Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zimowa dłubanina Piotra PGr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
745 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 23 kwiecień 2015 - 08:15

Łowiłeś może na te smużaki sumy?

Dopiero chcę spróbować i przez to je zrobiłem. Doświadczenie moje marne w temacie, ale praca wydaje mi się zbyt naturalna, delikatna. Prawdopodobnie spróbuje jednemu wstawić trochę większy ster i sprawdzić czy będzie lepiej mieszać wodę ;)

SDRy na pierwszym wypłynięciu właściwie przetestuję, podczas ustawiania w płytkiej rynięce miałem za delikatną wędkę, one zbyt w dół parły i tylko kij mi podskakiwał góra dół, na boki ładnie się nurtu trzymały...

30uej2s.jpg


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 14:51

  • Maciek Rożniata lubi to

#302 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 24 kwiecień 2015 - 14:51

No, "nowe" pudełko na majówkę już spakowane i nie może w nim zabraknąć kilku takich jegomościów:

14csif5.jpg

Strugane w drewnie lipowym, stelaż z drutu 0,8, trochę ołowiu, alu na wierzch, ręczna grawerka i malowanko pyndzlem i paluchem :)

29zne9.jpg

Raczej pod szybsze prowadzenienie, dyskretnie se miga, nie gaśnie, trzyma się nurtu, mało kiedy się mocniej wychyli. Ale to już nadchodzący sezon zweryfikuje jak się bolusiom spodobają ;)


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 24 kwiecień 2015 - 20:39


#303 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3232 postów

Napisano 24 kwiecień 2015 - 21:20

Jak miałeś zastój w wątku, tak co dzień wrzucasz coś wypasionego ;) nie przerywaj tej passy bo miło się ogląda :)


  • *Hektor* lubi to

#304 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 25 kwiecień 2015 - 09:06

Jak miałeś zastój w wątku, tak co dzień wrzucasz coś wypasionego ;) nie przerywaj tej passy bo miło się ogląda :)

Tylko w okresie zimowym jest dosyć czasy żeby się pobawić w robienie wobków, no i przez to wiosną jest czas na wstawianie tego co się zrobiło ;)

W trakcie sezonu postaram się co jakiś czas odświeżyć wątek fotką w pychu rtybek, no i przez LF co jakiś czas robale się pojawią (3 imitacje zostały do końca). W poniedziałek będzie wolno (wypadało po zakończeniu tury) wstawić żabę, to znów coś nowego ;)

A teraz jeszcze jedna fotka w/w uklejki 7cm:

6qco7q.jpg

Było 10 ze sterem (testowa wylądowała u @strzałka), jednego trochę inaczej zrobiłem; bezsterowiec, oczko brzusznej kotwicy przesunięte w przód, więcej i inaczej ołowiu:

2w1ws5d.jpg



#305 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 26 kwiecień 2015 - 19:10

Żaba zielona, 40mm z max rozłożonymi nogami.

Drewno lipowe malowane akrylami i pigmentami

 

whcv13.jpg

 



#306 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2015 - 20:58

Gdyby nie ster z tego zdjęcia, to można się pomylić. Świetnie Ci wyszła ta żabka.



#307 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 27 kwiecień 2015 - 20:18

Świetne malowanie boleniówek



#308 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 28 kwiecień 2015 - 17:56

Gdyby nie ster z tego zdjęcia, to można się pomylić. Świetnie Ci wyszła ta żabka.

Pierwotnie miało go niebyć, miała być powierzchniowym ślizgaczem, ale po sugestiach 2 znajomych, zrobiłem pracę pod "publikę" (...). Nogi wyszły nieproporcjonalne, tylko tu ograniczała mnie długość całkowita korpusu... już musiałe przeginać na zawiasach, bo wyszło 2mm za dużo.

Świetne malowanie boleniówek

Artur, od dawna podobne, oklepane już ;)  z tymi refleksami tak jest, że niezawsze zdjęcia wychodzą tak jak się chce...

 

Wreszcie skończyłem te 16 w/w oklejać i dziargać, na kilku już mi się niechciało (nędzne słowo, ale na serio!) dłubać łusek i radełkiem je przeleciałem

14wf4zo.jpg

 

No i wczoraj załatwiłem sobie prywatnego MODELA na następną imitację :)

e16an6.jpg

Dostaje nawilżoną gazę do picia, a orientuje się ktoś czy dorosłą postać trzeba dokarmiać jakimiś liśćmi?


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 28 kwiecień 2015 - 18:02

  • Popej i Pride lubią to

#309 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 18:26

Sałata, młode liście drzew. Larw jedzą korzenie, bardzo lubią perz. Wiem bo właśnie wyrzucałem 50m2 darni z ogrodu i co rusz ich miałem pełno :)


  • *Hektor* lubi to

#310 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 28 kwiecień 2015 - 18:30

Tylko w okresie zimowym jest dosyć czasy żeby się pobawić w robienie wobków, no i przez to wiosną jest czas na wstawianie tego co się zrobiło ;)

W trakcie sezonu postaram się co jakiś czas odświeżyć wątek fotką w pychu rtybek, no i przez LF co jakiś czas robale się pojawią (3 imitacje zostały do końca). W poniedziałek będzie wolno (wypadało po zakończeniu tury) wstawić żabę, to znów coś nowego ;)

A teraz jeszcze jedna fotka w/w uklejki 7cm:

6qco7q.jpg

Było 10 ze sterem (testowa wylądowała u @strzałka), jednego trochę inaczej zrobiłem; bezsterowiec, oczko brzusznej kotwicy przesunięte w przód, więcej i inaczej ołowiu:

2w1ws5d.jpg

Śliczności ! jestem pod wrażeniem  :wub:  :wub:  ekstraklasa   :)


  • *Hektor* i bertold12 lubią to

#311 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 30 kwiecień 2015 - 09:17

Jeszcze te bezstery się jutro przetestuje, coś koło 80mm

2eaickx.jpg



#312 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 30 kwiecień 2015 - 20:58

Przez Marka "MRz" wzięło mi się na wspomnienia i znalazłem :) Ale brzydal :P "zabytkowa margaryna", z czasu zanim utworzyłem tu swój wątek . Kiedyś zainspirowany margarynami Pawła @WOBLER-W1, sam spróbowałem oklejania tą folią. Były i srebrne i złote, został tylko ten rodzynek:

6sw5tg.jpg


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 30 kwiecień 2015 - 22:23


#313 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 01 maj 2015 - 06:12

Widac Kolego progres w twojej pracy , tak ze oby tak dalej a kazda kolejna seria bedzie wychodzila jak ze sztancy :D



#314 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 01 maj 2015 - 11:24

 Rybom dostatecznie się podobały :) takie nietypowe, lżejsze do wolniejszego poprowadzenia, mocniej pracujące, a bolkom i szczupakom to nie przeszkadzało B) Fajnie widać upływ czasu i rozwój w wyglądzie, niby podobne rzeczy próbowałem wyciskać i coś podmalowywać, ale jest różnica   :P


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 01 maj 2015 - 12:46


#315 OFFLINE   Bolo90

Bolo90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 01 maj 2015 - 11:39

Pierwotnie miało go niebyć, miała być powierzchniowym ślizgaczem, ale po sugestiach 2 znajomych, zrobiłem pracę pod "publikę" (...). Nogi wyszły nieproporcjonalne, tylko tu ograniczała mnie długość całkowita korpusu... już musiałe przeginać na zawiasach, bo wyszło 2mm za dużo.

Artur, od dawna podobne, oklepane już ;)  z tymi refleksami tak jest, że niezawsze zdjęcia wychodzą tak jak się chce...

 

Wreszcie skończyłem te 16 w/w oklejać i dziargać, na kilku już mi się niechciało (nędzne słowo, ale na serio!) dłubać łusek i radełkiem je przeleciałem

14wf4zo.jpg

 

 

 

tymi nakladkami na srubokrecie odciskasz kazda jedna luske oddzielnie??? w sensie pojedynczo?????????? :blink:



#316 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 01 maj 2015 - 13:17

tymi nakladkami na srubokrecie odciskasz kazda jedna luske oddzielnie??? w sensie pojedynczo?????????? :blink:

W końcu to jest wątek rękodzielniczy, a nie obrabiarkowy, odlewniczy, drukarniany ;)

Najciekawsze łuski wyciskane w foli  jakie do tej pory widziałem na forum, jeden z Twórców zrobił na platerze, ale one były sztuczne, jakieś zbyt idealne, nienaturalne i z maszyny, BLEEE :P

Często ludki na PW piszą o jakieś moje tajemnicze sposoby wykonania takiej łuski, jak odpiszę że pojedynczo to milkną...

To są tuleje do zaprasowywania na przewodach elektrycznych (linka z drucików), różne wielkości, łatwo można kształtować fason, po stępieniu do kosza ;)

Tak se to kiedyś wymyśliłem (już ta "margaryna" miała podobnie dłubane) i do tej pory tak dłubię.


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 01 maj 2015 - 19:08

  • Parf lubi to

#317 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 maj 2015 - 09:30

Trzeba mieć cierpliwość żeby tak każdą łuskę odciskać. Jakie największe serie robisz i ile to Tobie zajmuje czasu?

A uklejki są na prawdę świetne. 


  • *Hektor* lubi to

#318 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 10 maj 2015 - 15:56

Seryjki po kilkanaście, czasem kilkadziesiąt sztuk. Łuseczkę mogę dłubać w takiej seryjce tydzień, a czasem miesiąc, najlepiej siedząc przed TV grawerować..., zależy od czasu i chęci... teraz to już jest wprawa, jak bym się  sprężył to myślę że w 50minut dam radę :P na jednym wycisnąć.

 

 

To przy okazji;

Dzisiaj przfociłem Darka smoka z moim "kołkiem" w pysku :)

14czj4l.jpg

kilka lat temu (w wątku gdzieś tam są wstawione...) po składaniu mebli zostało mi 8 kołeczków i szybko znalazłem dla nich zastosowanie ;)


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 10 maj 2015 - 16:29


#319 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 13 maj 2015 - 22:21

Ostatnio wykończyłem te większe różności i jerki wziąłem na testy

r939c8.jpg

11cm z drewna lipowego, pełen stelaż 1mm, alu ręcznie malowane

2i6jpfm.jpg

Z pracy jestem zadowolony, można sporo tą przynętą kombinować, mimo że pod zębate dedykowane powinny nawet szczerbate skusić ;)

 

Jest jeszcze parka okoniopodobnych, mniej zadowalających :P

15x0sch.jpg

 farby za grubo  naładowane i 1 ster dostanie bo ...


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 13 maj 2015 - 23:11


#320 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 14 maj 2015 - 21:46

@Kathir, mimo że napisałeś PW, odpiszę tu.

Żadna tajemnica ;) kilka postów wyżej (316) napisałem:

...

Często ludki na PW piszą o jakieś moje tajemnicze sposoby wykonania takiej łuski, jak odpiszę że pojedynczo to milkną...

To są tuleje do zaprasowywania na przewodach elektrycznych (linka z drucików), różne wielkości, łatwo można kształtować fason, po stępieniu do kosza ;)

Tak se to kiedyś wymyśliłem (już ta "margaryna" miała podobnie dłubane) i do tej pory tak dłubię.

To są tuleje coś w tym rodzaju:

http://www.tme.eu/pl...r=ASC&page=2,20


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 16 maj 2015 - 08:24