Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#5181 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 29 październik 2019 - 18:43

A nie jest tak że w przyszłym roku na Zegrzu maja byc miedzynarodowe zawody i Dorzucaja do wody ryby
aby bylo co łowić? https://pzw13.pl/Inn...ianie-2019.html

już jutro  zaczynają bo kolega ma spedycję i dostał zlecenie na przewóz patelnią 24.500 kg szczupaka i ok 12 ton sandacza ale to na wiosnę.



#5182 OFFLINE   byku121

byku121

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2019 - 15:13

Ile może kosztować wypożyczenie łódki z silnikiem na Zegrzu na dobę?



#5183 OFFLINE   MarcinMal

MarcinMal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 listopad 2019 - 15:20

Na Zegrzu tylko do końca Października można było łowić,w Wierzbicy jest skylla z silnikiem za 80 zeta.
Jak coś więcej to na priv.

#5184 OFFLINE   byku121

byku121

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2019 - 15:41

Na Zegrzu tylko do końca Października można było łowić,w Wierzbicy jest skylla z silnikiem za 80 zeta.
Jak coś więcej to na priv.

 

Chodzi mi przede wszystkim o przyszły rok tak od Wiosny. Dzięki 


Użytkownik byku121 edytował ten post 09 listopad 2019 - 15:41


#5185 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 listopad 2019 - 20:17

Ile może kosztować wypożyczenie łódki z silnikiem na Zegrzu na dobę?

W Wierzbicy Skaylla z silnikiem 80pln. W pozostałych przystaniach jest podobnie. Max 100pln(z paliwem). silniki nie większe niż 4KM.



#5186 ONLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 12 listopad 2019 - 06:10

Wczoraj wybrałem się nad ZZ (nie było mnie z 3-4 lata) Zdziwiłem się mocno bo w 13 multum aut o 7 rano i zamieszanie. Okazało się, że zawody. Jadę dalej do następnej przystani i ostatnia łódka. Na wodzie masa ludzi każdy szuka sandaczy. Parę łódek przy brzegu (chyba za okoniem i szczupłym)  Ja klepałem w korycie do Skubianki i z powrotem. Parę strzałów i w sumie dwa niewielkie sandaczyki. Guma mały mans motor oil na główce 10 gr. (klasyka zegrzyńska) 
Co mnie zdziwiło to duża ilość łódek na wodzie, jak w czasach "świetności" zbiornika.  Nie zauważyłem żeby ktoś coś przy mnie wyciągał. Na przystani jakiś zawodnik szczupaczka niewielkiego patroszył. 


Użytkownik chulo edytował ten post 12 listopad 2019 - 06:39


#5187 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 12 listopad 2019 - 11:09

To miałeś peszka , ponieważ wczoraj był bardzo udany dzień ale nie w okolicy w której łowiłeś i nie na małe przynęty jakie tak wiele osób lubi nie wiedząc czemu ? Ból nadgarstków?


Użytkownik cometopudge edytował ten post 12 listopad 2019 - 11:10


#5188 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2019 - 14:25

Wrzuć fotki :)


  • Piterson lubi to

#5189 ONLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 13 listopad 2019 - 20:24

To miałeś peszka , ponieważ wczoraj był bardzo udany dzień ale nie w okolicy w której łowiłeś i nie na małe przynęty jakie tak wiele osób lubi nie wiedząc czemu ? Ból nadgarstków?

Wiesz kurcze próbowałem na duże gumy, ale niestety nie było żadnych brań. Tylko na te małe mansy coś pukało. Ale może nie umiem. Są jednak mistrzowie na zz którzy łowią i to łowią grubo naprawdę potężne kabany.
Zandry grubo ponad 90cm i to regularnie maja oni swoje miejsca, tajne wiadomo. Nigdy przenigdy by ich nie zdradzili ba nawet fotki nie zrobią bo nie daj boże ktoś by wyczaił miejscówkę. A że na zz jest sporo różnych zatoczek i zaułków to trudno takich gości namierzyć. Ale ja mam do nich ogromny szacunek. Pokory tylko się uczyć.


  • wojciech1919, Piterson i Pinciu lubią to

#5190 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 listopad 2019 - 00:33

ZZ kawał rybnej wody, ale tylko dla wyjątkowo cierpliwych i mających bardzo dużo czasu na rozpracowanie łowiska. "Cześnik Raptusiewicz" z marszu prawie zawsze wyzeruje i stwierdzi, że studnia...

...a że ja nie mam czasu a Cześnikiem być nie chcę to od paru lat nie byłem. Niestety.

Pozdrawiam,
malcz
  • Dano. i cyprys19 lubią to

#5191 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 19 listopad 2019 - 19:25

Dzisiaj miałem propozycje zakupienia żywych linów . Z zarybień Zalewu , takie to zarybienia

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • eRKa i S.N. lubią to

#5192 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 listopad 2019 - 19:49

My byliśmy w niedzielę, ale nikt nam nic nie chciał sprzedać :D



#5193 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 19 listopad 2019 - 20:14

Byłem i ja w niedzielę.Pogoda fajna. Trochę wędkarzy. Udało mi się złowić sandacza max. 55cm i okołowymiarowego szczupaka.
Z brzegu na zboka łowili okonie - palczaki.
Latały orły i żurawie.
Ogólnie dzień na plus.

Użytkownik tost edytował ten post 19 listopad 2019 - 20:17


#5194 OFFLINE   Tomasz79

Tomasz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaZĄBKI
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GREGUŁA

Napisano 19 listopad 2019 - 20:20

Mój kolega z Aleksandrowa z zarybień Zegrza z 2 listopada kupił karpia.



#5195 OFFLINE   Wojtek_34

Wojtek_34

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaLesznowola

Napisano 19 listopad 2019 - 21:45

ZZ kawał rybnej wody, ale tylko dla wyjątkowo cierpliwych i mających bardzo dużo czasu na rozpracowanie łowiska. "Cześnik Raptusiewicz" z marszu prawie zawsze wyzeruje i stwierdzi, że studnia...

...a że ja nie mam czasu a Cześnikiem być nie chcę to od paru lat nie byłem. Niestety.

Pozdrawiam,
malcz

Czytając takie teksty, aż mnie skręca.Dziś rano powyżej mostu w Wierzbicy trzeba było nieźle się natrudzić aby przepłynąć bez zaplatania się w sieci.W tym roku miałem 11 wyjazdów na ZZ(w dni powszednie) w godzinach 6-16 i tylko dwa razy złowiłem szczupaka 51 cm i 72 cm...ale co łowić trzeba umieć?Porównując do innych nie mazowieckich wód PZW gdzie np w 3h da rady zrobić 5-6 szczupłych bez względu na pogodę. Przypadek? nie sądzę.Może nie mam Panoptixa ale wiem, że moje echo nie kłamie :) Po co pływam po ZZ? chyba tylko dla klimatu...


Użytkownik Wojtek_34 edytował ten post 19 listopad 2019 - 21:48


#5196 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2019 - 09:22

A co takiego na tym twoim echo widziałeś lub nie widziałeś ? My rozmawiamy o ZZ a nie o co rocznych siatach na Narwi . Oczywiście nie zgodzę się z tym że to kawał bardzo rybnej wody ale według mnie pustynią totalną to to jeszcze  nie jest.  Woda od ryb nie kipi więc turyści nie łowią , ale zegrzyńskie dziadki nie narzekają aż tak mocno. Co do twoich 5 szczupaków w 3h to mój rekord z tego sezonu na zalewie to tyle ale w 1 h. Jeszcze raz podkreślam że ja nie bronię PZW i ich polityki na tym akwenie, ale sytuacja jeszcze nie jest taka dramatyczna .


Użytkownik cometopudge edytował ten post 20 listopad 2019 - 09:25

  • Wojtek_34 i _Junak_ lubią to

#5197 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3967 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 20 listopad 2019 - 15:36

A co takiego na tym twoim echo widziałeś lub nie widziałeś ? My rozmawiamy o ZZ a nie o co rocznych siatach na Narwi . Oczywiście nie zgodzę się z tym że to kawał bardzo rybnej wody ale według mnie pustynią totalną to to jeszcze  nie jest.  Woda od ryb nie kipi więc turyści nie łowią , ale zegrzyńskie dziadki nie narzekają aż tak mocno. Co do twoich 5 szczupaków w 3h to mój rekord z tego sezonu na zalewie to tyle ale w 1 h. Jeszcze raz podkreślam że ja nie bronię PZW i ich polityki na tym akwenie, ale sytuacja jeszcze nie jest taka dramatyczna .

 

Ile to ja już razy słyszałem, co Ty tam nie łowisz i w jakich ilościach.... Natomiast jak ktoś prosi o potwierdzenie Twoich słów jakimiś fotami znikasz na dwa tygodnie i przestajesz pisać!

Pokaż choć kilka fotek ryb z Zegrza, bo ja już zapomniałem jak wyglądają, a słyszę tylko "jak ktoś umie to połowi".

Nie wierzę,że na tej wodzie pływa dwustu amatorów i tylko jeden zawodowiec!

 

Jak myślicie dlaczego w portach jest dużo wolnych miejsc? Dlaczego w weekendy w każdej stanicy są wolne łodzie do wypożyczenia , gdzie kilka lat temu trzeba było rezerwować tydzień wcześniej?

Może dla niektórych 10 ryb w sezonie to eldorado,ale dla większości to straszna mizeria...dlatego już dawno wynieśli się z Zegrza!

W 13-tce mamy tegorocznego Mistrza Polski, Vice Mistrza i Mistrzów Teamowych  - to nie są wędkarze "niedzielni" i niejednokrotnie spływają na ZERO.,a raczej im umiejętności nie brakuje,znają wodę,dysponują świetnym sprzętem,ale w "studni" nawet oni sobie nie radzą!

Za rok będzie lepiej, bo będzie GRUBO sypane na mistrzostwa, tylko na ile to wystarczy? Myślę ,że w dwa tygodnie rybacy się uporają...


Użytkownik cyprys19 edytował ten post 20 listopad 2019 - 15:52


#5198 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 20 listopad 2019 - 16:47

Marcin - nic dodać nic ująć:)


  • cyprys19 i Niusio99 lubią to

#5199 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 listopad 2019 - 17:17

Ile to ja już razy słyszałem, co Ty tam nie łowisz i w jakich ilościach.... Natomiast jak ktoś prosi o potwierdzenie Twoich słów jakimiś fotami znikasz na dwa tygodnie i przestajesz pisać!

Pokaż choć kilka fotek ryb z Zegrza, bo ja już zapomniałem jak wyglądają, a słyszę tylko "jak ktoś umie to połowi".

Nie wierzę,że na tej wodzie pływa dwustu amatorów i tylko jeden zawodowiec!

 

Jak myślicie dlaczego w portach jest dużo wolnych miejsc? Dlaczego w weekendy w każdej stanicy są wolne łodzie do wypożyczenia , gdzie kilka lat temu trzeba było rezerwować tydzień wcześniej?

Może dla niektórych 10 ryb w sezonie to eldorado,ale dla większości to straszna mizeria...dlatego już dawno wynieśli się z Zegrza!

W 13-tce mamy tegorocznego Mistrza Polski, Vice Mistrza i Mistrzów Teamowych  - to nie są wędkarze "niedzielni" i niejednokrotnie spływają na ZERO.,a raczej im umiejętności nie brakuje,znają wodę,dysponują świetnym sprzętem,ale w "studni" nawet oni sobie nie radzą!

Za rok będzie lepiej, bo będzie GRUBO sypane na mistrzostwa, tylko na ile to wystarczy? Myślę ,że w dwa tygodnie rybacy się uporają...

 

W portach raczej nie ma wolnych miejsc - raczej ceny sprawiają, że są ewentualne wolne miejsca :)

Łodzie stoją wolne głównie w "13" - nie dotyczy czasu w którym rybki grupują się na dołach i jeszcze wolno łowić - co dla niektórych oznacza szarpać - niestety....

Jest jeszcze możliwość, że wszyscy wyjechali na Siemianówkę :)

Szczupaki są bezproblemowe do złowienia - wyniki zawodów nie kłamią w tym względzie....

A dwie rzeczywistości opisane przez @Vako - obie są zgodne z prawdą :) Pierwszy dzień GFL - naszemu teamowi spadło ok 10 "dużych" ryb na płytko,Głęboko, na czaszy - pierwszy raz od dawna bez dotyku, a wpływ miało trochę na to niedostępność miejsc - na Zegrzu były hurtowo regaty oraz silny wiatr, który w niedzielę uniemożliwiał tam łowienie. - okonie złowiliśmy w 7/8 minut zarówno pierwszego jak i drugiego dnia. 

Pojedyncze sandacze są łowione - przez Mistrzów z 13-tki też.  Nie zmienia to oczywiście faktu, że sandaczy jest mało i są naprawdę trudne do złowienia....

A słowo do Kolegów z propozycjami kupna ryb z zarybień - komuś zgłosiliście próby takiego handlu....



#5200 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 listopad 2019 - 17:25

Jest różnica i to kosmiczna pomiędzy wynikami z wody, a wynikami "parę dni" po zarybieniu ...

 

 

Sławku a skąd te dobre wieści o zarybianiu? Brałeś udział?

 

 

Ile to ja już razy słyszałem, co Ty tam nie łowisz i w jakich ilościach.... Natomiast jak ktoś prosi o potwierdzenie Twoich słów jakimiś fotami znikasz na dwa tygodnie i przestajesz pisać!

Pokaż choć kilka fotek ryb z Zegrza, bo ja już zapomniałem jak wyglądają, a słyszę tylko "jak ktoś umie to połowi".

Nie wierzę,że na tej wodzie pływa dwustu amatorów i tylko jeden zawodowiec!

 

Jak myślicie dlaczego w portach jest dużo wolnych miejsc? Dlaczego w weekendy w każdej stanicy są wolne łodzie do wypożyczenia , gdzie kilka lat temu trzeba było rezerwować tydzień wcześniej?

Może dla niektórych 10 ryb w sezonie to eldorado,ale dla większości to straszna mizeria...dlatego już dawno wynieśli się z Zegrza!

W 13-tce mamy tegorocznego Mistrza Polski, Vice Mistrza i Mistrzów Teamowych  - to nie są wędkarze "niedzielni" i niejednokrotnie spływają na ZERO.,a raczej im umiejętności nie brakuje,znają wodę,dysponują świetnym sprzętem,ale w "studni" nawet oni sobie nie radzą!

Za rok będzie lepiej, bo będzie GRUBO sypane na mistrzostwa, tylko na ile to wystarczy? Myślę ,że w dwa tygodnie rybacy się uporają...

 

 

Widzę, że doskonale wiesz skąd  jest większość ryb, a i tak pytałeś ... Bez odbioru.