Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Smarować czy nie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 14 luty 2012 - 21:49

wiem wiem.po ww porażkach wymieniłem smar i zastosowałem silikon. :)aż miło kręcić. kołowrotki z klejącym smarem to super,technium,stradic z 2003-2005r 'malezja'. przy multikach nie miałem podobnych problemów i śmigają bez uszczelek.ciekawy smar stosowany jest w kołowrotkach team dragon 9.. kiedyś na rybach wypadła mi złodzi wędka z owym kołowrotem do wody[na szczęście woda płytka]wyjęta po kilku minutach,łowiłem ok 6 godzin i nic się nie działo.

#22 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 15 luty 2012 - 18:25

Smarowanie może albo zaszkodzić, albo niczego nie wnieść. Okładziny cierne są nasączone smarami o konsystencji mydła i nawet jeśli będą na sucho pracowały to nic im się nie stanie. Jeśli natomiast naniesiemy smar, to w niskich temperaturach kultura pracy hamulca może nas baaardzo negatywnie zaskoczyć...
Jeśli już, to odrobinka oliwki. Pamiętać należy, że zbyt duża ilość smarowidła skleja okładziny na tyle mocno, że utrudnia to start hamulca- później już to się kręci. Ogólnie rzecz ujmując nie wszędzie trzeba lać i nakładać. Pewne elementy mają inne zadania niż przyjmowanie smarowideł...

#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2012 - 16:37

Moim zdaniem , skoro Shimano produkuje specjalny smar do okładzin Shimano Reel Grease to myślę , żę smarowanie może tylko pomóc.
Poczytałem też sobie co nieco na ten temat i generalnie opcja smarować zwycięża. Tylko podobno dedykowane specyfiki są najlepsze.

Mam już ten smar. Spróbuję. Do tej pory oliwiłem, ale ten smar ma taką fajną czepliwą konsystencję
  • Wilk_ lubi to

#24 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 luty 2012 - 16:49

Jak masz jakiś smar z teflonem to też do okładzin można zastosować.

#25 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9505 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 luty 2012 - 18:13

....podobno dedykowane specyfiki są najlepsze...

Zdziwiłbym się gdyby nie. Przecież o to chodzi :D

#26 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 16 luty 2012 - 19:15

Mam już ten smar. Spróbuję. Do tej pory oliwiłem, ale ten smar ma taką fajną czepliwą konsystencję


Polecam mieszanie zwykłego gęstego smaru z puszki z oliwką castrola (chyba najtańsza). Konsystencja wychodzi wg. uznania w zależności od miejsca gdzie ma być stosowana. :D

#27 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2012 - 16:05

To chyba już było, ale podaję linka do strony Shimano gdzie są instrukcje dotyczacę smarowania kołowrotków/okrąglaków i niskich profili. A hamulce smarują że ho,ho...

http://fish.shimano.com/publish/content/global_fish/en/us/in dex/customer_service0/reel_maintenance_instructions.html



#28 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 luty 2012 - 16:21

Bo kto smaruje ten jedzie :lol: :lol: .

#29 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2012 - 16:48

Dzisiaj wieczorem potestuję sobie ten smar na hamulcu Stelli 4000 98r. Od nowości nie smarowana. Tylko czy ona ma okładziny cierne takie sztywne czy też z rodzaju filcu?

Już po. Filcowy hamulec .