Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Please log in to reply
731 replies to this topic

#121 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 posts

Posted 20 March 2013 - 14:08

w moim przypadku tak to właśnie działa

 

z tego co pamiętam: w moim również ;)



#122 OFFLINE   riverraid

riverraid

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 24 March 2013 - 01:14

Oto obiecana poprawiona mapka konturowa - Wisla od Pilicy do Narwi oraz Zegrze.

Jeśli ktoś posiada mapkę batymetryczną Zegrza lub Zatoki Puckiej, to poproszę o podzielenie się :)

Attached Files



#123 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,392 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 24 March 2013 - 05:48

http://www.ww.media....ad/zalew_00.lcm

 

Mapa Zegrza z batymetrią. Mapę tę dostałem razem z echem. Kolega z forum  uświadomił mnie że żaden to rarytas i mapa jest ogólnie dostępna..

 

p.s. głębokości w stopach


Edited by rower26, 24 March 2013 - 05:49.


#124 OFFLINE   riverraid

riverraid

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 24 March 2013 - 08:52

Dzięki, tę znam. Ciekaw jestem kto ma plik źródłowy do niej, żeby można było ją przerobić na troszkę bardziej przyjazną wersję.



#125 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 posts
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Posted 24 March 2013 - 13:08

Zrobiłem jeziorka w okolicy Sierpca i Brodnicy  Ale wyśle komuś żeby to zamieścił bo ja nie wiem jak.



#126 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Posted 24 March 2013 - 14:05

wejdz w katalog, zaznacz pliki lcm, prawy przycisk myszy > Wyslij do > Folder skompresowany

wejdz na forum na dole ramki odpowiedzi masz przycisk Wiecej opcji. Kliknij, i bedziesz mial Dodaj pliki :P



#127 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 posts
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Posted 24 March 2013 - 16:04

Proszę bardzo

 p.s. ale trzeba sobie wgrać albo te z okolicy sieroca albo te z brodnicy - bo część się nie wyświetli.

Attached Files



#128 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Posted 25 March 2013 - 11:41

Chcieliście opis jak zrobić mapę, a więc po kolei.

 

1. Sciagnąć mapedit++ np stad - http://wheart.bofh.net.pl/?page=mep

2. Sciagnąć interesujące was mapy (skrypty) - http://wheart.bofh.net.pl/?page=smep

3. Skrypty wgrać w katalog mapedit++ (program przygotowany do pracy)

4. Sciągnąć mapedit - http://www.geopainti...lang=pl_PL#last

5. Sciągnąć plik http://www.geopainti...mBuilderDLL.zip , rozpakować do katalogu mapedit'a

6. Otworzyć mapedit zrobić nowy plik i zapisać go (plik nie może być pusty bo nie odpali go mapedit++. proponuje zrobić jakiś prostokąt na obszarze nas interesującym)

7. Otworzyć ten plik w mapedit++ usunąć prostokąt i można przystąpić do pracy

8. CHYBA NAJWAŻNIEJSZE!!! Zapoznać sie z funkcjami programu

9 Ustawienia trybu pracy

- Zakładka File> Map properties > Header > Ustawić Type set na odpowiednie dla nas urządzenie

- Zakładka Tools > Options > Edit > ustawić default type set na odpowiednie dla nas urządzenie

10. Dodawanie skryptów

- Zakładka Tools > Web Layer > Add > w Provider wybrać User Defined Maps > Poniżej po komendzie UserProviderScript= wpisujemy nazwę skryptu z mapami ktore nas interesują i które wcześniej ściągneliśmy (np. UserProviderScript=GoogleMapProv.lua)

- Czynność można powtarzać dodając kolejne skrypty

11. Aby uaktywnić dodane skrypty wchodzimy w zakładkę View > Show Layers Tree > Add Web Layer (kolorowa ikonka w oknie Show Layers Tree) > wybieramy skrypt i powinno załadować mapę ( w zależnosci jaką wybierzemy sat/map)

12. Jeśli wybierzemy wiecej niż jedną, wyświetlana będzie ta ktora jest wyżej na liście (możemy to zmieniać odznaczając wyświetlanie w Show Layers Tree)

13. Przystępujemy do rysowania mapy. Tu przyda sie to o czym pisałem w punkcie 8. Obszar jeziora obrysowujemy funkcją Polygon vectorized a wybieramy to za pomocą różdżki na pasku z przyciskami.

14. Po obrysowaniu jeziora . prawy przycisk myszy> End > Wybieramy typ obszaru (dla garmina jest ich wiecej, dla lowrance Lake) >można też nadać nazwę jeziora.

15. Jesli tego nie zrobiliśmy można to zrobić zaznaczając obrysowane jezioro strzałką i po wcisnięciu prawego przycisku myszy możemy wejśc w Properties tam w zakładce Properties wpiać w polu Label nazwę jeziora.

16. Jeśli jezioro jest gotowe do zapisu wchodzimy w File > Map properties > Levels > Insert Before. Pojawią sie dwa levele (Nie mam echo wiec nie do końca wiem o co chodzi, wydaje mi się, że w zależności jaki GPS zoom wybierzemy, przy takim pojawi nam sie jezioro na ekranie. Ale to tylko moje przypuszczenia)

17. File > Save Map As ( nie zapisywać na pliku z prostokątem (pkt 6) Tą mapkę proponuje zostawić do kolejnych jezior)

18. Odpalamy mapedit, uruchamiamy plik z jeziorem stworzony w mapedit++

19 Plik > Eksport > Wybieramy format pliku na którym nam zależy ( i tu napisze, że taka sama opcja exportu jest w mapedit++ ale nie tworzyła ona mapy w formacie Lowrance dlatego trzeba to zrobić w mapedit. nie wiem jak jest z np Garminem)

20. W Plik> Ustawienia mapy> Dla Lowrance jest zakładka lcmbuilder, można tam zaznaczyć konwersje z stóp na metry. Nie wiem czy to działa i jaki ma to cel. może przy izobatach ale tym sie narazie tylko wstępnie bawiłem.

 

To chyba wszystko, mam nadzieje, że o niczym nie zapomniałem. W razie pytań pisać na PW.

 

Ja sie jeszcze bawiłem w robienie jezior z map topograficznych z geoportal.gov.pl. Do tego potrzebny jest program Mapotero. Jak bedą chętni to mogę napisać jak to zrobić. pzdr


  • grzegorz pi and Peesx like this

#129 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 posts
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Posted 25 March 2013 - 12:18

Bardzo ładnie to zrobiłeś gratuluje za  chęci :P .


Edited by lesiu7, 25 March 2013 - 13:46.


#130 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,392 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 25 March 2013 - 12:42

Ja również przyłączam się do podziękowań.

 

Jak już będzie dostępne w Europie, koniecznie chcę wypróbować Insight Genesis do rysowania map batymetrycznych. Jak na razie program za darmo czyli mapy za free możemy przeglądać na kompie bądź urządzeniu mobilnym, koszt downloadu mapy do urządzenia Lowrance z GPS ~ 20 dolarów. Support jak na razie dla HDS Gen2 Touch i elite 7 HDI.

 

 

Jeśli ktoś by chciał robić większą ilość map to na pewno Dr Depth będzie tańszym rozwiązaniem. 



#131 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Posted 25 March 2013 - 20:39

http://www.ww.media....ad/zalew_00.lcm

 

Mapa Zegrza z batymetrią. Mapę tę dostałem razem z echem. Kolega z forum  uświadomił mnie że żaden to rarytas i mapa jest ogólnie dostępna..

 

p.s. głębokości w stopach

 

Mam problem z otwarciem mapy z linku. Mapę umieściłem na karcie SD, po włożeniu karty do slotu mój HDS wyświetla informacje o ładowaniu mapu i to w zasadzie wszystko. Jedyną widoczną zmianą jest pojawiający się wokół Warszawy czarny kwadrat.

Czy mapa powinna odpalic się automatycznie po włożeniu karty czy tez trzeba jeszcze coś zrobić?



#132 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,392 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 25 March 2013 - 21:03

odpala się automatycznie. Nic nie trzeba robić. Mapa pojawia się na odpowiednim zbliżeniu



#133 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 posts
  • LokalizacjaKopenhaga

Posted 19 April 2013 - 13:04

Witam!Czy ktoś wie może jak wrzucić mapę do Lowrance Edura Out&back? Próbowałem chyba już wszystkiego.



#134 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaPruszków

Posted 20 April 2013 - 06:51

Przeczytałem w necie taki teks :

 

-Lowrance po najnowszej aktualizacji softu może działać też na mapach Jeppsena!!! -

 

Czy komuś coś na ten temat wiadomo ?



#135 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 April 2013 - 16:02

na razie wszystkie HDSy i Elite 7 mają pracować na C-Map, pozostałe urzadzenia w przyszłości, ale nowych mapach w formacie specjalnie przygotowanym pod Lowrance. jak ktos ma starą C-Map to bedzie podobno nie do użycia.



#136 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 posts
  • LokalizacjaKopenhaga

Posted 22 April 2013 - 21:34

Jeśli chodzi o ZZ Ja wczytałem sobie bardzo dokładną mapę z pliku jpg. z mapą batymetryczną Zegrza i pozaznaczałem waypointy w mapedit a następnie wrzuciłem ten plik do gps opisując np.wyjście z 4 m na 2 m ,4 m blat itd więc myślę ,że łatwiej zrobić tak niż kombinować z wczytywaniem map.



#137 OFFLINE   skwara

skwara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 posts
  • Lokalizacjapiaseczno

Posted 23 April 2013 - 10:05

dla chetnych posiadam mape cieniowana maximapa vs calego zz i sniardw pisac na priv to ew podesle

dziala na hds na 100 % inne modele tez dzialaja ale nie zawsze :(



#138 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 posts
  • LokalizacjaKopenhaga

Posted 30 April 2013 - 15:28

Dzięki za mapę ale u mnie nie działa, wgrałem ją na Lowrance endura na kartę i nic się na mapie nie pokazuje,później wgrałem na urządzenie bezpośrednio i też nic,po co produkują urządzenie gps na które nic nie można wgrać?



#139 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,392 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 08 May 2013 - 21:11

Witam,

 

Ma może któryś z kolegów jakąś mapę topo Szwecji lub bazową do lowrance ? Formaty .at5 albo .lcm ?

 

Z góry dziękuję,

Łukasz



#140 OFFLINE   WhiteDevil

WhiteDevil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 posts
  • LokalizacjaCzechowice-Dziedzice
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Osiński

Posted 03 September 2013 - 20:33

Witam.

 

Ja tak trochę na sępa :) . Ma ktoś może jakiekolwiek mapy do Lorenca , ze śląska? Żywieckie, Poraj, Paprocany, Dziećkowice ? Byłbym wdzięczny za wrzucenie tutaj lub na priva :) Dzięki.