Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wybór wędki na lipienia i jelca


  • Please log in to reply
323 replies to this topic

#221 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 30 October 2018 - 21:41

Przeborować się z sensownymi wartościami przez świat, ukonstytuowany przez irracjonalne testy z Yellowstone Angler formatujące wędkarski rynek... nie będzie łatwo, ale coś tam zostanie. 

 

Dobrej nocy  :)



#222 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 posts
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Posted 30 October 2018 - 21:45

Kiedy dojdziemy do końca tematu i wybierzemy najlepszą wędkę na lipienia i jelca, bo mi wisi pare przedmiotów w koszyku na ebayu i nie wiem na co mam się zdecydować ? 



#223 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 posts
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Posted 30 October 2018 - 21:46

Fakt, nie znam Cię..ani ty mnie. Poczytaj sobie powoli i dokładnie swoje posty...bardzo dokładnie. Nie da się ich w większości odebirac jako symaptyczne wypowiedzi. Pouczasz, tłumaczysz oczywiste oczywistości...

Mam wrażenie, że nie czytasz nawet wszystkiego co ludzie piszą. wielu się już dawno zgodziło z Toba, że miękka wędka w klasie 5 jak najbardziej się nada...a ty dalej wojujesz, rzucach nazwami, porównaniami etc. To co ma się znaleźć w poście?

Zbiorowe podziękowania za naukę?

Mój poziom agresji to minus 50. Należę do spokojnych osób. To nie wojna tylko rozmowa, ale tolerancja musi działać w obie strony.

Po co pisać, że kolor omotki nie ma znaczenia dla samego wedkowania? Tylko idiota może twierdzić inaczej...nie wędka ryby łowi.

 pozdrawiam i pamiętaj, zero spiny z mojej strony.

Szacun na mieście ;)


  • Krzysiek Dmyszewicz and Richi55 like this

#224 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 posts
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Posted 30 October 2018 - 21:47

Krzysiu z..... flyfishing przez zagadanie wszystkich głupotami. Tu robi to samo. Nikt go nie przegada. Jaki jest w realu nie bardzo jest ważne. Tyle frustracji i niechęci które prezentuje na piśmie jest wystarczające żeby utracić chęć do spotkania na żywo.
  • hi tower, jasiekcom and randomrodmaker like this

#225 OFFLINE   kleniarz

kleniarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 posts
  • LokalizacjaPeterborough UK
  • Imię:Marcin

Posted 30 October 2018 - 23:30

Kochani, to forum jest jak dobra książka- akcja jest non stop :-D Zawsze gdy przychodzę z pracy, wchodzę tutaj i sprawdzam co w trawie piszczy, a piszczy konkretnie:-D Np. taki Krzysiek, może i czasem napisze za dużo, ale nie sądzę żeby miał złe intencje i pisał w celu podniesienia wszystkim ciśnienia...Szkoda czasu na negatywne emocje...Jesteśmy inni, wszyscy, mamy różne poglądy, priorytety i postrzeganie tego wspaniałego hobby ale jesteśmy wszyscy pasjonatami, kolegami z forum i moim skromnym zdaniem powinniśmy dbać o dobrą atmosferę, unikać niepotrzebnych uszczypliwości( sarkazmy co innego bo są fajne:-D) i cieszyć się z faktu, że mamy taki ciekawy i różnorodny team:) A najlepsza lipieniowa wędka to taka, którą Tobie najlepiej się łowi kolego, bez względu na klasę, markę i akcję. Pozdrawiam was serdecznie z UK, dobrze, że jesteście;)
Marcin

Edited by kleniarz, 31 October 2018 - 00:07.

  • Marszal, aero, cys82 and 1 other like this

#226 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,099 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Posted 31 October 2018 - 00:57

Kiedy dojdziemy do końca tematu i wybierzemy najlepszą wędkę na lipienia i jelca, bo mi wisi pare przedmiotów w koszyku na ebayu i nie wiem na co mam się zdecydować ? 

Wątek "Najlepsza plecionka na okonia" przekroczył już pięćdziesiąt stron. A tu nie chodzi o jakąś głupią pletkę, ale najlepsze wędzisko na Króla ryb. :)  


  • kleniarz and Grzegorz78 like this

#227 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 31 October 2018 - 03:54

Moim zdaniem frustracja jest raczej po drugiej stronie. Każdy bowiem czuje, że taki Batson RX6 jest może nawet lepszy od Winstona LT - choć cena tego drugiego jest znacznie większa. Trzeba zatem dorobić jakąś ideologię do tego wszystkiego i zadeptać każdy głos, który śmiałby mówić o fizyce blanku jako o rzeczy ważnej. Czyli najważniejsze ma się stać nieważne, bo na samej fizyce to topowe kije mogłyby nie dać rady w szrankach z innymi... agatowej przelotki trzeba i akcentu jakiejś nici oraz inskrypcji kogoś tam na blanku. A nade wszystko cena, która sama w sobie jest chyba ważniejsza niż ta nitka.

 

Na YT jest filmik jak facet gada o nowym i starym Fenwicku wymieniając same cechy trzecio- i czwartorzędne, co więcej takie, które na ogół widać na zdjęciu. To samo dotyczy targów, opinii najlepiej pozycjonowanych w sieci. Trzyma jakiś znany muszkarz kija i ględzi o kolorze... słuchać się tego nie da, łowcy to i tak nie interesuje.

 

To co najważniejsze zostało zgubione... a mi jak będzie pasować akcja i ugięcie klejonki Orvisa, nie widzę kłopotu, tak więc nie o to chodzi...



#228 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 31 October 2018 - 06:01

Wskazówką dla tych, co nie poczuli przekazu niech będzie moja niedawna rozmowa z żoną:

Młoda pyta:

- Krzysiek, widziałeś coś fajnego w sklepie?

A ja na to:

- Tak kochanie, Cantarę, Greysa GR10, Orvisa Superfine Glass i Redingtona CT

 

Kto zna cechy fizyczne i ceny wymienionych kijów, będzie mnie rozumiał doskonale.

 

Dobra Koledzy, proszę się nie obrażać, ale nie po to wstaję o 3 rano i jestem w biurze tak wcześnie, żeby pisać o wędkach. Kawa i do roboty.

 

Miłego dnia, szczególnie Tobie Przemku, ponieważ bardzo doceniam to, że uchyliłeś rąbka swojego wędkarstwa muchowego.

 

@Maverik,

Nie jesteś przecież muszkarzem od wczoraj, samodzielnie dokonaj selekcji wędek na eBayu, a co wybrałeś napisz w tym lub innym wątku - dla potomnych, żeby wiedzieli czym się kierować.

 

Do wszystkich:

- Nigdy bym na to nie wpadł, żeby mając markowego kija, wmawiać młodym ludziom takie pierdoły, że są to kije kilka razy lepsze od najtańszych. Jak za rok będę posiadaczem Orvisa Superfine Glass, to na pewno nie powiem nikomu, że ma szklaka 10 razy gorszego, uczciwie mówiąc jako miłośnik wędkarstwa muchowego jestem skory zapłacić 5 razy więcej za 15% więcej jakości. Ale jestem tego świadomy od samego początku i bajek pisać nie zamierzam. I świadomość przewagi na 15% nad tańszym szkłem, w niczym mi nie zabierze przyjemności wędkowania na Orvisa. Natomiast na pewno nie odbiorę tej radości 17 - 20 latkom łowiącym na Greysa GR10 - co więcej, powiem im uczciwie, że mają narzędzie bliskie fizycznej doskonałości. Tak wyglądają fakty, muchowe fakty co środę  ;)

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Krzysiek



#229 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 31 October 2018 - 07:18

Dobrze Krzysiu, Twoja racja jest najtwojsza i na pochybel miłośnikom Sage'a, Borona 3x czy ultraszybkich morskich Scotòw.
  • randomrodmaker and Richi55 like this

#230 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 31 October 2018 - 07:30

Wytrwały lans i kryptoreklama.. :)



#231 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • Lokalizacja3miasto

Posted 31 October 2018 - 07:34

Chłopie kup już se tego Orvis-a i przestań pie...ć


  • randomrodmaker likes this

#232 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 31 October 2018 - 08:08

Chłopie kup już se tego Orvis-a i przestań pie...ć

 

Jest jeszcze Echo Big Water Glass #6 i Hardy Sirrus Glass #5/6, a poza tym mam CGR-a #5 i nie mam ciśnienia hehe  :)



#233 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 posts
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Posted 31 October 2018 - 08:26

Mi się musi podobać kolor nici,insert korek, omotki i blank nawet jak ta wedka będzie miała super fizykę to nie będę nią łowił jak mi sie nie spodoba :)
  • kleniarz, Krzysiek Dmyszewicz and Richi55 like this

#234 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • Lokalizacja3miasto

Posted 31 October 2018 - 08:31

Mi się musi podobać kolor nici,insert korek, omotki i blank nawet jak ta wedka będzie miała super fizykę to nie będę nią łowił jak mi sie nie spodoba :)

 

Wszystko pięknie, fajnie, ale jeśli Twój wybór to coś innego niż full flex to znaczy że się nie znasz i jesteś zmanipulowany przez rynek.



#235 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 31 October 2018 - 08:32

Mi się musi podobać kolor nici,insert korek, omotki i blank nawet jak ta wedka będzie miała super fizykę to nie będę nią łowił jak mi sie nie spodoba :)

 

I nikt nie ma prawa Ci z tego powodu ubliżać  :) Przecież to jasne.

 

Tym niemniej jak ktoś ma ochotę wymienić kija na jelca i lipienia, nie musi wszystkich informować o tym jaki kolor nitki mu się podoba, bo jak wejdziemy na kolory to wątek będzie miał milion podstron, a niektórzy będą musieli się o to chyba pojedynkować nad rzeką  :D



#236 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 31 October 2018 - 08:43

Wlasciciel szklanego Hardyego - koneser
Wlasciciel węglowego fasta Hardy Zenith - teletubiś.
Mam rację??

#237 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 31 October 2018 - 08:45

Wszystko pięknie, fajnie, ale jeśli Twój wybór to coś innego niż full flex to znaczy że się nie znasz i jesteś zmanipulowany przez rynek.

 

Nie, nie, nie... natomiast jeśli traktujesz #3 fast tak samo jak #3 slow i uczysz tak innych, że "trójka to trójka" to wyrządzasz szkodę innym.

 

Jeśli zaś twierdzisz, że nie ma teorii i ogólnych zależności, namawiając innych na głupiomądry empiryzm, testowany portfelem, to też jest szkodliwe, bo zamiast 15 wędki lepiej kupić jakiś narybek lipienia i wpuścić do rzeki, dopisując to i owo do operatu w razie W.

 

Można mnie nie lubić za "bicie piany", "teoretyzowanie", "pieprzenie", ale jak dobrze pamiętam rok - dwa lata temu moje kwestionowanie prawidłowego opisu klas AFTMA markowych wędek było powszechnie hejtowane - na Jerku i na FFF. Dziś - używając sformułowania Sławka - nasz wędkarski świat, się z tym najwyraźniej pogodził: http://www.flyfishin...isplaytype=full

 

To samo będzie za jakiś czas z powszechną świadomością skośności mocy kijów w funkcji akcji do klasy AFTMA. I o stożkach przednich swobodnie klient ze sprzedawcą rozmawiać będzie. Rośnijmy zatem i bez nerwicy proszę. Do moich wniosków zbieżnych z artykułem Lefty'ego Kreh'a też ludzie podchodzili z rezerwą... https://www.scientif...ly-line-weight/ No i co z tego? Wisła płynie, słońce świeci.... łów na muchę i się nie spinaj.



#238 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 31 October 2018 - 08:47

Wlasciciel szklanego Hardyego - koneser
Wlasciciel węglowego fasta Hardy Zenith - teletubiś.
Mam rację??

 

Nieświadomy muszkarz - teletubiś, a świadomy - nie. Akcja kija nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast jak wchodziły te włókna węglowe, to niektórzy w ramach pozakupowego podniecenia, przez kilka lat pisali takie dyrdymały... nie tylko w Polsce. Szkło i tonkin wraca do łask, bo minęła epoka zachłyśnięcia się szybkimi kijami, co nie znaczy, że nie zostaną one na zawsze w dziedzictwie muchy. Ot, minęła sraczka, to wszystko.


  • kleniarz and Richi55 like this

#239 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 posts
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Posted 31 October 2018 - 09:27

No nikt nie przegada Ciebie. A weźmy np. Jeden przykład.
Możesz wydać na wędkę 1000 Pln. Wszystkie wędki powyżej tej ceny nie są istotne bo ich po prostu nie kupisz. Kupisz tańszą. I tak cecha czwartorzędowa staje się pierwszorzędową.
A gwarancja jest cechą czwarorzędową dopóki Twoja ulubiona wędka się nie uszkodzi. Wtedy okazuje się że to cecha jednak ważniejsza.

No i te rozważania które prowadzisz są z małego zaścianka wedkarskiego w ktorym przebywasz. Twoje doświadczenia i przemyślenia będa bezużyteczne jak staniesz na flatsach i bedziesz musiał złowić bonefisha lub permita. W wodzie po kostki i z bryzą karaibską czyli normalnym tam wiatrem, a wg naszych zwyczajów to już się nie da lowić.
A są jeszcze wędki i poławianie GT tarponów i żaglic.
Po tym wszystkim miałbyś miej ortodoksyjne poglądy na sprzęt i wędkarstwo.
Ale jak piszę nikt Ciebie nie przegada a nie masz zwyczaju dyskutować tylko perorować

#240 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,099 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Posted 31 October 2018 - 10:06

"I de facto ten typowo polski profil muszkarza, czyli cały rok na nimfę, czasami na suchą, jeszcze rzadziej na streamera i prawie wcale na mokrą i daleką nimfę - najlepiej realizują wędki fast. Jakbym tak łowił na dolną, też bym pokochał fast  B)"

No i tu właściwie sam sobie odpowiedziałeś na początku tego wątku. To co dla większości wydaje się oczywiste i wynika z okoliczności w jakich najczęściej łowimy dla stało się dla Krzysztofa polem walki o naprawę świata według jego wizji. A już żółta kartka, którą na samym początku dostałeś od Pawła Bugajskiego za tabelkę, powinna spowodować refleksję. No i brniesz dalej udowadniając, że 90% łowiących to jakaś bezmyślna masa podatna na marketing producentów i zestawienia na Yellowstone. Czy nas przypadkiem trochę nie obrażasz? :)  A ja jestem zdania, że nasi wędkarze (muszkarze, spinningiści) potrafią jak mało którzy skutecznie łowić dobierając najbardziej odpowiednią metodę, sprzęt i wykorzystując do tego mózgownicę. Obojętne gdzie się znajdą. Skandynawia, Nowa Zelandia, Patagonia, Stany, gdziekolwiek. Nie musimy sobie wyjaśniać jakie są tego powody, to każdy z nas widzi i wie od lat. 


  • Pluszszcz likes this