Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#5861 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 07 maj 2023 - 18:46

Jak czytam te komunikaty o planach, informacje o wydarzeniach, te suche dane 7 szczupaków na 7 godzin serwowane przez Vako to czuję się jakby to kabareciarz robił bekę z tępej propagandy telewizji Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej. Z tą różnicą, że Vako to robi chyba na serio. 


  • De'Ptak lubi to

#5862 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 maj 2023 - 19:32

Jak czytam te komunikaty o planach, informacje o wydarzeniach, te suche dane 7 szczupaków na 7 godzin serwowane przez Vako to czuję się jakby to kabareciarz robił bekę z tępej propagandy telewizji Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej. Z tą różnicą, że Vako to robi chyba na serio. 

Może o swoich odczuciach powinieneś porozmawiać z jakimś lekarzem, może on będzie mógł ci pomóc. Ja nie potrafię.

Zamiast zaśmiecać ten temat załóż własny wątek o łowisku na którym łowisz i nie omieszkaj poinformować forumowiczów o wędkarskich sukcesach. Bo chyba jakieś masz? 

Owszem mógłbym napisać jak dziś łowiono, gdzie i na co ale po co, skoro nikogo to nie interesuje.

Pozdrawiam.


Użytkownik vako edytował ten post 07 maj 2023 - 19:32


#5863 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 07 maj 2023 - 20:00

Jestem skromnym człowiekiem i uważam że, moje wyczyny wędkarskie nikogo nie interesują jak również nie czuję potrzeby dzielić się nimi z ludżmi których nie znam.
Vako co do kontaktu z lekarzem...dziękuję że się o mnie troszczysz. Wzruszyłem się. Również Cię pozdrawiam.
  • homax, De'Ptak i pasazer lubią to

#5864 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 07 maj 2023 - 20:31

 Elitarna załoga złowiła 7 szczupaków w 7 godzin w tym pięć na lewo. :D


Użytkownik Faja edytował ten post 07 maj 2023 - 20:32

  • filser lubi to

#5865 OFFLINE   l.berlinski

l.berlinski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 08 maj 2023 - 09:00

Jak już piszesz takie oskarżenie, to napisz coś szerzej.



#5866 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2023 - 09:23

Zamiast popatrzeć na zdjęcia ryb to jest do czytania masa farmazonów....

1. Nie wiem czy większość tu obecnych zauważyła, że zmienił się Zarząd OM.

2. Ten Zarząd jest pro-wędkarski - i mimo narzuconych prawnie ograniczeń działa na rzecz wody - między innymi poprzez zarybienia i eliminacje rybaków z wody.

3. Wszelkie zarybienia jak i odłowy są prowadzone transparentnie - każdy może ruszyć cztery litery i zobaczyć oraz pomóc - ale lepiej pisać pierdoły w necie.

4. Jeżeli ktoś tu piszący myśli, że wypłynie i nałowi setki szczupaków byle gdzie i byle jak - to jest w błędzie - to już nawet w Szwecji nie działa.

5. Poza tym, że ryby to ryby i raz jedzą lepiej, a raz gorzej to trzeba też dostrzec ilu wędkarzy te ryby kiluje i jaka olbrzymia jest na Zegrze presja...

Zawody pokazują w jakimś stopniu rybostan - na zawodach jest trudniej złowić ryby. Komentarz o pięciu szczupakach na lewo jest tak durny, że bardziej pewnie się nie da....

Poza złowionymi rybami, które widać w wynikach były też brania wyjścia spady ...... Także coś w wodzie pływa.

Myślę, że piszący w tym wątku to chyba nie znajdą łowiska w PL, o którym powiedzą że są w nim ryby.

Co do rybności łowisk WP - nie znam miejsca gdzie łowi @Hesher - ale zdumiewają mnie pochwały dla WP - mając na względzie osoby które rym tworem kierują....

Ale cóż : hasło j....ć PZW dobrze się przyjęło i dalej funkcjonuje.

Połamania :)



#5867 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 08 maj 2023 - 10:24

Widzisz dobrze lecz nie do końca. Tura trwa od 6.30 do 13.30. Najlepsi mają na ta chwilę 4 szczupaki.

PS. Na zalewie skończył się czas dla niedzielnych wędkarzy. Może lepiej zmienić hobby na inne bardziej dopasowane do umiejętności.

dobre dobre kolego zmienic to trzeba chyba tok myslenia tych na gorze  i chyba twoje,a moze ty jestes  jeden z nich ,tak? jestes dzialacz pzw czy nie  ,kuzwa wędkowanie na ZZ  nie dla niedzielnych wedkarzy  , to dla kogo mistrzu teraz jest ZZ ?Wyjasnij nam laikom i żółtodziobom z ponad 40 letnim stażem wędkarskim nadal amatorkim -niedzielnym  Jak to teraz sie powinno robic by miec wyniki na ZZ 


  • Rebel64 i De'Ptak lubią to

#5868 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 maj 2023 - 11:24

Jak już piszesz takie oskarżenie, to napisz coś szerzej.

Jego zapewne ubodło to, że podbierali ryby lewą ręką z lewej burty zamiast prawej. Nie do przyjęcia był też fakt, ze kołowrotki obracały się w lewą stronę i napisy na fotografiach czyta się od lewej do prawej.



#5869 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 08 maj 2023 - 11:41

Może o swoich odczuciach powinieneś porozmawiać z jakimś lekarzem, może on będzie mógł ci pomóc. Ja nie potrafię.
Zamiast zaśmiecać ten temat załóż własny wątek o łowisku na którym łowisz i nie omieszkaj poinformować forumowiczów o wędkarskich sukcesach. Bo chyba jakieś masz?
Owszem mógłbym napisać jak dziś łowiono, gdzie i na co ale po co, skoro nikogo to nie interesuje.
Pozdrawiam.


Hej,ja chetnie poczytam jak gdzie i na co, może być na priv

Co do ŵód nie pzw mamy w warszawie wode stowarzyszenia regularnie zarybianą zadbaną,a na tygodniowych towarzyskich zawodach złowiono 35! szczupaków.Ryba na pewno jest tylko nie biorą...m
  • kostom63 i Hesher lubią to

#5870 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 08 maj 2023 - 13:55

Z
Co do rybności łowisk WP - nie znam miejsca gdzie łowi @Hesher - ale zdumiewają mnie pochwały dla WP - mając na względzie osoby które rym tworem kierują....
Ale cóż : hasło j....ć PZW dobrze się przyjęło i dalej funkcjonuje.
Połamania :)


Jakich pochwał? Nie imputuj mi stwierdzeń które nie padły. Wody Polskie na szczęście też nie dbają o mój kawałek wody, ba nie są pewne czy mogą. Żeby nie mnożyć przepychanek między czarnym i czerwonym, sparafrazuję słowa mojego zmarłego ojca sprzed wielu lat (dotyczące polityki, ale i tu aktualne): "Piotrek ty się kurwa martw o siebie."
  • S.N. lubi to

#5871 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 08 maj 2023 - 14:09

Cześć, a może ktoś wie jaką mamy temperaturę wody i mógłby ją podać?
Tomek

#5872 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2023 - 14:21

Jakich pochwał? Nie imputuj mi stwierdzeń które nie padły. Wody Polskie na szczęście też nie dbają o mój kawałek wody, ba nie są pewne czy mogą. Żeby nie mnożyć przepychanek między czarnym i czerwonym, sparafrazuję słowa mojego zmarłego ojca sprzed wielu lat (dotyczące polityki, ale i tu aktualne): "Piotrek ty się kurwa martw o siebie."

 

Odebrałem Twój post jako pozytyw dla WP - wszak to "najrybniejsza" woda w okolicy. :)

Także cieszę się że że się pomyliłem :)


  • vako lubi to

#5873 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 maj 2023 - 16:03

Cześć, a może ktoś wie jaką mamy temperaturę wody i mógłby ją podać?
Tomek

Temperatura wody w sobotę i niedzielę była w okolicy 12,5 stopnia Celsjusza. Na osłoniętych płytkich blatach nawet do 14-15 stopni Celsjusza. Liście grążela jeszcze nie wyszły na powierzchnię.


Użytkownik vako edytował ten post 08 maj 2023 - 16:03

  • kostom63 lubi to

#5874 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 maj 2023 - 07:49


Owszem mógłbym napisać jak dziś łowiono, gdzie i na co ale po co, skoro nikogo to nie interesuje.
Pozdrawiam.



Ponawiam prośbę o informacje...
  • MaleX i kostom63 lubią to

#5875 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2023 - 18:46

Aktualnie to lepiej sobie odpuścić. Zegrze od zapory aż do góry powyżej przekopu ma kolor szamba .... Wiatr z opadami poruszyły osady i chwilowo specjalnej radości z wędkowania nie będzie. 


  • kostom63 lubi to

#5876 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 maj 2023 - 13:10

Ponawiam prośbę o informacje...

Dobra. Ale to info będzie z czasu zawodów. Nie jest to stan/informacje na dzień dzisiejszy.

Szczupaki.

Łowione były w dwojaki sposób. Jako przyłów przy połowie okoni na troka/główkę. Oczywiście lepiej szło tym którzy mieli założone choćby cienkie przypony o wytrzymałości 2/3kg.  Drugą metodą było obławianie płytkich blatów 1-2,5m, na których grążel nie wyszedł jeszcze na powierzchnię(tak robiła zwycięska ekipa), za pomocą wirówek o wielkości 3-5 lub woblerów. Ja osobiście nie wykluczyłbym tu też wahadeł ;). Nie wszystkie blaty dawały równo ryby. Trzeba było mieć rozpracowane/przetrenowane łowisko.

 

Okonie.

W tym czasie połów okoni nie dawał szans na zwycięstwo w zawodach i kto się na nie nastawił ten poległ. Ryby były paczkowane pojedynczo. Na palcach jednej ręki można policzyć ekipy, którym połów okoni dał dobre lokaty. O ile pamiętam były 3-4 drużyny, które miały zlokalizowane sensowne ryby. Okonie łowione były przeważnie na kantach starego koryta Narwi. Górowały przynęty gumowe i metoda na Troka. Na jednego miarowego, okonia przypadało kilka lub kilkanaście krótkich. Ciekawostką było to że na tych samych płytkich blatach szczupakowych można było złowić również przyzwoite okonie na wirówki nr 3-4, w sensownych ilościach.

 

Bolenie.

Ryby łowione głównie jako przyłów. Na wirówki lub troka. W dłuższej perspektywie pojawiają się już spece, którzy łowią te ryby podczas zawodów w ilościach nie przypadkowych 4-5 sztuk. Metody połowu to wirówka i wobler prowadzone przy powierzchni lub jej pobliżu(do 1m).  W tej kolejności.


Użytkownik vako edytował ten post 18 maj 2023 - 13:47

  • kostom63 i Tabor lubią to

#5877 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 18 maj 2023 - 23:53

O matko bosko …co tu jest, co tu się wyprawia ?

#5878 OFFLINE   JG39

JG39

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • Lokalizacjatam gdzie są ryby

Napisano 19 maj 2023 - 23:43

Siemka.To może jak już się chwalimy wynikami to i ja coś skrobne.07.05.23 Strzyże zająłem pierwsze miejsce w zawodach teamowych.Na łódce mieliśmy szczupaczka 47,5cm i okonia 22,5cm. :excl:  :excl:  :excl:  :blink:  :blink: W zawodach liczył się szczupak od 45cm i okoń od 20cm.15 łódek 30wędkarzy 6godz.wędkowania.Drugie miejsce okoń 22,5cm trzecie nie pamiętam.To tak jakby ktoś się jeszcze pytał jak z rybami na ZZ w tym sezonie. :wacko:  :wacko:  :wacko: miałem jeszcze dwa poniżej 45cm i wszystkie trzy szt.nosiły na ciele uszczerbki po zarybieniu i transporcie.


Użytkownik JG39 edytował ten post 19 maj 2023 - 23:50

  • Stachu, Elendil i Pinciu lubią to

#5879 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 20 maj 2023 - 19:01

Siemka.To może jak już się chwalimy wynikami to i ja coś skrobne.07.05.23 Strzyże zająłem pierwsze miejsce w zawodach teamowych.Na łódce mieliśmy szczupaczka 47,5cm i okonia 22,5cm. :excl:  :excl:  :excl:  :blink:  :blink: W zawodach liczył się szczupak od 45cm i okoń od 20cm.15 łódek 30wędkarzy 6godz.wędkowania.Drugie miejsce okoń 22,5cm trzecie nie pamiętam.To tak jakby ktoś się jeszcze pytał jak z rybami na ZZ w tym sezonie. :wacko:  :wacko:  :wacko: miałem jeszcze dwa poniżej 45cm i wszystkie trzy szt.nosiły na ciele uszczerbki po zarybieniu i transporcie.

Piękne ryby ;). Piękne wyniki ;). Piękne zwycięstwo. Gratuluję.


  • Durzy i De'Ptak lubią to

#5880 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 20 maj 2023 - 19:05

Piękne ryby ;). Piękne wyniki ;). Piękne zwycięstwo. Gratuluję.

Sam lepiej bym nie skomentował tej epickiej ilości ryb. Tym bardziej że jak wiadomo od 3 tyg. pogoda była pod psem a tutaj patrz nawet szczupak ( król wód ) całe 47,5 !cm. !


  • Wojtek_34 i Pinciu lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych