Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe echosondy Raymarine Element


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 lipiec 2019 - 08:59

Po ciężkiej walce udało mi się przywrócić echosondę do ustawień fabrycznych i teraz wszystko działa tak jak powinno :D

No stary, jak przywracanie ustawień fabrycznych dla ciebie to ciężka walka..... Weź odpal te urządzonko w trybie symulacji i polataj po menu z dwie trzy godzinki to zapamiętasz co gdzie jest. Potem będzie znacznie łatwiej cokolwiek ustawić. Oczywiście na początek zapisz sobie jak przywraca się ustawienia fabryczne. W ostateczności pozostaje jeszcze hard reset - ale to jak już opanujesz przywracanie ustawień fabrycznych.



#102 OFFLINE   Krzys13

Krzys13

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 lipiec 2019 - 12:19

No stary, jak przywracanie ustawień fabrycznych dla ciebie to ciężka walka..... Weź odpal te urządzonko w trybie symulacji i polataj po menu z dwie trzy godzinki to zapamiętasz co gdzie jest. Potem będzie znacznie łatwiej cokolwiek ustawić. Oczywiście na początek zapisz sobie jak przywraca się ustawienia fabryczne. W ostateczności pozostaje jeszcze hard reset - ale to jak już opanujesz przywracanie ustawień fabrycznych.

System nie chciał się załadować więc przywrócić ustawienia fabryczne to nie taka prosta sprawa. W internecie nigdzie nie mogłem znaleźć informacji jak dostać się do boot menu wiec była ciężka walka  ;)



#103 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 lipiec 2019 - 13:40

Wtedy wystarczyło zrobić twardy reset. Obyłoby się bez ciężkiej walki.



#104 OFFLINE   Krzys13

Krzys13

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 lipiec 2019 - 15:09

Niestety nigdzie nie ma informacji jak dostać się do boot menu dlatego nie było za łatwo.



#105 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 07 lipiec 2019 - 17:42

Witam, piszę, bo może ktoś spotkał się już z takim problemem mianowicie mam echosondę raymarine element 7 HV od tygodnia i zacięła mi się dwa razy na rybach a wczoraj chcąc ją włączyć pokazało mi się tylko logo element i nie chce się dalej ładować system wyłączałem ją z zasilania ale bez efektów. Pomocy panowie, bo jutro na ryby

Krzysiek , poza przywróceniem ustawień fabrycznych , koniecznie wgraj najnowszą aktualizację ( najlepiej ściągnij ją na kartę SD a później z karty wgraj to na sprzęt ) i wtedy nie powinno być żadnych kłopotów .



#106 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2019 - 17:58

Czy element ma mozliwość podłączenia tableta przez wifi i wyświetlanie na nim obrazu, tak jak było w axiomie ?

#107 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 lipiec 2019 - 18:09

Czy element ma mozliwość podłączenia tableta przez wifi i wyświetlanie na nim obrazu, tak jak było w axiomie?

Element robi na OS Lighthouse2, będzie działał.

https://youtu.be/9cRFWH_j2tQ

 

Wcześniejsze modele Raymarine miały możliwość nie tylko strumieniowania obrazu, ale i działania tableta z inną funkcją echa niż samo MFD. Któryś z kolegów to potwierdził niedawno.



#108 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2019 - 18:21

Hmm za za cholerę nie mogę znaleźć opcji włączenia wifi .

#109 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 lipiec 2019 - 18:25

W opisie modelu jest Wifi, więc spokojnie szukaj.

W menu opcje połączenia, sieci, komunikacji- tam to powinno być. Masz instrukcję?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 07 lipiec 2019 - 18:27


#110 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2019 - 18:34

W opisie modelu jest Wifi, więc spokojnie szukaj.
W menu opcje połączenia, sieci, komunikacji- tam to powinno być. Masz instrukcję?

W instrukcji nic nie ma o żadnych ustawieniach wifi. Jedyne co znalazłem to przy aktualizajci da się wybrać sieć wifi z ktorą chcesz się połączyć. Ale nigdzie nie ma możliwości założenia swojej, albo jest tak schowane że nie dam rady znaleźć. Z tego co pamiętam w axiomie też trzeba było ostro pokombinować żeby znaleźć.

#111 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 lipiec 2019 - 21:20

Nic nie trzeba kombinować, najpierw trzeba zainstalować aplikację na tablecie uruchomić ją a potem udostępnić na urządzeniu. Dokładnie tak jak punkt dostępowy z którego pobierasz aktualizację.



#112 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2019 - 21:42

Nic nie trzeba kombinować, najpierw trzeba zainstalować aplikację na tablecie uruchomić ją a potem udostępnić na urządzeniu. Dokładnie tak jak punkt dostępowy z którego pobierasz aktualizację.

Robiłeś tak? Mogę się mylić ale nie da się tego zrobić w taki sposób . Aby aplikacja rayviewer znalazla echo, telefon lub tablet musi byc podłaczony do punktu wifi utworzonego na echo. Inaczej nie znajdzie , tak samo mam w axiomie. Druga sprawa gdzie jest ta opcja udostępnięnia na elemencie ? Z tego co napisałeś wynika że pojawi się po uruchomieniu aplikacji na tablecie, jak to ma się stać skoro nie są połączone??. Sprawdziłem w axiomie i jest w menu opcja konfiguracji punktu dostępu wifi , w elemencie nie mam takiej opcji .

#113 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 08 lipiec 2019 - 05:50

Odpalę dzisiaj elementa i sprawdzę. 



#114 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 08 lipiec 2019 - 12:27

No cóż, opisałem jak to robię w Axiomie, sądząc że dokładnie tak samo jest w Elemencie, okazuje się że, Element nie ma w tej chwili  możliwości podłączenia do drugiego ekranu (np tableta). Tzn. Tablet widzi  Elementa jako konkretny model, np E70534 02902XX i do połączenia prosi o 8 znakowe hasło. Tylko że takiego hasła nie ma. 

Zapytałem serwis o domyślne hasło, odpowiedzieli, że nie ma możliwości połączenia aplikacji z elementem.

Reasumując Dragonfly ma, Axiom ma, Element na ten moment nie ma takiej możliwości.

Być może kolejna aktualizacja wprowadzi taką możliwość.

Wi-Fi jest wykorzystywane w tej chwili tylko do pobierania aktualizacji. Generalnie bez sensu...



#115 OFFLINE   Lukas_arts777

Lukas_arts777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Lukas
  • Nazwisko:Lukas

Napisano 08 lipiec 2019 - 12:42

No cóż, opisałem jak to robię w Axiomie, sądząc że dokładnie tak samo jest w Elemencie, okazuje się że, Element nie ma w tej chwili  możliwości podłączenia do drugiego ekranu (np tableta). Tzn. Tablet widzi  Elementa jako konkretny model, np E70534 02902XX i do połączenia prosi o 8 znakowe hasło. Tylko że takiego hasła nie ma. 

Zapytałem serwis o domyślne hasło, odpowiedzieli, że nie ma możliwości połączenia aplikacji z elementem.

Reasumując Dragonfly ma, Axiom ma, Element na ten moment nie ma takiej możliwości.

Być może kolejna aktualizacja wprowadzi taką możliwość.

Wi-Fi jest wykorzystywane w tej chwili tylko do pobierania aktualizacji. Generalnie bez sensu...

 

Też pytałem o funkcje połączenia z innym ekranem. Mooożżżeee  będzie kiedyś jak dadzą w aktualizacji. Na tą chwile wnioskuje, że chcą sprzedać jak najwięcej 9' i 12'



#116 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 08 lipiec 2019 - 13:04

Sprawdzałem właśnie na 9", nie ma...



#117 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 lipiec 2019 - 13:08

O kurcze,  to lipa faktycznie.


  • Krzysztof Mikłaszewski lubi to

#118 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 lipiec 2019 - 15:56

No trochę się zawiodłem, założyłem w ciemno że jest skoro wszystkie poprzednie miały. Super opcja jak się łowi w dwie osoby

#119 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 08 lipiec 2019 - 18:47

Zawiodło się wiele osób ( ja też), mam nadzieje że Raymarine szybko naprawi ten błąd. Myślę, że jest to zwykła blokada serwisowa czegoś co działa, inaczej system nie prosiłby o hasło ...



#120 OFFLINE   Lukas_arts777

Lukas_arts777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Lukas
  • Nazwisko:Lukas

Napisano 09 lipiec 2019 - 11:26

Koledzy, no to jeszcze jedno pytanie o ELEMENTA i MAPY i Batymetrie. 

Czy jest opcja/możliwość ściągania darmowych map np. zrobionych przez kogoś ? ( Garmin, Lowrance maja takie strony - pobierasz i działa ) 

I czy, jak ja zrobię taką batymetrie sam , czy mogę ją zgrać  na inną kartę i używać np. w innym Elemencie ? 

Dodam , że jak nawet kupie mapy Navionics'a to w PL i tak lipa, nic tam nie ma co mnie interesuje.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych