Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#4961 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 październik 2018 - 20:33

Trudno powiedzieć, gdyż 90% ludzi łowiło na tym odcinku, więc raczej o niczym to nie świadczy. Natomiast nie ma porównania z sektorem od mostu w Zegrzu do zapory- tam totalne bezrybie.

.....i z tego tylko powodu dziś rano wokół mostu stało kilkadziesiąt łódek :D. Nie wspomnę co się działo od zapory do mostu bo byłem tylko przejazdem. Swoją drogą to ciężko się łowi następnego dnia tuż po ogólnopolskich zawodach. Pomimo obiektywnych przeszkód dziś swoje kołowe również udało mi się wygrać(wspólnie z kolegą) szczupakami. Ryba jest w "trasie" i każdego dnia łowi się inaczej.



#4962 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3947 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 28 październik 2018 - 21:46

.....i z tego tylko powodu dziś rano wokół mostu stało kilkadziesiąt łódek :D. Nie wspomnę co się działo od zapory do mostu bo byłem tylko przejazdem. Swoją drogą to ciężko się łowi następnego dnia tuż po ogólnopolskich zawodach. Pomimo obiektywnych przeszkód dziś swoje kołowe również udało mi się wygrać(wspólnie z kolegą) szczupakami. Ryba jest w "trasie" i każdego dnia łowi się inaczej.

Właśnie na sektorze od zapory do mostu były dziś zawody " 13-stki" i chyba jeszcze jednego koła,dlatego taki tłok. Natomiast z rybkami cieeeeeeeeenko, dlatego nie wrzuciłem nawet wyników.


Użytkownik cyprys19 edytował ten post 28 październik 2018 - 21:56


#4963 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 29 październik 2018 - 14:24

Panowie kolega wczoraj na Slipie w Zegrzu zostawił torbę z przynętami i dokumentami.

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie prośba o info.

Wiecie jaką taka torba może mieć wartość dla kogoś kto miał w niej 90% posiadanych przynet.

https://m.facebook.c...3&id=1721574282

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

#4964 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3947 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 29 październik 2018 - 14:37

Dokumenty pewnie się znajdą. ., bo na torbę bym już nie liczył.
Chociaż czasami trafiają się uczciwi ludzie, wędkarze, którzy wiedzą jaki to ból. ..

#4965 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 listopad 2018 - 16:36

https://ompzw.pl/new...-lodzie-dla-ssr


  • SzymusS, rower26 i cyprys19 lubią to

#4966 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3947 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 24 listopad 2018 - 18:41

Jeszcze niech im ktoś telefon podaruje , bo obecny chyba się zepsuł ..... i nikt go nie odbiera!



#4967 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 listopad 2018 - 19:00

Jeszcze niech im ktoś telefon podaruje , bo obecny chyba się zepsuł ..... i nikt go nie odbiera!

Ja odebrałem dziś dwa razy - czyżbyś jeszcze dzwonił?

;)  :P


  • Wojtek_34 i cyprys19 lubią to

#4968 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 listopad 2018 - 20:11

Jeszcze niech im ktoś telefon podaruje , bo obecny chyba się zepsuł ..... i nikt go nie odbiera!

Tu masz:

  • Zegrze SSR.

https://pzw13.pl/Koł...Koła-Nr-13.html

  • do rzecznej posterunek policji w Porcie Praskim (Wisła).

22 619 90 77

22 619 90 77


Użytkownik vako edytował ten post 24 listopad 2018 - 20:11

  • cyprys19 lubi to

#4969 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3947 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 24 listopad 2018 - 21:14

Dzięki , te numery akurat znam, bo to moje koło.

Ostatnio widziałem "delikwentów" spinningujących stynkami i nawet wcale się z tym nie kryli! Natomiast do PSR nie idzie się dodzwonić!


  • MarcinMal lubi to

#4970 OFFLINE   ŁukaszFZS

ŁukaszFZS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 listopad 2018 - 10:28

Silnik na dotarciu a oni w ślizgu pływają . Pan Bedyński jest właścicielem tego ośrodka ? bo woduję tam łódkę i go chyba widziałem ?



#4971 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 listopad 2018 - 10:54

A co w tym złego, jeżeli nie wkręcają go na max obroty?

#4972 OFFLINE   IrekR

IrekR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Irek

Napisano 25 listopad 2018 - 10:57

Ta łódź przy tym silniku wchodzi w ślizg na 1/4 obrotów pewnie. Przy spokojnym pływaniu za to ( o ile dobrze widziałem) silnik jest za ciężki bo pływają z dziobem ostro w górze. Jakby nie patrzeć, jeżeli nie będą bić rekordów prędkości to ten zestaw jest dość ekonomiczny.

Taptalknięte stacjonarnym

#4973 OFFLINE   beleza

beleza

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2018 - 22:24

Całkowity koszt projektu wyniósł blisko 600 tys.zł.......a dla Prezesa Bentleya zabrakło ?

Jak się widzi dwa razy w tygodniu bandziorów plądrujących odcinek Narwii (od mostu w Wierzbicy w górę), którzy uprawiają swój proceder w ramach operatu rybackiego, wydanego przez panujących Nam Mościpanów z PZW, to krew zalewa każdego wędkarza ! Zarybienia śladowe, opłaty coraz wyższe, zakazów coraz więcej (bezsensownych w większości przypadków) :(((


  • Darek P i cyprys19 lubią to

#4974 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2018 - 12:19

Nie marudz - akurat siatkarz z Wierzbicy to może stawiać gdzie mu się podoba....Tyle dobrego, że pieniądze wydali zdaje się w większości na działanie Straży.

Nie tylko rybak grabi wodę - wędkarze, co już zostało napisane milion razy tak samo - przejedż się w sezonie albo przepłyń od przekopu przez ujście Bugu.....do Zegrza i poobserwuj. Zakazów coraz więcej - jaki zakaz więcej się pojawił? Zamknięte Gnojno? Faktycznie szkoda, że nie zrobili no kill ale lepiej tak pod warunkiem, że ktoś tam jednak wpadnie z kontrolą niż zezwolić na hurtowe zjadanie wszelkiej ryby...….

Jak masz chęci i ochotę to ruszaj na Walne Zebranie swojego Koła i proponuj zmiany.....Zostań Społecznym Strażnikiem...

Ryb od czasu przyduchy i przy ogromnej presji jest znacznie mniej. Ale złowić i połowić nawet całkiem fajnie jeszcze się da. Alternatywy na krótki wyjazd brak - zatem -trzeba lubić i dbać o to co się ma pod nosem.:)

Żeby nie było całkiem OT to Zegrze sobie zamarzło - sporo pływadeł przyspawanych.


  • paawelek83 lubi to

#4975 OFFLINE   beleza

beleza

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2018 - 22:59

Nie marudz - akurat siatkarz z Wierzbicy to może stawiać gdzie mu się podoba....Tyle dobrego, że pieniądze wydali zdaje się w większości na działanie Straży.

Nie tylko rybak grabi wodę - wędkarze, co już zostało napisane milion razy tak samo - przejedż się w sezonie albo przepłyń od przekopu przez ujście Bugu.....do Zegrza i poobserwuj. Zakazów coraz więcej - jaki zakaz więcej się pojawił? Zamknięte Gnojno? Faktycznie szkoda, że nie zrobili no kill ale lepiej tak pod warunkiem, że ktoś tam jednak wpadnie z kontrolą niż zezwolić na hurtowe zjadanie wszelkiej ryby...….

Jak masz chęci i ochotę to ruszaj na Walne Zebranie swojego Koła i proponuj zmiany.....Zostań Społecznym Strażnikiem...

Ryb od czasu przyduchy i przy ogromnej presji jest znacznie mniej. Ale złowić i połowić nawet całkiem fajnie jeszcze się da. Alternatywy na krótki wyjazd brak - zatem -trzeba lubić i dbać o to co się ma pod nosem. :)

Żeby nie było całkiem OT to Zegrze sobie zamarzło - sporo pływadeł przyspawanych.

Jak na dłoni widać, że blade masz pojęcie o tym akwenie i codzienności, która tam panuje.

Na (szeroko pojętym) ZZ łowię z przerwami od 1972, gdyż już od tego roku dysponowałem pychówką. Znam każdy metr wody, głównie na Narwii i jestem na rybach 3-4 razy w tygodniu. Rybacy maja swój, ściśle określony obszar połowów (w operacie rybackim) i zdefiniowane metody połowu. Nie znajdziesz tam możliwości przegradzania sieciami całego koryta rzeki, nie znajdziesz możliwości naganiania ryby do siat za pomocą silnika spalinowego, nie znajdziesz zapisu dopuszczającego zabieranie ryb drapieżnych (zdajesz sobie sprawę jaka jest dzisiaj cena sandacza ?) To wszystko obserwujemy na jesieni od wielu lat. NIKT tych bandziorów nie kontroluje i odnosimy nieodparte wrażenie, ze ci kryminaliści są uprzywilejowani. Cymbały z PSR-u wolą wlepić Tobie i mnie mandat za brak wypełnionego rejestru połowów (jakby to w ogóle ktokolwiek po zdaniu czytał i analizował) Tak jak wszystko w tym zapyziałym kraju, nie działa tak jak powinno bo nikomu na tym nie zależy i nikt nie będzie tyłka nadstawiał, żeby mieć go skopanego. Panowie z PSR-u uzbrojeni jak amerykańscy antyterroryści, są tak naprawdę mięczakami, którzy wszystko robią po jak najmniejszej linii oporu. Wolą Nas wędkarzy ganiać za jakieś pierdki nieistotne dla ekosystemu. A bandziorom w pas się kłaniają.....ze strachu !

 

Zakazów nowych nie ma ???

Do 30 kwietnia 2019r nie ma możliwości połowić okoni na żywca i trupka (całkowity zakaz)

Można spinningować przynętą o całkowitej długości do 50mm. A co z klasyka okoniową, czyli np.gumkami typu jaskółka, pytam się ?

O zakazie łowienia czegokolwiek z łodzi do 1 maja nawet nie wspomnę bo to jakiś imbecyl z Twardej wymyślił w pijanym widzie !!!

ZG PZW, zapytany przeze mnie o ten durnowaty zakaz, odpowiedział, że nie ma wystarczającej ilości funkcjonariuszy do kontrolowania wody.

 

Nie namawiaj mnie proszę na jakiekolwiek kontakt z PZW......od lat mam odruch wymiotny jak słyszę nazwę tej złodziejskiej organizacji. Jeśli ktokolwiek tego nie widzi, to znaczy, że nie wędkuje w OM PZW lub jest jednym z tych cwaniaków. Jedyną metodą, aby cokolwiek się zmieniło jest wspólna i masowa akcja wędkarzy, czyli nie zapłacenie składek przez 2-3 lata......PZW nie będzie miało kasiory na swój wypas i pójdzie z torbami. Ale niestety takie działania w Polsce nigdy się nie udadzą, gdyż jesteśmy sfołeczeństwem niesubordynowanym, nie znosimy wspólnych inicjatyw i podporządkowywania się komukolwiek i czemukolwiek. Każdy orze jak może, każdy ciągnie w swoją stronę ! Dwóch Polaków, trzy opinie.....to powiedzenie chyba znasz ?

 

PS

Wczoraj zakończyłem swój sezon na Narwii.

Szału nie było, brań zbyt wielu także. Dwa szczupaczki w granicach 65cm i to wszystko.

Graty poskładane, silnik sklarowany, pora odpocząć, pomimo, że Narew wolna jest od lodu.

Pozd


  • Zyga102 i daz wroc lubią to

#4976 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 19 grudzień 2018 - 23:49

Jak by to skomentować...

Jeśli ktoś lamentuje, że nie może łowić na żywca (SIC!!!) do końca kwietnia i jednocześnie wnosi, by przez dwa-trzy lata nie opłacać składek za wędkowanie, to mogę jedynie mu szczerze przyklasnąć. I proponuję pójść o krok dalej, czyli zaprzestać opłacania składek w ogóle. Zmienić hobby na mniej stresujące. Może szachy? 


  • paawelek83, daz wroc i coma lubią to

#4977 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 grudzień 2018 - 08:09

A ja uważam, że wielu polskim wędkarzom przydałby się kubeł zimnej wody na głowę, a już bez wątpienia wszystkim - uważne przestudiowanie regulaminu w Holandii, gdzie chroni się ryby w czasie tarła i - przede wszystkim - po tarle. Z tego, co słyszę od zegrzyńskich wędkarzy (sam praktycznie na ZZ już nie łowię - jakieś pojedyncze epizody) to łowienie sandaczy i sumów w maju stało się normą. Smutną normą. A co do rybaków - powinny ich obowiązywać te same zasady ochrony ryb.


  • hlehle, paawelek83 i ManieQ lubią to

#4978 OFFLINE   beleza

beleza

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2018 - 18:36

Jak by to skomentować...

Jeśli ktoś lamentuje, że nie może łowić na żywca (SIC!!!) do końca kwietnia i jednocześnie wnosi, by przez dwa-trzy lata nie opłacać składek za wędkowanie, to mogę jedynie mu szczerze przyklasnąć. I proponuję pójść o krok dalej, czyli zaprzestać opłacania składek w ogóle. Zmienić hobby na mniej stresujące. Może szachy? 

Januszu z Bielska......co Ty możesz wiedzieć o ZZ ???

Tylko wędkarze regularnie łowiący na tym akwenie mogą się wiarygodnie wypowiadać i Ich zdanie będzie wnosiło cokolwiek wartościowego do dyskusji. Twoja opinia nie wnosi NIC bo bladego pojęcia nie masz o realiach tu panujących i postawie OM PZW, które Nas wszystkich traktuje równo jak kryminalistów. Bardzo mało ludzi łowi okonie na żywca, ale sporo z Nas nastawia się na piękne płocie i wzdręgi w marcu i kwietniu. Niestety kolejny sezon jest dla Nas stracony przez debilny przepis zakazujący Nam połowu z łodzi przed 1 maja! Bo PSR ma za mało etatów.......to uwalmy jedną regulacja prawną wszystkich wędkarzy !!! Myślenie i metody jak za Stalina.....no ale Polsza jeszcze z tej epoki tak do końca nie wyrosła.

 

Ty tego nie rozumiesz i to Ciebie przerasta......dorośnij Januszu, dorośnij !



#4979 OFFLINE   beleza

beleza

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2018 - 18:51

A ja uważam, że wielu polskim wędkarzom przydałby się kubeł zimnej wody na głowę, a już bez wątpienia wszystkim - uważne przestudiowanie regulaminu w Holandii.........A co do rybaków - powinny ich obowiązywać te same zasady ochrony ryb.

A w Nowej Zelandii nie wolno używać haczyków przy połowie węgorzy !

Co Nas obchodzi regulamin w NZ, czy w Holandii ??? To ich akty prawne, a nie Nasze.

 

Co do rybaków.....

Obowiązują ich konkretne przepisy, ale mają to w nosie, delikatnie mówiąc.

Za mało jest ludzi w służbach egzekwujących prawo (PSR etc), a kary są śmiesznie niskie i dlatego oni czują się bezkarnie i tłuką wszystko dookoła bezlitośnie. A przy dobrym sprzęcie mogą sporo złowić, szczególnie póżną jesienią na dołkach. Wędkarze nie mają prawa interweniować. Telefon do PSR zazwyczaj kończy się brakiem odpowiedzi (nikt nie odbiera) lub przy dobrych wiatrach tłumaczeniem, ze funkcjonariusze są w terenie (sprawdzone wielokrotnie) Jak się czyta i widzi, że jeszcze im funduje się sprzęt za taką kasę i Jeep-a do dyspozycji (zamiast coś dużo tańszego), to każdego normalnego wędkarza qrwica bierze.

 

Widać jak na dłoni, że realiów ZZ nie znasz.....



#4980 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 20 grudzień 2018 - 19:44

Januszu z Bielska......co Ty możesz wiedzieć o ZZ ???
Tylko wędkarze regularnie łowiący na tym akwenie mogą się wiarygodnie wypowiadać i Ich zdanie będzie wnosiło cokolwiek wartościowego do dyskusji. Twoja opinia nie wnosi NIC bo bladego pojęcia nie masz o realiach tu panujących i postawie OM PZW, które Nas wszystkich traktuje równo jak kryminalistów. Bardzo mało ludzi łowi okonie na żywca, ale sporo z Nas nastawia się na piękne płocie i wzdręgi w marcu i kwietniu. Niestety kolejny sezon jest dla Nas stracony przez debilny przepis zakazujący Nam połowu z łodzi przed 1 maja! Bo PSR ma za mało etatów.......to uwalmy jedną regulacja prawną wszystkich wędkarzy !!! Myślenie i metody jak za Stalina.....no ale Polsza jeszcze z tej epoki tak do końca nie wyrosła.

Ty tego nie rozumiesz i to Ciebie przerasta......dorośnij Januszu, dorośnij !

Niestety dla Ciebie , można ograniczyć łowienie szczupaków w kwietniu co jest większą wartością niż łowienie wzdręg czy płoci z łodzi w kwietniu . Tak myślę że wszyscy patrzymy tylko na siebie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych