Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zimowa dłubanina Piotra PGr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
745 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   carlus75

carlus75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Nawrot

Napisano 28 styczeń 2017 - 22:59

Wiesz gdzie mnie szukać :D Mały regionalny zlot na naszym małym cieku by się przydał...Nawet w zimowej scenerii.



#482 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 17 luty 2017 - 22:51

Karol, robi sie cieplo, to bardzoprawdopodobne, ze gdzies w okolicach mostu wobki bedw ustawial...
I podeslij adres na PW, w poniedzialek wysylki robie, to te w/w tez posle.

Kilka fotek z @, co na wekedowa nude dwa tygodnie temu sie wymyslilo :D
W reke wpadl mi kawalek listewki lipowej4mm, wyszedl by z tego wobek zrobiony metoda polowkowa ~ 60mm. Pociete na paski z 12mm i nozykiem na na skrawki z 4( okolo 4x4x12 wyszly).Załączony plik  CAM01790.jpg   45,54 KB   6 Ilość pobrań
A zeby to sie kupy trzymalo, wymyslilem se zdrutowac wszystkie elementy, zalac klejem i zalakierowac...
Załączony plik  CAM01803.jpg   52,94 KB   6 Ilość pobrań
Przed tym wszystkim korpusiki dostaly juz kolor "miesnego rozu" jako podklad, ktory mial sie przebijac...
Załączony plik  CAM01795.jpg   52,01 KB   5 Ilość pobrań
Ze skladanie tych malych klockow okazalo trudniejsze niz myslalem, to prace przeciagly sie do nastepnego weekedu. Co kilka warstw lakieru nastepny cien, mazgaj, plamka i zaczynaly przypominac kielze
Załączony plik  CAM01808.jpg   59,17 KB   5 Ilość pobrań
Kolorki wszystkich podobne, tylko na foto jakos roznie sie mienily. Przy ustawianiu i te "normalnie" ofoce
Załączony plik  CAM01810.jpg   60,28 KB   5 Ilość pobrań
Kotwiczki trzeba zamowic, akurat takich maluchow nie posiadam. No i ciekawe ile z nich pozytywnie przejdzie ustawke...

Użytkownik *Hektor* edytował ten post 17 luty 2017 - 23:05


#483 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 luty 2017 - 23:26

Masakra tak fajnie udały się ;) no i ten motyw z drutem idealny. Obciążenie specjalnie tak na sam tył dałeś ?Czy przez mocowanie steru tak wyszło?


Użytkownik rybson edytował ten post 17 luty 2017 - 23:30

  • *Hektor* lubi to

#484 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 18 luty 2017 - 20:01

Masakra tak fajnie udały się ;) no i ten motyw z drutem idealny. Obciążenie specjalnie tak na sam tył dałeś ?Czy przez mocowanie steru tak wyszło?

Wprawne oko ;) i prawidlowo. Pzez to na koncu wspomnialem o ustawianiu; boje sie ze z 50% przejdzoe pozytywnie :P
Nie wszystkie tak cofniete maja, niektore ster w tym miejscu wymusil, inne przy motaniu drut sie dostal pomiedzy (ster-olow) i przesunal na tyl. Dodatkowo podczas drutowania, niektore sie "poprzeciagaly osiowo" i jestem ciekaw czy da rade urarowac.

Użytkownik *Hektor* edytował ten post 18 luty 2017 - 20:05


#485 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 18 luty 2017 - 22:06

miodzio ja chcem takie ze 3 :)


  • *Hektor* lubi to

#486 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 19 luty 2017 - 11:53

Robercie, napisales podobnie jak Irek na FB :)
Po ustawianiu sie okaze czy cos wolne i ile odpadnie z tej gromady.
Najpierw moje pudelka, kumpli z klubu, Wasze (znajomi z sieci) i malo kiedy cos zostaje...
"Oczek" mam/robie 60 na ten sezon, wiec licze ze z tego cos zostanie ;) ale foto dopiero z pleneru podczas ustawiania :)

#487 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 21 luty 2017 - 13:37

Kiełże mistrzostwo !, jak wyszły wagowo ? Sam z chęcią przygarnę :D


Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 21 luty 2017 - 13:40

  • *Hektor* lubi to

#488 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 21 luty 2017 - 15:40

Kiełże mistrzostwo !, jak wyszły wagowo ? Sam z chęcią przygarnę :D

Dzieki ;)
Czasami wspominam ze niemam wagi. Staram sie zrobic pod swoje potrzeby, te z mysla ze witka do 15g i zylka 0,16 da sie przyjemnie lowic.
Dostaly okolo grama olowiu (0,96g i 1,08g), druty i zywica do zespolenia, powloki i zbrojenie, mysle ze ponad 2g sie uzbieralo...

#489 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 21 luty 2017 - 19:56

Fajniuchne, ale pracy przy ich dzierganiu co nie miara :) Jak tak mocno obciążona 'pesteczka' pracuje? Jak karabin? 



#490 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 21 luty 2017 - 21:14

Fajniuchne, ale pracy przy ich dzierganiu co nie miara :) Jak tak mocno obciążona 'pesteczka' pracuje? Jak karabin?

Jedna testowana w wannie i jak wahadelko pracowala, delikatnie sie kiwajac. Dopiero jak uzbroje i rzeke zobacza cos wiecej moge napisac.
Na 13 stronce sa kielze z 2014,
http://i57.tinypic.com/2rrqx5w.jpg
Te bardziej technika jajowoblerka robione. One jak "karabin" drgaly, mi nie przypadly do gustu, ale znajomi lowili tym leszcze, klenie, okonie. Praca bardziej przy zlotym podobnym robaczku z lat wczesniejszych byla fajna i po podgieciu steru nawet lowne :P

Olac te kilze, tetaz mam dylemat z ciernikami
Załączony plik  1487707580711.jpg   25,74 KB   4 Ilość pobrań
W korpus wklejejona jest rurka (pomiedzy nasadami pletw) w ktorej mialem zrobic wirujace pletwy piersiowe, tylko teraz watpie czy dam rade tak male cos zmontowac i zeby bylo trwale na kontakt z rybami...

#491 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 21 luty 2017 - 21:55

Będę musiał się kiedyś sam przyłożyć do kiełży, bo już od dawna nie mogę się zdobyć. Ale kurcze....zawsze coś. Może w lato przed niżówką zbiorę się w sobie, obejrzę Twoje zabawki z 2014 (podobają mi się) i przysiądę nad podobną konstrukcją....Hm...nie....bajki opowiadam ;) I nawet sam w nie nie wierzę...przed niżówką będę pewnie jak zawsze nie nadążał z robieniem sandaczówek do rwania na rafach.

 

Cierniki śliczne :) Tzn bardzo naturalne malowanie, takie są według mnie najładniejsze. Ryby też często mają w tym względzie zbliżony gust... Natomiast nie bardzo wiem co miałeś na myśli jeśli chodzi o wirujące płetwy. Turbinki przy piersiowych?


  • *Hektor* lubi to

#492 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 21 luty 2017 - 22:47

Dokladnie, turbinki. Pletw specjalnie nie wyciskalem (tam nawet te plytki/luski sa wycisniete, tylko foto z @ nie oddao) rurki pod folia, wystarczy sie przebic. W jednym postaram sie wykombinowac pletewki z poliweglanu, nawierce mini wiertelkiem i wkleje na druciku... koraliki moga byc potrzebne zeby wirowalo...
Moze uda sie i prace ciernikowa uzyskac, nie tylko wyglad.
  • bigrafi i Remicki lubią to

#493 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 22 luty 2017 - 11:04

Ciekawy pomysł. Nie miałem styczności z tego typu przynętami, ale próby upodobnienia do żywego organizmu przeważnie przynoszą dobre efekty....Docelowo mają być na pstrągi? :)


  • *Hektor* lubi to

#494 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 07 marzec 2017 - 18:47

Ciekawy pomysł. Nie miałem styczności z tego typu przynętami, ale próby upodobnienia do żywego organizmu przeważnie przynoszą dobre efekty....Docelowo mają być na pstrągi? :)

Miały być na wszystko :) Niestety pomysł z płetwami nie wypalił, nic się nie kręci i w dodatku destabilizuje wobka... jeszcze z nimi pokombinuje nad wodą.


  • Night_Walker lubi to

#495 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 07 marzec 2017 - 19:01

Przez licytację charytatywną zrobiłem kilka fotek to i w wątku wypada wstawić ;)

Wobki wykonane z drewna lipowego, pełen stelaż z drutu 0,8mm, niektóre oklejone alu i ręcznie dłubane (kiełb łuska po łusce...), malowane akrylami za pomocą pędzelków, palców, wykałaczek... lakierowane domaluxem. Kółeczka kostal 3mm, kotwiczki kamatsu i jakieś ostre druciaki

Starałem się stworzyć woblerki pod swoje potrzeby na płytkie małe rzeczki i strugi dlatego powstało kilka imitacji

 

SLIŻ (Barbatula barbatula)

Załączony plik  DSCN2833.JPG   78,55 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN2838.JPG   99,49 KB   6 Ilość pobrań

 

PSTRĄG POTOKOWY (Salmo trutta m. fario)

Załączony plik  DSCN2850.JPG   81,23 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN2848.JPG   91,8 KB   6 Ilość pobrań

 

KIEŁB (Gobio gobio)

Załączony plik  DSCN2857.JPG   79,97 KB   6 Ilość pobrań

 

PISKORZ (Misgurnus fossilis

Załączony plik  DSCN2843.JPG   77,09 KB   6 Ilość pobrań

 

KOZA (Cobitis taenia)

Załączony plik  DSCN2852.JPG   106,59 KB   6 Ilość pobrań

 

No i zachęcam do licytacji ;)

http://jerkbait.pl/topic/87852-hektor/


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 07 marzec 2017 - 19:05


#496 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 08 marzec 2017 - 20:51

Dwie parki cierników.

Tak bez planowania powstały, cienki plasterek listewki i co tu zrobić...

W środek mają wklejoną rurkę, miały być z naturalną pracą bez pracy ogonowej, tylko wirujące płetwy piersiowe... niestety to nie zagra.

Coś tam z nimi pokombinuję, ale chcę uniknąć wklejania sterów. 2 pozostałe dostaną piórka w rurke do testów.

Miały być proste, a wyszły jak zwykle :) muszę przyznać że sporo w nim inspiracji z ciernika Sidora, który był na licytacji Osy.

 

Załączony plik  DSCN2859.JPG   125,67 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN2865.JPG   84,75 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN2866.JPG   98,82 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN2871.JPG   58,87 KB   5 Ilość pobrań


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 08 marzec 2017 - 21:45


#497 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 21:18

Chyba najbardziej zbliżone do real fishów konstrukcje niebędące realfishami jakie widziałem :) 


  • *Hektor* lubi to

#498 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 21:38

Rewelacyjne malowanie. Zmusiłbyś je do pracy gdyby miały oczka od góry. Wtedy nie powinny im przeszkadzać wirujące płetwy. 


  • *Hektor* lubi to

#499 OFFLINE   oldziu

oldziu

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaSłupca
  • Imię:Olgierd
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 08 marzec 2017 - 21:39

Mistrzostwo!!!


  • *Hektor* lubi to

#500 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 08 marzec 2017 - 21:55

Chyba najbardziej zbliżone do real fishów konstrukcje niebędące realfishami jakie widziałem :)

Były już podobne niebędące "denatfishami" ;)

Rewelacyjne malowanie. Zmusiłbyś je do pracy gdyby miały oczka od góry. Wtedy nie powinny im przeszkadzać wirujące płetwy. 

Dzięki Rafale. Płetwy nie chcą wystartować w wodzie tylko wobek ostro się wykłada jak płetwy naprzemienni; jak równolegle ostawione to wolniej trzyma oion przy szybszym też wykłada się... na powietrzu przy kręceniu palcem nie ma mocnego oporu. Przy większej konstrukcji może by to zagrało, ja dałem najcieńsze które jednocześnie były by trwałe. Nie poddałem sie do końca, ale będzie ciężko.

 

Mistrzostwo!!!

Dzięki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych