Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 05 marzec 2012 - 13:18

Wczoraj postanowiłem odwiedzić moją rzekę, wprawdzie woda wciąż ma wysoki stan i jest mocno mętna, ale trochę pochodziłem za jaziem, niestety bez zamierzanego efektu w postaci jazia. Jedyną zdobyczą okazała się nie duża 15 cm wzdręga zaczepiona za płetwę przy prowadzeniu małej obrotówki wielkości 00. także pierwszy niezamierzony przyłów w tym sezonie już jest

#62 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 14 marzec 2012 - 17:01

Fajny dodatek do jaziowania :D

http://img214.imageshack.us/img214/1641/dsc08592.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#63 ONLINE   Maro1947

Maro1947

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 22 marzec 2012 - 16:00

Oto dzisiejszy przyłów podczas pstrągowania na małej mazowieckiej rzeczce. Troć 61 cm na oliwkowe 5cm bonito.
http://img824.imageshack.us/img824/8163/20120322039.jpg

#64 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 22 marzec 2012 - 16:20

zastanawia mnie jak one przechodzą zaporę we Włocławku przerzucają je? Mam potwierdzone doniesienia o złowieniu troci dużo wyżej. Powyżej Sandomierza.

#65 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 22 marzec 2012 - 16:22

Powyżej Sandomierza ? :huh: :huh: :huh: :huh:
Waaa to nieźle powędrowała sobie.
Słyszałem o lipieniu złapanym u nas w Wiśle ale o troci ni słychu :unsure: :huh:

#66 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 22 marzec 2012 - 17:12

zastanawia mnie jak one przechodzą zaporę we Włocławku przerzucają je? Mam potwierdzone doniesienia o złowieniu troci dużo wyżej. Powyżej Sandomierza.


...czy nie chodzi o rybę ze stojącej wody bo też mi się coś obiło o uszy, a nie była to podobno mała ryba bo miała ponad metr ;) a jeśli chodzi o ryby powyzej Włocławka to czy nie sa one z zarybień

#67 ONLINE   Maro1947

Maro1947

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 22 marzec 2012 - 17:17

Może podczas zarybiania potokowcem w workach z pstrągami był również narybek troci,który tam się dostał podczas pakowania w ośrodkach hodowlanych.

#68 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 22 marzec 2012 - 17:28

Przy pewnym stanie wody na Wiśle przepławka jest drożna. Niestety nie wiem ile musi wynosić owy stan wody i jest on skrzętnie ukrywany.

#69 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 22 marzec 2012 - 21:31

Zarybienie odpada. Troć i tak zejdzie-później nie ma jak wrócić. Wytłumaczeniem byłyby ryby z jezior ale one są trochę inne i da się poznać, chociaż zawsze można się pomylić. Jak się znalazła w mazowieckiej rzeczce? To mnie właśnie interesuje. Może kolega odpowie, czy rzeczka przepływa przez ZZ? Bo jak tak to może być odpowiedź inna niż troć wędrowna. Tylko, wtedy wszyscy będą wiedzieli o którą rzeczkę chodzi :wacko: Druga wersja to taka, że weszła do Wisły i stamtąd jakimś cudem po Włocławku do dopływu typu Wkra itd... No nie wiem. Ale tak czy siak interesuje mnie to bo w zeszłym roku też miałem takie info z okolic powyżej Sandomierza. Ale ryby metra nie miały:)
Nie upierałbym się tak na tą rybę gdyby nie było zdjęcia. Ale w robocie ich kupę oglądam i pstrąg to to nie jest.

#70 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 22 marzec 2012 - 21:51

Ja slyszalem o trotce ale na zz nidaleko mnie. Jakis dziadek zlapal ja i myslal ze to bolen a rybka miala dobre 90 cm.Jak mozna pomylic troc z boleniem...

