Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:43

Kłusole kłusolami ale nie można zapomnieć, że zaporówka to sztuczny zbiornik i nigdy przyroda nie działa tam jak w naturalnych polodowcowych zbiornikach. Sporo można poczytać w necie o kolejnych etapach rybostanu  w zaporówkach (szczupak>okoń>sandacz) nie wiem czy tak jest dokładnie ale jeśli spojrzeć na to jak z rybami było na Klimkówce to na Czorsztynie jest podobnie. Zresztą  jeśli faktycznie zaleją Świnną to w ciągu najbliższych 10 lat będzie można obserwować podobny cykl.

 

A kłusownictwo wszelkiej maści to było jest i będzie. Dopóki będą niskie kary finansowe to nie zniknie nigdy..



#202 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:48

Prawda Z.o W Nowym Saczu zaciera raczki z wplywow za Czorsztyn i O,S na Dunajcu po "ogryzieniu" co swoje cos tam wrzuci do zbiornika, a za tymi pieniazkami ida Ci co zaplacili aby "odrobić" sobie skladke ha ha nie ważne skad lowiacy sa presja zabije ten zbiornik podzieli los np.Roznowa .Po pierwszym tygodniu sezonu nie na metra nie przeoranej wody.

#203 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:54

Klimkowka zamula się w zastraszającym tepie maly zbiornik bardzo podatny na wahania stanu wody ,populacja okonia już prawie nie istnieje szczupak na sile wprowadzany nie ma tam dobrych warunków, a sandacz na tak malym zbiorniku z konfrontacja z wędkarzem uzbrojonym w lodz i echo nie ma najmniejszej szansy .



#204 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:06

Covent ja to uogólnilem i prawie że pominalem, a z Mariusem znów muszę się nie zgodzić ... Składka to mała składowa kosztów ... Dla mnie kurs nad Czorsztyn to 250km bez mała w dwie strony x 40?? Myślę że mało który przyjezdnych patrzy kategoriami odrobienia czegokolwiek bo to nasza pasja, zajrzyj do działu sprzedam ile tam się tysięcy dziennie przewinie. Mówię o wedkarzach a nie o Panach w gumofilcach z ostrym atraktorem zapachowym rowerem Marki Ukraina i kijem za 15zl. Dwa marki czarny byk.Dwa razy miałem sytuację ze podszEdl do mnie taki jak skladalem sprzęt i pyta "Panie brały, bo jak nie brały to my momy i odsprzedomy?" Dlatego Marius mniej antagonizmu do przyjezdnych. Dobrze że na koniec dodałeś nie ważne skąd przyjezdzajacy bo już miałem się obrazic haha.
A z tą bezrybnoscia to już tak nie przesadzajcie, nawet na Rożnowie można polowic ładnie, ale same wskakiwac do lajby nie będą.

Użytkownik Sandre edytował ten post 10 kwiecień 2014 - 09:11


#205 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:21

Tez mam na Czorsztyn 100"  Co powiesz na "wędkarzy" plywajacych na troll lodkami za grube tysiące trolujac na 4 kije ?To tez gumofilce? I napewno wypuszczają ryby ;) .Co do moich umiejetnosci i sprzetu to zapewniam ze sa ok. A to ze pozwoliłem sobie powiedzieć ze jest dużo gorzej ja było to fakt poparty 100 dniówkami w roku na tej wodzie pozdrawiam M.K



#206 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:29

Nie okłamujmy się duza presja, jak i 80% rzesza wędkarzy ,która zabiera większość złowionych ryb ,to jest przyczyna stanu naszych wod .Dalej idąc kłusownictwo i Nasze dobrodziejstwo jakim jest twor z dawnej czerwonej przeszlosci PZW...... to przepis na bezrybnosc naszych Polskich wod.



#207 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:35

Odwrocilbym te proporcje ale to gadanie bez sensu . Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.

#208 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:39

Darek odezwe się po 15 to pewnie pogadamy nad woda pozdrawiam

#209 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 kwiecień 2014 - 10:00

Tylko nie w weekend :) Rybostan może i nie "szwedzki" ale widokow nikt mi nie zabierze, to jest frajda. A ryby nie ma .. czasem się coś trafi, jak Bozia da.
Ale super ze Świnna zalewają:) To potwierdzone info, bo mój ojciec robił tam pomiary geodezyjne i ponoć zbiornik gotów od 2lat tylko o jakiś most i biurokrację chodziło??

Jak już będzie wysyp szczuplego na Świnnej to odciazy się Czorsztyn może trochę. Jak myślicie ile Skawa potrzebuje czasu żeby napelnic zbiornik??Pytam o napełnienie woda nie ryba:):)

Użytkownik Sandre edytował ten post 10 kwiecień 2014 - 10:06


#210 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 10:06

dobra powódź i zaleje w parę mcy- jak Czorsztyn. Bo jak nie to parę lat potrwa (przy obecnej ogólnej suszy)



#211 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 kwiecień 2014 - 10:16

Ponoć już raz Świnna uratowała w 2010 mimo że niedokonczona

#212 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 10 kwiecień 2014 - 16:19

Ile ta woda ma mieć hektarow?

#213 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 17:03

w pizdu:)



#214 OFFLINE   000kamyk000

000kamyk000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 kwiecień 2014 - 17:17

Wiadomo czy wyżej wspomniany zbiornik zostanie dopuszczony do wędkowania??



#215 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 10 kwiecień 2014 - 18:22

Zalwzy od lobby czy PZW SIE POSTARA? JAK EKOLODZY POSTAWIA NA PTAKI TO BEDZIE LOWISKO DLA WYBRANCOW HA HA

#216 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 18:24

skoro działki wokół są już dawno wyprzedane to szeroko rozumiana turystyka raczej będzie dopuszczona. Ale na szczegóły pewnie jeszcze trzebe będzie zaczekać.



#217 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 10 kwiecień 2014 - 19:50

Świnna , gdy już się zarybi , napewno przejmie dużą część wędkarskich "turystów" z Krakowa i ze Śląska. To napewno odciąży Czorsztyn ; ale czy uchroni ?
Napewno nie uchroni przed miejscowymi a panoszą się i kłusują ( jak wszędzie zresztą ) przedewszystkim miejscowi.

#218 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 11 kwiecień 2014 - 09:57

Świnna , gdy już się zarybi , napewno przejmie dużą część wędkarskich "turystów" z Krakowa i ze Śląska. To napewno odciąży Czorsztyn ; ale czy uchroni ?
Napewno nie uchroni przed miejscowymi a panoszą się i kłusują ( jak wszędzie zresztą ) przedewszystkim miejscowi.



Nie mam nic do dodania :)

#219 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 11 kwiecień 2014 - 12:59

Swinna przez pierwsze 6-7 lat po zalaniu i zarybieniu będzie jednym z najlepszych lowisk szczupakowo okoniowych ,jak dopilnujecie to dluuugo dużej.

#220 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 14:16

Marius nie pisz takich rzeczy tak otwarcie:) kto wie ten wie a ci co nie to nie muszą:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych