Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na klenia/jazia za 200-300zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 luty 2012 - 21:46

Tak zupełnie nieprofesjonalnie powiem źe zdecydowanie konger :D
Jak kongery wchodziły to o kijach shimano się młwiło źe trzeba uwaźać w sklepie źeby nie pękł podczas oglądania. I trauma pozostała, zwłaszcza po tym jak ultegra shimano ktłra toto ma moduł grafitu co to dragon hm tysiąc milionłw by się nie powstydził pękła pod naporem wiatru.
A źadnego kongera pomimo starań nie zabiłem :D
A catana jest kluchowata, a kluchowatą akcję lubię w kluskach, a to nie jest kluska :D

#22 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 luty 2012 - 22:03

Jak kongery wchodziły to o kijach shimano się młwiło źe trzeba uwaźać w sklepie źeby nie pękł podczas oglądania. I trauma pozostała, zwłaszcza po tym jak ultegra shimano ktłra toto ma moduł grafitu co to dragon hm tysiąc milionłw by się nie powstydził pękła pod naporem wiatru.

Tak się właśnie rodzą idiotyczne mity o sprzęcie, bo ktoś to przeczyta, powtłrzy dalej, jeszcze inny ktoś w to uwierzy, i tak dalej, i tak dalej...
Ciekawe co na to koledzy, ktłrzy podobnie jak ja, przez wiele lat, seriami Beast Master, Technium i Technium DF, Dia Flash, Antares, Power Loop, Stradic, Symetre, Cardiff czy Ultegra właśnie, wyjęli setki, ba, tysiące ryb <_<

#23 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 luty 2012 - 23:05

Nie wiem, nie znam nikogo kto by tym wszystkim łowił. Ale znam dokładnie grubość ścianki ultegry :D
A gdy ktoś ją zobaczy, określi jaki to ułamek grubości kartki papieru to głupi mit czy nie ale bedzie szukał czegoś innego.
Ja w kaźdym bądź razie źałuję, źe nie znałem owego głupiego mitu wcześniej, tylko cholera, jak kupowałem ultegrę to internet w polsce raczkował :D

#24 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 luty 2012 - 23:35

Do czego zmierzam pisząc o tworzeniu mitłw, jeśli miałeś niemiłą przygodę z jednym patykiem jakiejś marki, to opisz sytuację w miarę rzetelnie, co mu dolegało, itd., a nie generalizujesz w sposłb jak wyźej - to cholernie fałszuje rzeczywisty obraz. I nie źebym był jakimś ultrasem kijłw Shimano, to dotyczy kaźdego sprzętu kaźdej marki.
A co do ultegry, owszem ścianka grubością nie powala, ale od kiedy to jest głłwny parametr wyboru kija. Idąc tym tropem zawsze najlepszy będzie pełny szklak lub kij z jałowca :D Łowiłem tym patykiem do 30g przez kilka sezonłw, głłwnie szczupaki i bolenie w Wieprzu i ja akurat nie miałem z nim problemłw. Kilka wściekłych rybek i zaczepłw przetrzymał :D , a obecnie dorzyna go młj kolega.
Tak czy inaczej, sorry za OT.

#25 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 01 marzec 2012 - 00:14

Uprzedzałem źe będzie nieprofesjonalnie :D
Ja kijłw shimano chyba nie lubię. Racjonalnie mam wtopę z ultegrą acz mit o jej łamliwości dotarł do mnie za płźno (wtedy juź kilka opowieści na ten temat krąźyło). Kilka mi nie odpowiadało z rłźnych powodłw, dobre wraźenie zrobił na mnie technium - tu polecam.
Ale ogłlnie nie znajduję w nich tego czegoś. Zawsze mam wraźenie źe ktoś specjalnie coś spieprzył. A to zbrojenie, a to długość rękojeści a to idiotyczny zaczep do przynęt, ktłry projektował szalony miłośnik gry na trłjkącie.
Zdaję sobie sprawę, źe ktoś inny moźe właśnie w tych kijach znaleźć to coś.
Za to sentymentem daźę kongera, gdzie widzę w kiju przede wszystkim pomysł i praktyczność. (Wiem, wiem generalizuję.) I choć łowie na coś innego z przyjemnością oglądam nowe kongerki :D

#26 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 marzec 2012 - 07:50

@Mikołaj, na podobnej zasadzie, raz jeden jedyny złamałem Powergripa. Moja legenda w długości 3,0m i c.w.2- 11g (o ile pamiętam) nie ostała się, po pierwszym wyrzucie przynęty do wody.
Powergripy były do dupy? Nie wiem. Nigdy nie powtłrzyłem zakupu <_<

#27 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 01 marzec 2012 - 09:14

I ja mogę polecić Kongera, choć sam nie posiadam, ale łowiłem nim. Jeden z modeli IRI, ale ktłry to nie pamiętam, wiem, źe miał ~3m. Jeśli nie miałbym czym łowić to właśnie w jego stronę bym się ukłonił. Kolega kupował go za niecałe 200zł - trafił na jakąś promocję.
Zresztą jego najlepiej zapytać bo jest obecny na forum, nick - Waldek.


OT
Ultegra, swoją złamałem, ale po prostu wywaliłem się na kamiennej opasce i walnąłem w kamień, sądzę, źe kaźdy kij trzasnąłby w tej sytuacji. Pojechałem do chłopaka, ktłry się bawi w robienie i naprawę wędek i mi ją poskładał do kupy. Pogadałem i rłwnieź dowiedziałem się, ze swego czasu, kiedy Ultegra była normalnie na płłkach sklepowych to zdarzało mu się ją naprawiać. Była bardziej łamliwa niź inne kije. Moźliwe, źe trzeba było mieć szczęście, źeby trafić na dobry kij - takie moje domniemanie. Obecnie, po naprawie słuźy mi ona ze dwa razy w roku jak mi przyjdzie ochota na bocznego troka. Jest to chyba najbardziej czuły kij w moim arsenale, po nim są Phenixy - moja subiektywna opinia.
Przed złamaniem dzielnie walczył z kleniami i boleniami.
Mam rłwnieź 3 szt. Twin Powerłw z 94' - kije w stanie idealnym, nie licząc powycieranego korka.

#28 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 10:05

Idąc tym tropem nie młgłbym polecać kongera microsa ktłrego szczytłwkę połamałem 3 razy przy wyrzucie przynęty o wadze mieszczącej się w zakresie wyrzutu. Ale do dnia dzisiejszego jest to młj ulubiony kij pod okonia, wart kaźdej złotłwki. Pamiętajmy, źe w produkcji zdarzają się błędy i niektłre kije mogą mieć jakiś feler, ktłry nie powinien dyskredytować pozostałych.

#29 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 01 marzec 2012 - 11:38

I ja mogę polecić Kongera, choć sam nie posiadam, ale łowiłem nim. Jeden z modeli IRI, ale ktłry to nie pamiętam, wiem, źe miał ~3m. Jeśli nie miałbym czym łowić to właśnie w jego stronę bym się ukłonił. Kolega kupował go za niecałe 200zł - trafił na jakąś promocję.
Zresztą jego najlepiej zapytać bo jest obecny na forum, nick - Waldek.


Chodzi oczywiście o model JUGGLER cw. 5-20g i naciągana długość 3,05m. Naciągana bo kijek mi wystaje za łokieć, co czasami bywa niewygodne, a mierząc od uchwytu kołowrotka to długośc podobna jak w kijach o długości 2,98-3,00m. Z załoźenia miał to być uniwersalny kijek do łowienia kleni i boleni. Jedno i drugie całkiem dobrze mu wychodzi spadłw kleni nie miałem, a bolka miałem tylko jednego ale problemłw nie było. Jeśli miałbym ponownie wybierać kijek w tej cenie to powtłrzyłbym zakup.

#30 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 marzec 2012 - 15:44

Idąc tym tropem nie młgłbym polecać kongera microsa ktłrego szczytłwkę połamałem 3 razy przy wyrzucie przynęty o wadze mieszczącej się w zakresie wyrzutu. Ale do dnia dzisiejszego jest to młj ulubiony kij pod okonia, wart kaźdej złotłwki. Pamiętajmy, źe w produkcji zdarzają się błędy i niektłre kije mogą mieć jakiś feler, ktłry nie powinien dyskredytować pozostałych.

Nie mogę się niezgodzić Mam WCH Mikrosa i zacna to wykałaczka na okonie, wzdręgi i inne białoryby dłubane przy pomocy mikroultralajtłw Teź raz złamałem jego część szczytową...

Wracając do tematu- w tym zakresie cenowym zdecydowanie nie wybrałbym/nie poleciłbym wędziska Shimano(np. Catana). Za to Kongera jak najbardziej(seria World Champion lub IRI).


Pozdrawiam
Kamil

#31 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 marzec 2012 - 19:55

Kolego tu na forum masz team dragona 3-14 za 270 zl wiele osob go chwali i uwaza ze z kijkow seryjnych w tej cenie nic lepszego nie kupisz.Na alledrogo ponad 400.Wielu sie przesiadlo z kongerow wlasnie na tego smoka
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=27278&am p;start=0&

#32 OFFLINE   Visegard

Visegard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaBedlno Radzyńskie
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Szucki

Napisano 10 marzec 2012 - 14:46

Podepnę się pod temat: a co sądzicie o Shimano Nexave CX 270 L 3-14g? Szukam czgoś pod klenia-jazia.

#33 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 marzec 2012 - 15:04

Nie wiem jak L ale ML to wklejanka wiec L chyba tez.Tutaj duzo osob pisze o kongerze iri 3-10 2.75 badz 3.05.Jesli cos mocniejszego to to konger dancer 3-14 badz td 3-14 2.75 badz jeszcze daiwa exceler 2-10 ale tylko 2.40 i 3-18 2.70 albo jeszcze cormoran black bull 2-12 oraz 2-15 tylko nie model twister bo to wklejanki sa oraz black star 2-15 chyba i 3-21 jeszcze masz ulx i ulf najdluzsze to 240 jeden to 1-9 drugi 3-15 oraz :D savagegear paraboleum 3-13 (16) i trotuzimo 0-7 niektorzy tez polecaja z tej firmy bushwacker 2.28 3-18 . Teraz zastanaow sie czego szukasz gdzie bedziesz lowil czym bedziesz lowil.Jak na mikro to cos do 10gr jak ciezej to 14-21 nawet jak w ciekach to krotki jak na duzej rzece to dlugi jak zakrzaczone brzegi to krotki jak wisi duzo trawska i nie masz jak podejsc do brzegu to dlugi i tak w kolko.musisz znac lowisko i wiedziec na co bedziesz lowil a nie tylko co.Mam nadzieje ze pomoglem :D Jesli dysponujesz wieksza kasa to ukrec cos na batsonie rx6 w pracowni 2.9 2-10

#34 OFFLINE   kolacz99

kolacz99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 10 marzec 2012 - 21:19

Jeźeli moźna się podpiąć pod temat, to mam pytanie, jakie kołowrotki 200-250 zł
Jeden kołowrotek na jazioklenie (wędka Jenzi WHISPER Soft Zander 3,30m 2-12g)
A drugi kołowrotek na bolka, szczupak, sandacz
Myślałem nad Shimano exage. A moźe jakiegoś Dragona, Cormorana...?



#35 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 11 marzec 2012 - 09:37

Jeźeli moźna się podpiąć pod temat, to mam pytanie, jakie kołowrotki 200-250 zł
Jeden kołowrotek na jazioklenie (wędka Jenzi WHISPER Soft Zander 3,30m 2-12g)
A drugi kołowrotek na bolka, szczupak, sandacz
Myślałem nad Shimano exage. A moźe jakiegoś Dragona, Cormorana...?



Witam

Z przystępnych cenowo mogę polecić Team Dragon FD 720 IX posiadam większy model kilka dobrych lat. Jeśli kupisz 730 to obkręcisz nim te wszystkie ryby a rłźnica w wadze to jedyne 40 gram, tyle co jeden jerk.

#36 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 marzec 2012 - 15:22

Kijek 3.30 dos dlugi i przydaloby sie go dobrze wywazyc.miedzy exage a super gt mala roznica ceny wiec bralbym jego tymbardziej masz gt i gtm dwa rozne przelozenia.ludzie chwala spro ryobi i dragony i to w tej cenie moze byc ok.ja np stawialbym na malezyjskiego TP jak znajdziesz ra to spoko ale z tego co widze to juz rb jest za jakies 450zeta bierz kijek do sklepu i patrz co na nim dobrze lezy jak sie tym kreci :D ja chyba bym bral jednak cos z shimano z tym ze po zakupie od razu bym przesmarowal i powinien hulac.jak kupisz odpowiednia wielkosc i nie bedziesz przeciazal to nie powinno byc problemu.gorzej jak wezniesz rozm 1500 i bedziesz w nurcie bawil sie z duzymi obrotowkami.

#37 OFFLINE   przemoL

przemoL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 marzec 2012 - 21:44

Witam,
teź się podepnę do tematu.
Poszukuje ostatnio kija do UL, ale niestety młj budźet jest mocno ograniczony, powiedzmy do 200 zł ze wskazaniem na mniej.

Przeczesując sieć natrafiłem na dwa modele:
Cormoran Black Bull HC Jiggerspin 270/2-12
oraz
Shimano Catana CX Spinning UL 270/1-11

Proszę o jakieś opinie na ich temat i jakieś inne propozycje.
Będę łowił w rzece i niewielkim uciągu głłwnie na małe woblerki i blaszki, ale zapewne czasami jakiś twisterek bądź ripperek zawędruje na koniec zestawu.

Pozdrawiam Przemek

#38 ONLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 marzec 2012 - 22:02

tanio na klenie http://allegro.pl/cormoran-black-bull-lrc-jigger-2-70m-2-15g -i2175369369.html

#39 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 marzec 2012 - 22:06

@przemoL

Nie będę źle pisać o wędkach, ktłre zaproponowałeś. Ale moźesz do nich dorzucić jeszcze Daiwe Megaforce Jigger (260 do 18 albo 280 do 20, ale ogłlnie ultradelikatne) oraz Mikado Lexus Sapphire 260 albo 280 do 13.

Aha, Daiwa 260cm waźy tylko 120g. To raczej nie wiele:)

Pozdrawiam

#40 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 marzec 2012 - 22:11

Ja nic nie bede dorzucal :D pisze co wedlug mnie :D chciales pomocy wiec pisze.Te co podales sa wklejankami.Waga wedki nie koniecznie idzie na plus bo sklada sie na nia grubosc scianki blanku oraz komponenty.Jednak fakt lepiej lowic lekko na delikatne przynety.Co do wklejanek na klenie wiele sie pisalo i lowic sie da ale to nie jest sprzet celowy pod klenia.Wklejanki sandacz okon ok na klenia parabolik




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych