Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#5741 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2022 - 05:57

[quote name="Tabor" post="3023365" timestamp="1651866976"]Nie będę sprawdzał wyników zawodów .
Sprawdzam temat o Zegrzu w jednym z największych for w Polsce i widzę
pustkę .
To jest miarodajne

Skoro to forum jest dla Ciebie miarodajne w tym temacie i być może innym to nie pozostaje mi nic jak tylko wspolczuc.

#5742 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 07 maj 2022 - 16:10

Kontrowersyjna opinia.
  • Maciej W. lubi to

#5743 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 maj 2022 - 20:11

Z tego co wiem wiosną nie było wielkich i spektakularnych zarybień i cała śmietanka zegrzyńska rozpoczęła sezon na innych akwenach....jednakowoż stali bywalcy swoje łowią. Szczególnie żywiec daje radę.



#5744 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów

Napisano 08 maj 2022 - 09:27

Kontrowersyjna opinia.

A słyszałeś w tamtym sezonie o bolku ponad metr chłopaka z Legionowa?  :D Jak zobaczyłem foty ryb, które mieli na rozkładzie w tamtym sezonie to nogami się nakryłem  :P I wszystko w okolicy i między innymi na Zegrzu i nie znajdziesz tego na żadnym forum  ;)



#5745 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 08 maj 2022 - 09:35

A słyszałeś w tamtym sezonie o bolku ponad metr chłopaka z Legionowa?  :D Jak zobaczyłem foty ryb, które mieli na rozkładzie w tamtym sezonie to nogami się nakryłem  :P I wszystko w okolicy i między innymi na Zegrzu i nie znajdziesz tego na żadnym forum  ;)

Szkoda że nie słyszałeś o moich metrówkach z ZZ a szkoda. Niestety tego też nie zobaczysz na żadnym forum.



#5746 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 08 maj 2022 - 09:49

Rozumiem, że łowicie takie ryby na każdym wypadzie na ZZ gratuluję nie wszyscy tak potrafią. Może dlatego celują w średnie ryby i nic im z tego nie wychodzi???.

#5747 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 08 maj 2022 - 09:52

Rozumiem, że łowicie takie ryby na każdym wypadzie na ZZ gratuluję nie wszyscy tak potrafią. Może dlatego celują w średnie ryby i nic im z tego nie wychodzi???.

Szczepek2 bez urazy. To była bardzo daleko posunięta ironia :-) W latach 80-tych podobno w ZZ pływała również Paskuda z Zalewu Zegrzyńskiego. Niestety jest zdjęć również nie zobaczysz na żadnym forum...


  • Szczepek2 i eRKa lubią to

#5748 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 08 maj 2022 - 10:07

Średnich ryb w ZZ jest jak na lekarstwo. Duże ryby się trafiają. To jest fakt tylko dla czego tak rzadko.

#5749 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 maj 2022 - 10:24

Odpowiedź jest prosta. ZZ to nie tylko wędkarstwo. Dziesiątki tysięcy ludzi odpoczywających co tydzień nad wodą lubi coś przekąsić, a rybki są smaczne. I nie ma znaczenia czy siatką, czy wędką.... wszystko się zje. Zawsze najprościej jest złowić ryby małe i średnie.



#5750 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 09 maj 2022 - 14:41

Popatrz sobie na wyniki zawodów z okresu majówki - szału nie było ale tragicznie też nie. To bardziej miarodajne niz opinia jednej osoby.

 

Jak by Kolega miał możliwość , zobacz sobie wyniki zawodów z 07.05 w Serocku koła nr.7  W. Ochota.

 

Zdjęć ryb chyba nie będzie .


  • De'Ptak lubi to

#5751 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 09 maj 2022 - 15:21

Niestety zawody wędkarskie to jeden z najbardziej mylących mierników rybności wody. 3/4 zawodników „młóci” wodę bocznym trokiem więc trafia małe i max średnie ryby. Znawcy wody nie chwalą się wynikami bo za chwilę na ich miejscówce będzie full amatorów rybiego mięsa.. Taką mamy rzeczywistość na większości wód w Polsce..
  • Gelor78 lubi to

#5752 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 09 maj 2022 - 15:40

A bo Wy to łapać ryb nie umieta ,,,


  • grzegorzyk, eRKa i grey lubią to

#5753 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 09 maj 2022 - 16:08

Niestety zawody wędkarskie to jeden z najbardziej mylących mierników rybności wody. 3/4 zawodników „młóci” wodę bocznym trokiem więc trafia małe i max średnie ryby. Znawcy wody nie chwalą się wynikami bo za chwilę na ich miejscówce będzie full amatorów rybiego mięsa.. Taką mamy rzeczywistość na większości wód w Polsce..

Akurat przykład który podałem jest sprzeczny z tym co Piszesz. Osoba która wygrała nie łowi na boczny , a wygrała boleniem 53(przyłów)i okoniem 18,0.   ;)

To tak odnośnie powoływania się na wyniki zawodów. Może pogoda albo ciśnienie nie dopisało. ;)



#5754 OFFLINE   JG39

JG39

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • Lokalizacjatam gdzie są ryby

Napisano 10 maj 2022 - 19:32

07.05.22 zawody wedkarskie na Narwi Strzyże.Odnośnie ryb wygrał kolega 3okonkami i niewielkim boleniem 3okonki zapewnilo 2/3miejsce mój okoń 5miejsce.Wydaje mi się że ci co byli umieją łowić  :D to tyle w temacie....p.s nie łowiłem na troka


Użytkownik JG39 edytował ten post 10 maj 2022 - 19:36

  • homax lubi to

#5755 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 12 maj 2022 - 09:45

07.05.22 zawody wedkarskie na Narwi Strzyże.Odnośnie ryb wygrał kolega 3okonkami i niewielkim boleniem 3okonki zapewnilo 2/3miejsce mój okoń 5miejsce.Wydaje mi się że ci co byli umieją łowić  :D to tyle w temacie....p.s nie łowiłem na troka

Musisz zmienić lokalizację pod nikiem.... :ph34r:


  • Gadget lubi to

#5756 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 12 maj 2022 - 15:31

Musisz zmienić lokalizację pod nikiem.... :ph34r:


A może kolega ma całą zamrazarkę ryb więc nie wiem w czym problem z lokalizacją ;)
  • Dano. lubi to

#5757 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 maj 2022 - 19:11

Niestety zawody wędkarskie to jeden z najbardziej mylących mierników rybności wody. 3/4 zawodników „młóci” wodę bocznym trokiem więc trafia małe i max średnie ryby. Znawcy wody nie chwalą się wynikami bo za chwilę na ich miejscówce będzie full amatorów rybiego mięsa.. Taką mamy rzeczywistość na większości wód w Polsce..

 

Zawody wędkarskie to doskonały miernik zasobności ryb w wodzie. Co więcej trzeba, żeby ocenić ? Dużo ludzi, którzy maja już jakieś doświadczenie wędkarskie. Różnorodne przynęty. Teoretyczna pora, że ryba nie bierze(8 - 14 - to nienajlepszy czas na łowienie). Łowiąc indywidualnie, zawsze można usprawiedliwiać się, że nie trafiłem z przynętą, z miejscówką. 

 

W jednym z odcinków Perch Pro - gdy zawodnicy łowili w Holandii - nie udało im się okonia złowić. Ale złowili szczupaki, sandacze, bolenie, leszcze...

 

Bo jak ryba jest to bierze, jak nie mała, to duża, a jak ryby nie ma to się wymyśla teorie dlaczego nie bierze. Nie bierze, bo nie ma...

 

W tych zawodach pstrągowych (TAB) padały wyniki powyżej tysiąca ryb... 



#5758 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 16 czerwiec 2022 - 09:32

Mam zamiar popływać trochę po Zegrzu. Głównie popływać, trochę połowić i poznać zbiornik. Mam działkę niedaleko a kupiłem jednostkę pływającą na wyprawy i mam Zegrze blisko. Na Zegrzu chciałem doszlifować posługiwanie się echosondą, etc. Jeśli przy okazji coś uda się złowić to super. Prośba do Was o porady, o sandaczu na zalewie napisano wiele. Dlatego chcę poćwiczyć na początku okonie, a informacji o nich niewiele. Gdzie szukać, gdzie są fajne miejscówki na te ryby na Zegrzu? Może być info na priv ;) 



#5759 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3961 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 16 czerwiec 2022 - 10:31

Nie chcę Ciebie zniechęcać,ale jeśli na Mistrzostwach Okręgu zawodnicy z Polskiej czołówki łowią w turze sześć okoni to trudno mówić o pewniakach i miejscówkach!

Standardowo szukaj kantów i jakichś głębszych blatów.


  • eRKa i Areck lubią to

#5760 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 897 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 21 lipiec 2022 - 19:02

Areck jak tam wyniki na Zegrzu .

Minoł miesiąc a tu cichutko .

Woda z Buga i Narwi  spływa  wraz z rybami powinno się coś  tam ruszyć .


  • S.N. lubi to