombarde czy chociażby po ciężkie poppingowe kije 100lb gdzie odległość rzutu jest bardzo istotna a dzięki takiemu uchwytowi można nie tracąc odległości rzutowej dużo bardziej podeprzeć dolnik wędki w pełnym ugięciu :)

Załączone pliki


Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 14 marzec 2023 - 10:45

  • Friko, strary i Franc lubią to

#660 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 14 marzec 2023 - 10:42

@Friko tu jakis stary film zapożyczony z YT ale fajnie widać charakterystykę blanku.


  • Friko, Franc i Rebel64 lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych