Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 17 listopad 2016 - 21:06

Wiesz zbiornik jest dość głęboki 30 metrów wody pod kilem nie robi tu dużego wrażenia na stałych bywalcach stad też zanim woda się tu wychłodzi musi wiele wiatrów wywiać i fal się przetoczyć po zbiorniu. A i tak 2 stopniu w krótkim okresie czasu temp. spadła


  • Drink lubi to

#1342 OFFLINE   aroaro

aroaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 17 listopad 2016 - 21:20

A jeszcze jak się łowi czasami poniżej 20m, być może poniżej termokliny to temperatura wody przy powierzchni zdaje się mieć drugorzędne znaczenie...



#1343 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 17 listopad 2016 - 21:45

No tak, przy tych głębokościach życie ryb wygląda zupełnie inaczej. Nie wiedziałem że Czorsztyn taki głęboki, jak niektóre zaporówki w Czechach.

Takie zbiorniki są wspaniałe do łowienia. Może nie tyle do obławiania, bo przynęty i sprzęt cięższy, ale jak nic ne bierze to i tak może być przyjemnie.

Szkoda że tak daleko, bo choć ode mnie droga to większość autostrady, to i tak jest długich kilka godzin jazdy.



#1344 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 17 listopad 2016 - 22:14

z termokliną o tej porze roku to słabo raczej nie występuje, a z doświadczenia temperatura poniżej 6c w jeziorze to już nie woda 10c i można spodziewać się spadku aktywności ryb związanej ze spadkiem metabolizmu oraz krótszych okresów żerowania. Ryba zaczyna układać się w głownym plosie jeziora często poniżej 35metra gdzie trudna jest do złowienia oraz wchodzi do zatok gdzie jest największe prawdopodobieństwo na złowienie czegoś konkretnego, stoki które do niedawna darzyły ładnymi rybami stają się bezrybne takie zimowe łowienie. Pięć godzin pływania i 15min brań


  • Janusz Wideł lubi to

#1345 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 21 listopad 2016 - 18:52

Minęło 1,5 miesiąca od zawodów i tak z ciekawości Panowie macie najazd "pozyskiwaczy mięsa" z całej Polski ?



#1346 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 21 listopad 2016 - 19:53

Szczeeeerze ???? Mięsiarzy nie ... standard.
Ale widzialem albo moi znajomi widzieli całą elytę polskiego wedkarstwa. Z WEDKA NAD WODE PIOTR MIRECKI / WMH PAWEŁ MIRECKI ostatnio kumpel idzie siusiu na cpnie w Nowym Targu mija t5tke nowiusią a za rogiem sam Seba Kowalczyk szlużka jara, Majki Tim pleciona spal sobie pewnie cwaniak:)
Ludzi było tyle ile jest na jesien ... sporo. Będzie wiecej ale to tylko dlatego ze wszedzie dobrze gdzie nas nie ma i jak taki Kowalski plywa wk...wiony po srednio rybnym Zegrzu czy Sulejowie i uslyszy o Czorcie to przyjezdza jak do Mekki. Czorsztyn sprowadza na ziemie bardzo szybko. Szczegolnie teraz gdy trzeba kombinowac, po glebiach ale niekiedu lowi sie o tej porze na 7,8m i sa wyniki.
A tych zawodow czepili sie koledzy bo jeden czy drugi napisal o tym w watku. Za rok bedzie druga edycja i znowu sie zacznie:)
Ja tam swoje calu czas powtarza. Dzien zawodow to byl najlepszy dzien jaki mi sie trafil. Nigdy przed i nigdy po a wcale nie nie poszalelismy.
Na kartach zawodniczych krolowaly zedy 50-60cm i byly dwa klocki. Od 60cm praktycznie 0000000. Ilosciowo sie zgadzalo choc sporo zawodnikow splynelo bez uzycia dlugopisu.
W legendy mozna wierzyc ale nie doslownie :)
Z rok na rok ryb jest coraz mniej ... przez Kłusownikow!!!!

Użytkownik Sandre edytował ten post 22 listopad 2016 - 06:56

  • NARA i Dano. lubią to

#1347 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 21 listopad 2016 - 21:51

Czyli jak zwykle wiele rabanu o nic...

 

Wiem jak było na zawodach bo miałem tą przyjemność na nich być i uważam że macie świetny zbiornik na który chętnie wrócę na przyszłą edycję zawodów.

 

Co do wielkości to faktycznie większość w rozmiarze 40-55 cm, ale jak zaczęły gryźć pod koniec drugiej tury to branie praktycznie w każdym rzucie, co na innych wodach bardzo rzadko się zdarza.


  • wobler129 lubi to

#1348 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 21 listopad 2016 - 21:56

Przedszkola jest mnogo o wieksze bardzo ciezko. Ja lowie na Czorcie 5 sezonow i 1x 75cm i dluuugo dluuugo nic. Za to na roznowie mam setke mam spore okonie ... nie ma reguł. A co do tur do 70% zlowilismy w 2 godzinach pierwszej :) do zobaczenia za rok.

#1349 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 22 listopad 2016 - 08:52

Tylko do tego czasu nie zjedz wyszystkich wymiarków 😉

#1350 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 22 listopad 2016 - 10:04

Spokojnie. Kupilem zamrazarke wieksza ale mi sie nie mieszcza juz wiec wypuszczam;)
  • michcio i NARA lubią to

#1351 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 22 listopad 2016 - 11:10

U kolegów spróbuj przechować bo później pól roku przerwy ;)

#1352 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 22 listopad 2016 - 11:45

Jakie pol roku. Dołączam do bandy znad Huby. Wpisowe liter, skladki dwa litry a limitow zero :) kontroli tez zero bo tej orgsnizacji boja sie wszyscy a najbardziej psr:) sezon zaczyba sie 1.01. Taka smutna prawda :( lecz prawdziwa.
  • kotwitz lubi to

#1353 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 22 listopad 2016 - 12:08

Niestety wszędzie są takie ekipy ...

#1354 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 listopad 2016 - 13:13

Spokojnie. Kupilem zamrazarke wieksza ale mi sie nie mieszcza juz wiec wypuszczam;)

kopsnij do mnie, mam pyszną zalewę do słoików. Można brać "termosówki", ośći się same rozpuszczają :)



#1355 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 22 listopad 2016 - 13:23

Niestety wszędzie są takie ekipy ...


A nie sadzisz we w tak wielkim kraju z takimi daninami na koszt panstwa powinny byc ekipy ktore by ro....waly tamte złe ekipy?? Wszyscy wiedza o takich procederach i gowno z tym robia.
Wg moim skromnych domyslow 1/3 ryb idzie dla wedkarzy w sezonie a 2/3 dla kłusowników.
Jak zapierdziela siate w miejscu gdzie ryba gromadzi sie na tarle i powtorza to dwa razy w tygodniu to o jakich liczbach bedziemy mowic??

Użytkownik Sandre edytował ten post 22 listopad 2016 - 13:23


#1356 OFFLINE   prezes77

prezes77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • Lokalizacjabieszczady
  • Imię:Artur

Napisano 22 listopad 2016 - 13:30

A nie sadzisz we w tak wielkim kraju z takimi daninami na koszt panstwa powinny byc ekipy ktore by ro....waly tamte złe ekipy?? Wszyscy wiedza o takich procederach i gowno z tym robia.
Wg moim skromnych domyslow 1/3 ryb idzie dla wedkarzy w sezonie a 2/3 dla kłusowników.
Jak zapierdziela siate w miejscu gdzie ryba gromadzi sie na tarle i powtorza to dwa razy w tygodniu to o jakich liczbach bedziemy mowic??

Szara rzeczywistość ...z tą różnicą ze na "moich " wodach 50/50 odnośnie kasowanych ryb..



#1357 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 18:06

Panowie drodzy prawda jest taka że gdyby prawdziwi wędkarze byli w straży a nie kurrrrrrrr cwaniaki co szukają lekkiej pracy to było by inaczej. Kiedyś starałem się do straży rybackiej w Krakowie to wiem. A potem jednego ze strażników widziałem jak łowił na zakazie. Kurwaaaaaaaaaaa nie strażnik.



#1358 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 22 listopad 2016 - 18:14

Ja jutro popływam śladem "poskiej elity wędkarskiej" w końcu ma być pogoda bez wiatru, a może jakieś niedobitki się trafią

ps.: udało się ...mam miejsce na kolejne zawody z cyklu Zander Passion...nawet obyło się bez kombinacji....jeden z kolegów zadzwonił i zaprosił do drużyny....ach ta siła forum...

Czas zacząć treningi :D


  • tohatsu lubi to

#1359 OFFLINE   Banzaiq

Banzaiq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Banzaiq
  • Nazwisko:\

Napisano 05 grudzień 2016 - 20:24

Witam Jak tam wyniki tego pływania...:) Gryzą coś...



#1360 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 05 grudzień 2016 - 22:54

no w nocy -15C w dzień -5C max


  • zuraw16 i Paweł R. lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych