Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Savoire vivre


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 11 marzec 2019 - 01:06

To podstawy wiedzy w ogóle  wędkarskiej . Na egzaminie instruktorskim musiałem znać ilość łusek w linii bocznej łososia czy troci, nazwy łacińskie etc. Czy to jest savoir vivre? Nie wiem...

 Pewnie wszystko po trochu wchodzi w skład powyższego.


  • Sławek Oppeln Bronikowski i Mysha lubią to

#102 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 marzec 2019 - 06:42

Wypadałoby nawet,  aby flyfisherman lepiej znał entomologię, i potrafił się tą wiedzą posłużyć, ale na ogół nie potrafią.. :rolleyes: Niż sprowadzić swój skąpy profesjonalizm do znajomości ciężarów modnych metali, oraz bagatelnych dodatków, ponad wszelką miarę upraszczając sztukę eleganckiego posługiwania  się zestawem..

 

 

 

Kobietom o ruchach przypominających dragona biegnącego piechotą, z szablą wzniesioną do ataku - też nie wypada tego powiedzieć.. bo natychmiast dostają  spazmów.. :)


  • Mysha i Richi55 lubią to

#103 OFFLINE   mart123

mart123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 09:04

Ja się zastanawiam co ma klnięcie do szacunku do (...) innych.
 

 

Naprawdę nie wiesz?



#104 OFFLINE   mart123

mart123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 09:14

 Niż sprowadzić swój skąpy profesjonalizm do znajomości ciężarów modnych metali

 

Gdzieś, nie pamiętam gdzie, czytałem dyskusję na temat chińskich główek wolframowych, których ciężar właściwy jest podobno niższy od oryginalnych o ileśtam procent a zatem ich zdolność do pociągnięcia much w kierunku dna niższa. Ktoś je ważył i podawał naprawdę precyzyjne dane. Obłęd. 


  • Mysha lubi to

#105 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 11 marzec 2019 - 09:24

Naprawdę nie wiesz?



A czy burak kajakarz drący ryja w lesie i wywalający puszkę po piwku zasługuje na szacunek?
A tak zasługuje jak każdy,ale i na kopa w dupę też.

Użytkownik Radek79 edytował ten post 11 marzec 2019 - 09:58

  • Alexspin lubi to

#106 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 marzec 2019 - 09:31

Płynie kajakarz przez zielony las... a swoją drogą - kopnąć w dupę kajakarza w kajaku to wyczyn nie lada:)



#107 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 11 marzec 2019 - 09:57

Płynie kajakarz przez zielony las... a swoją drogą - kopnąć w dupę kajakarza w kajaku to wyczyn nie lada:)



Hehe

#108 OFFLINE   ISAR

ISAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaDaleki Zachód
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:lekarskie

Napisano 11 marzec 2019 - 10:23

najprawdopodobnie rozchodzi sie o "buraka kajakarza", ktory kajak  opuscil udajac sie  kierunku lasu w celu fizjologicznej potrzeby :D



#109 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 11 marzec 2019 - 10:58

W ubiegłym roku nad Łupawą czając się na ładnego pstrąga zbierającego jętkę, tak się zamyśliłem że nie zauważyłem że tuz za zakrętem kajakarz i kajakarka zatrzymali się za potrzebą , którą też można od biedy nazwać fizjologiczną ;) Szybko załatwili i płynąc obok mnie, z lekkim  zażenowaniem powiedzieli dzień dobry, a ładna pani " czy pan tu cały czas był " . Odpowiedziałem że tak, ale nic nie słyszałem :)  Życzyli dobrych połowów, ja im miłego spływu i było ok. Niestety , częściej trafiają się " zorganizowane grupy " wilków morskich  , którym jak nie zejdziesz z drogi to ci kręgosłup przetrąca dziobem kajaka, bo sterowanie nim widzieli na YT.


  • Pasta i Alexspin lubią to

#110 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 marzec 2019 - 11:05

W ubiegłym roku spinningowałem nad Pilicą, z za zakrętu wypłynęły dwa kajaki. Na wszelki wypadek zwinąłem linkę i postanowiłem poczekać aż przepłyną, natomiast oni gdy mnie dostrzegli zboczyli ze środka do przeciwległego brzegu i wyjąwszy wiosła z wody spłynęli w kompletnej ciszy obok mnie z prądem. Nawet nie odezwali się słowem, tylko pomachali rękami do mnie. Zapewne też wędkarze, albo ludzie o wysokiej kulturze.

 

Ps

Nie można mierzyć wszystkich jedną miarką.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 11 marzec 2019 - 11:07

  • mart123, Janusz Wałaszewski, Andrzej Stanek i 9 innych osób lubią to

#111 OFFLINE   ISAR

ISAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaDaleki Zachód
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:lekarskie

Napisano 11 marzec 2019 - 11:27

Kajakarskie savoire vivre


  • Wobi lubi to

#112 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 11 marzec 2019 - 12:35

Witam.

Kajakarze to samo zło na Wodach Polskich ... gorszy od nich jest tylko diabeł.

Jak sprzątają rzeki ze śmieci, to robią to tylko dlatego że widzą jak setki wędkarzy codziennie, z trudem i mozołem czyści i sprząta swoje stanowiska wędkarskie. Inaczej to by chyba tego nie robili, ba - nawet by na taki pomysł sami nie wpadli.

Organizatorzy tego typu spędzania czasu aktywnie i na świeżym powietrzu, robią to tylko dla piniendzy - żeby innych ludzi z nich ogołocić, naciągnąć i przez to oszukać.

Te zastępy szatana w swoich wodnych rydwanach, powodują też nieodwracalną utratę wrażeń sensorycznych u przypadkowo mijanych wędkarskich estetów, przepełnionych sawołarwiwrem i kulturą, wyrażającą się jakże życzliwymi gestami i pozdrowieniami słanymi w ich kierunku. Przyjemnie brzmiące dla polskiego ucha słowa: gdzie ku.wa płyniesz lub spier.alaj ch.ju, połączone z pobożnymi życzeniami o jak największej dziurze w kajaku i jak najszybszym utonięciu, mieszają się z równie przyjemną dla ucha muzyką, brzmiącą z odbiorników radiowych wędkarzy, transmitujących najnowsze krajowe przeboje muzyki popularnej.

https://youtu.be/sFPR8AwKom4

https://youtu.be/We6PsfesrXQ

https://youtu.be/4mRY70sJSH0

https://youtu.be/p7eloJTwTqo

https://youtu.be/ZF_piDn_y7g

Jest jeszcze jeden nieporuszany tutaj temat - łowiectwo podwodne ... o panie ... to jest gorsze niż diabeł ... to jest skrzyżowanie kajakarza z żyłkowcem ...

https://www.youtube....KmxACeJLNfOi41g

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 11 marzec 2019 - 12:59

  • Sławek Oppeln Bronikowski i eRKa lubią to

#113 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 12:48

Jakże szlachetne działania kajakowego lobby. 
Rzuciłem jedynie okiem na pierwszy z fimików. Czy w kolejnych panowie chwalą się również czyszczeniem koryt rzecznych z powalonych drzew, które to utrudniają amatorskie spływy? 
 


  • pafek lubi to

#114 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 11 marzec 2019 - 13:09

(...) Czy w kolejnych panowie chwalą się również czyszczeniem koryt rzecznych z powalonych drzew, które to utrudniają amatorskie spływy? 
 

Takie rzeczy to akurat często robi za nich nasze kochane RZGW...


  • Wobi lubi to

#115 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 13:18

Tałerze zgadza się. Jednak ja piszę o działaniach kajakowego lobby, które często używając ciężkiego sprzętu wyciąga to co dzika natura pozostawiła w rzece.
Nie wydaje mi się, że panowie z RZGW pływają kajakami z piłami spalinowymi, czy urządzają sobie free ride ciągnikami wzdłuż rzeki ciągnąc za sobą wyrwane korzenie. 
 



#116 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 11 marzec 2019 - 13:44

Witam.

 

 

Jakże szlachetne działania kajakowego lobby. 
Rzuciłem jedynie okiem na pierwszy z fimików. Czy w kolejnych panowie chwalą się również czyszczeniem koryt rzecznych z powalonych drzew, które to utrudniają amatorskie spływy? 

Tak ... pozostałe filmy to głównie instruktaż jak ogołacać rzeczne koryta z powalonych przez samą naturę, drzew.

Kajakowe lobby, jakże silnie zaznaczające  swoją obecność w życiu codziennym wielu Polek i Polaków, ale i również w polityce, jeszcze nie raz da o sobie znać wędkarskiej, flajfiszingowej braci.

Wybory idą i widać już gołym okiem większą aktywność kanadyjkowej masonerii i kajako-komuny.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 11 marzec 2019 - 14:08


#117 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 14:16

Gratuluję bystrego oka ;-) Takim filingiem na politycznej arenie może poszczycić się jedynie potomek jakiś wyklętych, który z kasztanki przesiadł się do 15 letniej Vektry z okazałą naklejką PW zakrywającą rdzę w jego bolidzie. 


  • pafek, Piotr_S i Krzysiek P lubią to

#118 ONLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 11 marzec 2019 - 14:30

Tak czytam ostatnie anty-kajakowe wpisy i kargulizm głoszony przez SOB-a zaczyna mi się jawić jako zjawisko nagminne. To jest tragiczne - koledzy, przedstawiciele organizacji której członkowie w największym stopniu czynią chlew z brzegów naszych wód....

Dalekie to od savoire vivre... pod każdą postacią.


  • eRKa lubi to

#119 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 11 marzec 2019 - 15:14

Witam.

Nie wiem co oznaczać może PW na naklejce ...  ;)

Pozdrawiam.



#120 OFFLINE   mart123

mart123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 16:24

Witam.

Kajakarze to samo zło na Wodach Polskich ... gorszy od nich jest tylko diabeł.

 

Nie zło ale...wędkarze raczej nie psują letniego dnia kajakarzom, przeciwnie jak najbardziej. Na rzekach Roztocza w okresie wakacyjnym raczej nie połowisz cały dzień, masz na to raptem parę chwil rano i wieczorem.

W moim idealnym świecie funkcjonowałoby na pewno ograniczenia do zakazu włącznie kajakowania w zależności od wielkości cieku, potencjalnego naruszenia interesów innych użytkowników, np. zakaz porannych i wieczornych spływów na wodach P&L, czyli w najbardziej atrakcyjnym dla wędkarzy czasie, okresy całkowitego zakazu (np. w okresie lęgów ptaków, chronionych płazów, wędrówek tarłowych i tarła ryb, letnich niżówek), odcinki całkowicie wyłączone z kajakowania. Nota bene podobne, podejście zastosowałbym również względem wędkarstwa. Przyznam się, ze raz płynąłem po maleńkiej Białej Nidzie w jej górnym biegu i uważam, że na tak małe rzeczki nie powinno się wpuszczać jednostek pływających. Pomimo prawdopodobnego braku badań na temat wpływu na środowisko spływów kajakowych jestem przekonany, że kajakowanie w naszym wydaniu czyli łódka za łódką od rana do wieczora, od maja do października na tak maleńkich ekosystemach rzecznych jest złe. Ale kto się przejmuje rzeczką która niesie w lecie mniej niż 0,5 m3/s i jej mieszkańcami i tym co czują gdy w ich mikroświat wpada dziennie kilkadziesiąt przerażających obiektów abstrakcyjnej wielkości. Ważne że biznes się kręci.


Użytkownik mart123 edytował ten post 11 marzec 2019 - 16:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych