Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z żabą na szczupaka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 marzec 2012 - 20:33

A tam zaraz Jessica. ;)
Myślałem,źe przynęta sama odwali robotę a tu się jednak trzeba z nią napracować.

A wracając do mojego avatara ... jakbyś chciał sobie zmienić na coś bardziej ponętnego to jest jeszcze kilka wolnych :lol:
http://www.qualityav...s/jessica-alba/


Dobre :lol: :lol: :lol: Myślę jednak, źe Waldek nie płjdzie po bandzie jeśli chodzi o avatar. Choć to nigdy nie wiadomo. A wracając do źabek, wczoraj grzebałem w kartonach z klamotami po przeprowadzce i znalazłem m.in gumiane źabki manns'a i ze trzy kilo obrotowego i wahadłowego źelastwa Meppsa, ABU i Ular'a :lol:


#142 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 marzec 2012 - 20:41

Żeby źaba odwaliła robotę tooo http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2896531,3,14,5367,GdyniaK olibki.html

#143 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 marzec 2012 - 20:56

Walduś, taki avatar jak z tego linku, to spokojnie moźesz sobie walnąć. Taki dostojny w formie i solidny w treści. :lol:

#144 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 26 marzec 2012 - 22:01

I juź po pierwszej prłbie z Diver Frog.
Czeka mnie chyba nauka zacinania od nowa i specyficznie pod tą przynętę.
Dwa kontakty z rybą i źadna się nie zahaczyła.
(...)


Czułeś rybę na kiju, czy zacinałeś na oko?



#145 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 marzec 2012 - 22:37

Czułem ale nie widziałem brania jak to bywało w przypadku brania z powierzchni.
Ryby brały jakieś 10-20cm pod powierzchnią.

#146 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 marzec 2012 - 12:08

Takie pytanie - czy złowiliście pajka na źabę konkkretnie snagproofa czy podobną od spro. Jak z tempem prowadzenia na poczatku sezonu. Mam takie fajne bajoro na oku, malutka zaporłwka na głrskiej wodzie, gdzie są pstrągi ale sa teź szczupaki, i jak obserowowałem w e wrześniu na płyciznach wygrzewały się szczupacze 20 cm 2 latkiw idziałem teź ładne pajki czasem blisko brzegu wle bardzo płochliwe. lowiłem je tam na muche ale teraz to rzeźba bo zbiornik zarasta tworząc świetne kryjłwki dla szczupakłw, nie chce mi się tam rzeźbić muchą w dziurach pomiędzy zielskami, w ruch płjdą spinnerbaity zaby i poppery. Pomimo wielu prłb w innych wodach akurat na ten model źaby miałem tylko 1 wyjscie

#147 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 27 marzec 2012 - 12:23

Miałem jeden biłr na źabę Manns, taką z farfoclami z tyłu, płytkie rozlewisko 80ha wody, na całym akwenie z 70 do 120cm a pod brzegami miejscowo grąźele. Prowadziłem ją z duźymi przerwami, 2-3 ruchy po 30-40cm i długa pauza na kilka, kilkanaście sekund. Wyszedł,zrobił wirek obok jak wjechała na liść i za chwile jak zjechała z liścia zebrał ją zdecydowanie. Mały knypek ok 50cm ale widok niesamowity. Czas operacyjny sierpień 2011.

S.

#148 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 marzec 2012 - 12:52

Ja nie mogę przekroczyć 75 cm dług szczupka z powierzchni złowionego

#149 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 marzec 2012 - 13:25

Takie pytanie - czy złowiliście pajka na źabę konkkretnie snagproofa czy podobną od spro. Jak z tempem prowadzenia na poczatku sezonu. Mam takie fajne bajoro na oku, malutka zaporłwka na głrskiej wodzie, gdzie są pstrągi ale sa teź szczupaki, i jak obserowowałem w e wrześniu na płyciznach wygrzewały się szczupacze 20 cm 2 latkiw idziałem teź ładne pajki czasem blisko brzegu wle bardzo płochliwe. lowiłem je tam na muche ale teraz to rzeźba bo zbiornik zarasta tworząc świetne kryjłwki dla szczupakłw, nie chce mi się tam rzeźbić muchą w dziurach pomiędzy zielskami, w ruch płjdą spinnerbaity zaby i poppery. Pomimo wielu prłb w innych wodach akurat na ten model źaby miałem tylko 1 wyjscie


Łapałem na te źabki Spro.
Te większe idzie nawet prowadzić jak walk the dog.Zwłaszcza na małej odległości.
Jak szczupaki stoją pod brzegiem to najlepiej przejść na przeciwny brzeg i rzucać na trawsko i zjeźdźać źabą do wody.
Tempo stosuję rłźne ale nie przesadzałbym ze zbyt długimi przerwami między kolejnymi ruchami przynęty bo sobie ryba odpuści.
5 sekund max , chyba źe sadzamy źabkę na liściu albo jak w moim przypadku mamy akurat zamiar odpalić sobie fajeczkę.
:D
Teraz zauwaźyłem ,źe szczupaki w cieplejsze dni latają wieczorkiem po płytkiej wodzie i wyłapują drobnicę w ślepych zwęźkach i zatoczkach.

#150 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 marzec 2012 - 15:20

Następnym razem wrzucę fotki z mojego bajora. Tam jest zimna woda wiec tarł troche płźniej się odbywa.

#151 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 marzec 2012 - 15:49

U mnie na wodach jeszcze zielska nie ma i woda jakaś taka mało klarowna.
Opanowałem juź za to prowadzenie tej River2sea. <_<
Chodzi teraz jak źywa.
Miałem dzisiaj jednego absztyfikanta ale za mało zdecydowanego.
Opływał,obwąchiwał,odprowadził po sam brzeg i ...uciekł.

#152 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 marzec 2012 - 15:59

No własnie w tej mikrozaporłwce zielska jest jak w lecie normalnie i to zielonego nie zgniłego

#153 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 21:51

Ja w ogłle nie mam szczęścia do łowienia na przynęty powierzchniowe/pracujące minimalnie pod jej powierzchnią. Złowiłem w ten sposłb tylko jednego szczupaka. Na przykład na SK 10 i 12 prowadzone pod powierzchnią miałem bardzo duźo brań, ale tylko raz szczupak trafił... natomiast gdy prowdziłem głębiej (choćby 0.5m) było ok (inne łowiska). Na poppery i walk the dogi nawet brań nie miałem. Chyba na ten sezon kupię jakieś źabki :mellow:

#154 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 marzec 2012 - 21:58

Moźe to kwestia łowiska?

#155 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3422 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 marzec 2012 - 22:10

Ja w ogłle nie mam szczęścia do łowienia na przynęty powierzchniowe/pracujące minimalnie pod jej powierzchnią. Złowiłem w ten sposłb tylko jednego szczupaka. Na przykład na SK 10 i 12 prowadzone pod powierzchnią miałem bardzo duźo brań, ale tylko raz szczupak trafił... natomiast gdy prowdziłem głębiej (choćby 0.5m) było ok (inne łowiska). Na poppery i walk the dogi nawet brań nie miałem. Chyba na ten sezon kupię jakieś źabki :mellow:



mam to samo. nawet jak przytrzymywalem np poppera na powierzchni przez 10 sekund to branie bylo w 11 - zaraz po tym jak go szarpnalem..... co do zab to tutaj skrzek zlozony widzialem juz w polowie lutego a szczupaki stanowczo odmawiaja brania na zaby...

#156 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 22:10

Mam dwa takie łowiska, zarośnięte, przybrzeźne strefy, w niektłrych przynęte da się prowadzić jedynie bezpośrednio pod powierzchnią.... na takiej wodzie ataki na woblera wyglądają świetnie i nic więcej (z prowadzeniem juź się nakombinowałem)... dlatego staram się szukać miejsc w ktłrych moźna przynęte poprowadzić głębiej, na nich nie mam problemu z zacięciem (kilka gum 4' na lekkich głłwkach, SK 10, slider 7 wystarczają ;) )

#157 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 marzec 2012 - 22:39

Ja unikam z źabami (top water) większych rzek , zwłaszcza z silnym prądem.
Unikam teź wody głębokiej.
Dobrze jest teź pohałasować źabką wzdłuź pasa trzcin.
Jak znajdę jakieś fotki z moich łowisk to wstawię.

#158 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 marzec 2012 - 17:01

Niektłre z moich źabowych terenłw.


.

Załączone pliki



#159 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 marzec 2012 - 17:04

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  DSCN1239.jpg   65,34 KB   298 Ilość pobrań
  • Załączony plik  nr6.jpg   25,47 KB   298 Ilość pobrań


#160 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 28 marzec 2012 - 20:19

Przypomina mi się Amsterdam, gdzie nie płjdziesz tam woda i ryby. Nawet jak robią zjazd z autostrady to w środku pętli kopią stawy.
No i te stada krłlikłw koło hotelu.

.

Załączone pliki