Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Daiwa Certate - wszystkie generacje (2004, 2010, 2016, 2019, 2024)


  • Please log in to reply
1354 replies to this topic

#1121 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 839 posts

Posted 12 October 2023 - 15:43

Witam

Zachorowałem na Certate 3000. Kupiłem. Kręcę korbą i ,,,, szumy jak 40 letni czeski Rex. Odesłałem. Kupiłem drugą. Kręcę i ,,,, to samo. ale mniej, ciszej .

Kręcę powoli - cicho, kręcę - boleniowo, szumy i tarcie jakichś mechanizmów wewnętrznych.

Czy mam pecha ? Czy zetknęliście się z tym ? 

Pozdrawiam 

Ryszard 

Mój po dwóch sezonach dostał takich objawów. Czyżby kołowrotek za 2k trzeba by nowy rozbierać i smarować... Trochę kiepsko;) 


  • Kokosz likes this

#1122 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Posted 12 October 2023 - 15:46

Witam
Zachorowałem na Certate 3000. Kupiłem. Kręcę korbą i ,,,, szumy jak 40 letni czeski Rex. Odesłałem. Kupiłem drugą. Kręcę i ,,,, to samo. ale mniej, ciszej .
Kręcę powoli - cicho, kręcę - boleniowo, szumy i tarcie jakichś mechanizmów wewnętrznych.
Czy mam pecha ? Czy zetknęliście się z tym ?
Pozdrawiam
Ryszard

Identyczne objawy mam w swoim kołowrotku (nie certate). Po kilkukrotnym rozebraniu na części pierwsze i przesmarowaniu nadal występowały szumy. Winnym okazało się łożysko oporowe. Temat odpuściłem i nad wodą nie zwracam już na to uwagi.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#1123 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 posts
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Posted 12 October 2023 - 17:25

Przekręcasz do kija, zaczynasz łowić i szumów nie ma a kołowrotek kręci pięknie. Polecam takie rozwiązanie :)
  • popper, Biesan, gulf and 1 other like this

#1124 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 12 October 2023 - 21:43

Identyczne objawy mam w swoim kołowrotku (nie certate). Po kilkukrotnym rozebraniu na części pierwsze i przesmarowaniu nadal występowały szumy. Winnym okazało się łożysko oporowe. Temat odpuściłem i nad wodą nie zwracam już na to uwagi.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Mogę Cię uspokoić, i exist 22 i stella 22 i vanquish 23,wszystkie szumią czy S czy D,jedne mniej inne bardziej. Daiwy nieco bardziej niż shimana, ale nieznacznie…

#1125 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 posts
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Posted 12 October 2023 - 23:03

Czy ktoś wie czemu w katalogu PL  na 2024 nie ma zwykłej Certate? Jest 21 CERTATE SW i tyle. Wypadła z oferty i ja jakiś niedoinformowany jestem.

Nie przypominam sobie takiego katalogu od nie wiem już kiedy. To coś jak by zabrakło TwinPowera. Bardzo dziwne.



#1126 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 posts
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Posted 13 October 2023 - 08:29

Mogę Cię uspokoić, i exist 22 i stella 22 i vanquish 23,wszystkie szumią czy S czy D,jedne mniej inne bardziej. Daiwy nieco bardziej niż shimana, ale nieznacznie…

Witam

No, nie. Mam TP 3000C i jest bezszelestny. A ta Daiwa to była rozpacz. Szkoda ,ze nie można załączyć pliku z nagraniem pracy, koszmar. 



#1127 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,582 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 13 October 2023 - 17:29

Sorry tak tylko czytam , Daiwy szumią... to dlaczego taki prosty model jak Regal LT nie szumi, nie ząbkuje i chodzi jak wściekły obojetne czy w fotelu czy nad wodą ?
Wiem , że o żywotności nie rozmawiamy tylko o zwyczajnych odczuciach z kręcenia.

#1128 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 957 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Posted 13 October 2023 - 23:38

Sorry tak tylko czytam , Daiwy szumią... to dlaczego taki prosty model jak Regal LT nie szumi, nie ząbkuje i chodzi jak wściekły obojetne czy w fotelu czy nad wodą ?
Wiem , że o żywotności nie rozmawiamy tylko o zwyczajnych odczuciach z kręcenia.

Zgaduje, ze ma duo więcej plastiku, który sprawi, ze odczucia z kręcenia są przyjemniejsze. Ale tylko zgaduje, bo nigdy takowego w rękach nie miałem. Natomiast prawda jest, ze im więcej plastiku, tym przyjemniej kołowrotek pracuje
  • Guzu likes this

#1129 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 14 October 2023 - 11:06

Metal bardziej rezonuje wszelkie odgłosy, lekkie cienko ścienne konstrukcje tym bardziej.druga sprawa smarowanie, więcej nieco- jest ciszej ,ale mniej gładko, mniej smaru -mniej tłumień wszelkich powierzchni styku części metalowych.Ja zauważyłem też Zajonowe rotory też mniej rezonują odgłosy niż magnezowe/alu. Wiele składowych myślę trzeba brać pod uwagę.
  • Guzu likes this

#1130 OFFLINE   Roofercat

Roofercat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 posts
  • LokalizacjaCzęstochowa

Posted 18 October 2023 - 13:07

Pokrętło od certatki jest mniejsze. Pomijając estetykę, wydaje się, że działa poprawnie. Szpula nawija plecionkę poprawnie po zdjęciu dwóch podkładek. 



#1131 OFFLINE   Roofercat

Roofercat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 posts
  • LokalizacjaCzęstochowa

Posted 18 October 2023 - 13:09

Attached Files



#1132 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 18 October 2023 - 13:13

.


Plecionka tam będzie wchodzić czasami...

#1133 OFFLINE   Roofercat

Roofercat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 posts
  • LokalizacjaCzęstochowa

Posted 18 October 2023 - 13:15

Attached Files



#1134 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Posted 12 November 2023 - 20:00

Poszukuję informacji czy 3000D będzie porównywalną mocą zwijania do TP4000 (bez PG)? Szukam czegoś lżej zwijającego TP przy gumach 12-15cm z większym ogonem i główkami 15-20g niestety klękał (woda stojąca) Działałem do tej pory castem ale zimą zimno w ręce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#1135 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 12 November 2023 - 20:06

Poszukuję informacji czy 3000D będzie porównywalną mocą zwijania do TP4000 (bez PG)? Szukam czegoś lżej zwijającego TP przy gumach 12-15cm z większym ogonem i główkami 15-20g niestety klękał (woda stojąca) Działałem do tej pory castem ale zimą zimno w ręce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Wg mnie daiwa będzie,jest słabsza.
  • Sławek.Sobolewski likes this

#1136 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts

Posted 12 November 2023 - 21:20

Sławku, guma ,,piętnastka" z takimi główkami to już może ważyć około 50 g. Ja to bym raczej celował w certate 5000.
  • Sławek.Sobolewski and Karpiu95 like this

#1137 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Posted 12 November 2023 - 21:33

Sławku, guma ,,piętnastka" z takimi główkami to już może ważyć około 50 g. Ja to bym raczej celował w certate 5000.


Tak też myślę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#1138 OFFLINE   Kozi81

Kozi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 posts

Posted 17 November 2023 - 20:53

Wg mnie daiwa będzie,jest słabsza.

Stanowczo nie. Cerata 3000 z przełożeniem 5,2:1 jest odczuwalnie mocniejsza od twinka 4000. Oczywiście nie mam na myśli PG. Ja swoją ciągam już 3 sezony różne dziwadła, włącznie nawet  z sumowymi wobami typu Alaska 9cm pod wiślany prąd. A gumek 15-20 cm na wodzie stojącej nawet nie czuję. I działa bez zająknięcia czy tak opisywanego tu szumu hehehe Natomiast wersja 3000 XH jest faktycznie dużo delikatniejsza.

 

PS.1 Swoją drogą nie kumam o co chodzi ludziom z tymi rzekomymi szumami. Posiadam 4 różne modele cerat 2019 i żaden nie miał tej przypadłości. Jedynie w 2500 H ściągniętym z Japonii był problem z nietrzymającą oporówką. Lecz okazało się iż japoniec nawalił zbyt dużo magicznego oleju, usunięcie jego części całkowicie wyeliminowało ów problem.

 

PS.2 Generalnie jestem daiwowcem ale z Twinkami czy Stellami też mam do czynienia więc jakiś tam obiektywizm mam zachowany ;-)


  • psd27 likes this

#1139 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 posts
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Posted 19 November 2023 - 11:59

Czołem ,

Do przynęt od 35 -100 g : pasują lepiej Daiwa 5000 albo Shimano 4000 SW ( stella albo Twin Power )

Pozdrawiam Zbigniew

#1140 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Posted 19 November 2023 - 12:39

Mam oba, tp sw i certate 5000. Dla mnie zdecydowanie daiwa przez niższe przełożenie. Ja łowię do około 60gr. Ciężej kupiłem casta.