Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 10:24

takze kolego tadekb jesli chcialbys zobaczyc prawdziwych klusoli w akcji to sobie ogladnij

Luzik, chłopie, luzik :)



#782 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 27 listopad 2015 - 10:28

Pełen luz wiem wdech, wydech :)


  • Gobio Gobio lubi to

#783 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 27 listopad 2015 - 10:34

Po prostu jak widze tych klusoli to mi ręce chodzą , może ktoś kojarzy limity z lat nagrywania tego filmu bo ja na trawie naliczylem 8 szczuplych a wedkarzy 2



#784 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 27 listopad 2015 - 11:57

Nie przesadzaj z epitetami Fester. Ja tam do Pana Taszarka ano Kolendowicza nic nie mam. Ale denerwuje mnie Panstwo w państwie

Użytkownik Sandre edytował ten post 27 listopad 2015 - 11:58


#785 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 27 listopad 2015 - 14:44

Ale to ludzie tworzą państwo w państwie i co najlepsze przykład idzie z gury jak mam zaufać wymiarowi sprawiedliwości w kraju gdzie prezydent na ostatnim przykładzie pokazał , ze albo sady są niesprawiedliwe bo ułaskawił kolegę zanim wyrok sie uprawomocnił albo okazał najbardziej perfidny pokaz kolesiostwa .
Wiec pan Jacek łowiąc 40 lat i znając "trochę " więcej ludzi decydujących w polskim wędkarstwie , zawsze będzie mógł robić to czego mi zwykłemu zjadaczowi chleba nie będzie wolno.
I powiedzcie mi panowie czy to aby nie absurd bo już widzę jak lecę na skromnych 20 koniach przez czorsztyn i wszyscy z uśmiechem mnie pozdrawiają włącznie z policja.
Chyba muszę spróbować jakby co to pokaże filmik z panem Jackiem i powiem , ze prawo jest dla wszystkich.

#786 OFFLINE   AdamK

AdamK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Kabat

Napisano 27 listopad 2015 - 20:16

😁👍.

Użytkownik AdamK edytował ten post 27 listopad 2015 - 20:21


#787 OFFLINE   AdamK

AdamK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Kabat

Napisano 27 listopad 2015 - 20:17

😁👍.

Użytkownik AdamK edytował ten post 27 listopad 2015 - 20:20


#788 OFFLINE   AdamK

AdamK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Kabat

Napisano 27 listopad 2015 - 20:25

Aby dolać oliwy, do ognia P. Kolendowicz był na gościnnych występach, a sternikiem był gość z PZW Nowy Sącz.😂😂😂
  • kostom63 lubi to

#789 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 28 listopad 2015 - 09:41

Jak chcesz się trochę pobawić w zbawiciela świata to zawsze możesz wysłać maila do jednostki właściwej miejscowo dołączając filmik wskazując w nim dokładną datę, miejsce i czas popełnienia wykroczenia. Możesz też dołączyć regulamin zbiornika .... ;)


Użytkownik dawcaR6 edytował ten post 28 listopad 2015 - 09:42


#790 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 28 listopad 2015 - 14:42

Panowie byl to ktos dzisiaj? Woda dalej na dol ?

#791 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 listopad 2015 - 21:03

Panowie byl to ktos dzisiaj? Woda dalej na dol ?

Był  :)  Woda w dół ,  śnieg i zima pełną gębą :)


Użytkownik lopez77m edytował ten post 28 listopad 2015 - 21:04


#792 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 28 listopad 2015 - 21:30

No rano 5 na minusie potem troszkę lepiej. ryby dość chimerycznie ogolnie towarzystwo głownie pływa pewnie przez ten mróz :D



#793 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 29 listopad 2015 - 23:29

To ja jeszcze niczym kot Bonifacy ... poleze na "zapiecku" ;) Sezon powoli chyli sie ku koncowi czas na podsume ... sandacz wylowiony to wiadomo:) a jak sprawa z legenda o sumach? Ktos zlowil albo widzial ?? A trotki ? Zdarzaly sie wielkie ...a ktos w tym sezonie mial kontakt?

Użytkownik Sandre edytował ten post 29 listopad 2015 - 23:29


#794 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 30 listopad 2015 - 20:03

Suma nie widziałem.Trotki wyjąłem trzy w tym sezonie.Dwie w maju na "Zawodniczą piąteczkę " 58-60 cm  jedną końcem września na "Zaczarowany ołówek"-70 cm.Problemem dla trotki jest wolfram .Niestety na Czorsztynie jest więcej szczupaków niż troci .Polując za trotką pozbyłem się kilku zawodniczek.Kolega kochający łowić trocie złowił  w tym sezonie 12 troci w maju i pozbył się około 20 zawodniczek.Coś za coś .Żyłeczka 0,18 mm ,agraweczka bez krętlika i "Zawodnicza piąteczka"to prosty choć kosztowny sposób na czorsztyńską trotkę.Akurat w maju zarówno trotki jak i szczupaki żerują na płyciznach pod brzegiem.



#795 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 listopad 2015 - 21:57

Suma nie widziałem.Trotki wyjąłem trzy w tym sezonie.Dwie w maju na "Zawodniczą piąteczkę " 58-60 cm jedną końcem września na "Zaczarowany ołówek"-70 cm.Problemem dla trotki jest wolfram .Niestety na Czorsztynie jest więcej szczupaków niż troci .Polując za trotką pozbyłem się kilku zawodniczek.Kolega kochający łowić trocie złowił w tym sezonie 12 troci w maju i pozbył się około 20 zawodniczek.Coś za coś .Żyłeczka 0,18 mm ,agraweczka bez krętlika i "Zawodnicza piąteczka"to prosty choć kosztowny sposób na czorsztyńską trotkę.Akurat w maju zarówno trotki jak i szczupaki żerują na płyciznach pod brzegiem.


To może zamiast wolframu stosować fluorocarbon lub shock leadery nylonowe odpowiedniej grubości? Tak od 25 lb szczupak ma poważne problemy z przegryzieniem. Poza tym taki przypon jest mniej widoczny w wodzie niż żyłka- bo współczynnik załamania światła jest bardzo zbliżony do tego jaki ma woda.

#796 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 01 grudzień 2015 - 15:45

Z fluocarbonem to nawet szczupaki przestały reagować na piąteczki .Nie wiem o co chodzi ale nawet na super cienkie przypony niclowo-tytanowe do 5,40 kg nie miałem brania trotki.Odprowadzi pod nogi i zawinie.Morze to głupio zabrzmi ale doszliśmy z kolegami do wniosku  że krętlik przy agrafce również je onieśmiela.Skoro obniża ilość brań np.kleni to tym bardziej takiej cwaniarze jak troć.Od kilku lat poluję w maju z kolegami na trotki i jeszcze żaden nie złowił tej ryby z przyponem.We wrześniu i pażdzierniku tarlicom przypon nie przeszkadza i walą w woblery sandaczowe nawet z grubym wolframem.Tylko że wtedy je złowić to żaden honor :)



#797 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 grudzień 2015 - 18:01

Łowiliśmy w tamtym sezonie trocie 70+ w czerwcu z fluorocarbonem 0,3mm

#798 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 01 grudzień 2015 - 18:33

Wniosek ... chcesz zlowic troć ...0 agrawek drutow lancuchow itd. W moim najblizszym otoczeniu (3 osobowym) zlowilismy milion pincet dwa dziewincet sandaczy i ..... 0 trotek ...ale z nas łajzy;(

Użytkownik Sandre edytował ten post 01 grudzień 2015 - 18:34

  • Janusz Wideł lubi to

#799 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 01 grudzień 2015 - 18:59

Darek nie złowiłeś bo nie próbowałeś jej łowić z brzegu , żyłką bez przyponu na zawodnicze piąteczki.Jakbym łowił plecionką z z przyponem na gumę to też bym nie złowił.Nigdy nie złowiłem troci ani na gumę ani na  plecionkę.Łowię trocie od początku zalania zbiornika.Wtedy było ich naprawdę sporo i można było opracować taktykę.Żyłka i woblerek 5 cm. o specyficznej akcji .Nic nie zmieniło się do dzisiaj poza tym że troci jest dużo mniej niż kilkanaście lat temu.Czasami komuś przywali w trollu na szczupakowy zestaw ale to niestety pojedyncze przypadki .



#800 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 01 grudzień 2015 - 19:34

Tylko taktyka kłóci mi sie z religia. Żyłka git, zawodnicza cyferka nie ma sprawy ... zamówie wiadro ... tylko co drugi pajkuś bedzie miał kolczyk ... a ja specem od pircingu nie jestem czy jak to sie tam zwie. Co drugi z kolczykiem nie przetrzyma tej próby ... a zmarnować to gorzej niż zjeść. A że fanem szczupaczego miesa nie jestem (wole klenie i bolenie;)) to puszczam wszystkie. Musze znalezc Panie Januszu jakis kompromis żeby jeść ciastka i mieć ciastka; )

A zaraz po zalaniu kiedy szczupakow było tyle ile drzew w lesie troch szło tych piateczek... no nie :)

Sprobuje z fc ;)

Użytkownik Sandre edytował ten post 01 grudzień 2015 - 19:37

  • Lepton, Janusz Wideł i wobler130 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych