Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5915 odpowiedzi w tym temacie

#5401 OFFLINE   Byniek

Byniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Kołczyk

Napisano 27 maj 2020 - 19:46

Koledzy moi sympatyczni, całe życie myślałem zarząd iest od zarządzania, no myliłem się?

Sławek tomex ,gdzie jest napisane że zarząd ma wam zarybić wodę.

Zarząd zarządza naszym dobrem wspólnym ale nie jest od czarnej roboty.

Sławek kto bierze pieniądze za zarybianie w okręgu.

Kolego w okręgu jest człowiek ,który kupuje i przywozi nad rzekę,jego obowiązkiem jest ,mieć atest na narybek z wszystkimi podpisami

czekać na decyzję członków koła i przedstawiciela wód polskich.

Członkowie koła we własnym zakresie rozprowadzają rybę po rzece. Przepraszam jeszcze rybak który ma zezwolenie na odłów.

ieżeli panowie czekają na manne z nieba to ja nie pomogę.

pozdrawiam byniek



#5402 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 27 maj 2020 - 20:53

Tylko najlepsze w naszym głupim kraju jest to, że tu wszystkie ogniwa zawodzą. Okręg, koła, Wody Polskie, PSR (i nie wiadomo ile jeszcze instytucji bierze kase za robote której nie robi) bo wszystkie te jednostki są, a przynajmniej powinny być przy zarybieniach, odłowach, kontrolach. Jak gdzieś znalazlem strukturę WP to jest tam tyle ludzi, że bez problemu mogli by być na wszystkich zarybieniach, ale mają to daleko w d...Dodatkowo ktoś powinien pzw (i gospodarstwa rybackie które rabują nasze wspolne wody które oni jedynie dzierżawią od Skarbu Państwa) rozliczać z operatów rybackich i to nie tylko na papierze. Że jeszcze nikt nie zwrocił uwagi ile majątku Skarbu Państwa wyplywa bokiem. A tu jedno wielkie bagno. A wystarczylo by tylko jedno sprawne ogniwo i caly proceder by szlag trafił.

Użytkownik Elendil edytował ten post 27 maj 2020 - 20:55

  • Byniek lubi to

#5403 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 maj 2020 - 20:53

@tomex11, nie obraź się, ale Twój wpis świadczy o kompletnym braku wiedzy na temat funkcjonowania kół i okręgów PZW i o absolutnej ignorancji w temacie przypływu środków finansowych w stowarzyszeniach w ogóle, a w PZW w szczególności.

 

@HighRider, wybacz, ale porównanie zamkniętego jeziorka do ZZ, to jak porównanie hulajnogi do nowoczesnego auta.

 

Proponuję z dyskusją o PZW przenieść się do odpowiedniego wątku, np tutaj - http://jerkbait.pl/t...-pzw-od-kuchni/


  • Byniek lubi to

#5404 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 27 maj 2020 - 20:54

Byniek a może się orientujesz ile rybak płaci za rok? Bo rozmawiałem z jednym co pilnował sieci i myślałem, że to jakieś duże pieniądze są, a on mi coś mówił, że to 1-2 tysiace rocznie coś takiego... Prawda to? A i jak nie ma pieniędzy to nie ma zarybien, a czy to nie zarząd decyduję na co przeznacza nasze wspólne środki że składek...? Powiem Ci szczerze, że gdyby mi dali etat jakikolwiek dożywotnio w PZW na jakim kolwiek stanowisku za 10-20 tysięcy miesięcznie zarybienia calkowicie by mnie już nie interesowały...
  • Rebel64 lubi to

#5405 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 27 maj 2020 - 21:01

Bo w Polsce każdy by brał kasę i najlepiej tylko pierdział w stołek.

Użytkownik Elendil edytował ten post 27 maj 2020 - 21:02


#5406 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 27 maj 2020 - 21:13

Przecież sama nazwa zarząd oznacza to, że zarządzają ludźmi pod sobą i pieniędzmi... No chyba, że się mylę...

#5407 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 maj 2020 - 21:18

Jeszcze raz proszę, nie ten wątek



#5408 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 27 maj 2020 - 22:21

Jestem współwłaścicielem 2,5 ha jeziora bezodpływowego. Woda w pierwszej klasie czystości, z duża ilością rozpuszczalnego tlenu, zasilana przez źródliska pod dnem. Teren jest ogrodzony i monitorowany przez agencję ochrony.

 5 lat temu (zaraz po zakupie) było w nim parę smętnych płotek ,trochę karłowaciejącego okonia i nieliczne szczupaki. Dwa zarybienia - 4 lata temu- 100 kg węgorza 20-25 cm. , 3 lata temu - 100 kg karasia polskiego kroczka i  100 kg lina tzw handlówka,  2-3 szt. na kilogram,

 Po 5 latach szczupaki osiągają średnio 80 cm, karasie 1-1,5 kg, 2 kg lin nie jest rzadkością  a węgorze dochodzą do wagi 1 kg. Można ?????? Można !!!!!

 

PS. Małe linki też się zdarzają  (czyli lin trze się naturalnie), płoci jest zatrzęsienie (szczupak ma co jeść), a okonie są we wszystkich rozmiarach ( największy miał 1,2 kg). Wystarczy nie stawiać siatek, nie głuszyć prądem i oddać wodę uczciwym, etycznym wędkarzom...

I tu kolego się mylisz.Wystarczy to zarybiać .Przykładem Siemianówka  i Nielisz.Jeden zbiornik bez oficjalnych zarybień,efekt wiadomy .Drugi dość mocno zarybiany ale z ograniczeniami,typu trolling dozwolony ale ryby złowione tą metodą wracaj do wody.Można ?Okazuje się że tak.



#5409 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 maj 2020 - 10:48

I tu kolego się mylisz.Wystarczy to zarybiać .Przykładem Siemianówka  i Nielisz.Jeden zbiornik bez oficjalnych zarybień,efekt wiadomy .Drugi dość mocno zarybiany ale z ograniczeniami,typu trolling dozwolony ale ryby złowione tą metodą wracaj do wody.Można ?Okazuje się że tak.

To ty , Kolego się mylisz. Myśmy zarybianiami tylko wsparli naturalny rozwój ichtiofauny w tym zbiorniku. Szczupakiem, okoniem i płocią nikt nigdy nie zarybiał, a jest ich naprawdę sporo i to w zacnych rozmiarach. Co na to wpłynęło? Moim zdaniem przede wszystkim brak odłowów sieciowych i brak kontrolowania populacji za pomocą prądu (nagminny na wodach PZW).


  • shavt i De'Ptak lubią to

#5410 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 28 maj 2020 - 20:50

To ty , Kolego się mylisz. Myśmy zarybianiami tylko wsparli naturalny rozwój ichtiofauny w tym zbiorniku. Szczupakiem, okoniem i płocią nikt nigdy nie zarybiał, a jest ich naprawdę sporo i to w zacnych rozmiarach. Co na to wpłynęło? Moim zdaniem przede wszystkim brak odłowów sieciowych i brak kontrolowania populacji za pomocą prądu (nagminny na wodach PZW).

Zażartuję. Skoro nie przeprowadzacie odłowów kontrolnych to skąd wiecie jaki macie rybostan? Tak się nie da, odłowy muszą być. To jest zapisane w operatach;)



#5411 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 maj 2020 - 20:59

Piotrek, prywatne, wody zamknięte nie są obwodami rybackimi, nie ma obowiązku opracowywania operatów


  • petrus33 lubi to

#5412 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 28 maj 2020 - 21:06

"....prywatne wody zamknięte nie są obwodami rybackimi, nie ma obowiązku opracowywania operatów...."

Precyzyjna wykładnia prawa.


Użytkownik petrus33 edytował ten post 28 maj 2020 - 21:07

  • gregox lubi to

#5413 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 28 maj 2020 - 21:41

Bartek oczywiście tak jest. Ale tak na serio chodziło mi o to, że jak jest wszystko OK... Kolega twierdzi, że jest wszystko OK, to po co kontrolować dlaczego jest OK. Nie muszą udowadniać że jest dobrze bo widzą to bez odłowów.


Użytkownik Pinciu edytował ten post 28 maj 2020 - 21:44


#5414 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 czerwiec 2020 - 11:54

Otwarcie na zalewie wciąż trwa:

https://www.facebook...311456452211707



#5415 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 czerwiec 2020 - 12:41

Niewytarty ?

#5416 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2020 - 15:17

Vako to info chyba jakis farmazon. Tam podobno ryb nie ma :)

#5417 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 01 czerwiec 2020 - 16:29

Otwarcie na zalewie wciąż trwa:

https://www.facebook...311456452211707

Petarda jakiej daaaaawno nie widziałem !!!

Póżną jesienią czasem trafia się jakiś XXL zbłąkaniec mętnooki w ujściu Bugu w Arciechowie.

Ale to raczej wyjątek niż reguła.

Ależ dowaliliście tymi fotkami (grzyby tez kocham)......


  • Wedkarz 1987 i Byniek lubią to

#5418 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 czerwiec 2020 - 16:38

Vako to info chyba jakiś farmazon. Tam podobno ryb nie ma :)

Niestety(jak wskazują fotki) są. Cóż ja na to poradzę.... Byłem tam wczoraj. Brania byli tylko z zacięciem był kłopot. U nas na łódce jeden kaprawy się zdarzył. U kolegów były 3. Gdyby nie pogoda byłoby znacznie lepiej. Ryba z foty to dzisiejszy sukces znajomych (nie mój).



#5419 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2020 - 13:31

https://ompzw.pl/new...zynski-cz-iii-1


  • S.N. lubi to

#5420 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:06

02:10.....to chyba spora tołpyga leży w pychówce ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych