Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SKOKI 2018/2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3702 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 luty 2019 - 17:42

NO , to do piątku PANOWIE  ;)  :)

W piątek to ja będę płakał, że mi pstrągi nie biorą... :( :( :(


  • BOB lubi to

#382 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 luty 2019 - 17:52

... na płakanie masz czas do września ...  ;)


  • Alexspin lubi to

#383 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2019 - 17:59

Co się stało ze Stochem? Nic. Zdobył rok temu trzecie olimpijskie złoto i potraktował ten sezon ulgowo. On akurat ma do tego prawo, tak jak miał prawo Małysz. Miejmy raczej żal do ekspertów i tak zwanych dziennikarzy. To oni pierwsi powinni studzić emocje i realnie oceniać szanse. Tymczasem gdy dziś obstawiłen sobie kolejność pierwszej piątki, nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać gdy Korościel do spółki z Biegunem postawili na zwycięstwo Polaków. Niestety się nie pomyliłem, choć ekspertem nie jestem. Eksperci w studio byli zaskoczeni. Kłamczuszki.
  • woblery z Bielska, HaDe i Alexspin lubią to

#384 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 luty 2019 - 18:28

Nigdy w historii skoków nie mieliśmy trzech "naszych" w pierwszej piątce Pucharu Świata. Tydzień temu roznieśliśmy wszystkich przeciwników z niezwykłą przewagą. Jesteśmy "jedynką" w Pucharze Narodów. Więc apetyty były uzasadnione.

Cóż, szczyt formy przyszedł odrobinę za wcześnie? Nasi rywale lepiej z tym utrafili... Mała wpadka z chorobą Wolnego, być może jakieś inne problemy zdrowotne, lub niepokojące wieści choćby dotyczące trenera - i już spokojna głowa, czyli podstawa w oddawaniu dobrych skoków, zawiodła. Każdy z naszych skoczków wczoraj i dziś skakał na zaciągniętym ręcznym. Niby wszystko było poprawnie, prędkości, odbicie, lot - poza pierwszym skokiem Huli, który tym skokiem odebrał nam medal. Poprawnie, ale... Tylko poprawnie. Na Mistrzostwa Świata to za mało.Gdybym miał zgadywać, dlaczego drużyna tak bardzo w dziesięć dni się posypała, najbardziej prawdopodobna wersja to odejście trenera. Jaki by nie był to powód, Mistrzostwa udane nie są i raczej już nie będą. Czy to przekreśla sezon? Absolutnie nie. Jako wierny kibic jestem wdzięczny za wszystkie wspaniałe emocje, którymi mnie w tym sezonie obdarowali i w kolejnych konkursach będę mocno ściskał kciuki, licząc na kolejne dobre skoki. Co się stało, to się nie odstanie. Jest jeszcze mała skocznia, są mixty, będą jeszcze loty. Będzie sporo powodów do dopingowania naszych skoczków. Na mój doping mogą liczyć :)


  • Jozi, BOB i Alexspin lubią to

#385 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 24 luty 2019 - 18:39

Czy niewiadoma sytuacja z trenerem może mieć wpływ na skoczków, raczej nie sądzę. To jest konkurs i każdy robi swoje, raczej nie myśląc o tym. Stoch niby nie najgorzej, ale on praktycznie zawsze bez błysku w drużynówce. Kubacki bardzo dobrze, to najstabilniejszy, najpewniejszy zawodnik. Żyle drugi skok słabo wyszedł, bywa. A Hula skakał, bo Wolny się całkowicie rozjechał z formą, w Willingen Wolny skakał jak natchniony, stąd tamten wynik. Horngacher bardzo dobrze prowadzi drużynę i nie ma co czekać na jakieś ogłaszanie decyzji, co zdecyduje to będzie.

Inna rzecz smuci. Od wielu lat pojawił się jeden Wolny, który daję nadzieję na zastąpienie już powoli kończący swoje kariery trzon naszych skoków. Chyba słabe mamy to zaplecze, zapowiada się marazm w najbliższym czasie, jeszcze dwa-trzy lata i obecni nasi mocarze odejdą. Mogą wrócić niedawne czasy, awans do drugiej serii drużynowej, już był dobrym wynikiem. Potrzeba nam lepszego zaplecza i młodych zawodników z jakimś talentem do skoków.


  • slawek_2348 i tomi101 lubią to

#386 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2019 - 18:46

A jaką masz pewność Januszu, że to Polacy nie trafili z formą. Może to ci którzy nam złoili skórę przygotowali się tylko na końcówkę lutego. Po sezonie olimpijskim należy się trochę odpoczynku, robi się rotacje w składzie, wybiera priorytety. Tajemnicza eksplozja formy Kobayashiego potwierdzała by tę teorię.

#387 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 24 luty 2019 - 19:01

„Trzeba sto razy przegrać, żeby raz wygrać”
💪🏻💪🏻💪🏻
  • Alexspin lubi to

#388 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3702 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 luty 2019 - 06:25

(…) Od wielu lat pojawił się jeden Wolny, który daję nadzieję na zastąpienie już powoli kończący swoje kariery trzon naszych skoków. Chyba słabe mamy to zaplecze, zapowiada się marazm w najbliższym czasie, jeszcze dwa-trzy lata i obecni nasi mocarze odejdą. Mogą wrócić niedawne czasy, awans do drugiej serii drużynowej, już był dobrym wynikiem. Potrzeba nam lepszego zaplecza i młodych zawodników z jakimś talentem do skoków.

Nie narzekaj:

- Zniszczoł,

- Murańka,

- Pilch.



#389 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1688 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 25 luty 2019 - 06:59

Nie narzekaj:

- Zniszczoł,

- Murańka,

- Pilch.

Dodaj jeszcze Bieguna i Kłuska to będziesz miał ekipę która w 2013 r w Libercu zdobyła srebrny medal w MŚ juniorów (indywidualnie Murańka -2, Kłusek - 4, Zniszczoł - 9).

W tamtych mistrzostwach (w 2013) medal zdobyli też Niemcy (brąz) - m in. Wellinger i Geiger. Startowali też Kraft, Aschenwald, Peier, Forfang, Tande.

Gdzie teraz są nasi niegdysiejsi juniorzy a gdzie ich konkurenci.....  :rolleyes:.

Co do trenera, to głównym amatorem na jego usługi byli Niemcy, ale sądząc po ostatnich wynikach nie myślę żeby się spieszyli z wymianą....

A propos - w tymże 2013 nasi seniorzy też zdobyli medal (brąz) w składzie : Stoch, Kubacki, Żyła, Kot .....brzmi jakoś znajomo....



#390 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3702 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 luty 2019 - 07:15

Mam uczulenie na "Kotów"... :angry:


  • cyprys19 lubi to

#391 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 luty 2019 - 17:55

Dzisiaj kwalifikacje do jutrzejszego konkursu "ostatniej szansy" ...takie konkursy to nasza specjalność ;)  :)



#392 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 luty 2019 - 18:05

Kubacki na luzie, Żyła nerwowo, Stoch bardzo fajnie ... nadzieja jest :good:  :D



#393 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 28 luty 2019 - 22:14

Czuje, że będzie dobrze. Normalne skocznie na szczęście są mniej podatne na "farta" a nasi skakać potrafią.

#394 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2019 - 15:23

Nie wiem jak będzie. Wiem, że normalne skocznie są podatne na noty sędziowskie. Przy odpowiednio rozregulowanym zezie zbieżnym lub rozbieżnym można za taki sam skok wyciągnąć nawet 6-7 punktów różnicy w ocenie. A na normalnej skoczni to już nie 3-4 metry ze skoczni dużej, a 6-7 metrów. Taka odległość to przepaść na takim obiekcie. Także życzmy naszym orłom sprawiedliwego sędziowania. A reszta...niech wygra najlepszy. Mistrz Świata.

#395 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2019 - 16:12

Konkurs ostatniej szansy rozpoczęty ;)



#396 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 marzec 2019 - 16:25

... warunki tragiczne i znowu los będzie rozdawał karty  :( , jednak trzymam kciuki by tym razem uśmiechną się do NAS !!!  :)



#397 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2019 - 16:29

...do Huli już się nie uśmiechnął  :(


  • miramar69 lubi to

#398 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 marzec 2019 - 16:45

... a jednak się uśmiechnął  :P  ;) i Stefan jest w finale  :D


Użytkownik miramar69 edytował ten post 01 marzec 2019 - 16:46

  • BOB lubi to

#399 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2019 - 16:46

Dzięki marnym warunkom i co za tym idzie marnemu poziomowi skoków ... Hula jednak wszedł do drugiej serii ;)



#400 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2019 - 16:50

Kubacki...medalu nie będzie :(

Żyła ... chyba koniec marzeń :(

Stoch ...  :(  :(  :(

Na luzaku możemy obserwować innych :(


Użytkownik BOB edytował ten post 01 marzec 2019 - 16:52