Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe Tangiri Boat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
771 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 09 grudzień 2022 - 17:11

Jezeli masz mocna wyciagarke i pas zadne boczne udziwnienia nie sa potrzebne.Wyciagarka z przodu i dwa dobre pasy na transom z tylu

#742 OFFLINE   Arkadeus

Arkadeus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 09 marzec 2023 - 18:28

Wczoraj pierwsze wypłynięcie na Ortis 420, z silnikiem Suzuki 30km idzie jak burza, zero kaczkowania, na przodzie tylko akumulator, szybkie wejście w ślizg przy dwóch osobach. Po wejściu w ślizg można spokojnie płynać na 50% mocy i też szybko leci. Zaskoczyła mnie jej zwrotność, praktycznie kręci w miejscu, oczywiście przy małej prędkości. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Trzeba było poczekać ale warto.

Jak masz tą Suzuki posadowioną na pawęzy ? Jest oparta o pawęż czy trochę podniesiona ? Właśnie zmieniam mojego Mercury 20 KM na Suzi 30 KM - Ortis 400



#743 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 maj 2023 - 09:10

Panowie, rozważam tangiri 460 w wersji rumplowej
Czy ktoś z Was może ważył tą łodź razem z przyczepą? Kluczowe jest dla mnie czy rzeczywista masa jest poniżej 750kg
Czy macie jakieś spostrzeżenia co do użytkowania / produkcji tangiri 460, na plus jak i minus? 



#744 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 04 maj 2023 - 09:41

Łukasz, rzeczywista masa kadłuba musi być w granicach 300kg, 200-250 kg waży przyczepa, 120kg i więcej silnik 50hp lub większy. do tego paliwo 10-20kg, 3 akumulatory po 15kg (rozruchowy, do elektroniki i do dziobówki), dziobówka 20 kg. To już razem daje wymagane 700-750kg.


  • SzymusS lubi to

#745 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 maj 2023 - 10:20

Łukasz, rzeczywista masa kadłuba musi być w granicach 300kg, 200-250 kg waży przyczepa, 120kg i więcej silnik 50hp lub większy. do tego paliwo 10-20kg, 3 akumulatory po 15kg (rozruchowy, do elektroniki i do dziobówki), dziobówka 20 kg. To już razem daje wymagane 700-750kg.

Doliczyć do tego fotele, nogi gazowe itp... resztę szpeju i mamy gruboo powyżej 800

Ważyłem Skylle 450 z pełnym wyposażeniem plus to co było w bakistach ... całość grubo ... 900kg


  • SzymusS i RobsonAL lubią to

#746 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 04 maj 2023 - 12:32

Myślę, że fizycznie to nie jest możliwe... 460tka poniżej 750kg
  • RobsonAL lubi to

#747 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 04 maj 2023 - 12:46

w papierach tangiri 460 ma 320 kg, więc może golas SILVER do rumpla z silnikiem suzuki 50hp bo chyba są najlżejsze (104kg) do tego jakaś goła przyczepa typu https://unitrailer.p...dlodziowka.html z dodanymi płozami i dodatkową rolką wahliwą aby dało się tego użyć i powinno się zmieścić w 750 kg. No i pamiętajmy że tolerancja na wadze przy kontroli do 10%


Użytkownik wuran edytował ten post 04 maj 2023 - 12:49


#748 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 04 maj 2023 - 14:49

Tolerancja 10% czyli przeładowany zestaw o 75 kg w tym przypadku jest dopuszczalny ?

#749 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 04 maj 2023 - 14:53

Tolerancja 10% czyli przeładowany zestaw o 75 kg w tym przypadku jest dopuszczalny ?

Wg mojej wiedzy Inspekcja Drogowa ma tolerancję 2% bo taka jest certyfikacja ich wag


  • Karol Krause lubi to

#750 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 04 maj 2023 - 15:44

Wg mojej wiedzy Inspekcja Drogowa ma tolerancję 2% bo taka jest certyfikacja ich wag

pomyliłem się ale tolerancja jest do 4,99% przy zestawach do 3,5 t

https://obserwatorlo...dowanie-lawety/

po drugie policja nie waży tylko krokodyle a oni wolą busy, lawety i inne większe

 

do tego jest problem interpretacyjny za co karać bo w taryfikatorze jest kara za "Ciągnięcie przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej większej niż dopuszczalna w odniesieniu do
określonego rodzaju pojazdu ciągnącego" w zakresie 100-300 zł a oni zwykle karzą z innego punktu w taryfikatorze.


Użytkownik wuran edytował ten post 04 maj 2023 - 15:49


#751 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 maj 2023 - 18:10

Sama kara finasowa może nie być tak dotkliwa.... jak zakaz kontynuacji jazdy takim zestawem...

#752 OFFLINE   KrystianS

KrystianS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaŚlask
  • Imię:Krystian

Napisano 04 maj 2023 - 19:16

Mam 460, wolałem kupić przyczepe z hamulcem żeby w razie czego nie było problemu. Goła łódka około 350 kg na tabliczce z tego co pamiętam jest napisane 335 kg ale nie jestem pewny na 100 %. Przyczepa w moim przypadku suski 250 kg. To już razem daje 600 kg. Do tego akumulatory, silnik spalinowy, dziobowka, torby i inne pierdoły.
  • SzymusS lubi to

#753 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 04 maj 2023 - 19:29

Sama kara finasowa może nie być tak dotkliwa.... jak zakaz kontynuacji jazdy takim zestawem...

Tylko kiedy cały zestaw przekracza 3.5 t i masz prawo jazdy kat. B. Jesli zestaw waży mniej wystarczy ze przensiesiesz czesć szpeju do samochodu aby przyczepa ważyla 750-780 kg i możesz jechać dalej. No chyba, że przyczepa z łódką waży tonę lub wiecej to ciężko przenieść 250kg. Np. tak sie zdarza z amerykanskimi łódkami typu tracker na amerykanskich przyczepach ktore zarejstrowano jako przyczepy lekkie

#754 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 czerwiec 2023 - 08:53

Pytałem producenta ale zero odzewu. Może wiecie czym różni się tangiri ortis 400 od ortiz 400. Tylko literką?

#755 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 15 czerwiec 2023 - 09:37

Jedne maja reling a drugie profil burtowy z tego co kiedys pytałem . Reling jest tańszy

#756 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 03 lipiec 2023 - 21:00

Pytałem producenta ale zero odzewu. Może wiecie czym różni się tangiri ortis 400 od ortiz 400. Tylko literką?

To te same łodzie, na certyfikacie który był pewnie wcześniej wyrabiany mają ortiz a na burcie jest ortis

Wysłane z mojego 2106118C przy użyciu Tapatalka

#757 OFFLINE   Rafal_S

Rafal_S

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 14 listopad 2023 - 15:35

Witam szanowne grono kolegów.

 

Zastanawiam się nad kupnem łodzi Tangiri 420. Obejrzałem kilka nowych jednostek i tak naprawdę przypadły mi do gustu właśnie Tangiri 420 i Skylla 420- obie łodzie w wersji bez konsoli. Skylla wychodzi trochę drożej, można też zamontować przyszłościowo większe silniki, w Tangiri fajnie się rozmawiało z Panem Markiem podczas mojej wizyty, łódź też wyglądała mega. Pływał ktoś z was tymi jednostkami? Zarówno do jednej jak i drugiej rozważam silnik o mocy 40 KM. Skylla jest trochę cięższa, ale też szersza. Ogólnie nie chodzi mi o pływanie z mega dużymi prędkościami, wystarczy w 2 osoby + graty płynąć w ślizgu. Co byście wybrali pod kątem trwałości wykonania, właściwości nautycznych, ewentualnego serwisu gdyby coś się popsuło na gwarancji itp? Nie pływałem zbyt dużą ilością jednostek. Sam miałem 2 laminaty, obecnie mam laminat o wymiarach 430x 170 cm. Nie mam zbyt dużego doświadczenia, a te łodzie wyglądają obłędnie w stosunku do mojego Solara 430. Dodam jeszcze, że pływam też w strefie ciszy na silniku elektrycznym. Obecnie 24 V 110 lbs jest w zupełności wystarczający, może byłby wystarczający również do Tangiri bądź Skylli (producenci twierdzą, że łodzie będą dobrze na nim pływać)?    



#758 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 listopad 2023 - 16:57

Sprawdz tez nowego Finvala 420.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Radbraw i Bielun22 lubią to

#759 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 14 listopad 2023 - 18:13

Tangiri 420, mam pływam na 40km i dziobówce 55lbs. Silnika nie zdejmuje bo to 100kg, we dwie osoby, graty, 3 akumulatory, leci 48km/h. Pewnie przy innym rozkładzie masy trochę więcej dałoby się wycisnąć. Łódź bardzo stabilna, wysoka burta, szyna w bucie bardzo ułatwia bezinwazyjny montaż urządzeń, wystarczająca ilość bakist, duży pokład wewnętrzny. Łódki dosyć pancerne, kolega zaliczył kamień, została wgniota i tyle. Okablowanie schowane w peszlach, można wyprowadzić na każdej długości burty. Po roku w solance, szwedzkich jeziorach nie widzę ubytków. 


  • chlodnica lubi to

#760 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 15 listopad 2023 - 23:39

Witam szanowne grono kolegów.

Zastanawiam się nad kupnem łodzi Tangiri 420. Obejrzałem kilka nowych jednostek i tak naprawdę przypadły mi do gustu właśnie Tangiri 420 i Skylla 420- obie łodzie w wersji bez konsoli. Skylla wychodzi trochę drożej, można też zamontować przyszłościowo większe silniki, w Tangiri fajnie się rozmawiało z Panem Markiem podczas mojej wizyty, łódź też wyglądała mega. Pływał ktoś z was tymi jednostkami? Zarówno do jednej jak i drugiej rozważam silnik o mocy 40 KM. Skylla jest trochę cięższa, ale też szersza. Ogólnie nie chodzi mi o pływanie z mega dużymi prędkościami, wystarczy w 2 osoby + graty płynąć w ślizgu. Co byście wybrali pod kątem trwałości wykonania, właściwości nautycznych, ewentualnego serwisu gdyby coś się popsuło na gwarancji itp? Nie pływałem zbyt dużą ilością jednostek. Sam miałem 2 laminaty, obecnie mam laminat o wymiarach 430x 170 cm. Nie mam zbyt dużego doświadczenia, a te łodzie wyglądają obłędnie w stosunku do mojego Solara 430. Dodam jeszcze, że pływam też w strefie ciszy na silniku elektrycznym. Obecnie 24 V 110 lbs jest w zupełności wystarczający, może byłby wystarczający również do Tangiri bądź Skylli (producenci twierdzą, że łodzie będą dobrze na nim pływać)?

Ja na Twoim miejscu sprawdził bym Breme. O ile poprzednie wersję mnie nie urzekły jeśli chodzi o wykonanie to chłopaki mocno na plus poszli w wygląd i teraz prezentuje się to naprawdę super w środku. No i nowa V-ka robi mega robotę bo po falach pływa to jak przecinak.



Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Bielun22 edytował ten post 15 listopad 2023 - 23:41





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych