Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2953 odpowiedzi w tym temacie

#2081 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2018 - 06:09

Inkwizycja czuwa😁
  • S.O.D. lubi to

#2082 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 14:43

To jak z tymi zawodami chłopaki na żywej rybie .
Już to widzę jak wyciągasz robisz fotkę itp itd przy temp -15 .
Równie dobrze można je potem zważyć po zawodach w wiaderku .
Takie naciągane no kill .
:(
  • Voldemort i sero1975 lubią to

#2083 OFFLINE   Maniekzns

Maniekzns

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 marzec 2018 - 17:00

To jak z tymi zawodami chłopaki na żywej rybie .

Wtedy nie wiem, jutro dwa koła mają zawody z tego co wiem na mizernej, jedni będą na sztywniakach na 100% a drudzy nie wiem pewnie też.
Nie chce mi się wieżyc jak ktoś pisze ze wyciąga okonia z kilkunastu metrów i ze przeżył, w tamtą sobotę na roznowie głębokość 9-11m znajomy wyciągnął 3 okonie, to pęcherze im z pyska wystawały.

Użytkownik Maniekzns edytował ten post 03 marzec 2018 - 17:00

  • Krzysiu i sero1975 lubią to

#2084 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 17:03

Okoń że zdjęcia SOD mial 46-47 cm na balalajke 0.08, zeszło ok 10 min, nic z pyska mu nie wystawalo, wrócił do wody koniec kropka dla detektywów i filozofów.
  • woblery z Bielska, michal7709, S.O.D. i 1 inna osoba lubią to

#2085 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 03 marzec 2018 - 17:42

Nikt z nas nie neguje tego, że okoń wrócił do wody - tak powinno być i tym razem tak było, tylko ...

miał bardzo małe szanse na przeżycie (ale je miał - w wiaderku nie miał by ich w ogóle).

Często niestety jest tak, że wypuszczona ryba po odwiedzinach na powierzchni na takim mrozie wpuszczona z powrotem do wody po kilku minutach kończy swój żywot zaraz pod lodem :(.


  • PJ! i sero1975 lubią to

#2086 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 23:09

Z mojego doświadczenia wynika, że większość ryb wypuszczonych przeżywa.



#2087 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 04 marzec 2018 - 00:34

z pod lodu ???

 

Jaja sobie robicie ????? przy - 15 skrzela zamarzają w kilka minut,,,,,,,

 

Nie Nie i jeszcze raz Nie . Podlodowcom mówię ,że jesteście kilerami i mój sposób myślenia o was się nie zmieni choćby nie wiem jak byście to tłumaczyli ....


Użytkownik sero1975 edytował ten post 04 marzec 2018 - 00:37

  • Robbert89, jozef.wielki.98 i Krzysiu lubią to

#2088 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 04 marzec 2018 - 07:14

Wtedy nie wiem, jutro dwa koła mają zawody z tego co wiem na mizernej, jedni będą na sztywniakach na 100% a drudzy nie wiem pewnie też.
Nie chce mi się wieżyc jak ktoś pisze ze wyciąga okonia z kilkunastu metrów i ze przeżył, w tamtą sobotę na roznowie głębokość 9-11m znajomy wyciągnął 3 okonie, to pęcherze im z pyska wystawały.

U siebie łowię okonie na 10-18 metrach i wszystkie szybko wracają do wody. Na echosondzie widzę jak po wypuszczeniu schodzą do dna. Może chodzi o sposób holowania ryby, ja łowię delikatnie i hol jest czasami długi, natomiast szarpakowcy "wyrywają" rybę szybko na powierzchnię i takie historie mogę się dziać.

 

Co do zawodów na lodzie- też jestem przeciwnikiem organizowania na martwej rybie. Na odpowiedzi,że inaczej się nie da, odpowiadam,że się da - po prostu nie organizować takich zawodów i tyle.

Podobno jest taka formuła zawodów podlodowych,że zawodnicy mają przykładowo turę 3 godzinną i muszą jak najszybciej złowić określoną ilość ryb,bez znaczenia na wielkość. Łowi np.50 rybek,wypuszcza je, i kończy turę.Pozostały czas to jego punkty. Czyli łowi się na czas. Może coś takiego?


  • Krzysiu lubi to

#2089 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 marzec 2018 - 09:31

1. Wypuszczanie ryb jest fajne.

2. Ryba wypuszczona ma szansę przeżyć. Zabrana jest tej szansy pozbawiona.

 

Te dwie proste prawdy są podstawą etyki naszego forum. Wszelkie próby "pedagogiki wstydu" na osobach uwalniających ryby, a łowiących na lodzie, będą traktowane jako hejt. Najaktywniejsi hejterzy mogą liczyć się z czasowym zablokowaniem swojego konta, a przy recydywie z całkowitym banem. Zostaliście ostrzeżeni.



#2090 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 04 marzec 2018 - 10:07

Janusz,nie zbyt rozumiem.Chodzi ci o osoby które łowiąc z łodzi wypuszczają, a na lodzie zabierają? Czy w ogóle nie uznajesz łowienia z lodu?



#2091 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 marzec 2018 - 11:32

Janusz,nie zbyt rozumiem.Chodzi ci o osoby które łowiąc z łodzi wypuszczają, a na lodzie zabierają? Czy w ogóle nie uznajesz łowienia z lodu?

Postaram się Tobie, oraz wszystkim również mającym trudności w zrozumieniu mojego tekstu wyłuszczyć najdokładniej jak potrafię:

Wypuszczanie ryb jest fajne. Zawsze. Z brzegu, z łodzi, brodząc czy wędkując z lodu, sam fakt uwolnienia ryby jest fajny. Nie ma tu znaczenia, jaką etyczną metodą ryba została złowiona. Również nie ma znaczenia, czy wędkarz złowił rybę przy temperaturze -20, czy też przy + 40. Jeśli złowił zgodnie z regulaminem i obchodzi się z rybami z rozsądkiem, w tym (między innymi) ograniczając okres przebywania ryby poza jej naturalnym środowiskiem, każdy wędkarz ma moje pełne poparcie, by prezentować na jerku swoje połowy. Zdjęcia i opisy. 

A każdy, który będzie usiłował wymuszać inne zachowania, hejtując łowiących zgodnie z regulaminem wędkarzy, może liczyć na moją stosowną, opisaną wcześniej ripostę. Nie będzie tak, że wędkarz łowiący zgodnie z zasadami ma się obawiać, jak jego wpis zostanie na naszym forum potraktowany. Troszkę odpuściłem i już żałuję. Spece od "pedagogiki wstydu" ujawniają się, najwyższy czas, by ich z naszego forum wyprosić. 

 

Wracamy do tematu wątku, zamykam OT.


  • coma, S.O.D. i Micz lubią to

#2092 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 10:06

Janusz czy jako fan łowienie z pod lodu popierasz zawody podlodowe zważywszy na to iż z tego co pamiętam większość z nich na czorsztynie jak i roznowie były rozgrywane na martwej rybie ?
Rozumiem że uczestnictwo w takich zawodach jest raczej niemiłe widziane tutaj na forum .

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 05 marzec 2018 - 10:09

  • marcinspin lubi to

#2093 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 marzec 2018 - 10:13

Jestem fanem łowienia.

Z lodu, z brzegu, z łodzi, brodząc. Ze spiningiem i muchówką, a bywa, ze i spławikówkę w garści potrzymam. A nawet gruntówkę zarzucę :) 

Lubię też zawody, tą atmosferę, nutę rywalizacji, rozmowy przed i po zawodach. Musi być spełniony tylko jeden warunek - zawody odbywają się na żywej rybie. 

