Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KLENIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
646 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:26

Pepa, Pampuch i hlehle piękne rybki. Gratuluję i ryb i samozaparcia chłopakom za przedzieranie się w takim sajgonie.

Zwierzyny w tych krzakach nie trafiacie? Dzików, saren...

Slavo

#542 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:43

Piękne ryby Panowie łowicie ;)

Daniel jeszcze raz moje gratulacje.

Szkoda, że nie nowe PB ale mimo to kaban nieziemski.
Samo podebranie ręką takiej ryby to wspaniałe uczucie



#543 OFFLINE   pepa73

pepa73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 336 postów

Napisano 14 sierpień 2012 - 07:16

Slavo, tym razem nie trafiliśmy na dziki ale wszystko przed nami. Obserwowaliśmy je zeszłej jesieni z bezpiecznego drugiego brzegu praktycznie co wyjazd. A w tym sezonie mamy zamiar przypilnować tamten dzikowy brzeg, tak że na pewno je spotkamy.
Jedna kieszeń w kamizelce wypełniona petardami, łatwo się nie poddamy. <_<

#544 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 14 sierpień 2012 - 10:04

Ja z dzikami nad Sanem to mam przyjemność codziennie :mellow:

A klenie dały wczoraj taki popis, że nie wierzyłem w to co się dzieje, 7 takich 40+, dwa spięte i żaden maluch nawet nie wyszedł do 5 cm wobka! Wszystko na podnoszącej się wodzie w 2,5h.

http://img268.imageshack.us/img268/6085/dsc06063xv.jpg



#545 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 14 sierpień 2012 - 10:10

Widzę, że na kilera na podkarpaciu, u mnie też się sprawdza
Gratulacje, takich wyników :D

#546 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 sierpień 2012 - 10:15

Gratulacje Panowie! Ja dzisiaj też chciałem zapolować na klenia, ale nie żeby się wylajtować jak @hlehle, ale żeby wyrównać rachunki. Na niskiej i nadal opadającej wodzie, przy spadku ciśnienia zaliczyłem najbardziej jesienny wypad w tym sezonie. Bez kontaktu z kleniem i zero widoku bolka :wacko: Nawet w najgłębszej dziurze połowiłem godzinkę po jesiennemu dla pewności, ale żadnych zębów, żadnych Bolów, żadnych odjazdów w kierunku Gorzowa Wlkp. ;) Chyba dla odstresowania zrobię sobie następnym razem sumową dniówkę :lol:

Pozdrawiam
Grzesiek

#547 OFFLINE   pepa73

pepa73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 336 postów

Napisano 14 sierpień 2012 - 11:03

Maynard weź poprawkę na to,że łowiłeś na Warcie,a sam wiesz jak wygląda rybostan naszej rzeki. Moje ostatnie trzy warciane wyjazdy wieczorno nocne bez dotknięcia, bez trącenia, bez wyjścia, bez... itd. :(

#548 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 sierpień 2012 - 11:07

Smutna warciana rzeczywistość Grzesiek :unsure:

Miałem kilka tygodni w tym roku, że myślałem, że już, rozumiem, mam, wypracowałem metodę. Na każdej wyprawie chociaż jeden klenik był. Nic powyżej 40cm, ale wierzyłem, że jak są takie to będą większe. Niestety, urwało się, teraz w Warcie jest dla mnie kleniowa studnia.

W weekend byłem za to 'na chwilę' na Odrze. Efekt - jeden pięćdziesiątak i dwa brania podobnych, wszystko z powierzchni. Każda w miarę ładnie przelana główka to obietnica grubej kluski. A ryby? Bezkompromisowe. Nie ma skubania, pukania zamkniętym pyskiem. Dobrze podany wobek i albo pierdalnie aż miło, albo nie zwróci uwagi, nie ma cackania się.

Muszę poszukać na Warcie miejsc z takimi kleniami, chociaż to pewnie będzie wymagało zrobienia kilometrów brzegiem i dalszej wyprawy poza Poznań.

Edit: zapomniałem pogratulować łowcom pięknych klusek. Wszystko z 5 z przodu to już 'vivat academia vivant professores'. Brawo panowie :D

#549 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 sierpień 2012 - 11:30

Ładne klenie koledzy. Daniel, świetna fota.

#550 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 14 sierpień 2012 - 13:42

Ładne klenie koledzy. Daniel, świetna fota.


@Pszemo cykał :D
Kadr obejmował za dużo okolicy według mnie, ale dociąłem w gimpie ;)


#551 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 sierpień 2012 - 13:48

Miło, że mnie pocieszacie. Myślałem, że to ja jestem noga, a chyba wodę mamy dość trudną :lol:
Szok na Odrze przeżyłem dawno temu kiedy pierwszy raz tam byłem, jak biorąc lekcję prosto z gazety (takiej z lat 90), łowiąc na przypadkowej główce, sprzętem który był pod ręką i na jedną z przynęt z niewielkiego pudełka, złowiłem mając wolną godzinkę przyzwoitego sandacza. Takiego, jakiego u siebie przez następne lata - do dziś włącznie - albo wychodzę raz do roku, albo i nie (odpuściłem ten temat ostatnio całkowicie). Oczywiście, szczęście mi wtedy dopisało, ale dało mi to do myślenia i sam fakt, ile wody płynie Odrą, czy Wisłą oraz jakie tam są doły uruchamiają wyobraźnię i dają wiarę, że nie wszystko da się pokłuć i/lub wyłowić, czy wykłusować na żywca, trupa i wątróbkę.
Przepraszam za ten OT, już kończę. Ładne ryby kilku gatunków u nas jeszcze są, tylko ich zagęszczenie jest mniejsze, a zachowanie bardziej osobliwe, niż na większych siostrach naszej rzeki.
W tym roku zaliczyłem trzy klenie 50+, żadnego większego, a muszą być i są. Wszystkie ryby z miejscówki marzenie i siedzą tam, ale tak szybko jak się po tarle tam umościły, tak powoli widzę że wychodzą z interesu. Na czym teraz żerują (myślę, że wiem)? Jak daleko popłynęły? Kilometr, dwa, do sąsiedniej gminy? Może do centrum na wątróbkę, czy na imprezę za miasto? Nie wiem. To jest wspaniałe zajęcie i po boleniach, które dały mi szkołę w grudniu zeszłego roku wiem, że tą rzekę choć bez trudu można przerzucić, można też odkrywać do końca życia. Z jednej strony zazdrośnie spoglądam na dokonania Kolegów z Białostocczyzny, z Południa, znad Bugu, Narwi, Wisły i Odry, ale z drugiej strony nad Wartą czuję to coś, czego nie mają ani rzeki większe, ani urokliwe kleniowe ciurki. B) Może tylko czuję się tu jak u siebie, bo nad nią się wychowałem i nauczyłem większości, co umiem, a może ona naprawdę coś w sobie ma?

Pozdrawiam
Grzesiek

#552 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 sierpień 2012 - 14:28

Ciągnąc jeszcze chwilę ten offtop - fajnie napisane Grzesiek.

Ja jednakowoż nie jestem z żadną panią rzeką ożeniony, więc jak mogę wybrać struganie czterdziestaków na Warcie, lub kłucie o 10cm większych odrzańskich kolegów - wybieram to drugie.

Chociaż przyznać muszę, że stopień satysfakcji z łowienia jednych i drugich jest podobny, może nawet większy na korzyść ryb z Warty.

Nic, do boju, mam nadzieję, że jeszcze zagoszczą w tym wątku zdjęcia ryb 50+ z Warty czego sobie i wam życzę :D

#553 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Napisano 14 sierpień 2012 - 17:57

Witam,gratuluje wszystkim kleni z Odry,Wisły ,Warty i mniejszych ciurków :D
P.S. Zazdrościłem Adrianowi jego Klenia i złowiłem sobie swojego :D Piękne ma usta :lol: Pozdrawiam serdecznie.


http://img837.imageshack.us/img837/5669/obraz2248.png



#554 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 14 sierpień 2012 - 19:04

Nice lips ;)

#555 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 sierpień 2012 - 19:07

Witam,gratuluje wszystkim kleni z Odry,Wisły ,Warty i mniejszych ciurków :D
P.S. Zazdrościłem Adrianowi jego Klenia i złowiłem sobie swojego :D Piękne ma usta :lol: Pozdrawiam serdecznie.

http://img856.imageshack.us/img856/5669/obraz2248.png



Widzisz wyjołeś mu wobka z ust.. i biedaczyna posmutniał i mordki nie cieszy :lol: buzi dostał na dowidzenia? <_<

#556 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 14 sierpień 2012 - 20:58

A ja Daro pozazdrościłem Tobie i Adiemu i też sobie złowiłem kleksa by Oder :mellow:
http://img690.imageshack.us/img690/3816/tasioras.png

Uploaded with ImageShack.us

#557 OFFLINE   pepa73

pepa73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 336 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 07:51

Darekspin, tasiek321 super kluseczki. Ja we wtorkowy odrzański wieczór, po spadku wody z 225 na 85cm :angry: jeden kleks 52cm i jazik 35cm. Kolega dwie pięćdziesiątki.

#558 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5012 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 sierpień 2012 - 00:21

http://img834.imageshack.us/img834/6933/dsc04085sk.jpg

#559 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Napisano 19 sierpień 2012 - 09:08

Witam,Twoje poświęcenie, miłość i szacunek dla ryb jak i samej pasji jest z pewnością wielki - na co wskazuje choćby ta fotka :D
Brodziłeś chyba nie tylko do kolan a obuwie gumowe było za krótkie :D Fotka z samowyzwalacza (jak się nie mylę) robiona w ciemnościach ,te dwie rzeczy choć wykonalne wymagają dużego poświęcenia :D aby efekt był zadawalający. No i oczywiście kleń też pikny :D Gratulacje za całokształt tej wyprawy.Pozdrawiam.

#560 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 sierpień 2012 - 17:23

@tasiek, @guciolucky - gratuluję kleni.
Poniżej odrzański, upalny zbój...

http://img253.imageshack.us/img253/1807/kleniu.png

Uploaded with ImageShack.us