Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 maj 2016 - 19:47

Tokar33 istnieje taka mapa. Nie będziesz miał widoku jak w Google Earth, ale jak w nawigacji samochodowej w 2D. Do zastosowań wędkarskich wystarczy.
Wystarczy jak ją wrzucisz w odpowiednio nazwany folder na karcie pamięci. Oczywiście batymetrii nie będzie, tą musisz zrobić sam.
Poszukajmy linku do mapy w temacie Lowrance Elite 7 HDI.

#442 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 05 maj 2016 - 21:08

Link do mapy jest tutaj

http://jerkbait.pl/t...mapy/?p=1731806

ale już nie działa. Odezwij się do kolegi, który go zapodał, żeby jeszcze raz udostępnił.

Na pewno jeszcze kilka osób na forum zdążyło ściągnąć tą mapę, więc ktoś mógłby zapodać.

 

Generalnie widok będziesz miał taki jak na www.openstreetmap.org, kontury rzek i jezior są w miarę ok.

 

Chociaż nie wiem jak będzie wyglądała Odra na granicy, może drugiego brzegu nie będzie ;) bo to mapa Polski tylko? Jeśli tak musiałbyś zrobić sobie mapę z kawałkiem Niemiec wg filmiku, który m.in. jest w podanym wątku.


Użytkownik SzymonK edytował ten post 05 maj 2016 - 21:17


#443 OFFLINE   Tokar33

Tokar33

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 05 maj 2016 - 21:43

Rozumiem. Wystarczy mi ta wersja w zupełności. Nie potrzebuje nie wiem czego a to że te Elity maja słaba moc to się zgodze bo i moj nieraz się przycina gdy coś robię na nim. Pływam po Bugu :P więc myślę, że powinno byc w porządku. @SzymonK a to nie Ty wrzucałeś tą mapę? a co powiecie o tych mapach z tego linku http://wiki.openstre...ance_Simrad_B. One się nie nadają? 



#444 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 06 maj 2016 - 12:15

@SzymonK a to nie Ty wrzucałeś tą mapę?

 

Ja ją zrobiłem i przesłałem kilku osobom, a ktoś z nich miał udostępnić dla ogółu. Teraz wyjeżdżam na weekend, jak nikt w międzyczasie nie wrzuci to po weekendzie postaram się ją odnaleźć i gdzieś zapodać. Ale jest tu na pewno sporo osób, które ją mają.

 

 

 a co powiecie o tych mapach z tego linku http://wiki.openstre...ance_Simrad_B. One się nie nadają? 

 

 

nie znam ale z informacji wynika, że ląd jest na podstawie OpenStreetMap, więc Polska powinna być bardzo zbliżona do mojej. Ściągnij, odpal i porównaj z tym co widać na komputerze na openstreetmap.org.


Użytkownik SzymonK edytował ten post 06 maj 2016 - 12:35


#445 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 maj 2016 - 13:27

wyslij maila na pw i CI udostepnie



#446 OFFLINE   Tokar33

Tokar33

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 06 maj 2016 - 14:32

Dzięki wielkie za pomoc ;) a te pliki at5 wystarczy że wrzucę na kartę? Czy robić jakiś folder?

#447 OFFLINE   Tokar33

Tokar33

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 06 maj 2016 - 15:35

Panowie jeszcze jedno pytanie. Sorki ze jestem taki zielony ale czy żeby to wszystko działało to potrzebuje mieć też podłączony kabel pod gniazdo NMEA? Bo na lodce mam tylko kabel do Sonaru i zasilania a na NMEA mam zaślepke.

#448 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 maj 2016 - 15:48

Nie trzeba NMEA, trzeba w folder żeby widziała mapy.

#449 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 maj 2016 - 16:15

Nemea to komunikacja sieciowa do urządzeń zewnętrznych radarów czujników itp tak jak @ @ptychoo napisał powyżej w folder i do echa



#450 OFFLINE   Tokar33

Tokar33

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 06 maj 2016 - 16:54

Okej. Dziękuję wam. A folder o obojętnie jakiej nazwie? Ta nowa mape będę mógł zmienić w ustawieniach? Bo teraz z tego co pamiętam mam dwie jedna na pewno to navicons.

#451 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 maj 2016 - 17:06

Nazwa folderu BoundAT5s (w nim te trzy pliki luzem lub kolejnym folderze np. Mapa Polski), w echu ustawiasz w menu źródło mapy Lowrance.

#452 OFFLINE   Tokar33

Tokar33

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 06 maj 2016 - 17:23

Super. Tak zrobiłem i jutro będe testował. A opłaca się aktualizować oprogramowanie tego elitka 7hdi?



#453 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 maj 2016 - 17:28

Zawsze się opłaca, powyżej ver. 4.0 dopiero soft był stabilny, bez dodatkowych wodotrysków.
Jeśli masz ech z polskiego obiegu, aktualizacja w Parkerze, inaczej brak jęz. polskiego.

#454 OFFLINE   Tokar33

Tokar33

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 06 maj 2016 - 17:43

Nie potrzebuje polskiego. Ogarniam jako tako inglisz. To bedzie dobre? http://www.lowrance....dates/Elite-40/ aby to zainstalować, wypakowuje i wrzucam na karte wkładam ją, odpalam Echo i tyle? potem usuwam to wrzucam mape którą mam od was i bedzie wszystko śmigać?



#455 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 maj 2016 - 18:08

Soft ściągaj tylko z strony oficjalnej lowrance.com i aktualizuj na bieżąco jeśli się pojawia



#456 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 maj 2016 - 18:14

Tylko pobierz wersję pod swój model (nie pisałeś jaki masz model). Jeśli masz siódemkę, to dla siódemki. Soft wspólny dla HDI i Chirp.
Procedury aktualizacji nie potwierdze, bo w echu tego nie robiłem.

#457 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 maj 2016 - 18:17

Przed aktualizacja zgraj ustawienia . Pointy trasy slady. Ściągnij soft wypakuj na kartę najlepiej czysta wsadzić do echa I się samo zaktualizuje tylko potwierdzić ze chcesz



#458 OFFLINE   Tokar33

Tokar33

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 06 maj 2016 - 18:46

Generalnie to nowy sprzęt ale stary ma soft. Leżał nieużywany przez długi czas więc nie mam co z niego zapisywać żadnych śladów itp. Sciągnąlem ze strony lowrance ten co podałem wyżej do elite 7 HDI (zaledwie 17mb) i jutro go wrzuce i przetestuje ;)



#459 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 maj 2016 - 19:33

tu masz http://www.lowrance..../Video-Library/



#460 OFFLINE   Tokar33

Tokar33

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 24 maj 2016 - 21:38

Panowie dziękuje bardzo za pomoc :) dopiero niedawno przetestowałem i wszystko smiga. Mapa jest super:) dzieki wielkie!. Ostatnie pytanie: jako, że pływam po bugu często brakuje tam wody, momentami jest 0.3m przez co czesto siadam na mieliźnie. Czy da sie na tym lowracne elite 7 zrobić jakąś trasę? powiedzmy przepłyne raz i zostawie za sobą ślad który zapisze sie na nawigacji i nastepnym razem będe wiedział patrząc na niego jak płynąłem ostatnio i gdzie jest w miare głęboko. Patrzyłem na te waypointy ślady itp ale nie ogaraniam tego, ustawiam kolor i wszystko i nic się za mną nie rysuje :P pozdrawiam!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych