Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 05 wrzesień 2013 - 03:19

Jakim programem można otworzyć pliki z echosondy lowrance w komputerze?



#142 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 05 wrzesień 2013 - 06:41

Może kogoś zainteresuje , jest już w sprzedaży C-MAP :

 

 

 

MAX-N COMPATIBILITY
C-MAP MAX-N is compatible with the following products using the latest software.
Model & Min. Software Requirements
Lowrance HDS Gen1 4.1.36.68
Lowrance HDS Gen 2 2.0.45.135
Lowrance HDS Gen 2 Touch 2.0.45.135
Lowrance Elite 7 1.8.0.22784
Simrad NSS 2.5-42.116-22312
B&G Zeus Touch 1.0-43.111



#143 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 03 styczeń 2014 - 21:44

Witam.

 

Ja tak trochę na sępa :) . Ma ktoś może jakiekolwiek mapy do Lorenca , ze śląska? Żywieckie, Poraj, Paprocany, Dziećkowice ? Byłbym wdzięczny za wrzucenie tutaj lub na priva :) Dzięki.

Mam obrys dzieckowic, paprocan, kozlowej gory i łąki



#144 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 01 luty 2014 - 21:38

Witajcie. Zrobił by mi ktoś mapkę mojego jeziora ? Mam mapę batymetryczna , posiadam elite 7 HDI , W zamian ukręcę kogutki sandaczowe. :)



#145 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 01 luty 2014 - 21:53

Witajcie. Zrobił by mi ktoś mapkę mojego jeziora ? Mam mapę batymetryczna , posiadam elite 7 HDI , W zamian ukręcę kogutki sandaczowe. :)


Wrzuć coś na PW. Zima jest... :-P

#146 OFFLINE   Evileye

Evileye

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 03 luty 2014 - 14:11

cześć,

 

 

Mam obrys dzieckowic, paprocan, kozlowej gory i łąki

 

A czy mógłbyś się nimi podzielić?



#147 OFFLINE   gudziegodzi

gudziegodzi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 luty 2014 - 17:40

Witam serdecznie wczesniejsze komentarze dotyczace jak stworzyc mape jeziora sa bardzo interesujace i z tad moje pytanie oczywiscie prosze mnie zrozumiec jestem laykiem jezelichodzi o poruszanie sie w programach jak gpsmapedit itd jedyne do widze to szary ekran na ktorym nie ma nic a bardzo bym chcial sam zrobic swoja mapke jeziora pisz  gm barczewo moze ktos moze mi wytlumaczyc jak za to sie zabrac mam by cieszyc sie mapka swojego jeziorka w echu lowrance



#148 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 04 luty 2014 - 20:00

Łąka:

http://wrzucacz.pl/f...152/laka_00.lcm

Paprocany, Dzieckowice, Przeczyce, Kozłowa Gora:

http://wrzucacz.pl/f...310/slask_1.lcm

http://wrzucacz.pl/f...365/slask_2.lcm



#149 OFFLINE   Evileye

Evileye

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 05 luty 2014 - 21:54

Dzięki :) Jak znajdę chwilę czasu to wrzucę Tresną, którą mam zamiar wykonać wg poradnika.

#150 OFFLINE   gudziegodzi

gudziegodzi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 luty 2014 - 22:47

witam jedno pytanie do Was moze ktos sie orientuje jak zrobic mape jeziora z wyspa w google earth bo akurat tak robie w googlu obrysowuje i koncze w gpsmapedit za odpowiedz dziekuje



#151 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 07 luty 2014 - 09:30

witam jedno pytanie do Was moze ktos sie orientuje jak zrobic mape jeziora z wyspa w google earth bo akurat tak robie w googlu obrysowuje i koncze w gpsmapedit za odpowiedz dziekuje

 

w google earth obrysowujesz je tak jak jeziora i dodajesz w mapedicie na zbiornik jako osobne sciezki/slady/poligony- jak wygodniej. 

reszta obrobki zalezy od tego, do jakiego echa przygotowujesz mape. seria elite- nakladasz wielokat wyspy (o rodzaju jezioro) na swoje jezioro. elitka 2x jezioro traktuje jak teren i wyswietla wyspe- do sprawdzenia, dawno nie mialem elitki w rekach.

w hdsie gen1 i gen2- jezioro musi byc jednym wielokatem, dlatego trzeba uzyc narzedzi mapedita, zeby naniesiony wielokat wyciac:

 

a fix I have found is to use gpsmapedit. If you subtract your island polygon from your shallow water polygon and then (important bit) "merge inner polygons" you will probably find your solution. The effect of this is to turn what would be a "donut" (a ring with a hole) into a split donut (therefore no hole as the outside is joined to the inside).There is subsequently nothing overlaid and no enclosed polygons. The only grouch I have with the result is the ugly blue borders around the lighter blue polygons when displayed on an HDS, but its more tha



#152 OFFLINE   Cycu182

Cycu182

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 13 luty 2014 - 19:00

Chcieliście opis jak zrobić mapę, a więc po kolei.

 

1. Sciagnąć mapedit++ np stad - http://wheart.bofh.net.pl/?page=mep

2. Sciagnąć interesujące was mapy (skrypty) - http://wheart.bofh.net.pl/?page=smep

3. Skrypty wgrać w katalog mapedit++ (program przygotowany do pracy)

4. Sciągnąć mapedit - http://www.geopainti...lang=pl_PL#last

5. Sciągnąć plik http://www.geopainti...mBuilderDLL.zip , rozpakować do katalogu mapedit'a

6. Otworzyć mapedit zrobić nowy plik i zapisać go (plik nie może być pusty bo nie odpali go mapedit++. proponuje zrobić jakiś prostokąt na obszarze nas interesującym)

7. Otworzyć ten plik w mapedit++ usunąć prostokąt i można przystąpić do pracy

8. CHYBA NAJWAŻNIEJSZE!!! Zapoznać sie z funkcjami programu

9 Ustawienia trybu pracy

- Zakładka File> Map properties > Header > Ustawić Type set na odpowiednie dla nas urządzenie

- Zakładka Tools > Options > Edit > ustawić default type set na odpowiednie dla nas urządzenie

10. Dodawanie skryptów

- Zakładka Tools > Web Layer > Add > w Provider wybrać User Defined Maps > Poniżej po komendzie UserProviderScript= wpisujemy nazwę skryptu z mapami ktore nas interesują i które wcześniej ściągneliśmy (np. UserProviderScript=GoogleMapProv.lua)

- Czynność można powtarzać dodając kolejne skrypty

11. Aby uaktywnić dodane skrypty wchodzimy w zakładkę View > Show Layers Tree > Add Web Layer (kolorowa ikonka w oknie Show Layers Tree) > wybieramy skrypt i powinno załadować mapę ( w zależnosci jaką wybierzemy sat/map)

12. Jeśli wybierzemy wiecej niż jedną, wyświetlana będzie ta ktora jest wyżej na liście (możemy to zmieniać odznaczając wyświetlanie w Show Layers Tree)

13. Przystępujemy do rysowania mapy. Tu przyda sie to o czym pisałem w punkcie 8. Obszar jeziora obrysowujemy funkcją Polygon vectorized a wybieramy to za pomocą różdżki na pasku z przyciskami.

14. Po obrysowaniu jeziora . prawy przycisk myszy> End > Wybieramy typ obszaru (dla garmina jest ich wiecej, dla lowrance Lake) >można też nadać nazwę jeziora.

15. Jesli tego nie zrobiliśmy można to zrobić zaznaczając obrysowane jezioro strzałką i po wcisnięciu prawego przycisku myszy możemy wejśc w Properties tam w zakładce Properties wpiać w polu Label nazwę jeziora.

16. Jeśli jezioro jest gotowe do zapisu wchodzimy w File > Map properties > Levels > Insert Before. Pojawią sie dwa levele (Nie mam echo wiec nie do końca wiem o co chodzi, wydaje mi się, że w zależności jaki GPS zoom wybierzemy, przy takim pojawi nam sie jezioro na ekranie. Ale to tylko moje przypuszczenia)

17. File > Save Map As ( nie zapisywać na pliku z prostokątem (pkt 6) Tą mapkę proponuje zostawić do kolejnych jezior)

18. Odpalamy mapedit, uruchamiamy plik z jeziorem stworzony w mapedit++

19 Plik > Eksport > Wybieramy format pliku na którym nam zależy ( i tu napisze, że taka sama opcja exportu jest w mapedit++ ale nie tworzyła ona mapy w formacie Lowrance dlatego trzeba to zrobić w mapedit. nie wiem jak jest z np Garminem)

20. W Plik> Ustawienia mapy> Dla Lowrance jest zakładka lcmbuilder, można tam zaznaczyć konwersje z stóp na metry. Nie wiem czy to działa i jaki ma to cel. może przy izobatach ale tym sie narazie tylko wstępnie bawiłem.

 

To chyba wszystko, mam nadzieje, że o niczym nie zapomniałem. W razie pytań pisać na PW.

 

Ja sie jeszcze bawiłem w robienie jezior z map topograficznych z geoportal.gov.pl. Do tego potrzebny jest program Mapotero. Jak bedą chętni to mogę napisać jak to zrobić. pzdr

Witam wszystkich chciałem sobie zrobić mapkę do HDS5 2gen trochę się bawiłem tym mapedit i zumibuddy tylko nie wiem jak zrobić żeby już mapka była w formacie "lcm" próbowałem zrobić tak jak napisał kolega powyżej ale nie mam pojęcia ocb w tym punkcie 2. Ściągnąć interesujące was mapy (skrypty) - http://wheart.bofh.net.pl/?page=smep tylko jak wchodzę na stronę klikam np 

to wyświetla się takie coś i nie wiem co dalej z tym zrobić.

fshzw_skrypt_d2642.jpg



#153 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 13 luty 2014 - 20:13

Prawy guzik myszy na "GoogleMapProv.lua" > Zapisz link jako 

Powodzenia w kolejnych punktach ;)


Użytkownik leepek edytował ten post 13 luty 2014 - 20:19


#154 OFFLINE   Cycu182

Cycu182

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 15 luty 2014 - 18:09

Mam jeszcze jeden mały problem próbowałem już zapisać mapkę jako plik lcm i wyskakuje coś takiego nie wiem czy ten plik dll trzeba zainstalować? bo mam wrzucony do folderu z map edit dzięki za pomoc

fshzw_1_8f1e2.jpg

fshzw_2_56b9f.jpg


Użytkownik Cycu182 edytował ten post 15 luty 2014 - 18:10


#155 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 15 luty 2014 - 18:26

Jeśli masz to w katalogu mapedit to nie mam pojęcia czemu wyskakuje ten komunikat. 

Druga sprawa to nie jestem pewien czy w tej postaci zaimportujesz mape do echo.



#156 OFFLINE   Cycu182

Cycu182

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 16 luty 2014 - 14:02

Wydaje mi się że coś źle robię od punktu 10 bo w 11 piszesz że powinno pokazać mapę a ja nic nie mam  :(  sorki ale jestem w tym zielony



#157 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 16 luty 2014 - 14:31

Jeśli masz to w katalogu mapedit to nie mam pojęcia czemu wyskakuje ten komunikat. 

Druga sprawa to nie jestem pewien czy w tej postaci zaimportujesz mape do echo.

 

ja nie jestem pewien czy jest tam cokolwiek oprócz podkładu...



#158 OFFLINE   Cycu182

Cycu182

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 17 luty 2014 - 11:37

Oki panowie jakoś sobie poradziłem dzięki za wszystko  :) mapka już jakaś powstała teraz pozostaje przetestować ją na wodzie ;)



#159 OFFLINE   gregor76

gregor76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaKalisz Pomorski
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 luty 2014 - 18:50

Chcieliście opis jak zrobić mapę, a więc po kolei.

 

1. Sciagnąć mapedit++ np stad - http://wheart.bofh.net.pl/?page=mep

2. Sciagnąć interesujące was mapy (skrypty) - http://wheart.bofh.net.pl/?page=smep

3. Skrypty wgrać w katalog mapedit++ (program przygotowany do pracy)

4. Sciągnąć mapedit - http://www.geopainti...lang=pl_PL#last

5. Sciągnąć plik http://www.geopainti...mBuilderDLL.zip , rozpakować do katalogu mapedit'a

6. Otworzyć mapedit zrobić nowy plik i zapisać go (plik nie może być pusty bo nie odpali go mapedit++. proponuje zrobić jakiś prostokąt na obszarze nas interesującym)

7. Otworzyć ten plik w mapedit++ usunąć prostokąt i można przystąpić do pracy

8. CHYBA NAJWAŻNIEJSZE!!! Zapoznać sie z funkcjami programu

9 Ustawienia trybu pracy

- Zakładka File> Map properties > Header > Ustawić Type set na odpowiednie dla nas urządzenie

- Zakładka Tools > Options > Edit > ustawić default type set na odpowiednie dla nas urządzenie

10. Dodawanie skryptów

- Zakładka Tools > Web Layer > Add > w Provider wybrać User Defined Maps > Poniżej po komendzie UserProviderScript= wpisujemy nazwę skryptu z mapami ktore nas interesują i które wcześniej ściągneliśmy (np. UserProviderScript=GoogleMapProv.lua)

- Czynność można powtarzać dodając kolejne skrypty

11. Aby uaktywnić dodane skrypty wchodzimy w zakładkę View > Show Layers Tree > Add Web Layer (kolorowa ikonka w oknie Show Layers Tree) > wybieramy skrypt i powinno załadować mapę ( w zależnosci jaką wybierzemy sat/map)

12. Jeśli wybierzemy wiecej niż jedną, wyświetlana będzie ta ktora jest wyżej na liście (możemy to zmieniać odznaczając wyświetlanie w Show Layers Tree)

13. Przystępujemy do rysowania mapy. Tu przyda sie to o czym pisałem w punkcie 8. Obszar jeziora obrysowujemy funkcją Polygon vectorized a wybieramy to za pomocą różdżki na pasku z przyciskami.

14. Po obrysowaniu jeziora . prawy przycisk myszy> End > Wybieramy typ obszaru (dla garmina jest ich wiecej, dla lowrance Lake) >można też nadać nazwę jeziora.

15. Jesli tego nie zrobiliśmy można to zrobić zaznaczając obrysowane jezioro strzałką i po wcisnięciu prawego przycisku myszy możemy wejśc w Properties tam w zakładce Properties wpiać w polu Label nazwę jeziora.

16. Jeśli jezioro jest gotowe do zapisu wchodzimy w File > Map properties > Levels > Insert Before. Pojawią sie dwa levele (Nie mam echo wiec nie do końca wiem o co chodzi, wydaje mi się, że w zależności jaki GPS zoom wybierzemy, przy takim pojawi nam sie jezioro na ekranie. Ale to tylko moje przypuszczenia)

17. File > Save Map As ( nie zapisywać na pliku z prostokątem (pkt 6) Tą mapkę proponuje zostawić do kolejnych jezior)

18. Odpalamy mapedit, uruchamiamy plik z jeziorem stworzony w mapedit++

19 Plik > Eksport > Wybieramy format pliku na którym nam zależy ( i tu napisze, że taka sama opcja exportu jest w mapedit++ ale nie tworzyła ona mapy w formacie Lowrance dlatego trzeba to zrobić w mapedit. nie wiem jak jest z np Garminem)

20. W Plik> Ustawienia mapy> Dla Lowrance jest zakładka lcmbuilder, można tam zaznaczyć konwersje z stóp na metry. Nie wiem czy to działa i jaki ma to cel. może przy izobatach ale tym sie narazie tylko wstępnie bawiłem.

 

To chyba wszystko, mam nadzieje, że o niczym nie zapomniałem. W razie pytań pisać na PW.

 

Ja sie jeszcze bawiłem w robienie jezior z map topograficznych z geoportal.gov.pl. Do tego potrzebny jest program Mapotero. Jak bedą chętni to mogę napisać jak to zrobić. pzdr

 

 

Witam. Próbuje coś podziałac z mapami ale po sciagnieciu programów nie wszystki funkcje mam aktywne i nie wiem o co chodzi chyba mam wersje free programów :)


Użytkownik gregor76 edytował ten post 22 luty 2014 - 18:52


#160 OFFLINE   komornik

komornik

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 16 marzec 2014 - 22:55

witam

Właśnie nabyłem Elite 5hdi. Przebrnąłem przez ten temat kilkukrotnie i dalej nie potrafię stworzyć mapy.

Potrzebuję mapkę Goczałkowic, Rybnika i Pogorii 3. Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc będę zobowiązany.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych