Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe Tangiri Boat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
771 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 18:14

Nowy model 440 Space w wersji Silver Edition. To już kawał łodzi. Bardzo szeroka jednostka zapewniająca bardzo dużo miejsca. Inny koncept niż moja 400.

Załączone pliki

  • Załączony plik  440_2.jpg   61,74 KB   33 Ilość pobrań
  • Załączony plik  440_4.jpg   66,33 KB   33 Ilość pobrań
  • Załączony plik  440_3.jpg   53,47 KB   33 Ilość pobrań

  • Guzu, Sławek77 i lukson lubią to

#182 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2020 - 18:29

Daniel masz może możliwość porównania wysokości burt w obu przypadkach?

Domyślam się, że wysokość podobna a różnica polega na długości i szerokości łodzi...



#183 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 18:45

Daniel masz może możliwość porównania wysokości burt w obu przypadkach?

Domyślam się, że wysokość podobna a różnica polega na długości i szerokości łodzi...

W 440 jest chyba o 3 cm wyższa, więc różnica nie jest jakaś wielka, ale 440 jest sporo dłuższa i znacznie szersza, czyli ma inne proporcje i kształt.
Ja nie narzekam na brak miejsca w 400, ale 440 to już lotniskowiec :)
Nie pływałem jeszcze 440 niestety. Były plany żeby w marcu na Holandię uderzyć, ale wiadomo gdzie można sobie plany włożyć w obecnej sytuacji na świecie :(


Użytkownik hlehle edytował ten post 22 marzec 2020 - 18:46

  • S.N. lubi to

#184 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2020 - 19:01

Dzięki za informacje, przymierzam się do 440 ale w wersji z konsolą.

Szkoda, że mamy to co mamy, z przyjemnością umówiłbym się na testy na wodzie.

Narazie trzeba przeczekać, a potem odwiedzić chłopaków osobiście i dogadać szczegóły.

Mam nadzieję, że będą bardziej otwarci na propozycję zmian i konfiguracji pod moje potrzeby niż konkurencja z pod znaku Skylla...

Tam niestety o zmianach nie było mowy, a łodzie również zacne.



#185 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 19:19

Dzięki za informacje, przymierzam się do 440 ale w wersji z konsolą.

Szkoda, że mamy to co mamy, z przyjemnością umówiłbym się na testy na wodzie.

Narazie trzeba przeczekać, a potem odwiedzić chłopaków osobiście i dogadać szczegóły.

Mam nadzieję, że będą bardziej otwarci na propozycję zmian i konfiguracji pod moje potrzeby niż konkurencja z pod znaku Skylla...

Tam niestety o zmianach nie było mowy, a łodzie również zacne.

 

Musisz zrozumieć Skylle - to już nie jest manufaktura. Robią łodzie wysokiej jakości i żeby ta jakość była zapewniona, a zarazem cena nie wyrywała z butów to produkcja musi działać jak w zegarku. Za dużo modyfikacji nie wchodzi w grę.
Nie chcę wyrokować, ale to samo może spotkać Cię w Tangiri - każdy krok jest dopracowywany do perfekcji. Wszystko zależy od modyfikacji. Jeśli nie zaburzą za bardzo procesu produkcji, to na pewno da radę to zrobić. Jak sytuacja się uspokoi, to podjedziesz, pogadasz z chłopakami i ocenią jak to kosztowo wygląda.


Użytkownik hlehle edytował ten post 22 marzec 2020 - 19:21


#186 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 22 marzec 2020 - 19:36

Dzięki za informacje, przymierzam się do 440 ale w wersji z konsolą.

Szkoda, że mamy to co mamy, z przyjemnością umówiłbym się na testy na wodzie.

Narazie trzeba przeczekać, a potem odwiedzić chłopaków osobiście i dogadać szczegóły.

Mam nadzieję, że będą bardziej otwarci na propozycję zmian i konfiguracji pod moje potrzeby niż konkurencja z pod znaku Skylla...

Tam niestety o zmianach nie było mowy, a łodzie również zacne.

hej mocno sie zdziwilem tym co napisales ,jestem na etapie odbioru lodzi i mówiąc szczerze wprowadziłem wiele zmian -łącznie z przedłuzeniem pokladu bassowego ,plus nowe bakisty ,wiele drobnych pierdół i z niczym nie było problemu ...ale zamawialem w listopadzie 2019 moze mieli wtedy inne podejscie.



#187 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2020 - 19:40

Wbrew pozorom, modyfikacje dotyczą głównie bakist (ale ich rozmieszczenie i wielkość zostaje jak w oryginalnym projekcie), zawiasów bakist oraz usytuowania konsoli (odsunięcie od burty).

Chcę również powiększyć tylną platformę tak by była pełna wygoda dla drugiego łowiącego (preferuję łowienie z platformy, a nie stojąc wewnątrz łodzi) co w przypadku wersji z konsolą nie powinno sprawić problemu.

Reszta to kosmetyka, np. wzmocnione i powiększone narożniki z tylu łodzi na montaż downriggerów, uchwyt na duży podbierak, itp.



#188 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 19:40

hej mocno sie zdziwilem tym co napisales ,jestem na etapie odbioru lodzi i mówiąc szczerze wprowadziłem wiele zmian -łącznie z przedłuzeniem pokladu bassowego ,plus nowe bakisty ,wiele drobnych pierdół i z niczym nie było problemu ...ale zamawialem w listopadzie 2019 moze mieli wtedy inne podejscie.

 

Wszystko zależy od zmian i ich kosztu. Dlatego jedynie lekko ostudziłem zapał, ale oczywiście dużo zmian jest możliwych. Trzeba przedyskutować z chłopakami, bo to oni wiedzą najlepiej. Czasem coś wydaje się drobiazgiem, a bardzo podnosi czas wykonania (a więc koszt), a czasem niby duża rzecz a nie stanowi problemu.



#189 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2020 - 19:47

hej mocno sie zdziwilem tym co napisales ,jestem na etapie odbioru lodzi i mówiąc szczerze wprowadziłem wiele zmian -łącznie z przedłuzeniem pokladu bassowego ,plus nowe bakisty ,wiele drobnych pierdół i z niczym nie było problemu ...ale zamawialem w listopadzie 2019 moze mieli wtedy inne podejscie.

Cieszę się, że nie miałeś problemu ze swoimi modyfikacjami. Ja byłem dwa razy: początek września 2018 i kwiecień 2019.

Łodzie pancerne ale o moich modyfikacjach nie było mowy, drobiazgi tak, reszta odpada ze względu na projekt, certyfikat itp.

Nie mniej żeby nie było, obie rozmowy mile wspominam, nie było żadnych tajemnic, ludzie mili, odpowiedzi na wszystkie pytania udzielone.

Pamiętam również, że była wyraźna sugestia: jak zamawiać to na jesieni...



#190 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 22 marzec 2020 - 20:51

Na targach w Warszawie widziałem model 430 cm, 203 cm szerokość. Nie ma go na stronie firmy , czym się różni od opisywanego 440?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#191 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 22 marzec 2020 - 20:53

niczym - to tylko zmiana nazwy



#192 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2020 - 21:11

Na targach w Warszawie widziałem model 430 cm, 203 cm szerokość. Nie ma go na stronie firmy , czym się różni od opisywanego 440?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Nie patrz na stronę tam już od dawna nie ma chyba ani jednej aktualnej informacji

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#193 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 21:42

Chcę również powiększyć tylną platformę tak by była pełna wygoda dla drugiego łowiącego (preferuję łowienie z platformy, a nie stojąc wewnątrz łodzi) co w przypadku wersji z konsolą nie powinno sprawić problemu.

 

Podobną łódkę zamówił mój kolega (z dużym tylnym pokładem). Jak będę miał jakieś zdjęcia to wrzucę.



#194 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2020 - 22:11

Podobną łódkę zamówił mój kolega (z dużym tylnym pokładem). Jak będę miał jakieś zdjęcia to wrzucę.

 

Wrzucaj tutaj, chyba nie tylko ja chciałbym rzucić okiem.

Profil FB przeglądam, ale może jeszcze coś fajnego będzie można podejrzeć...



#195 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 22 marzec 2020 - 22:27

To gdzie mam patrzeć?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#196 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2020 - 22:53

To gdzie mam patrzeć?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

 

Jeśli o FB pytasz, to tutaj:

https://pl-pl.facebo...om/TangiriBoat/



#197 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 22 marzec 2020 - 23:08

Na Fb te informacje są bardzo rozrzucone. Na jesieni, kiedy gadałem z chłopakami w firmie mówili, że do końca roku strona zostanie rozbudowany o jakiś konfigurator...

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#198 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 05:07

Aktualnie chłopaki mają kilka gotowych łodzi do odbioru, więc można sobie pooglądać w różnych konfiguracjach.

 

Z braku czasu dopiero wczoraj odbierałem swoją 400, jestem naprawdę mega zadowolony, wszystko zostało wykonane zgodnie z ustaleniami a i chłopaki dołożyli jeszcze od siebie pare szczegółów.  Coś więcej o właściwościach nautycznych będę mógł napisać po pierwszym wodowaniu ale jeśli chodzi bo walory wizualne, jakość spawów to naprawdę jest pierwsza klasa. 

 

Moja była zaparkowana bezpośrednio koło 440 więc można było sobie je bezpośrednio porównać względem siebie. Nie analizowałem szczegółów bo bardziej interesowała mnie moja  :D ale to co się od razu rzuca w oczy w 440 to ogromna ilość miejsca, naprawdę jest imponująca.

 

Odnośnie powrotu zestawem do domu i jak to się zachowuje na drodze. Nie wiem jak by to wyglądało gdyby nie wiał dość mocny wiatr ale zdecydowanie Auris 1.6 mojej Żony nie nadaje się do holowania tego zestawu na dłuższej trasie i teraz trochę żałuję, że nie założyłem haka do Lexusa. Na autostradzie nawet na niedużych, dłuższych wzniesieniach trzeba było redukować do 4 bo samochód się mocno męczył. Przyczepa Suskiego w mojej ocenie sprawdziła się rewelacyjnie, nic nie podskakuje, ładnie wybiera nierówności, stabilnie idzie za autem nawet jak udało się rozpędzić z górki powyżej 120km/h  :)

 

 

Załączone pliki


  • nurek28 i Olo1970 lubią to

#199 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 23 marzec 2020 - 06:28

Aktualnie chłopaki mają kilka gotowych łodzi do odbioru, więc można sobie pooglądać w różnych konfiguracjach.

Z braku czasu dopiero wczoraj odbierałem swoją 400, jestem naprawdę mega zadowolony, wszystko zostało wykonane zgodnie z ustaleniami a i chłopaki dołożyli jeszcze od siebie pare szczegółów. Coś więcej o właściwościach nautycznych będę mógł napisać po pierwszym wodowaniu ale jeśli chodzi bo walory wizualne, jakość spawów to naprawdę jest pierwsza klasa.

Moja była zaparkowana bezpośrednio koło 440 więc można było sobie je bezpośrednio porównać względem siebie. Nie analizowałem szczegółów bo bardziej interesowała mnie moja :D ale to co się od razu rzuca w oczy w 440 to ogromna ilość miejsca, naprawdę jest imponująca.

Odnośnie powrotu zestawem do domu i jak to się zachowuje na drodze. Nie wiem jak by to wyglądało gdyby nie wiał dość mocny wiatr ale zdecydowanie Auris 1.6 mojej Żony nie nadaje się do holowania tego zestawu na dłuższej trasie i teraz trochę żałuję, że nie założyłem haka do Lexusa. Na autostradzie nawet na niedużych, dłuższych wzniesieniach trzeba było redukować do 4 bo samochód się mocno męczył. Przyczepa Suskiego w mojej ocenie sprawdziła się rewelacyjnie, nic nie podskakuje, ładnie wybiera nierówności, stabilnie idzie za autem nawet jak udało się rozpędzić z górki powyżej 120km/h :)

Białe Suzuki , oglądałem na fb. Z ciekawości, jeżeli to nie tajemnica, ile wyszła ta konfiguracja? Z tego co zauważyłem do wersji Silver dorzuciłeś listwę na burcie, wyciągarkę kotwicy i doświetlenie led pokładu. Cudeńko. Ewentualnie rzuć na priv.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Olo1970 edytował ten post 23 marzec 2020 - 06:41


#200 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 23 marzec 2020 - 06:46

I jeszcze jedno, bo nie dopytałem chłopaków., można u nich kupić pokrowce na łodzie, czy trzeba coś indywidualnie szukać?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych