Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OKONIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 grudzień 2012 - 08:58

Ja również rozpocząłem sezon podlodowy, wywierciłem z 15 dziur, lód 4-5 cm. Okonki braly ale wszystko co wyjałem to do 20 cm. Był jeden łobuz co nie chciał się zmieścić do dziury :blink:, na oko 45cm i w efekcie rozgięła się kotwiczka w błystce... miałem jeszcze chwile czasu, ale dalej nie było nigdzie drzewa blisko brzegu, żeby się zabezpieczyć. Mam oczywiście kombinezon pływający i kolce, ale i tak nie można temu ufać w 100 % lina i drzewo to jest sprawdzony sposób :D

#402 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 10 grudzień 2012 - 09:15

... miałem jeszcze chwile czasu, ale dalej nie było nigdzie drzewa blisko brzegu, żeby się zabezpieczyć. Mam oczywiście kombinezon pływający i kolce, ale i tak nie można temu ufać w 100 % lina i drzewo to jest sprawdzony sposób :D....


ja tam nie jestem zwolennikiem takiego łowienia ale jak nie ma drzewa to można coś takiego zastosować:

http://allegro.pl/sr...2853473472.html

#403 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:30

ja tam nie jestem zwolennikiem takiego łowienia ale jak nie ma drzewa to można coś takiego zastosować:

http://allegro.pl/sr...2853473472.html

Myślę żę w 5 cm lodzie taka śruba się nie sprawdzi.

#404 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:42

Myślę żę w 5 cm lodzie taka śruba się nie sprawdzi.


nie wiem... nie wkręcałem w taki cienki lód :) ale po wkręceniu gdzieś tak do połowy śruby na pewno nie da się jej wyciągnąć czy wyrwać.

Użytkownik rybak109 edytował ten post 10 grudzień 2012 - 12:42


#405 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 10 grudzień 2012 - 13:33

Ja myślę że na takim lodzie to ma szanse sprawdzić się jedno - wizyta u psychoterapeuty.
  • wobler129 i Kaemel lubią to

#406 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 10 grudzień 2012 - 13:35

Ja myślę że na takim lodzie to ma szanse sprawdzić się jedno - wizyta u psychoterapeuty.


:D :D :D podpisuję się pod tym :)

#407 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 grudzień 2012 - 15:21

5 cm to lekka przesada jak dla mnie... Mozliwe jest ze w niektorych miejscach lod moze miec 1 cm grubosci :| Mam takie dlugie jezioro w okolicy, ktore wczoraj bylo zmarzniete do polowy, na jednej czesci lod 15 cm, na drugiej woda. Jak zmarznie calosc to moze byc niebezpiecznie dla tych co nie wiedza, bo przy pierwszym otworze moze byc 20 cm grubosci i ktos sobie bedzie chodzil na pewniaka po calym jeziorku...

#408 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 10 grudzień 2012 - 15:25

Koledzy, tak tu się zżymacie, a od czego jest lina przytroczona do drzewa lub śruby w ten lód wkręconej? :lol: :lol: :lol:

Użytkownik Dienekes edytował ten post 10 grudzień 2012 - 15:26


#409 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 grudzień 2012 - 16:05

5 cm to lekka przesada jak dla mnie... Mozliwe jest ze w niektorych miejscach lod moze miec 1 cm grubosci :| Mam takie dlugie jezioro w okolicy, ktore wczoraj bylo zmarzniete do polowy, na jednej czesci lod 15 cm, na drugiej woda. Jak zmarznie calosc to moze byc niebezpiecznie dla tych co nie wiedza

Kolego jakbym nie znał zbiornika to bym na pewno nie wchodził na 5 centymetrowy lód. To jest staw ze żwirowym dnem bez jakiegokolwiek przepływu, głębokość wszędzie jednakowa (1m). Różnica w grubości lodu na 100% nie przekracza 1cm.

#410 OFFLINE   mr-perch

mr-perch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjaolsztyn

Napisano 11 grudzień 2012 - 21:17

Pięć centymetrów pierwszego lodu wystarczy do wędkowania dla średniociężkiego człowieka. Ważną też jest kwestia nastawienia się psychicznego i technicznego do możliwości skorzystania z niechcianej kąpieli.
Sławku uwierz mi, ten lód jest dużo bardziej przewidywalny i bezpieczny niż 20-to centymetrowy w marcu czy kwietniu.

#411 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2012 - 21:24

Najlepszy taki jak na okładce w "Wędkarskim Świecie" na styczeń 2013r ! Tak jeżeli chodzi o lód jak i okonia !!!

#412 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 11 grudzień 2012 - 22:16

Pięć centymetrów pierwszego lodu wystarczy do wędkowania dla średniociężkiego człowieka. Ważną też jest kwestia nastawienia się psychicznego i technicznego do możliwości skorzystania z niechcianej kąpieli.
Sławku uwierz mi, ten lód jest dużo bardziej przewidywalny i bezpieczny niż 20-to centymetrowy w marcu czy kwietniu.


Święta prawda. 5cm czarny lity lod jest w jakimś stopniu przewidywalny i czytelny. Zwłaszcza jeśli zna się zbiornik bo to jest podstawa. U nas narazie jest tylko śniegowa kaszka bo sypie codziennie.

#413 OFFLINE   LaHaine

LaHaine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Ryszard

Napisano 12 grudzień 2012 - 20:56

Pierwsze wyjście na lód zaliczone. Większe ryby nie były chętne do współpracy, kilkanaście sztuk wyjętych w rozmiarze do 20cm.
Łowisko: dobrze mi znane zapuszczone stawy o głębokości do 1,5m grubość pokrywy lodowej 8-10cm.

#414 OFFLINE   dawidaol

dawidaol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Dawid

Napisano 12 grudzień 2012 - 21:14

Też dziś pierwsze "lodowanie" zaliczyłem. Nic szczególnego max. 28 cm. Jez. Blanki nie zamarzło jeszcze w każdym miejscu więc trzeba uważać w bliskiej przyszłości co by na ledwo zamarznięty obszar jeziora nie wejść.

#415 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 13 grudzień 2012 - 07:22

Pode mną wczoraj załamał się lód w pracy jak wchodziłem na staw. Oczywiście linka do drzewa była:) Na środku lód miał 10-15cm i był mocny. Przy brzegach 5cm i sama gąbka. Trzeba uważać.

#416 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 13 grudzień 2012 - 09:53

Może i ja pojadę sprawdzić jaki jest lód.... Ale co mi po tym jak czasu na ryby nie ma :( A za 2tyg jak będzie chwilka to może już lodu nie być......

#417 ONLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 13 grudzień 2012 - 11:27

Przedwczoraj byłem było OK, dosyć mocny chociaż niezbyt gruby 5-7 cm i podziabaliśmy z kumplem trochę drobiazgu. Dzisiaj był nieco grubszy ale 2/3 to zrobił się śniegolód, w którym noga się zapadała a 3-4 cm to lód. Po lekkim tupnięciu załamało się i wpadłem całe szczęście tylko po łydkę. Radzę więc uważać z dnia na dzień się zmienia nawet na gorsze mimo, że temperatury u mnie non stop na minusie.

#418 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 13 grudzień 2012 - 16:48

Świeże info znad wody :) W lubuskim na przeciętnych jeziorkach lód 30m od brzegu na głębokości 2m ma dobre 8cm. Nie jest to czysty lód, z wierzchu wygląda jakby 1-2cm to był zmrożony śnieg, jednak jest bardzo twardy. 50m od brzegu miał około 7,5cm. Nic nie trzeszczało, nic się nie zapadało, skakałem. Na dalsze wyprawy w głąb jeziora było już za ciemno :) W weekend ma być około +2 więc cienko to widzę, chyba, że później znów przyjdą mrozy.

ps sprawdzałem na 3 jeziorkach o małej głębokości.

#419 ONLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 14 grudzień 2012 - 21:53

U mnie na jeziorku z 3cm lodu właściwego i do tego z 5cm sniegolodu. Od jutra deszcze u mnie zapowiadają to może rozpuści trochę ten śnieg i w końcu po odwilzy zacznie przyrastać normalnie lód.

#420 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 14 grudzień 2012 - 22:15

Ja byłem dziś na zwiadach na dużym jeziorze niedalerko mnie i o ile na zatoce było nawet 20-kilka tak na otwartym wiatr połamał pierwszy lód i zniósł go w róg a ten który potem nastał okazał sie cienki. I chwilę po rozpoczęciu wiercenia spierdzielałem aż miło :P
Trzeba tu będzie poczekac jeszcze. Jutro na małe jedziemy i tam powinno być oki. :D


Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 15 grudzień 2012 - 17:54