Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 19 marzec 2013 - 11:33

LEEPEK to wyjaśnij mi jeszcze  - jak znajdę jeziorko, które mnie interesuje  , tak jak pisałeś czyli mapy rastrowej skala 1:10000 i je obrysuje w programie GPSMapEdit, który to ma taką  opcje-  to potem co z nim robię ?? żeby otrzymać .lcm

 

a nrt80 napisał : " http://ump.waw.pl/ i od razu dostajesz wektorową wersję tego o czym piszesz, ctr-c ctrl-v i po sprawie, z grubsza. pomijam kwestię izobat i ich nanoszenia na mapę, widziałem te z geoportalu i o dobrą batymetrię tam ciężko. naprawdę, 99% korzystających np z DrD do zrobienia podkładu używa GE, bo to najlepsza i najprostsza metoda. dla leniwyc h jest mapedit ze skryptami .lua umożliwiającymi bezpłatny dostęp google maps, bing maps, zumi maps."

 

 

To do  którego sposobu muszę mieć jakie programy, i w którym otrzymam mapkę linii brzegowej tak do 20 m dokładności ? No i jeszcze jak to wszytko wyskalować.


Użytkownik lesiu7 edytował ten post 19 marzec 2013 - 11:37


#82 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 19 marzec 2013 - 11:38

lesiu7: sklikanie jednego jeziora, nie bawiąc sie już w sciaganie mapy z geoportalu tylko korzystając z googlemaps w mapedit++ zajmuje max 15min, wiec nie jest to aż tak czasochłonne ;)

 

 

dobra ale jak przenieść mapę z geoportalu do mapedit? jak to się zapisuje - jako zdjęcie czy inaczej ??  bo ustawiam sobie podgląd  w googlemaps na mapę satelitarną i nie mam tu żadnej skali ani nic. Jak przenieść obraz jeziora do mapedita ? czy program zummibuddy się nada ??

 

 

no i żeczywiście jeziorka na tym portalu - http://ump.waw.pl/ - wyglądają kanciasto.


Użytkownik lesiu7 edytował ten post 19 marzec 2013 - 11:59


#83 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 12:21

pokobinowałem wczoraj z tą mapką w ozi ale 1:100 000 to zdecydowanie za dużo.. przesunięcie może nie wyszło 100m ale jakieś jest. na www.mapywig.org niestety nie ma żadnej mapy w skali 1:25 000 która by sie nadawała do wpasowania. a na tych z geportalu zbiornik już istnieje. No może na jednej z map nie w pełni.

 

nie chodzi o błąd przy przenoszeniu, czyli Twój/mój, chodzi o błąd na starej mapie którą sobie idealnie przeniesiemy. Tu jest pies pogrzebany, może wieczorem coś wstawię... błędnie zakładasz, że papierowa mapa jest ok. ona jest ok tylko i wyłącznie wtedy, gdy ją sobie wydrukujesz i weźmiesz w fiszce na łódkę. jak sobie ją idealnie przerzucisz do echa, to się zdziwisz i będziesz wkurzał, bo od gps'u z mapą oczekujesz czegoś innego niż od papierowej w ręku.

 

lesiu: .lcm to mapa wektorowa, .mp jako jej "matka" również. geoportal i GE to zwykła grafika, UMP to już wektorówka, kanciasta, ale wektorówka i to z georeferencjami. czyli ctrc-c ctrl-v. jak się nie podoba, to trzeba jeziora klikać samemu, do wyboru:

1. w google earth obklikać zbiornik ścieżką, wyeksportować ścieżkę do .kml, .kml'a do .mp (po drodze chyba trzeba przejść przez inny format) lub od razu do doktorka jak się go posiada, w .mp zmienisz linie na poligon, format na lowrance itd.

2. oblikać w mapedicie od razu, z zainstalowanymi skryptami .lua. 

różnica jest taka, że z mapedita ciężko wyjść do doktorka, a z GE nie. nie majac doktorka drugi wariant jest lepszy.



#84 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 19 marzec 2013 - 12:32

zdjecie z geoportalu przenosisz programem Mapotero. Ustawiasz w nim lewy dolny/ prawy gorny naroznik zczytując współrzędne X,Y z geoportalu (tu sie pojawia ciekawostka...raz zaznaczam w ustawieniach "zamien x i y" a raz nie, raz zmieniam przy wpisywaniu wspolrzednych X z Y a raz nie, trzeba samemu pokobinować zawsze czy program wycina dobry kawałek mapy . W ustawieniach zaznaczasz zeby zapisywal w rozszerzeniu oziexplorter. zalezy od wielkości wybranego obszaru bedziesz mial odpowiednia ilosc segmentów w rozszerzeniu ,map. Odpalasz jeden w mapedit++ i robisz dodaj zaznaczając reszte. A dalej to juz sklikanie mapy pozostaje



#85 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 19 marzec 2013 - 12:34

nrt80: masz ustawione w mapedit++ żeby skrypty z googlemaps odpalały sie automatycznie ?



#86 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 12:48

nrt80: masz ustawione w mapedit++ żeby skrypty z googlemaps odpalały sie automatycznie ?

http://wheart.bofh.net.pl/?page=smep



#87 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 19 marzec 2013 - 12:58

To mam. ale nie chce mi sie uruchomić automatycznie, musze podpinać przez Layer tree za kazdym razem. Orygnalny Mapedit ma opcje Nowy plik, ++ tego niestety nie ma...jest na to jakas rada ?



#88 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 13:00

To mam. ale nie chce mi sie uruchomić automatycznie, musze podpinać przez Layer tree za kazdym razem. Orygnalny Mapedit ma opcje Nowy plik, ++ tego niestety nie ma...jest na to jakas rada ?

 

podpinam za każdym razem, podobnie jak Ty. nigdy mi to jakoś za skórę nie zalazło, żeby z tym walczyć ;) może dlatego, że częściej klikam w DrD niż w mapedicie...



#89 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 19 marzec 2013 - 13:05

a mogłbyś mi podesłać jakieś pliki dla DrD? bo właśnie sobie ściagnąłem i chciałbym popatrzeć jak to działa



#90 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 19 marzec 2013 - 13:06

a jak zapisać te skrypty żeby ten program je łapał ?  Trzeba je zapisać w notatniku czy jak ??



#91 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 19 marzec 2013 - 13:13

nie wchodz w nie tylko prawy przycisk myszy i "Zapisz element docelowy jako"



#92 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 13:19

a mogłbyś mi podesłać jakieś pliki dla DrD? bo właśnie sobie ściagnąłem i chciałbym popatrzeć jak to działa

 

siur, ale wieczorem.



#93 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 19 marzec 2013 - 13:23

dzięki



#94 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 19:25

nie chodzi o błąd przy przenoszeniu, czyli Twój/mój, chodzi o błąd na starej mapie którą sobie idealnie przeniesiemy. Tu jest pies pogrzebany, może wieczorem coś wstawię...

 
nie wiem na ile to będzie dla Was czytelne, ale dla chcącego skala problemu na tle dosyć małego zbiornika:

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   53,84 KB   54 Ilość pobrań


#95 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 19 marzec 2013 - 19:33

oo, wądzyńskie, znam tą wode :D ale że tam taka dziura to bym nie pomyślał



#96 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 20 marzec 2013 - 01:03

Bardzo ładna skala problemu. Dobra panowie jest tak - leepek wysłał mi 2 jeziorka - sonda ich nie czyta wogóle. Te które mam od nrt80 są widoczne.       No i ta mapka zegrza którą otrzymałem od Łukasza- bardzo fajna sprawa ale sonda nie widzi 2ch plików na raz chyba.   Więc albo mogę mieć zegrze albo jeziora od nrt. - jak to przenieść do jednego pliku kutfa.



#97 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 20 marzec 2013 - 08:34

Oo Chyba panowie mają do pracy na 9...



#98 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2013 - 09:26

Powinien widzieć 2 pliki na raz, to nie garmin że musi być jedna nazwa pliku i trzeba łączyć mapy do jednego pliku. Wydaje mi się że problem może pojawić gdy mapy dotyczą tego samego obszaru i się nakładają. Pokombinuj ze zbliżeniem (zoom) prawdopodobnie niektóre mapy będą widoczne dopiero od jakiegoś poziomu zbliżenia. 



#99 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 20 marzec 2013 - 09:37

No zaznaczyłem sobie weyponty  jak wkładałem każdy plik na kartę pojedynczo  i na Zegrzu i na moim Jeziorku, no i niestety jeżeli są 2 pliki na karcie to  nie widzi zbiorników .

No i Zegrze jest zrobione innym sposobem - moje jeziorka to 2 niebieskie placki a na Zegrzu są  linie z głębokością. Może to ma jakiś wpływ...

 

Ale wiem jak to sprawdzić - wyślijcie mi jakieś jeziorko, które jest w innej części kraju to sprawdzę opcje z tym nakładaniem  Bo jak nrt80 robił mi mapkę to zrobił duży płaski prostokąt, który swoim zasięgiem oprócz moich jeziorek obejmuję też zegrze.  

 

A tak w ogóle to pracuje w sklepie hydraulicznym więc jeśli mogę wam pomóc w jakiś inny sposób to proszę śmiało pytać . - heh kiedyś tak zaliczyłem egzamin na studiach - wykładowca zapytał się mnie gdzie pracuje ja mu na to że w sklepie takim i takim, a on do mnie - to może wie pan jak podłączyć coś tam miałem taką minę - :D   i dostałem 4 hehehe.


Użytkownik lesiu7 edytował ten post 20 marzec 2013 - 09:48


#100 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 20 marzec 2013 - 10:38

lesiu7, wysle Ci jeszcze jakiś plik z innym jeziorem. sprawdziłbyś czy zadziała? bo nie wiem czemu tamten może nie działać...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych