Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak tanio wysłać wędkę kurierem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2017 - 14:39

zaznaczam, że paczkę zamówiłem w serwisie "znajdź kuriera", to jest pośrednik między klientem, a firmą kurierską. Formalnie firma kurierska obciążyła pośrednika, a pośrednik mnie. Z tego co czytałem w internecie wiele osób to spotkało.



#42 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 14 styczeń 2017 - 14:50

Zawsze miałem duży problem i stres przy wysyłce długiej wędki. Na stronach poszczególnych firm jest drogo. Ostatnio jednak kilka wędek wysłałem przez stronę furgonetka.pl. To taki rodzaj wyszukiwarki, przedstawiają się opcje, ceny. Mogę polecić, tak jest dużo taniej niż na stronie kurierów, Pocztex fajny ale drogi, poczta nie bierze długich kijków.



#43 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 styczeń 2017 - 17:18

Dokładnie tak jak wyżej napisano. Źle wpiszesz - na sortowni może nie przejść. Kurier tego nie weryfikuje. 

Jednak np gdy wysyłam ze stronki kuriernet.pl tubę przez dpd to nigdy nie dopłacałem.



#44 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2017 - 18:45

Jednak np gdy wysyłam ze stronki kuriernet.pl tubę przez dpd to nigdy nie dopłacałem.

 

 

 Być może miałeś szczęście. Podobno nie wszystkie paczki są weryfikowane. Tu masz fragment regulaminu ze strony dpd

"Paczka niestandardowa w serwisie krajowym i międzynarodowym (spełniająca minimum jeden z poniższych warunków):

  • Paczka o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym np. tuba, wałek z tkaniną"

Mi właśnie za ten podpunkt regulaminu przyszła dopłata, tyle, że z tego co pamiętam firmą kurierską było UPS



#45 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 styczeń 2017 - 18:46

Tylko, że miałem to szczęście około... 50 razy?:) 



#46 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2017 - 18:52

hehe, to spróbuj w lotto

 

Tylko, że miałem to szczęście około... 50 razy? :)

hehe, to spróbuj w lotto teraz :)  A tak na poważnie to trochę mnie uspokoiliście bo już się bałem wędki sprzedawać i wysyłać. Może wystarczy unikać serwisu "znajdź kuriera" i firmy UPS



#47 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 19:07

Wysyłałem kilkanascie razy jednosklady o długości 200-220cm, zawsze poprzez tani-kurier.pl (korzystają z UPS i DPD) i nigdy nie było problemów. Owszem, nie przeginam z podawaniem prawdziwych wymiarów i wole o kilka cm zawyżyć, niz zaniżyć (np UPS wezmie tubę do 200cm, a 205cm juz nie, wtedy tylko DPD) ale nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu z wysyłka.

#48 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 styczeń 2017 - 14:10

Ja wysyłałem wędki przez www.sendit.pl za mniej niż 20zł. Jedyny warunek to opakowanie w kształcie prostopadłościanu.



#49 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 styczeń 2017 - 15:20

Kolega musiał zrobić błąd w formularzu i nie zaznaczył przesyłki niestandardowej a firma kurierska to wyłapała i z górnej półki dopłata

Użytkownik pacek222 edytował ten post 16 styczeń 2017 - 15:20


#50 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 01 październik 2018 - 09:28

Witam, nie znalazłem takiego tematu a nawet jeśli cos było to ceny się zmieniają i warto temat odświeżać co chwilę. Na Poczcie Polskiej wysyłki niestandardowe podrożały o jakieś grubo ponad 100%. Pół roku temu wysyłałem wędkę jednoskład 2,1m do Wrocławia za ok 21 zł a dziś zapłaciłem 48 zł z Poczty Polskiej. Pani uprzedziła mnie, że cena drastycznie podskoczyła. Czy macie jakieś sprawdzone firmy kurierskie tańsze na wysyłki długich wędek?



#51 OFFLINE   TeDDyBoY

TeDDyBoY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 01 październik 2018 - 12:23

tzn jak długich?? do 150 cm paczka spakowana w tube kwadratowa nie powinna kosztowac więcej niż 20 zł nie może być okrągła bo wtedy cena coś około 50 zl

#52 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 02 październik 2018 - 11:37

aaa czyli nie może być okrągła....... a długość 210cm to już paczka niestandardowa, w PP poczta polska zapłaciłem 48 zł :/



#53 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 02 październik 2018 - 15:52

PP powyżej 150cm się ceni. Kurier tylko karton,bo za tube też słono wołają.

#54 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 02 październik 2018 - 16:27

Prostopadloscian o dl 130cm wysylalem ostatnio ... 24 zl zaplacilem -inpostem ( tez dostalem informacje ze ceny poszly mocno w gore )

#55 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 październik 2018 - 04:17

W linku firma/pośrednik, z której korzystam - po założeniu konta jest trochę taniej

 

https://www.kurjerzy.pl/

 

wprowadziłem przesyłkę o parametrach 150 x 10 x 10 waga 2 kg i zaznaczyłem przy wyborze opakowania - "tuba" i podałem wartość 1500  zł

 

wyskoczyła dostępna cena - 27,36 brutto za pośrednictwem UPS

 

każdy może sobie sprawdzić ;)



#56 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 październik 2018 - 06:19

Witam, nie znalazłem takiego tematu a nawet jeśli cos było to ceny się zmieniają i warto temat odświeżać co chwilę. Na Poczcie Polskiej wysyłki niestandardowe podrożały o jakieś grubo ponad 100%. Pół roku temu wysyłałem wędkę jednoskład 2,1m do Wrocławia za ok 21 zł a dziś zapłaciłem 48 zł z Poczty Polskiej. Pani uprzedziła mnie, że cena drastycznie podskoczyła. Czy macie jakieś sprawdzone firmy kurierskie tańsze na wysyłki długich wędek?


Miałem to samo latem. Pani oznajmiła, że rzekomo od niedawna okrągłe tuby są traktowane jako paczki niestandardowe i koszt wysyłki opiewał na jakieś 48 ziko. Wróciłem do domu, owinąłem tubę w karton tworząc coś podobnego do kwadratu. Następnie wróciłem na pocztę i zapłaciłem coś około 20 ziko:-)

Użytkownik G_rzegorz edytował ten post 03 październik 2018 - 06:20


#57 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 październik 2018 - 08:22

Dzisiaj poczta odmówiła przyjęcia przesyłki paczka+ , bo ma ponad 150cm. Odesłano mnie do pocztexu abym zamówił kuriera...odmówili bo rura ma 205 a oni przyjmuję tylko do 200 ...jestem wk........ny na maxa!!!



#58 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 03 październik 2018 - 08:53

no coś się porąbało z kurierami ale trzeba jakiegoś kuriera znaleźć bo to się przyda. Mierzą tak te tuby? Na poczcie mi nie mierzyli hmmmm



#59 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 03 październik 2018 - 08:54

aż dziwne bo podejrzewam mnóstwo osób wysyła wędki. A sklepy skąd wysyłają? Jedna moja 198 cm przyszła GLSem to było kilka miesięcy temu.



#60 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 03 październik 2018 - 08:56

a może owinąć mocno folią bąbelkową i taśma i wtedy przyjmą??






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych