Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

tak wygląda typowy mięsiarz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 05 grudzień 2006 - 09:42

Zanim Remek napisze swoją zagadkę przyrodniczą to przedstawiam fotkę typowego „mięsiarza”


Co to za ptaszek ??????
Czy go lubicie i dlaczego tak lub nie ?????

Załączone pliki

  • Załączony plik  rastad.jpg   75,14 KB   817 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 05 grudzień 2006 - 11:13

To ten sam złoczyńca?

Załączone pliki



#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2006 - 16:51

Jeżeli mięsiarz to pewnie kormoran?
Jakoś mało wyraźna ta fotka.



#4 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 05 grudzień 2006 - 17:00

Ja na zdjeciu widzę ptaszka jednego i ptaszka pół!
O którego chodzi? :)Bo jak o tego pół to ja reflektuję na drugą połówkę :mellow:.


Pozdrawiam Gromit

#5 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 05 grudzień 2006 - 17:32

Nie bardzo moge stwierdzic, czy to aby napewno kormoran na fotce cezoratora. Jesli tak to ja niestety za tymi ptaszorami nie tesknie. To co widuje nad Wisła, w ich wykonaniu to istna makabra. Kilkadziesiat ptakow potrafi w kilka minut wyczyscic rynne. Bardzo smutny i przykry widok dla wedkarza.

#6 OFFLINE   blacharz

blacharz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Piotr

Napisano 05 grudzień 2006 - 17:47

Kormoran, jakoś bardzo nie lubię tego ptaka, który zjada duże ilości ryb
w mojej okolicy są dwa jeziora i na każdym jest wyspa zasiedlona przez te ptaki

o ile mi wiadomo to kormoran potrafi zjeść ok 1 kg ryb dziennie
a mnie jest łącznie około 100 par
można sobie łatwo przeliczyć ile w ciągu roku pochłanają ryb

#7 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 05 grudzień 2006 - 20:19

Ja na zdjeciu widzę ptaszka jednego i ptaszka pół!
O którego chodzi? :)Bo jak o tego pół to ja reflektuję na drugą połówkę :mellow:.
Pozdrawiam Gromit

To pół to kaczy kuper :D :D :D :D

#8 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 05 grudzień 2006 - 20:21

Jakoś mało wyraźna ta fotka.

Nie tak łatwo podejść tego ptaka by mu wyraźną fotkę zrobić :D :D :D
Skubany jest płochliwy :D :D :D :D
A jak daję w wiekszej rozdzielczości to nie wchodzi na stronke :D


#9 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:19

Kormoran czarny. Dla mnie jest to bardzo ładny ptak szczególnie w szacie godowej. A czy go lubię? Cieszę się że regularnie widuję je nad Wisłą, jakoś w ciągu tysięcy lat kormorany nie wyrybiły naszych wód. Człowiek potrafi to zrobić w ciągu kilku lat dlatego nie obwiniałbym aż tak bardzo kormorana za wyrybienie naszych wód. Jeśli są kormorany to też są ryby, powinno to dać nam trochę do myślenia. Jeśli rzeczywiście kormorany zjadają taką masę ryb to z tego wniosek że mamy bardzo bogate wody :)A wzrost liczebności kormorana w ostatnich latach jest wg A.Kruszewicza spowodowany zanieczyszczeniem naszych wód co też nie jest jego winą. Prawdopodobnie kiedyś kormorany odlatywały na zimę, teraz przystosowały się do obecnych warunków że Wisła prawie nie zamarza i zostają na zimę co denerwuje wędkarzy.
Pozdrawiam Wujek :D

#10 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:38

[quote title=wujek napisał(a) dnia wto, 05 grudzień 2006 Jeśli są kormorany to też są ryby, powinno to dać nam trochę do myślenia.


Z tym sie zgodze...jesli widuje pojedyncze osobniki nurkujace w rzece, to szybko miejsca nie odpuszczam


#11 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 06 grudzień 2006 - 09:43

Cezorator ja jestem kaczożercom :D,dlatego interesuje mnie ta połówka.Chociaż wolałbym zjeść calutką :mellow:.


Pozdrawiam Gromit

#12 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 06 grudzień 2006 - 17:45

Z Cormoranów to ja lubię tylko Black Star CM :lol: bo napewno nie TEGO konesera rybiego miąska :angry:
taki ptaszek to nawet kilowemu zandałowi nie przepuści,taki pazerny,że szybciej sie udusi niż wypluje rybę,widziałem takie głodomory na fotkach min.w WW.

#13 OFFLINE   Wojtek Bazylewicz

Wojtek Bazylewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 06 grudzień 2006 - 19:39

Zgadzam sie z Wujkiem, nie ma powodów żeby go nie lubić w przyrodzie nie ma podziałów na lepszych i gorszych. Kormorany nie zagrażają rybom dużym kilku kilogramowym a raczej mniejszym, Ryby sporych rozmiarów powinny bac sie raczej zamrażarki.
Pozdrawiam.

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 19:52

u mnie sie do nich w zimie strzela, mozna sobie pocwiczyc oko przed otwarciem sezonu <_<

#15 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 06 grudzień 2006 - 20:13

Ja tam bardzo lubię Phalacrocorax carbo. Najbardziej lubię je oglądać jak siedzą sobie w swojej charakterystycznej pozycji z rozłożonymi skrzydłami i się suszą :mellow: Trochę mnie drażni, że zwala się na niego winę za wyrybianie wód. W pełni zgadzam się z @wujkiem że przez tyle lat jakoś żyły na tym świecie i nie wytępiły wszystkich ryb więc widocznie nie są takie straszne jak się je przedstawia. Na pewno nie wyrządzają tyle szkód w środowisku co pewien ssak przez niektórych mylnie zwany człowiekiem.

#16 OFFLINE   blacharz

blacharz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Piotr

Napisano 06 grudzień 2006 - 20:36

wszystko jest dobrze, jeżeli kormoranów ne ma za dużo
a skoro są miejsca gdzie jest ich znacznie za dużo to mają też wpływ na ilośc ryb

@Pitt niestety w Polsce jest to ptak pod ochroną i strzelanie do kormoranów nie jest wskazane

pozdrawiam

#17 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 07 grudzień 2006 - 10:01

Trochę mnie drażni, że zwala się na niego winę za wyrybianie wód. W pełni zgadzam się z @wujkiem że przez tyle lat jakoś żyły na tym świecie i nie wytępiły wszystkich ryb więc widocznie nie są takie straszne jak się je przedstawia. Na pewno nie wyrządzają tyle szkód w środowisku co pewien ssak przez niektórych mylnie zwany człowiekiem.


Może nie są one główną przyczyną miernoty rybnej ale za to krajobrazu poatomowego, w niektórych miejscach, napewno. :angry:


#18 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 grudzień 2006 - 19:49

u mnie sie do nich w zimie strzela, mozna sobie pocwiczyc oko przed otwarciem sezonu <_<


Pitt pisanie takich rzeczy na forum publicznym jest moim zdaniem nie na miejscu, są tu ludzie którzy mają szacunek do przyrody tym bardziej że kormoran jest pod ochroną czy to się komuś podoba czy nie :angry: .
Pozdrawiam Wujek

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 grudzień 2006 - 20:08

Panowie, w kwestii Kormoranów to polecam klasykę, czyli Wyspa Kormoranów Włodzimierza Puchalskiego. Autor opisuje swoje przygody na J. Dobskim zaraz po II Wojnie Światowej. Założe sie, że w drugiej popłowie lat 40-tych XX wieku, populacja Kormoranów na Wielkich Jeziorach Mazurskich byla nieporównywanie wieksza niż obecnie. Jakoś ich obecność nie miała destrukcyjnego wpływu na rybostam Mazur, o czy również w wspomnianej książce mozna przeczytać. Sam łowię na jeziorze, gdzie jest bardzo duże stado tych czarnych ptakow, a ryby niszczą głównie pracownicy miejscowego gospodarstwa rybackiego, a NIE KORMORANY!!!! Tak więdc komentarze o strzelaniu itd są delikatnie mówiąc niestosowne...
JW

#20 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 grudzień 2006 - 21:09

[quote]
u mnie sie do nich w zimie strzela, mozna sobie pocwiczyc oko przed otwarciem sezonu <_<
[/quote]

Pitt pisanie takich rzeczy na forum publicznym jest moim zdaniem nie na miejscu, są tu ludzie którzy mają szacunek do przyrody tym bardziej że kormoran jest pod ochroną czy to się komuś podoba czy nie :angry: .
Pozdrawiam Wujek
[/quote]
niby dlaczego? moze w polsce jest ale w szwajcarii nie jest, a zwlaszcza zima, wiec w czym problem, bo nie rozumiem?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych