Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Curado DC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 01 październik 2021 - 20:10

Wydaje się, że jeżeli robi brody, to powinieneś zwiększyć docisk lub ustawić mocniej hamulec DC. A hamulec dla jakiej linki masz ustawiony? Czy był ten sam dla obu multiplikatorów?

Raczej bym się spodziewał, że Shimano prędzej by sprzedało partię kołowrotków z usterkami do Chin niż do Europy, ale kto wie.



#142 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 październik 2021 - 13:47

Panowie, jak mam ocenić czy hamulec w moim curado 151 dc działa poprawnie? Gwiazda zabetonowana, a przy zacięciu,  multik oddaje konkretnie linkę. Do tej pory nie miałem małych multików a tylko rozmiary typu 300. Tam beton, to beton. Hamulec zabetonowany a palcami linka wychodzi dość swobodnie. Czy te 6kg hamulca to takie chucherko? 


Użytkownik rower26 edytował ten post 04 październik 2021 - 13:50


#143 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 październik 2021 - 14:01

Panowie, jak mam ocenić czy hamulec w moim curado 151 dc działa poprawnie? Gwiazda zabetonowana, a przy zacięciu, multik oddaje konkretnie linkę. Do tej pory nie miałem małych multików a tylko rozmiary typu 300. Tam beton, to beton. Hamulec zabetonowany a palcami linka wychodzi dość swobodnie. Czy te 6kg hamulca to takie chucherko?

U mnie beton to beton, tarcze hamulca pewnie pływają w smarze.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

#144 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 04 październik 2021 - 14:18

Jeżeli sam go nie smarował to zazwyczaj schimano daje niewiele smaru. Rozbierałem swego curado i byla susza. Jak bede pamiętał to spr u mnie hamulec

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#145 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 04 październik 2021 - 14:26

Bardzo słaby jest hamulec walki
Mój curado wyjal sporo sczuapakow 80-90cm
Za każdym razem musiałem dohamowywac kciukiem .może ma ktoś jakiś sposób jak zwiększyć siłę hamulca ?

#146 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 październik 2021 - 14:42

Jeżeli sam go nie smarował to zazwyczaj schimano daje niewiele smaru. Rozbierałem swego curado i byla susza. Jak bede pamiętał to spr u mnie hamulec

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

nic nie było smarowane. ,multik prawie nowy, wyjał może z 30 ryb. Ma 3 miesiące. 



#147 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 04 październik 2021 - 15:20

Ta szpula nie ma perforacji. Sprawdź czy przypadkiem plecionka nie ślizga się po obwodzie szpuli. W jaki sposób zawiązałeś plecionkę do szpuli?

#148 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 październik 2021 - 16:51

Ta szpula nie ma perforacji. Sprawdź czy przypadkiem plecionka nie ślizga się po obwodzie szpuli. W jaki sposób zawiązałeś plecionkę do szpuli?


Arbor i zakleiłem plastrem. Przy odwijaniu w palcach szpula kręci się równo z plecionką.

#149 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 październik 2021 - 16:52

Zrobię Wam filmik, to ocenicie czy TTTM czy jednak coś nie halo.

#150 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 04 październik 2021 - 19:12

Generalnie, ten hamulec nie jest mega mocny, gdyż konstrukcyjnie ma tylko jedną okładzinę z carbonu.
Nie wiem czy to pomoże, ale przed chwilą sprawdziłem w Scorpionie 201hg i Metanium 151hg, że przy max dokręceniu (z umiarem) gwiazdy hamulca, trzymając szpulkę kciukiem, jestem w stanie obrócić korbą.
Nie wiem jakie masz przełożenie, ale generalnie, te z wyższym przełożeniem mają minimalnie mniejszą siłę hamowania, niż te o niższym przełożeniu.

#151 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 04 październik 2021 - 19:13

Taki sam problem z hamulcem miałem wiosną w Curado 201. Szczupaki 70cm+ wyciągały plecionkę jakbym łowił zestawem UL. Teraz hamulec działa już zdecydowanie lepiej, a nic nie rozbierałem i nie kombinowałem bo kciuk mi wystarczał ;)  



#152 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 04 październik 2021 - 19:25

Generalnie, ten hamulec nie jest mega mocny, gdyż konstrukcyjnie ma tylko jedną okładzinę z carbonu.
Nie wiem czy to pomoże, ale przed chwilą sprawdziłem w Scorpionie 201hg i Metanium 151hg, że przy max dokręceniu (z umiarem) gwiazdy hamulca, trzymając szpulkę kciukiem, jestem w stanie obrócić korbą.
Nie wiem jakie masz przełożenie, ale generalnie, te z wyższym przełożeniem mają minimalnie mniejszą siłę hamowania, niż te o niższym przełożeniu.

Nie wiedziałem że przełożenie ma wpływ na siłę hamulca.

#153 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 04 październik 2021 - 19:34

Teraz spr u siebie i do betonu brakowało moze z 4 kliknięć. Pletki nie dam rady wysunąć z szpuli. I sam go smarowalem

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#154 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 październik 2021 - 20:30

Jednak mała errata. Jest prawie beton. Na wodzie wydawało mi się że gwiazda jest dokręcona a teraz po testach w domu okazało się że jednak nie była. Lolek ze mnie.

#155 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 370 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 06 październik 2021 - 10:35

Panowie, jak mam ocenić czy hamulec w moim curado 151 dc działa poprawnie? Gwiazda zabetonowana, a przy zacięciu,  multik oddaje konkretnie linkę. Do tej pory nie miałem małych multików a tylko rozmiary typu 300. Tam beton, to beton. Hamulec zabetonowany a palcami linka wychodzi dość swobodnie. Czy te 6kg hamulca to takie chucherko? 

W sumie u mnie podobnie, na siłę nie dokręcam hamulca. Ale przy dość mocno dokeconym oddaje



#156 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2021 - 16:29

Coś się chyba poprawiło w kwestii fabrycznego smarowania młynków Shimano. Wymieniałem dzisiaj w swoim tulejki na łożyska w knobach i ilość smaru jaką tam zastałem wystarczyłaby na przesmarowanie dwóch kołowrotków. Do środka nie zaglądałem bo młynek na gwarancji.

#157 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 06 październik 2021 - 18:31

Ja go kupiłem bo zawsze chodziło za mną DC a szukałem czegoś co zmieszczę w okolicach 1000 wiec aż żal było nie przetestować. Zaliczył już kilkanaście krótkich wypadów z kijem 7-35g

#158 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 370 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 06 październik 2021 - 20:53

Ja wystartowałem z slx dc (w sumie też fajny kręciołek tyle że bez masełka jak w curado) A curado dc to krok dalej. Niemiej jednak zdarza mi się odstrzelić czasami.
Zwłaszcza jak pizgam dużymi obrotkami (4-5), niestety mają duże opory w powietrzu plus powierzchnia blachy. Do tego robię sobie lżejsze obrotki co pogarsza sprawę. 

Natomiast pizganie jerkami (lekkimi do 50gr) a zwłaszcza gumami (od 15gr) to już sama przyjemność (zarówno curado jak i slx) 
Załączony plik  20210829_190709.jpg   60,62 KB   30 Ilość pobrań



#159 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 16 styczeń 2022 - 19:32

Podobno curado dc 151 ma ten sam rozmiar body i bebechow co curado 201. Czy jest szansa wymiany szpuli na głębsza z curado 201 w tym dc?

#160 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 16 styczeń 2022 - 20:26

Z tego co się orientuje to w dc jest szpula węższa bo potrzebowali plac właśnie na system dc.
  • md30 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych