Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#5821 OFFLINE   JG39

JG39

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • Lokalizacjatam gdzie są ryby

Napisano 07 listopad 2022 - 19:23

Załączony plik  20221107_191032.jpg   102,24 KB   31 Ilość pobrań06.11.22 do południa zero brań. Około 13 dwa strzały i po jednym z nich 104cm jednego mięśnia  :D  :D  :D  p.s.  sorki za przycięcie zdjęć ale nie chciały mi przejść więcej jak 2MB

Załączone pliki



#5822 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 listopad 2022 - 10:49

Moje domowe łowisko to Siemianówka, jednak ze względu na start w październikowych MP teamów dane mi było pojawić się na Zegrzu. Cóż mogę powiedzieć. Macie niebywale piękną wodę. Bardzo duża i zróżnicowana, w moim odczuciu jak i kolegów jest to idealna woda na zawody. Co do rybostanu to zdecydowanie widać, że króluje tam niewymiarowy szczupak. Ilość sandacza jest przerażająca. Z okoniem chyba nie jest tak źle. Presja ogromna, zdecydowanie większa niż na Siemianówce, choć ze względu na obszar jest gdzie się "rozpłynąć". Coś tam połowiliśmy na tym Zegrzu i w ostatecznym rozrachunku udało nam się zająć X miejsce, co uznajemy za dobry wynik biorąc pod uwagę bardzo słabą znajomość wody. Dobrze, że macie zrobiony porządek w zarządzie Okręgu co napawa optymizmem na przyszłość, pozostają jeszcze tylko lokalne koła i mięsiarskie podejście do tematu. Co do ilości drobnego szczupaka to niby jest fajnie, bo nie rokuje to dystopijnej przyszłości, ale wiem jakie są realia, a mianowicie ten niewymiarowy szczupak po osiągnięciu minimalnego wymiaru konsumpcyjnego szybko trafi na patelnie, a wędkarzom zostaną niedobitki.... i tak w kółko.



#5823 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 08 listopad 2022 - 11:26

 Co do ilości drobnego szczupaka to niby jest fajnie, bo nie rokuje to dystopijnej przyszłości, ale wiem jakie są realia, a mianowicie ten niewymiarowy szczupak po osiągnięciu minimalnego wymiaru konsumpcyjnego szybko trafi na patelnie, a wędkarzom zostaną niedobitki.... i tak w kółko.

Dokładnie tak to wygląda ;). Presja robi się potężna w momencie podaży ryby miarowej, a potem wiadomo, błędne koło  ;). Natomiast okonia są śladowe ilości, kiedy porównamy z przeszłością, nieodpowiedzialni ludzie z bocznym trokiem zniszczyli/zjedli niemal całą populację.


  • Stachu lubi to

#5824 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 listopad 2022 - 15:42

Jak ilośc sandacza przerażająca to co że niby dużo???



#5825 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 listopad 2022 - 16:14

Jak ilośc sandacza przerażająca to co że niby dużo???



Raczej, że jest go bardzo mało
  • MaleX lubi to

#5826 OFFLINE   JG39

JG39

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • Lokalizacjatam gdzie są ryby

Napisano 12 listopad 2022 - 20:46

12.11.22 na  wodzie od 9 do 14 nawet kilka osób pływało  dzisiaj. Dwa brania większość forumowiczów pewnie zainteresuje to jedno branie. ;)  :)  :D Miałem nawet kontrol SSR.

Załączone pliki



#5827 OFFLINE   JG39

JG39

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • Lokalizacjatam gdzie są ryby

Napisano 21 listopad 2022 - 21:25

Dużo osób tu piszących ma ciekawe pomysły dotyczące odbudowy populacji ryb na ZZ. No kill ,wymiar taki, limit taki,winni dziadki zabierający ryby. A tymczasem nasze PZW i ich rybacy stawiają siatki w miejscach gdzie ryba już zbiera się na zimowiska.O czym tu piszecie dopóki będą siatki nic się nie zmieni. Wszystkie te pomysły to kosmetyka nie zmieniająca ilości ryb.


  • MietekK i Zodiak lubią to

#5828 OFFLINE   JG39

JG39

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • Lokalizacjatam gdzie są ryby

Napisano 22 listopad 2022 - 07:32

W tym tyg.idę na zebranie do swojego koła i niech tylko usłyszę propozycję kolejnych i tak już wygórowanych ograniczeń dla wędkarzy to zabiję go śmiechem.Robią (PZW) z nas idiotów a my jak te barany łykamy wszystko.Jesień siaty przy ujściu Bugu wiosna siaty przy Kanale Żerańskim. A wędkarzom opłata za kartę coraz większa,zakazy ,strefy ,limity,wymiary,dojścia do wody obłożone płytami aby czasem ktoś łódki nie zwodował.......gdzie tu logika.



#5829 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 22 listopad 2022 - 08:27

.......gdzie tu logika.

Kasa, kasa, kasa. Oraz stado baranów.


  • S.N. i JG39 lubią to

#5830 OFFLINE   JG39

JG39

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • Lokalizacjatam gdzie są ryby

Napisano 22 listopad 2022 - 09:43

Jestem na wodzie często .Znam ja dobrze,miewam jakieś wyniki i już wiem że tej ryby co była w tych dołkach już nie ma

(ławice leszcza) i dla wędkarzy nie będzie.Być może wprowadzi się zakaz nęcenia wędkarze sobie jakoś to wytłumaczą i gitara z drapieżnikami podobnie.Nawet gdyby wracały do wody(w co wątpię) z siatek to ile ich przeżywa od zmierzchu(godz.16)do następnego dnia (często kilkanaście godz.) i tak pewnie kilka razy do pierwszego lodu.Przyjdzie wiosna to samo tylko przy Kanale Żerańskim.Wędkarzom no kill

(i tą całą resztę ograniczeń) a rybak ledwo nie zatonie.Ile (PZW) będzie potrzebowało zrobić odłowów kontrolowanych aby dojść do wniosku że jest kiepsko....


  • tost i domino lubią to

#5831 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 22 listopad 2022 - 18:35

Po co pieniążki mają wydawać na zarybianie , lepiej zrobić wszędzie no kill , a kasę rozkradną , wędkarze będą narzekać ale i tak kartę opłacą , a dodatkowo budżet im się powiększy z odłowów i sprzedaży ryb.


  • MietekK i JG39 lubią to

#5832 OFFLINE   JG39

JG39

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • Lokalizacjatam gdzie są ryby

Napisano 29 listopad 2022 - 15:51

TO SE NE VRATI po wizycie rybaka(PZW) teraz tam pustynia z pojedynczymi rybami.......kawał wody zwiedziłem wszędzie samo dno.....można nęcić kukurydzą -tylko co podejdzie  :wacko:  :blink:

Załączone pliki


Użytkownik JG39 edytował ten post 29 listopad 2022 - 16:09

  • Tabor lubi to

#5833 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 19 luty 2023 - 20:54

W zasadch wedkowania OKrwgu Mazowsze pzw pod pozycja OKOŃ jest:
- Wymiar- "Okoń 15 cm (z dopiskami D,E)"
- Limit: "3 szt. dotyczy ryb powyżej 25 cm"
- Wyjasnienie do D: "D – nie dotyczy obwodów rybackich: Zbiornika Zegrzyńskiego na rzece Narew Nr 7 oraz Zbiornika Włocławskiego na rzece Wisła Nr 5"

Czy okonie nie maja ochrony na tych dwóch wodach (jak w rozporządzeniu - brak wymiaru, brak okresu)?
I czy ten limit obowiazuje na tych zbiornikach - powyzej 25 cm 3 szt, (a mniejsze mozna ubijać hurtowo?)

#5834 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2023 - 19:56

@elmo - istotnie tak jest. Argumentacja jest taka że trzeba przetrzebić okonie, które są jakoby zainfekowane nicieniem Nie wiem który ichtio tak zadecydował ale tak jest.
  • elmo lubi to

#5835 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 22 luty 2023 - 22:07

Dokładnie tak jest. Ale to względy bezpieczeństwa. Wędkarz z rodziną zje źle usmażoną rybkę i poważnie zachorują.
A z tym trzeba walczyć za wszystko cenę.

#5836 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 23 luty 2023 - 20:19

W

 

Dokładnie tak jest. Ale to względy bezpieczeństwa. Wędkarz z rodziną zje źle usmażoną rybkę i poważnie zachorują.
A z tym trzeba walczyć za wszystko cenę.

Względy bezpieczeństwa...Wędkarz zje z rodziną usmażonego okonka i poważnie zachorują...

Szczupak, sandacz, sum zje okonka z nicieniem a potem takiego szczupaka sandacza czy suma złowi i zje wędkarz z rodziną i będzie zdrowy?

Te nicienie to jakiś dziwny pasożyt, który tylko atakuje okonki a jest zupełnie nieszkodliwy dla innych gatunków ryb. Nicieniem z Zegrza straszy się wędkarzy od kilku jak nie kilkunastu lat...wprowadzali strefy no kill na zimowiskach , wymiary ochronne, limity wtedy kiedy nicień już atakował okonie z Zegrza. Mam wrażenie, że PZW wprowadza przepisy nie po to żeby uprościć, naprawić, polepszyć uzdrowić tylko zmienia je żeby obrzydzić wędkarzom hobby. 



#5837 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3549 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 23 luty 2023 - 21:10

@elmo - istotnie tak jest. Argumentacja jest taka że trzeba przetrzebić okonie, które są jakoby zainfekowane nicieniem Nie wiem który ichtio tak zadecydował ale tak jest.


Taaak, kiedyś już o tym dyskutowaliśmy w tym wątku - aby chore osobniki wyeliminować, trzeba wybić całą populację (pojawiło się to 1szy raz kilka lat temu jako odp. ZG OM PZW na wnioski kół o zwiększenie ochrony okonia na ZZ).
Cóż za genialny pomysł...

#5838 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisano 30 marzec 2023 - 12:39

https://gazetapowiat...ic-2-wiezienia/

Ciekawe kiedy za rybaków się wezmą?

Użytkownik Rexxx edytował ten post 30 marzec 2023 - 12:40


#5839 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2023 - 13:57

https://gazetapowiat...ic-2-wiezienia/

Ciekawe kiedy za rybaków się wezmą?

Ciekawe kiedy wędkarze sami wezmą się do jakiejkolwiek roboty na rzecz wody? Na wyciąganiu pułapek ludzi jak na lekarstwo..

Przypominam, że również SSR może kontrolować rybaka - od tego roku został tylko jeden.

Zmiany idą ku lepszemu. Ale pomarudzić w necie trzeba...


  • Night_Walker, cyprys19 i smk111 lubią to

#5840 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisano 30 marzec 2023 - 15:06

Na moim odcinku sporo dobrego robimy, łącznie ze zbieraniem śmieci i blokowaniu dojazdów nad samą wodę.