Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak tanio wysłać wędkę kurierem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 październik 2018 - 15:39

A ja z kolei życzę PP jak najlepiej i mam nadzieję, że nie stanie się łupem za pół darmo dla jakiegoś "miedzynarodowego" koncernu tak jak wiele innych firm ...
Ps. PP ma całkiem ciekawą ofertę na paczki, ale przyznam szczerze, ze nie wiem jak jest z tymi ponad 2 metrowymi. Zapewne niedługo się dowiem

Dowiesz się, dowiesz :D



#82 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 październik 2018 - 15:42

Bob a jak by każdy sobie pisał kiedy mu pasuje to wiesz byłby młyn... Kierowcy maja z góry wyznaczona trasę i nie mają czasu na takie rzeczy.. Zawsze można zlecić odbiór z jakiegoś miejsca gdzie się przebywa (praca, rodzina)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Gratuluję podejścia i zdolności widzenia pozytywów z usprawiedliwianiem negatywów ... mnie by wystarczył przedział np trzygodzinny :P  :)



#83 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 październik 2018 - 15:44

Ja z kolei wysyłając za pośrednictwem sendit.pl korzystam ostatnio tylko z opcji Poczty Polskiej, ponieważ w ich przypadku można określić zakres godzinowy odbioru (4 do wyboru). Dotyczy to jednak paczek standardowych.

W takiej sytuacji ja po prostu idę na pocztę ;)



#84 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 05 październik 2018 - 16:29

Gratuluję podejścia i zdolności widzenia pozytywów z usprawiedliwianiem negatywów ... mnie by wystarczył przedział np trzygodzinny :P  :)

No to już takie trochę szukanie dziury w całym na siłę, zapewne zamówiłeś UPS, weź telefon od kuriera albo dowiedz się gdzie jest najbliższy punkt gdzie możesz przesyłkę dostarczyć. U mnie od czterech lat jest ten sam kurier, jak nie mogę czekać w domu i nikogo tam nie będzie to zabieram przesyłkę ze sobą i zdzwaniam się z kurierem. Poza tym, ten kurier co to już od czterech lat jeździ po "moim" terenie jest u mnie zawsze między 13:00 a 14:30, w większym mieście pewnie nie jest już tak różowo, a w Warszawie to już na pewno  ;)


  • BOB lubi to

#85 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 październik 2018 - 16:35

Zapewne masz rację Januszu. To moje szukanie dziury, wynika zapewne z braku doświadczenia w tej materii. Teraz wiem czego mogę oczekiwać za co szczególnie Tobie dziękuję :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 05 październik 2018 - 16:36


#86 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 05 październik 2018 - 17:00

Wiesz, mnie łatwo mówić, wysyłam w średnio 20 przesyłek miesięcznie, to już rutyna  ;)


  • BOB lubi to

#87 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 04 marzec 2019 - 14:16

Dzisiaj poczta odmówiła przyjęcia przesyłki paczka+ , bo ma ponad 150cm. Odesłano mnie do pocztexu abym zamówił kuriera...odmówili bo rura ma 205 a oni przyjmuję tylko do 200 ...jestem wk........ny na maxa!!!

Mam ten sam problem. Ktoś coś podpowie jak to ogarnąć? Dawno nic nie wysyłałem. Wędka po spakowaniu w fabryczną tubę plus zabezpieczenia z woreczków z powietrzem + karton ochronny ma ok. 156 cm długości i ok. 15 cm średnicy. Na poczcie powyżej 150 cm cenę jaką mi krzyknęli za wysyłkę to jakiś absurd, bo to przesyłka niestandardowa. 



#88 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 marzec 2019 - 14:18

Czytałeś ty ten wątek ? SENDIT


  • pomidor babinicz lubi to

#89 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 04 marzec 2019 - 14:32

Czytałeś ty ten wątek ? SENDIT

Tak. Od tyłu. A moje pytanie dotyczy konkretnie Poczty Polskiej (Pocztexu) a nie kuriera.



#90 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 marzec 2019 - 14:37

No to Poczta Ci chyba już odpowiedziała ... jeszcze raz Ci napiszę ... SENDIT ;)


  • sslonio lubi to

#91 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 04 marzec 2019 - 14:42

No to Poczta Ci chyba już odpowiedziała ... jeszcze raz Ci napiszę ... SENDIT ;)

 

No jak nie będzie wyjścia.... ale te całe procesy, rejestracja,loginy, hasła.... dzięki za pomoc  :) podjadę jeszcze do Oddziału DPD. Znajomy kurier powiedział mi, że on to łykną bez problemu za cywilizowaną opłatą  :)


Użytkownik sslonio edytował ten post 04 marzec 2019 - 14:44


#92 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 04 marzec 2019 - 14:50

Z tego co wiem, tolerancja wynosi +-10% maksymalnej dlugosci- wiec na dobra sprawe paczka o dlugosci 165 powinna przejsc :)
Nie testowalem na wlasnej skorze, ale pamietam, ze ktos o tym pisal w tym lub podobnym watku na forum ;)
Ale jesli miła Pani w okienku bedzie miala zly dzien, to tak czy inaczej nie przejdzie :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik JuniorFishing edytował ten post 04 marzec 2019 - 14:51

  • sslonio lubi to

#93 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 marzec 2019 - 15:06

Jedź do innej placówki.
A jak się nie uda, to zmajstruj karton na tubę, bo za okrągłe więcej sobie liczą. A jak spakujesz w prostopadłościan to przechodzi jak zwykła paczka
  • sslonio lubi to

#94 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 marzec 2019 - 15:25

Jedź do innej placówki.
A jak się nie uda, to zmajstruj karton na tubę, bo za okrągłe więcej sobie liczą. A jak spakujesz w prostopadłościan to przechodzi jak zwykła paczka

I to nie tylko w PP. Póki wysyłam paczki opłacone to tuby w DPD na przykład przechodzą. Ale jak wysyłam za pobraniem to 2/2 mi dopłaty dorzucili. Więc teraz biorę karton, robię trójkąt (z kartony :P ) i przechodzi :)



#95 OFFLINE   17imago

17imago

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • Lokalizacja@
  • Imię:@
  • Nazwisko:@

Napisano 04 marzec 2019 - 15:28

Ze swojej strony mogę polecić firmę kurjerzy.pl jest to podwykonawca UPS.Po wydrukowaniu listu przewozowego kurier odbiera od ciebie z domu lub zawozisz do firmy UPS. To tak w skrócie. Wysyłałem kiedyś lamiglasa w monoblanku w rurze kanalizacyjnej 220cm. z zabezpieczeniem sznurkowym w dolniku wędki przed przesuwaniem się aby nie uszkodzić szczytówki gdy ktoś rzuci tubą to miałem obawę że może się uszkodzić. Wędka dotarła w takim stanie w jakim wysłałem. Można w rurze tekturowej. Koszt przesyłki to jakieś 40zł., ale jest przelicznik więc można sprawdzić.



#96 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 15:29

Na poczcie przesyłką o długości ponad 150cm to już ponadgabaryt i płacisz 50zl za wysyłkę, nie zależnie czy to tuba czy prostopadloacian. Ja od siebie mogę polecić usługę dpd pickup. Jeśli zapakujesz wędkę w prostopadloacian i będziesz miał wymiary jak wyżej to zapłacisz 17zl. Minus jest taki że paczkę musisz sam dostarczyć do punktu dpd pickup, ale na szczęście jest ich sporo.
  • sslonio lubi to

#97 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 04 marzec 2019 - 15:33

Na poczcie przesyłką o długości ponad 150cm to już ponadgabaryt i płacisz 50zl za wysyłkę, nie zależnie czy to tuba czy prostopadloacian. Ja od siebie mogę polecić usługę dpd pickup. Jeśli zapakujesz wędkę w prostopadloacian i będziesz miał wymiary jak wyżej to zapłacisz 17zl. Minus jest taki że paczkę musisz sam dostarczyć do punktu dpd pickup, ale na szczęście jest ich sporo.


Potwierdzam :-)
Ubezpieczenie do 1000,- PLN w cenie :-)

Użytkownik sslonio edytował ten post 04 marzec 2019 - 15:34


#98 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 04 marzec 2019 - 15:45

Poczta ma tolerancję +/- 5%

 

http://www.poczta-po.../paczki/paczka/

 

tak więc przy 150cm masz zapasu 7,5cm

 

moim zdaniem powinny przyjąć bez mrugnięcia okiem.


  • pomidor babinicz lubi to

#99 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 marzec 2019 - 15:54

Dokładnie tak jest tolerancja na poczcie . Kobieta nie chciała mi przyjąć bo było 155 cm i mówi że nie może , usłyszała to koleżanka jej obok, podeszła i mówi np ale tolerancje mamy. Tak jakby nie każdy o tym tam pamiętał. Upomnij się o to i muszą przyjać
  • pomidor babinicz lubi to

#100 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 04 marzec 2019 - 20:20

Ns poczcie jest tak:
Paczka plus- 150cm +5% czyli 157,5cm ale musi byc tuba w kartonie.
Zwykla paczka - 150cm i tuba jest Ok