Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakupy w USA (w tym cło / opłaty celne)


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 07 luty 2012 - 10:52

Witam
TeÅź kilka razy kupowaÅ‚em w USA i ani razu nie zapÅ‚aciÅ‚em ani zeta PaÅ„stwu :lol: Tuby z wÄ™dkami przychodziÅ‚y z nabitymi stemplami celnymi.


To było w ostatnim okresie?

#42 OFFLINE   wodnik szuwarek

wodnik szuwarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaDÄ…browa Górnicza

Napisano 07 luty 2012 - 23:09

KupowaÅ‚em w 2010 i 1 raz w 2011.Jeszcze gdzieÅ› leÅźy tuba ze stemplami celnymi.Nic mi nie przyszÅ‚o do zapÅ‚aty i myÅ›lÄ™ Åźe juÅź nie dojdzie ;) .Nigdy nie przekroczyÅ‚em kwoty 200$,wolaÅ‚em kilka paczek o mniejszej wartoÅ›ci(tak do 200$).

#43 OFFLINE   TEAM DRAGON

TEAM DRAGON

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 12:32

Witam
Jak wygląda sprawa opłat celnych z USA
Podam przykład wędka w cenie 470 $ w długości 2.30 w 2 kawałkach

Jaki procent jest cła nie mam pojęcia jak to wyjdzie na gotowo
KtoÅ› coÅ›???wie

#44 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieÅ› tam...

Napisano 08 marzec 2021 - 12:51

Chyba 8 procent cło i 23 VAT trzeba doliczyć do wartości

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 08 marzec 2021 - 12:51


#45 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 08 marzec 2021 - 13:27

Koszt zakupu + koszt przesÅ‚ania + CÅ‚o + 23 VAT i jeszcze sporzÄ…dzenie dokumentacji SAD w agencji celnej lub samodzielnie za free 



#46 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 08 marzec 2021 - 14:09

z tym cłem i vatem to też zależy na jakiego służbistę się trafi, kupowałem dwa razy z ebaja us lexe 300hd, jakieś przynęty za 200$, i paczki przyszły do domu odrazu, jak kupiłem w thornebros bez rejestracji (za ok 160$), to tylko celnik zadzwonił, powiedził aby napisać pewne oświadczenie, najpirw chciał screeny ze sklepu, i dalej też nic nie doliczyli.

 

btw: jedzie do mnie kijek opisany do 15 oz, złożony ma ok 2,4m jak dojedzie to się pochwalę.


  • azhek lubi to

#47 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15598 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2021 - 14:29

z tym cłem i vatem to też zależy na jakiego służbistę się trafi, kupowałem dwa razy z ebaja us lexe 300hd, jakieś przynęty za 200$, i paczki przyszły do domu odrazu, jak kupiłem w thornebros bez rejestracji (za ok 160$), to tylko celnik zadzwonił, powiedził aby napisać pewne oświadczenie, najpirw chciał screeny ze sklepu, i dalej też nic nie doliczyli.

 

btw: jedzie do mnie kijek opisany do 15 oz, złożony ma ok 2,4m jak dojedzie to się pochwalę.

U mnie inaczej, każdy zakup z USA równa się Vat i cło. Ostatnio Toro S i to samo.



#48 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4385 postów
  • LokalizacjaRZ
  • ImiÄ™:Arko

Napisano 08 marzec 2021 - 16:35

Jak kupujesz przez sklep i do tego paragon/faktura jest w paczce.
Prywatnie jak ktoś ci wyśle to przechodzi zawsze bez. Bynajmniej do tego czasu. Oczywiście oryginalne opakowania najlepiej otworzyć, naklejki pościągać żeby nie wyglądało jak nówka i sprawa załatwiona. Jak nowy młynek, buty, kurtkę czy inną rzecz wrzucisz w ciuchy to kto dojdzie że on nowy. Powiesz że wysyłający prezent ci wysłał lub swój używany. Kupowałem kije, zakupy, silniki po setki dolcow i przechodziło bez cła. Co nie znaczy że może być gorzej. :)

#49 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruÅ„

Napisano 08 marzec 2021 - 22:11

A ubezpieczales wtedy paczke?

#50 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 08 marzec 2021 - 22:37

Ja też prywatna paczka bez cła i Vat.
Blanki multik ciuchy.

#51 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 09 marzec 2021 - 19:18

Z jebaja albo sklepu idzie oficjalnie.



#52 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/LÄ™bork

Napisano 13 marzec 2021 - 23:28

Nie wiem po co sobie życie utrudniać, płacić cło i podatek. Lepiej użyć polamer lub DOMA, koszty wysyłki niższe, a i cła ani podatku nie powinno być.

#53 OFFLINE   foreks

foreks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Tomasz

Napisano 14 marzec 2021 - 00:24

SAD to powyżej 1000€. Cła nie ma chyba do 150 €. Na mnie na oddziale celnym Poczty Polskiej czekają właśnie 2 zegarki z USA. Cło+VAT wyszły koło 25%, Poczta wzięła z 10zł opłat. Cło zależy od towaru, ale to 1-10% przedział. Ogólnie na tle cen w PL jestem dalej 30% do przodu



#54 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 lipiec 2022 - 14:44

Mam takÄ… sytuacjÄ™ z firmÄ… kurierskÄ… na litrÄ™ F.  ZamówiÅ‚em towar, potem dostaÅ‚em maila od poÅ›rednika celnego kuriera, wyspowiadaÅ‚em siÄ™ mailem z zawartoÅ›ci, kosztów etc. z  peÅ‚nomocnikiem celnym wszystko mailowo. Standard. Nie naliczono mi żadnych opÅ‚at celnych, dostaÅ‚em info że przesyÅ‚ka zostaÅ‚a zwolniona z odprawy (mailem) towar przyjechaÅ‚, ja zapomniaÅ‚em. Teraz po kilku tygodniach otrzymaÅ‚em wezwanie do zapÅ‚aty rzekomo niezapÅ‚aconej a wysÅ‚anej do mnie faktury za należnoÅ›ci celne. Jak siÄ™ dowiedziaÅ‚em telefonicznie na infolini faktura zostaÅ‚a wysÅ‚ana listem (nie mailem jak to caÅ‚y czas bywaÅ‚o) bez potwierdzenia odbioru. Nikt tego listu nie widziaÅ‚, poczta nie wie czy dostarczyÅ‚a bo nie byÅ‚o potwierdzenia, a ja nie wiem jak naliczono należnoÅ›ci. Ostatecznie nie mogÅ‚em nawet skorzystać z prawa do nie pÅ‚acenia za należnoÅ›ci jakie mi przysÅ‚uguje. Bo mogÄ™ tak zrobić i wtedy przesyÅ‚ka wraca do nadawcy. Czy ktoÅ› miaÅ‚ podobnÄ… sytuacjÄ™ i czy firma dziaÅ‚a zgodnie z prawem czy idzie na rympaÅ‚ bo sama daÅ‚a ciaÅ‚a zwalniajÄ…c przesyÅ‚kÄ™ bez opÅ‚at?



#55 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 27 lipiec 2022 - 15:50

Mam takÄ… sytuacjÄ™ z firmÄ… kurierskÄ… na litrÄ™ F.  ZamówiÅ‚em towar, potem dostaÅ‚em maila od poÅ›rednika celnego kuriera, wyspowiadaÅ‚em siÄ™ mailem z zawartoÅ›ci, kosztów etc. z  peÅ‚nomocnikiem celnym wszystko mailowo. Standard. Nie naliczono mi żadnych opÅ‚at celnych, dostaÅ‚em info że przesyÅ‚ka zostaÅ‚a zwolniona z odprawy (mailem) towar przyjechaÅ‚, ja zapomniaÅ‚em. Teraz po kilku tygodniach otrzymaÅ‚em wezwanie do zapÅ‚aty rzekomo niezapÅ‚aconej a wysÅ‚anej do mnie faktury za należnoÅ›ci celne. Jak siÄ™ dowiedziaÅ‚em telefonicznie na infolini faktura zostaÅ‚a wysÅ‚ana listem (nie mailem jak to caÅ‚y czas bywaÅ‚o) bez potwierdzenia odbioru. Nikt tego listu nie widziaÅ‚, poczta nie wie czy dostarczyÅ‚a bo nie byÅ‚o potwierdzenia, a ja nie wiem jak naliczono należnoÅ›ci. Ostatecznie nie mogÅ‚em nawet skorzystać z prawa do nie pÅ‚acenia za należnoÅ›ci jakie mi przysÅ‚uguje. Bo mogÄ™ tak zrobić i wtedy przesyÅ‚ka wraca do nadawcy. Czy ktoÅ› miaÅ‚ podobnÄ… sytuacjÄ™ i czy firma dziaÅ‚a zgodnie z prawem czy idzie na rympaÅ‚ bo sama daÅ‚a ciaÅ‚a zwalniajÄ…c przesyÅ‚kÄ™ bez opÅ‚at?

 

 

Oni tak robia. Wysylaja fakture zwyklym listem. Z Holandii.

Powiadamiaja o zwolnieniu przesylki z odprawy... po odprawie.

Jesli odbylo sie to "wyspowiadaÅ‚em siÄ™ mailem z zawartoÅ›ci, kosztów etc. z  peÅ‚nomocnikiem celnym wszystko mailowo" to potem bedzie faktura do zaplacenia. U nich chyba nie ma innej sciezki. Z tego co pamietam, to za obsluge celna wezma NIE MNIEJ niz 69 PLN. Nawet jesli nie nalicza oplat celnych...



#56 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 lipiec 2022 - 23:30

To jest rozumiem jakaś nowa polityka tej zacnej firmy? Wysyłanie przedsądowych nakazów zapłaty bez możliwości uprzedniego zapłacenia cła i vatu? Ostatnio w zeszłym roku zamawiałem cokolwiek z użyciem tej firmy kurierskiej i było normalnie. Wymiana trzech maili, faktura na maila i po sprawie.



#57 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 28 lipiec 2022 - 07:51

To jest rozumiem jakaś nowa polityka tej zacnej firmy? Wysyłanie przedsądowych nakazów zapłaty bez możliwości uprzedniego zapłacenia cła i vatu? Ostatnio w zeszłym roku zamawiałem cokolwiek z użyciem tej firmy kurierskiej i było normalnie. Wymiana trzech maili, faktura na maila i po sprawie.


Nie lubiÄ™ ich
Nie będę ich bronił
Napisałem jak mi się zdarzyło, jak to wyglądało
Unikam, jak mam alternatywy

Pozdrawiam

#58 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 28 lipiec 2022 - 16:09

Mam takÄ… sytuacjÄ™ z firmÄ… kurierskÄ… na litrÄ™ F.  ZamówiÅ‚em towar, potem dostaÅ‚em maila od poÅ›rednika celnego kuriera, wyspowiadaÅ‚em siÄ™ mailem z zawartoÅ›ci, kosztów etc. z  peÅ‚nomocnikiem celnym wszystko mailowo. Standard. Nie naliczono mi żadnych opÅ‚at celnych, dostaÅ‚em info że przesyÅ‚ka zostaÅ‚a zwolniona z odprawy (mailem) towar przyjechaÅ‚, ja zapomniaÅ‚em. Teraz po kilku tygodniach otrzymaÅ‚em wezwanie do zapÅ‚aty rzekomo niezapÅ‚aconej a wysÅ‚anej do mnie faktury za należnoÅ›ci celne. Jak siÄ™ dowiedziaÅ‚em telefonicznie na infolini faktura zostaÅ‚a wysÅ‚ana listem (nie mailem jak to caÅ‚y czas bywaÅ‚o) bez potwierdzenia odbioru. Nikt tego listu nie widziaÅ‚, poczta nie wie czy dostarczyÅ‚a bo nie byÅ‚o potwierdzenia, a ja nie wiem jak naliczono należnoÅ›ci. Ostatecznie nie mogÅ‚em nawet skorzystać z prawa do nie pÅ‚acenia za należnoÅ›ci jakie mi przysÅ‚uguje. Bo mogÄ™ tak zrobić i wtedy przesyÅ‚ka wraca do nadawcy. Czy ktoÅ› miaÅ‚ podobnÄ… sytuacjÄ™ i czy firma dziaÅ‚a zgodnie z prawem czy idzie na rympaÅ‚ bo sama daÅ‚a ciaÅ‚a zwalniajÄ…c przesyÅ‚kÄ™ bez opÅ‚at?

Mnie też tak Fedex potraktował. Fakturę zapłaciłem. Przesyłka przyszła w zeszłym roku.



#59 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIÅ„sko
  • ImiÄ™:Tomasz

Napisano 28 lipiec 2022 - 19:42

Generalnie ten FedEx to jakaś kpina ,miałem z nimi przeboje z przesyłką z jp.Dlatego też jeżeli jest tylko ta opcja wysyłki to rezygnuje ,nigdy więcej

#60 OFFLINE   SÅ‚awek77

SÅ‚awek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 wrzesień 2022 - 20:45

Czy kupując coś w sklepie stacjonarnym trzeba wyrzucać karton/opakowanie z zakupionego towaru, żeby nie doliczyli cła i opłat??