#71 ONLINE   Maro1947

Maro1947

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 22 marzec 2012 - 22:09

Rzeka nie przepływa przez ZZ :unsure:

#72 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 23 marzec 2012 - 07:41

No to robi się coraz ciekawiej. Ja o trociach słyszałem od Roberta Hamera a facet raczej nie ma w zwyczaju zmyślać. Ryby z tego co pamiętam dwie sztuki opisem pasowały by do tej twojej. Ok 60 cm to w dobrej kondycji jakieś 2kg. Twoja jest dużo chudsza i wygląda jakby odbyła pod Warszawą tarło. Nie było czasem na zaporze we Włocławku jakiejś akcji odławiania i przerzucania ryb?


#73 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 23 marzec 2012 - 08:43

Poniżej zapory w Dębem na Narwi regularnie łowiono trocie, które tam docierały przez zaporę we Włocławku. Teraz jest tam, poniżej zapory w Dębem, całkowity zakaz, ale sądzę, że nadal trocie tam docierają i pewnie się trą, bo przepławka w zaporze mimo, że istnieje jest nieczynna.

#74 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2012 - 10:23

Witam,ja w tamtym roku złowiłem u siebie na warcie okolice Konina 63cm znajomy w Sławsku (10km od Konina)70cm,i kolega z Koła ponizej zbiornika Jeziorsko 68cm,ryby wypuszczone z powrotem do wody wczesniej o tym nie pisałem lecz teraz widze ze coraz wiecej troci łowionych jest na nie trociowychrzekach.

#75 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 marzec 2012 - 15:08

Na Odrze w okolicach Głogowa też podobno w zeszłym roku czy dwa latatemu było coś złowione

#76 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 marzec 2012 - 15:11

Odra i Warta to trochę inna bajka. Trotki są regularnie łowione we Wrocławiu, a sprawa dotyczy Wisły i Włocławka. Tam nieco większa zapora stanowi barierę...

#77 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 marzec 2012 - 15:38

A to nie ulega najmniejszej wątpliwości że zapora stanowi ciężką barierę do przebycia, ale jak pisał wcześniejszy mój przedmówca i Ty @Baloo, że spotyka się coraz częściej i więcej troci łowionych poza tzw.trociowymi rzekami

#78 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 15:48

W Odrze środkowej też, choć rzeczywiście nie ma porównania, jeśli chodzi o regulacje. W latach 50tych i 60tych nikogo to specjalnie nie dziwiło. Znam osobiście przypadek jednej sztuki, z przed 3 lat w okolicach ZG, a i słyszy się o tym czasami. :D

#79 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 23 marzec 2012 - 16:00

Gadałem dzisiaj z Robertem. Ryby były złowione w Wiśle w okolicach Połańca jedna w listopadzie druga w grudniu. Klasycznie na wahadła. Musiało ich być więcej bo troć nie jest łatwa do złowienia a już w szczególności gdy się na nią nie nastawiasz. Pasowało by to czasowo do tej wstawionej przez kolegę wyżej. Dowiedziałem się też że we Włocławku jest winda do ryb. Ciekawe co tam się działo w zeszłym roku. Windę podobno obsługują pracownicy tamy... Tylko, że gdyby był jakiś silny ciąg to od razu by to wyszło na Drwęcy a podobno kicha była z tego co wiem.

#80 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 23 marzec 2012 - 16:09

Nie wielkość zapory jest problemem. Jakoś w Kanadzie na rzece Frazer jest drożność cały czas na przepławkach. W sposób mechaniczny(windy) bądź przepławkowy. Zapora we Włocławku jest największym gównem jakie można było stworzyć. Zniszczyła populacje certy w Wiśle i nie tylko. Teraz nie wiadomo co z nią zrobić. Pokłady wszelakich zanieczyszczeń i metali ciężkich zniszczyły by i tak zanieczyszczony Bałtyk w tydzień gdyby została zniszczona. Były plany puszczenia koryta Wisły bokiem ale to nie strumyk i na planach się skończyło. A przepławka jaka była w latach 60 taka jest do teraz. Kiedyś ryby wędrowne przerzucano przez zaporę w pierwszych latach powstania. teraz nikogo to nie interesuje. Drożność Wisły dla ryb wędrownych powinna być priorytetem tym bardziej że Unia coraz bardziej nas trzyma za ucho w pewnych kwestiach. Winda jest owszem ale jej działanie raczej jest zależne od ludzi.