 

W czwartek wreszcie wybieram się na Czorsztyn. Pierwszy raz w tym roku. Już nie mogę się doczekać :D O wyniku wędkowania dam znać.


  • wojto-ryba i coma lubią to

#2094 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 05 marzec 2018 - 14:25

z pod lodu ???

 

Jaja sobie robicie ????? przy - 15 skrzela zamarzają w kilka minut,,,,,,,

 

Nie Nie i jeszcze raz Nie . Podlodowcom mówię ,że jesteście kilerami i mój sposób myślenia o was się nie zmieni choćby nie wiem jak byście to tłumaczyli ....

 

Na 100% okonie zamarzają i są martwe już na amen, ale tylko i wyłącznie dla tych, którzy jeszcze przed łowieniem planują je uśmiercić. 

 

Jakieś 12 lat temu przyniosłem kilka okoni właśnie z lodu, oczywiście skostniałych, że hej. Z reklamóweczki wylądowały w zimnej wodzie takiej studziennej. Po dobrze ponad 2h wszystkie sztuki wywiozłem z powrotem do tego samego zbiornika. Każda sztuka była żywa - odwoziłem je w wiaderku z wodą. 

 

Także gadanie, że na pewno zdechnie jest bardzo błyskotliwe. 

Ktoś wysłucha takich farmazonów, pójdzie na lód, złowi 40-taka, przypomni sobie powyższą teorię, że na pewno zdechnie i po okoniu. Bardzo to inteligentne. 

 

Podzielam Twój punkt widzenia. 

Ale proszę o powrót do tematu wątku. Do dyskutowania na temat związany z zasadami C&R jest na naszym forum poświęcony cały dział. Tutaj rozmawiajmy o Czorsztynie.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 05 marzec 2018 - 15:22

  • wojto-ryba, Elton, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubią to

#2095 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 marzec 2018 - 15:42

No idzie się załamać  :( , A pomyślałeś  jakie skutki może mieć wpis ( farmazon )że dwu godzinny pobyt na mrozie nic rybom nie robi ? 



#2096 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 05 marzec 2018 - 16:39

No idzie się załamać  :( , A pomyślałeś  jakie skutki może mieć wpis ( farmazon )że dwu godzinny pobyt na mrozie nic rybom nie robi ? 

 

Nie popadajmy ze skrajności, w skrajność. 

Gwarantuję Ci, że jak ktoś wywali rybę na lód na dwie godziny, to nie po to, żeby ją potem wypuścić. 

Ja tylko bronię błędnie wysnutego wniosku, że ryba z Czorsztyna wyjęta z przerębla jest już martwa wg. kolegi wyżej, bo skrzela zamarzły. To jest brednia i nic tego nie zmieni. 

Sam łowię, wszystko puszczam od razu i często na czystym lodzie i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby wypuszczony okoń lawirował pod lodem. 



#2097 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 05 marzec 2018 - 18:48

Bo z żarciem ryb jest jak z piciem wódy-każdy pretekst jest dobry...



#2098 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 marzec 2018 - 19:11

Dość.

Kolejny wpis niezgodny z tytułem wątku potraktuję jako spam i sowicie "nagrodzę".


  • michal7709 i szczupak1 lubią to

#2099 OFFLINE   Orni

Orni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 06 marzec 2018 - 07:46

Krótka relacja znad wody. Piątek i sobota fajnie. Dało się połowić okoni, rozmiarowo od 15 do 39cm, wczoraj powtórka i 6 godz bez brania.


Użytkownik Orni edytował ten post 06 marzec 2018 - 07:47


#2100 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 11:06

[quote name="Orni" post="2343954" timestamp="1520318816"]Krótka relacja znad wody. Piątek i sobota fajnie. Dało się połowić okoni, rozmiarowo od 15 do 39cm, wczoraj powtórka i 6 godz bez brania.[/qute]


Hej
Na jakiej glebokosci lowileś?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych