Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

tak wygląda typowy mięsiarz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 11 grudzień 2006 - 09:21

Bardzo fajnie foki. Super podpatrzone i uwiecznione polowanie kormoranów na ryby. :D :D :D
Zabijanie dla zdobycia pożywienia jest czymś normalnym w przyrodzie.

Widziałem kiegyś rybołowa na polowaniu. Piękny ptak. Szkoda, że nie miałem jak mu zrobić fotki, jak w szponach trzymał szczupaka.
Polowanie zimorodka na rybki także jest bardzo widowiskowe :D :D :D :D





#42 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2006 - 09:45

Chyba tylko ograniczenia umysłowego i okrucieństwa.

Otoz nie tylko.
Jasne, ze to okrutne i propagowac tego nie mysle.
Powolujesz sie na naturalne prawa rzadzace w srodowisku...otoz tutaj zachodzi ta sama sytuacja, kormoranow bylo za gesto i dlatego dokonano masakry.
Gdyby nie byly one problemem, nikomu nie chcialoby sie lazic po bagnach z drabinami.

Nie mysle polemizowac z ludzmi zajmujacymi sie zawodowo zagadnieniem...ja po prostu w przypadku kormorana pamietam, jaki byl mechanizm rozrostu populacji do ogromnych rozmiarow.
Zanieczyszczenie srodowiska bylo wowczas duzo wieksze z powodu pracujacych fabryk i fabryczek (chyba ze autorowi chodzi o postepujaca eutrofizacje, choc nie widze specjalnego zwiazku)

Zeby stwierdzic, jak to jest z tymi kormoranami wystarczy oderwac sie od ksiazek i pojezdzic po kraju. A najlepiej wiedza o co chodzi ludzie zyjacy z hodowli stawowej, ktorzy gola groble z drzewek i krzakow, poniewaz kormorany maja taki nawyk, ze lubia polowac obserwujac z gory...
I nikt mnie nie przekona, ze ściana jest czarna...
Gumo

#43 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 11 grudzień 2006 - 11:08

[quote]
Także uważam, że to my wędkarze jesteśmy szkodnikami, a nie kormorany. One nad wodą są u siebie w domu, a my tylko gośćmi.....

[/quote]

Nieprawda !!!
Naturalnym środowiskiem kormoranów jest morze i to jest ich dom. Na jeziorach i na rzekach ptaki te występują jako intruz.Ptaki te poszły na łatwiznę w poszukiwaniu pokarmu i dlatego od lat 80-tych masowo występują na śródlądziu.

Największa w Europie kolonia lęgowa tego gatunku znajduje się w Polsce, w Kątach Rybackich, u nasady Mierzei Wiślanej, skąd ptaki latają łowić ryby zarówno na otwartym morzu, jak i w Zalewie Wiślanym.......i całe szczęście, że właśnie tam !!!
Gdyby to całe towarzystwo przeniosło sie na Mazury to mielibyśmy katastrofę w rybostanie.

[/quote]

Byłem na terenie tego rezerwatu w Kątach Rybackich. Faktycznie to najwieksza w Europie kolonia Kormorana Czarnego. Jest ich tam bardzo dużo, a widok ludzi im tak spowszechniał, ze często na plazy chodzą miedzy ludźmi szukając czegos do zjedzenia. Jakoś jak popatrzy sie na zdjęcia jakie na forum publikuje @zenderix to mozna odnieść wrażenie, ze na Zulawach i w zalewie wiślanym z rybami niejest najgorzej. Także twierdzenie @pikeman, że gdyby były na mazurach to byłaby katastrofa w rybostanie, świadczy niestety o zwyklej ignorancji i braku wiedzy.
pozd jerzy


#44 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 12:47

wpadly mi dzis w rece ...

http://www.totalfishing.nl/IMG/Image/vb6/vb05032007X%20%20aalscholver_26feb07.jpg

tego sandala dziobal koromoran tak dlugo, az do niego nie podplyneli

http://img2.myimg.de/Bild1bf2.jpg

#45 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2007 - 13:48

O dziwo, obrońcy kormoranów piszą, że ptaki te żywią się tylko drobnicą... Te zdjęcia świadczą zupełnie o czymś innym... :(



#46 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 marzec 2007 - 14:09

O dziwo, obrońcy kormoranów piszą, że ptaki te żywią się tylko drobnicą... Te zdjęcia świadczą zupełnie o czymś innym... :(



Sebek, a powiedz, że jest inaczej :D Zarówno szczupak jak i sandacz ze zdjęcia to - wg. moich kategorii, drobnica :D

Pozdrawiam
Remek

#47 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2007 - 14:25

@Remas,

według moich kategorii też, ale ogólnie miałem na myśli drobnicę białorybu (rybki po kilkanaście cm). :D



#48 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 marzec 2007 - 17:59

Zdrowej ryby tej wielkości kormoran nie powinien złapać, gdyby tak było to już dawno byśmy nie mieli żadnych ryb.
Wujek

#49 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 08 marzec 2007 - 18:03

I tylko kałacha brak.

#50 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 18:05

Zdrowej ryby tej wielkości kormoran nie powinien złapać, gdyby tak było to już dawno byśmy nie mieli żadnych ryb.
Wujek



Bardzo celna uwaga !!!!!!!!!!!
pozd JW :D

#51 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 marzec 2007 - 18:46

Tym bardziej że kormoran na zdjęciu to młody osobnik, więc na pewno nie jest jakimś doświadczonym łowcą. Może szczupaczek był osłabiony po walce z wędkarzem <_<
wujek

#52 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 marzec 2007 - 22:07

Bardzo fajnie foki. Super podpatrzone i uwiecznione polowanie kormoranów na ryby. :D :D :D
Zabijanie dla zdobycia pożywienia jest czymś normalnym w przyrodzie.

Widziałem kiegyś rybołowa na polowaniu. Piękny ptak. Szkoda, że nie miałem jak mu zrobić fotki, jak w szponach trzymał szczupaka.
Polowanie zimorodka na rybki także jest bardzo widowiskowe :D :D :D :D






A ja podglądam Bieliki, które mieszkają na Kępie Ośnickiej koło Płocka, które kradną kormoranom upolowane przez nich większe ryby. <_<

Może kiedyś uda mi się zrobić takie zdjęcie. :unsure:


#53 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 22:10

A ja podglądam Bieliki, które mieszkają na Kępie Ośnickiej koło Płocka, które kradną kormoranom upolowane przez nich większe ryby. <_<
Może kiedyś uda mi się zrobić takie zdjęcie. :unsure:

Już nie mogę sie doczekać, kiedy je zobaczę:)

#54 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 marzec 2007 - 22:35

Przyznam, że to ciekawa teoria. Im czystsze wody, tym mniej kormoranów. Brawo dla P. Kruszewicza. <_<

Lata 70 i 80-te, Wisła- syf/fenol/odór i co, kto tylko chce. Kormoranów jak na lekarstwo.

Rok 2007. Wisła koło Płocka, nawet nie mam uczulenia po kąpieli :lol:, za to na wyspie poniżej Płocka 3500 gniazd kormoranów.

Lubię te ptaszki, naprawdę, niech sobie żyją, ok.
Tylko.
Czasami w siatki rybaków wpadają kormorany i sporo z nich ma obrączki z: Polski, Estonii, Niemiec, Litwy, Szwecji.

Czy ktoś ma na to jakąś teorię?


#55 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 09:20

Tym bardziej że kormoran na zdjęciu to młody osobnik, więc na pewno nie jest jakimś doświadczonym łowcą. Może szczupaczek był osłabiony po walce z wędkarzem <_<
wujek

po czym wnosisz, ze to mlody kormoran?


#56 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 09 marzec 2007 - 14:31

[quote]
Tym bardziej że kormoran na zdjęciu to młody osobnik, więc na pewno nie jest jakimś doświadczonym łowcą. Może szczupaczek był osłabiony po walce z wędkarzem <_<
wujek
[/quote]
po czym wnosisz, ze to mlody kormoran?

[/quote]
jeśli dobrze pamiętam, to młode są brązowe z białym brzuchem, tak jak ten ze szczupaczkiem

#57 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 14:50

no skoro ten byl mlody to OK ... :unsure:
tylko jakie duze ryby pozeraja dojzale koromorany, skoro mlode zra 40-cm szczupaki i sandacze?

#58 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 09 marzec 2007 - 15:11

uważajcie na woblery, kormorany nurkują do 10 m :D
duży kormoran nie musi jest dużych ryb, wystarczy mu dużo mniejszych?

#59 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 15:35

ja nie twierdze, ze musi jesc tylko duze ryby, je twierdze, ze kormorany zra duze ryby ...
calkiem wbrew teoriom domoroslych ornitologow B)

#60 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 marzec 2007 - 18:27

Młody bo ma jasny brzuch i trochę inną resztę upierzenia. To że jest młody to oznacza że jest tegoroczny(niedojrzały płciowo), a więc tej samej wielkości co dojrzały osobnik. Kormoran jak i wiele innych gatunków jest oportunistą, a więc je to co mu wpadnie pod dziób, czasem więc pewnie zje jakąś większą rybę, ale nie można robić z tego reguły. Podobnie jest ze szczupakiem, czasem uda mu się upolować innego czasem dużego szczupaka, ale też nie można na tej podstawie wysnuć wniosku że duży szczupak żywi się tylko dużymi szczupakami. Kormoran je to czego jest najwięcej, jeśli więc upolował większego szczupaka(nawet jeśli był osłabiony) to trzeba się z tego cieszyć bo to oznacza że jeszcze ich tam trochę jest.
wujek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych