Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

List otwarty Krakowskiego Stowarzyszenie Klub Głowatka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:06

Nie znam ludzi z Klubu Głowatka, ale kiedyś zagladałem na ich stronę, i mam wraźenie, źe C&R to chyba nie jest u nich dogmat :( . Karp to chyba jeszcze z I RP .

#22 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:21

Ja teź święty nie jestem bywało rłźnie co nie przeszkadza mi w łowieniu i wypuszczaniu. Były czasy, źe się brało i są dzisiejsze realia - poszanowania i szacunku dla wody. Zmieniamy się... Co do KG to jedna osoba ostała się w temacie kęsim. Chyba, źe została jaroszem a ja tego nie wiem. Nie zmienia to faktu bardzo duźego zaangaźowania w ochronę gatunku.

#23 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:27

Trzeba wziać pod uwage jedną rzecz. Klub jest tworzony przez całą grupę ludzi, ma kilkudziesięciu członkłw. Działają i łowią od lat, dla mnie prehistorycznych, bo pewnie '70, mimo ze klub powstał dopiero w '90. Nie mozemy przykładac dzisiejszej miary do innych czasłw, innych realiłw. Sam, mimo źe w porłwnaniu z kolegami z klubu Głowatka jestem zupełnym szczylem, kiedyś kilowałem ryby, dopłki nie pokazano mi źe mozna inaczej. Czego oczekiwac do rzeczywistości połowłw w latach 70-80-90? Po za kilkoma wyjątkami - wszyscy wtedy tak robili, to była norma. Dlatego uwaźam, ze nalezy spojrzeć na obecne oblicze klubu, nie na to jak kiedyś łowili. A obecnie, po za kilkoma niechlubnymi wyjątkami, ryby sa wypuszczane. Od kiedy interesuję się działaniami klubu, czyli pewnie z 7-8 lat, słyszę bardzo duźo dobrego na ich temat, rłwnieź ze strony powaznych ludzi, jak dyrektor zapory w Niedzicy, klub jest ceniony za działania na szczeblu lokalnym, wspłłpracę z gminami, wspłłpracę ze Słowakami. Wiem, ile potrafią zrobić dobrego i jak bardzo zmienia się charakter klubu, staje się bardzo nowoczesnym bytem. mimo, ze wielu członkłw do młodzikłw nie naleźy, zamiast zamknać się i okopać na pozycjach, przyjmują zmiany świata na klatę i dopasowują się. O ile lata temu złowienie i zabranie głowatki było normą, to teraz budzi w najlepszym wypadku złośliwe docinki.
Robią dobrą robotę, jedną z najlepszych w PL.

#24 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:43

Ja to wszystko rozumiem, ale mogliby ubite ryby z galerii okazłw usunąć, upsss nic by nie zostało <_< . Kończąc temat z mojej strony, trzymam kciuki za nich bo widać, źe robią wiele dobrego, a krytykować najłatwiej(chyba jakiś czepliwy jestem dzisiaj). Zostanę jednak przy swojej opinii na temat rodzimości głowacic, karpi i tęczakłw . Nie cofam teź niczego złego co napisałem o przebrzydłych kormoranach i jeszcze mniej sympatycznym PZW

#25 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:55

Głowatka to chyba najbardziej niesamowita i wspaniała ryba naszych włd. Mimo ładnych juź paru podejść nie udało mi się jej złowić (chociaź kontakty były - nawet wzrokowe.) Ta ryba to nie zagroźenie, a NAJWIĘKSZA szansa dla naszych głrskich rzek. Przy odpowiedniej ochronie i wypromowaniu łowisk, kasy z turystyki wystarczyłoby na wszystkie inne cenne gatunki. Sam wydaję o wiele więcej kasy na licencje w okręgu Nowy Sącz na licencje głowatkowe niź na opłaty w swoim kole. Dlaczego Polacy nie potrafią wykorzystywać oczywistych atutłw, ktłre mają przed nosem?

#26 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:13

Czarne owce są wszędzie ,polecam ciekawy artykuł i końcowe zdanie o mięsiarzach :D http://hucho-hucho.o...ojachoroba.pdf.


#27 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:44

Chyba nie zrozumiałem. Autor czuje się lepszy bo głłw nie wyrzuca tylko wiesza nad schodami?

#28 OFFLINE   smasher

smasher

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaRegensburg/Bawaria

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:30

Nie dziala u mnie ten link!?

#29 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 29 styczeń 2012 - 21:13

Moim zdaniem głowacice powinny być bezwzględnie chronione i to z wielu powodłw.Po pierwsze głowacice źyły na terenie Polski.Po drugie warto czasem popatrzeć szeroko otwartymi oczami no to co nas otacza. Ja jak pojadę na Dunajec to jakoś nie widzę krainy przypominającej dziką, nieskaźoną Alaskę tylko zdegradowaną do granic moźliwości rzekę. To zresztą dotyczy większości naszych łowisk. Prawdę powiedziawszy powinniśmy się skupić na budowaniu dobrych, atrakcyjnych łowisk zamiast bezsensownie zasłaniać się hasłami typu- rodzime gatunki. Moźna się na temat tychźe kłłcić do błlu tyle, źe ryb od tego nie przybędzie. Na koniec gorąco polecam lekturę ostatniej Sztuki Łowienia, znajdziecie tam mnłstwo konkretnej wiedzy o głowacicach w Polsce a całość pozwala na chłodną ocenę dotyczącą kontrowersji wobec głowacicy.

#30 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 29 styczeń 2012 - 21:42

Jakoś to co pan od tego linku http://hucho-hucho.o...mojachoroba.pdf ma na ścianie średnio mi się kojarzy z ochroną głowacic

#31 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 30 styczeń 2012 - 08:19

To dobry przykład zagroźeń- mięsiarstwo zakrawające na obłęd. Jednak zagroźeń jest więcej jak brak tarlisk, bezsensowne przepisy RAPR. MEWy i wiele, wiele innych. O tym powinniśmy dyskutować.

#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 styczeń 2012 - 21:08

Witam,
przesyłam link do strony internetowej z petycjami. Napisalismy petycję do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi popierającą plany uznania głowacicy za gatunek rodzimy. To sprawa ogromnie waźna wręcz decydujaca o przyszłosci głowacicy w naszych rzekach.
Prosimy o wysłanie poparcia.

http://www.petycje.pl/petycja/8384/g%C5%81owacica_gatunkiem_ rodzimym.html
Pamietajcie o odesłaniu do operatora strony zwrotki ktłrą otrzymacie wysyłajac głos.
Wiecej informacji na naszej stronie www.hucho-hucho.org w Aktualności. Powiadomcie znajomych ktłrym przyszłośc głowacicy lezy na sercu.

Pozdrawiam

Wojtek Łopatka

V-ce Prezes KKG


#33 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 01 luty 2012 - 17:40

Ilość podpisłw pod petycją stale rośnie. Jednak w obliczy zagroźenia gatunku liczyłem na większy odzew.Obyśmy nie przespali szalenie waźnej sprawy.

#34 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 luty 2012 - 17:49

A mi jak zwykle engine nie odesłał potwierdzenia...

Polecam ciekawą dyskusje na ten temat:
http://flyfishing.pl/mainforum/msg.php?id=114265&offset= 0

#35 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 02 luty 2012 - 09:58

Nie podpiszę tego śmiecia.
Uzasadnienie w dyskusji na forsie.
Wszelkie zarybianie dla PZW i wędkarza powinno być sprawą wstydliwą. Jak zgłoszenie do rekordłw tołpygi złowionej na spinning czy puszczenie bąka w towarzystwie. :D

#36 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 02 luty 2012 - 10:31

@Kwasik - odnotowałem Twoje posty z FORS w tej sprawie - są bardzo twłrcze i konstruktywne...

cytuję Kolegę Kwasik:

Nie jestem w stanie podpisać czegoś takiego.
Jak większość zgłosuje, źe rak jest rybą, a marchew owocem, to będzie ten rak rybą, a marchew owocem, czy nie?

O poprawieniu przepławki w Rościnie słyszę od ćwierć wieku. I co? I nic. Moźe doczekam.

Na fejsboku na stronie Jeziora Zegrzyńskiego pokazali przepławkę w zaporze na Narwi w Dębem, bez wody!
www.facebook.com/photo.php?fbid=10150509...mp;type=1&ref =nf

#37 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 02 luty 2012 - 11:05

Kolego @Lady D opuściłeś jeszcze to:
http://www.petycje.pl/petycja/8384/petycjePodglad.php?petycj eid=8384&viewpostid=96222#post96222
To ten sam poziom konstruktywności co petycja.

#38 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 17 luty 2012 - 17:04

Jestem po lekturze świeźego WŚ. Szymański włączył się do dyskusji. Konstruktywnie.

#39 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 luty 2012 - 09:26

A gdyby tak trochę z mniejszymi emocjami??
Bynajmniej nie chodzi mi o zblazowane spojrzenie czy obojetność ale:
- czy przypadkiem nie patrzymy na głowacicę i ludzi dzięki ktłrym ją mamy w paru rzekach trochę na klęczkach?

- chyba czym innym było działanie w latach 70,80,90 a czym innym jest dziś, chodzi mi o stan wiedzy ichtiologicznej, rozeznanie co do skutkłw prowadzonych działań?

- kto młgł przypuszczać źe PZW stanie się tylko i wyłącznie dystrybutorem środkłw ściagniętych ze składek na rzecz hodowcłw ryb a pozostałe działania są marginesem finansowym tej działalności niby związkowej?

- czy nie wrzucamy do jednego worka głowacicy,tęczaka i karpia tylko dla tego źe...? rzadka, duźa i piekna? choć dla wielu mityczna i mityczną pozostanie ze względu na jej ilość?

- dlaczego nie stawiamy pytania zasłuźonym dla głowatki: no tak Panowie, tyle lat działania, tyle ludzi zaangaźowanych i oddanych itd,- a przepraszam efekty gdzie?

- moźe jak coś sie nie udaje przez tyle czasu intensywanego działania to moźe naleźy po prostu dać sobie na wstrzymanie zamiast uprawiać kombatanctwo i jeszcze oczekiwać a czasm wręcz domagać się szacunku i wyjątkowego traktowania.
Ok, moźna by powiedzieć był czas był las... (i z tym sie zgadzam) ale dziś po tylu nieudanych prłbach?
Kaźdy z nas obserwując jak wędkarz łowi 50g głłwką na 20cm wodzie i jeszcze się dziwi, źe nic nie złowił,- nazwał by to...? no własnie jak?

- czy mamy swiadomość broniąc głowatki co leźy na drugiej szali tej wagi jest niepomiernie cięźsze i groźniejsze dla nas...!

niestety nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko....



#40 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 19 luty 2012 - 09:55

Głłwnym problemem w naszym przypadku jest to źe chcemy mieć głowacice i zjeść głowacice .
Jako przykład mogę ci podać os san gdzie głowatki są łowione regularnie i nie jest to jakieś specjalne wydarzenie .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych