Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakupy w USA (w tym cło / opłaty celne)


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:41

Mam takie pytanie do was czy przy zakupie przynet w zagranicznym sklepie internetowym trzeba placic clo itp.Mam na mysli amerykanskie internetowe sklepy

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:43

Jeśli wartość przesyłki jest większa od kwoty (która zresztą ustalana jest przez ustawodawcę) to oczywiście zapłacisz cło oraz podatek VAT. Jest to normalna procedura, która obowiązuje przy zakupach z US.

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:47

@Slider
zgodnie z obowiązujacym w Polsce prawem, powyżej pewnej wartości zakupu (z tego co pamiętam jest to ok 45 dolarów) doliczane jest 22% VAT oraz 4% opłaty celnej.

Jeżeli do zakupu dołaczona bedzie faktura to należnośc na rzecz skarbu panstwa bedziesz mogl uiscic na poczcie, przy odbiorze paczki, tak mi sie zdaje.

O roznych aspektach kupowania przez internet byla wielokrotnie mowa na tym forum, jak wpiszesz w wyszukiwarke odpowiednie wyrazy powinno Ci pokazac pokazna porcje postow :D

#4 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:58

Mam jeszcze jedno pytanie jak bym zamowil katalog bezplatny zagranica czy musialbym bym cos placic za podatek clo itp ?

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2007 - 23:05

Tak jak powyzej, do pewnej wartosci zamowienia clo i VAT nie sa naliczane. Teraz sobie przypomnialem, ze zasadniczo ta wartosc to chyba 22 USD (albo euro, nie pamietam dokladnie) a te 45 czy okolice stosuje sie wtedy jezeli ktos przesyla Ci podarunek (gift)o tak zadeklarowanej wartosci. Moze dla uproszczenia zycia utarlo sie ze taksuja dopiero od tych, powiedzmy 45 USD? Nie wiem. Aktualne informacje nt. opłat celnych mozna uzyskac telefoniocznie, jest informacja celna czy cos takiego B)

A najlepiej.... jesli jeszcze nie robiles sam zamowienia (trzeba miec karte kredytowa np) ... to skorzystaj z pomocy bardziej doswiadczonych kolegow. Bardziej sie oplaci :unsure:

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 styczeń 2007 - 23:54

A ja mam taką zagwozdkę - czy płaci się cło i podatek od całej sumy czy tylko za towary?? Bo niby mam na fakturze powiedzmy 300$zamówienie i 40$ przesyłka, a podatek i cło wychodzą tak jak od .... 320$

#7 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 00:00

Zgodnie z polskim prawem shipment wchodzi do wartości celnej. Algorytm jest następujący: {(wartość towaru + shipment) x cło } x vat = należność celna
Zwróćcie uwagę na nawiasy - one okręślają kolejność działań
Pozdrawiam,
P.

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 00:35

Niestety moge potwierdzic to co pisze @explorator. Spotkała mnie kiedys wlasnie taka sytuacja jak w przedstawionym rachunku :lol:

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 luty 2007 - 09:13

Ale czy to nie jest reulowane przez zewnętrzne przepisy unijne?? I czy są to rzeczywiście przepisy czy po prostu brak dobrej woli celnika (jak inaczej to ująć żeby było politycznie poprawne?)??

#10 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 09:56

Nie wiem jak jest w starych krajach unijnych, ale u nas w IV RP jest właśnie tak. To rozwiązanie prawne jest stosowane odkąd pamiętam i może być, że to jest polski pomysł.
W przypadku jednej wędki czy kołowrotka możemy mówić o dyskomforcie, ale wyobraź sobie co czuję jak ten mechanizm stosuje się wobec mnie do naprawdę dużych importów??
Pozdrawiam,
P.

#11 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 10:03

Zgodnie z polskim prawem shipment wchodzi do wartości celnej. Algorytm jest następujący: {(wartość towaru + shipment) x cło } x vat = należność celna
Zwróćcie uwagę na nawiasy - one okręślają kolejność działań
Pozdrawiam,
P.

Nie jestem biegły w matematyce Embarassed , stąd być może źle interpretuję kolejność działań. Jeżeli jednak się nie mylę, to według powyższego algorytmu przebiegałoby to następująco: dodajemy wartość towaru oraz koszty przesyłki,po czym od tego wyliczamy cło. I tu dochodzę do sedna: według kolejności nawiasów podstawę wyliczenia VAT stanowiłaby kwota cła. Nie byłoby to takie złe :lol: . Właśnie będę zamawiał coś drogiego, więc to taki śmiech przez łzy :(...
Pozdrawiam,


#12 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 10:18

No tak...Znalazłeś nieścisłość w zapisie matematycznym, ale spróbuję się obronić
Pisząc cło miałem na myśli stawkę celną wyrażoną w następujący sposób: jeśli zgodnie z taryfą cło wynosi 4% to wartość towaru powiększoną o koszt transportu monożymy przez 1,04. Teraz powinno się zgadzać.
Przepraszam jeśli odebrałem Ci resztkę nadziei - wolałbym płacić vat wyłącznie od wartości cła :lol: :lol:
Pozdrawiam,
P.

#13 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 10:39

Nic się nie stało; nadziei mi nie odebrałeś, bo jej nie miałem, gdyż wiem jak ten mechanizm działa. W zupełności się z Tobą zgadzam, co do pożądanej metody wyliczania/wysokości stawki VAT. Niestety, pozostaje nam płacić, albo zostać dyplomatami, którzy - jak sama nazwa wskazuje - mają bagaż dyplomatyczny, podlegający trochę innym regułom...Na marginesie smutno-śmieszna historyjka z życia wzięta: kupiłem w US gitarę elektryczną, którą do kraju przywiozła mi znajoma stewardessa. Celnik nie dość, że ją zatrzymał, to jeszcze był gitarzystą i orientował się w markach oraz cenach dobrych instrumentów <_<. Zabolało.
Pozdrawiam i zamawiam :D ,

#14 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 11:02

Słyszałem od celnika z pocztowego urzędu celnego następującą historię:
Rodzina zza oceanu obdarowała swoich ziomków w Polsce używanymi ubraniami i z niewiadomych przyczyn wpisała wartość 500$. Celnicy nie mieli innego wyjścia jak tylko naliczyć należność celną. Nie wiem czy obdarowane osoby były w stnie odebrac paczkę
Pozdrawiam,
P.

#15 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2007 - 12:10

Czyli jak bym zamowil bezplatny katalog zagranica to bym nic nie placil ?

#16 OFFLINE   Stachu

Stachu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów

Napisano 01 luty 2007 - 12:23

w UE również niestety dowalają cło...
dostałem właśnie niemiłą (bo kosztowną) wiadomość z Londynu... <_<

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 luty 2007 - 19:11

w UE również niestety dowalają cło...
dostałem właśnie niemiłą (bo kosztowną) wiadomość z Londynu... <_<


Naprawdę dziwne bo w UE obowiązuje strefa bezcłowa.

A ja dzisiaj dostałem 4 fakturki do zapłaty - właśnie cło. Wyszło że celnicy namierzyli wszystkie paczuszki :wacko: i jestem uboższy 300e. Nie jest to dobry start wieczoru, ale znowu i tak wyszło 2x taniej niż to samo w Angli, więc żyleteczki chyba poczekają na lepsze niusy <_<

#18 OFFLINE   Stachu

Stachu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów

Napisano 02 luty 2007 - 09:38

[quote title=standerus napisał(a) dnia Thu, 01 February 2007 07:11][quote]
w UE również niestety dowalają cło...
dostałem właśnie niemiłą (bo kosztowną) wiadomość z Londynu... <_<
[/quote]

Naprawdę dziwne bo w UE obowiązuje strefa bezcłowa.





Fakt, ale jeżeli ściągasz z USA np. do Anglii - to ściągasz już spoza UE i tu tkwi chyba cały haczyk... :D

#19 OFFLINE   spinerman

spinerman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚a Podlaska

Napisano 01 luty 2012 - 19:48

Jak wyglÄ…da przesyÅ‚ka z USA ze sklepÃÅ‚w w ktÃÅ‚rych nie ma moÅźliwoÅ›ci dokonania pÅ‚atnoÅ›ci Pay Pal np. Cabelas czy Bass Pro Shop ? Czy przesyÅ‚ki te sÄ… ubezpieczone; czy sÄ… za potwierdzeniem odbioru ? Jak rozwiÄ…zać problem w przypadku zaginiÄ™cia takiej przesyÅ‚ki ? RobiÄ™ duÅźo zakupÃÅ‚w na eBay USA i z doÅ›wiadczenia wiem, Åźe wiele przesyÅ‚ek nie dociera... :( i w tym przypadku pÅ‚atność PayPal nas chroni. ProszÄ™ o informacje osoby ktÃÅ‚re dokonywaÅ‚y zakupÃÅ‚w w ww. sklepach lub innych nie korzystajÄ…cych z PayPal. Serdecznie pozdrawiam.

#20 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 01 luty 2012 - 21:06

Kupiłem rok temu spodniobuty w Bass Pro. Zapłaciłem kartą kredytową. Przesyłka przyszła FedExem.
Nie wiem, co tu wiÄ™cej mÃÅ‚gÅ‚bym jeszcze opowiedzieć :unsure: