Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WĘDKARSTWO 360


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
329 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4559 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 marzec 2020 - 16:38

W obecnej formie gazety wędkarskie przechodzą raczej kryzys. W dobie powszechnego dostępu do wiedzy w internecie ludzie, zwłaszcza młodzi, rezygnuja z papieru. Nawet fora tematyczne odchodzą powoli do lamusa na rzecz grup na portalach społecznościowych. Matrix panie.

 

Dobrze prawisz. Niestety. Bo wystarczy zanik napięcia albo "nieostrożne" Delete i żegnajcie bezkresne morza wiedzy ... I po raz kolejny niestety dotyczy to każdej dziedziny ... Smutne.
 


  • Alexspin lubi to

#162 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 26 marzec 2020 - 17:38

Z tą nieprównywalością czasów to Bob ma całkowitą rację. Przełom wieków to był złoty czas dla prasy wędkarskiej. Zawdzięczamy to w największej mierze ustrojowej przemianie i… pewnej firmie z okolic Bydgoszczy. To co na Świecie wolno, ale sukcesywnie narastało przez dziesięciolecia – na nas spadło jak złoty deszcz w kilka sezonów. Gazety niemal z dnia na dzień stały się nowoczesne, pełne nowinek i autentycznych nowości. Niestety kupony z tego nieoczekiwanego bonusa już dawno zostały odcięte i teraz jest jak jest. Dzisiejszą prasą wędkarską „rządzi” zwykły Kowalski, przeciętny wędkarz rekreacyjny, bez wielkich ambicji ale świetnie bawiący się jako wędkarz i… czerpiący przyjemność z czytania/oglądania gazety, której jest docelowym odbiorcą. Każdy inny, choć oczko wyżej w umownej hierarchii, wyspecjalizowany w jakimś łowieniu, ambitniejszy… w dzisiejszej gazecie znajdzie niewiele dla siebie – albo zgoła nic – bo też nie jest to gazeta dla niego. Szumny zabieg marketingowy pod tytułem „Lifestyle” to tylko kobierzec który tę smutną i żałosną prawdę miał ukryć. A gwoździem do trumny w której już od szeregu lat parcieją papierowe tytuły jest Internet. Jedyna nowość, jedyna nowinka, jedyny element gazety który się w niej pojawia – a nie było go wcześniej w Internecie – to…. reklama. ;)



#163 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2020 - 19:30

A moze kolega @Boleslaw zaprezentowalby kilka wlasnych tekstow zeby pokazac nam prostakom jak wyglada "szanowanie czytelnika" ?

Nie ma problemu.. Mam takie doświadczenia w swojej dziedzinie..🙂 Wiem co mówię, i potrafię..

Jasne że gazeta musi się utrzymać itd. Ale jest kwestią wyczucia na ile sobie można pozwolić.. WŚ przez lata czytałem naprawdę z przyjemnością, ceniąc Szymańskiego z jego osobowością i lekkim piórem, Kolendowicza za analityczne podejście, i za pozyskiwanie młodych wariatów jak Rózgaś... I czytając Kolendowicza że idą w 360 by, cytuję - zrobić wreszcie magazyn o jakim zawsze marzył, miałem prawo liczyć że to będzie coś super, nowy etap.. a dostaje pisemko w stylu babskich magazynów czy innego logo czy ckm.. Kiedyś było dziennikarstwo w każdej branzy, dziś... słabo się dzieje. I mam prawo się wypowiadać. Klasyczne obecnie niestety podejście do czytelknika - mało wartościowego materiału w dużym świecącym opakowaniu - pomijam wogóle teksty peryferyjne typu samochody, bo to żenada typu teksty sponsorowane a nie materiały kogoś z wiedzą na ten temat. Ale... takie mamy społeczeństwo teraz, a media nie pokazują poziomu wyżej, tylko lecą w dół po kasę.. Ja bym dołączył jakiś film Vegi do dwukapaku w cenie jednego egzemplarza. Poszłoby. Tylko nie starego pitbulla.. ten był dobry. Tak jak stary WŚ co to trzeba go było zmienić.. lub sprzedać..😉

Użytkownik Bolesław edytował ten post 26 marzec 2020 - 19:31


#164 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 26 marzec 2020 - 19:52

Kupując gazetę, kupujesz wiedzę - jakąś tam, informację albo rozrywkę. Jak wmontowałeś tu szacunek, którego ktoś ci nie okazuje - nie potrafię odgadnąć. W gazecie - jak w każdym interesie rządzi bilans finansowy, popyt i podaż. No i nie ma na szczęście nakazu kupowania...


  • Rheinangler i Alexspin lubią to

#165 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2020 - 20:18

Kupując gazetę, kupujesz wiedzę - jakąś tam, informację albo rozrywkę. Jak wmontowałeś tu szacunek, którego ktoś ci nie okazuje - nie potrafię odgadnąć. W gazecie - jak w każdym interesie rządzi bilans finansowy, popyt i podaż. No i nie ma na szczęście nakazu kupowania...



A moim zdaniem takie podejście jest złe.. Nie wymagasz - obniża się poziom.
No i tu jest problem - w tym że Ty i duża część społeczeństwa nie widzi tego problemu, i w ten sposób daje aprobatę na takie krewowanie rzeczywistości... Ja wolę biedniej.. Ja wolę Gajosa w psach, inni W11.. Oba zarobią kasę, i obydwu nawet "Janusz" by obejrzał chętnie.. wierz mi.. ale co łatwiej ? Ty widzisz poziom mediów dziś i 15 lat temu ? Nie widzisz tendencji ? Fajnie jest ? Nie sądze.. A pytanie o szacunek.. Nie lubisz być szanowany i traktowany jako ktoś na poziomie ? I nie o 360 tu chodzi nawet.. Ale to jeden klucz. Przyklaskujesz, popierasz, napędzasz.. A potem - mam netfliksa, tv be.. a gazet nie kupuję..

Użytkownik Bolesław edytował ten post 26 marzec 2020 - 20:19


#166 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 26 marzec 2020 - 21:59

Niemal podziwiam Twój rewolucyjny wręcz zapał... ;)

Zapomniałeś jednak o wolnej woli. O wyborze. Chała - czy to gazetowa, czy filmowa - będzie powstawała dopóty, dopóki będą ludzie chcący ją "skonsumować" Ludzie którzy dokonali TAKIEGO wyboru... i świetnie się bawią na Botoksie czy z miernej jakości miesięcznikiem w dłoni. Ale są też ludzie którzy dokonują innych WYBORÓW. Możliwości jest sporo. I niekoniecznie jedni drugich muszą pouczać jak żyć.... ;)


  • Alexspin lubi to

#167 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2020 - 22:29

🙂

Nikt nikkgo nie poucza. Ale z Tym wyborem... Jeśli nie zweryfikujesz tego stanu swoją oceną, werbalną na "forach" komunikując się w ten sposób również z osobami które te media tworzą, a możemy założyć że to czytają - i mają odrazu bezpłatny sondaż rynku odbiorców - bardziej merytoryczny niż tylko "nie kupienie produktu" w kiosku, to mamy na to wpływ... Inaczej, jesli nic nie powiesz.. Możesz nie mieć wyboru, gdyż na półce będą tylko takie periodyki, a w kinie tylko takie filmy... I obudzisz się z ręką w nocniku szukając niszowych tematów i materiałów w necie.. Ty jesteś dorosły i inteligentny, poradzisz sobie - ale pomyśl o młodzieży, również tej z zabitej dechami wsi lub miasta, gdzie ojciec chla, a matka zapier... Kto ma im pokazać cokolwiek fajnego ? Botoks czy te pisemka ? Myślałeś kiedyś o tym ? A.. media to jest jak wtyczka do mózgu ludzi.. niestety. I trzeba brać za to odpowiedzialność, a nie tylko patrzeć na to że ja duży, mądry, zarobiony, i włączę sobie tvp kultura, ale kasę zarobię na tygodniku show, ale dzieci swoje wyslę do prywatnej szkoły by z tym plebsem się nie zadawały...😁 Elita..😉

Użytkownik Bolesław edytował ten post 26 marzec 2020 - 22:37

  • ziuta, coma i S.N. lubią to

#168 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 26 marzec 2020 - 22:44

Bolesław - umówmy się tak. Ja będę czytał magazyny amerykańskie, bo tak wybrałem - a Ty zadzwoń do Kolendowicza, zjedź go, że Cię nie szanuje - potem uzmysłów mu, że jak nie podniesie poziomu pisma to morale dzieci padnie na pysk i niechybnie skończą na odwyku. Potem wygodnie usiądź i czekaj na efekt.

Ta dyskusja jest jałowa i.... tak daleko odeszła od tematu, że Bob pewnie się już wkur......


  • Alexspin lubi to

#169 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 marzec 2020 - 22:51

 A skąd, jest gites! Czytam, czytam ...niektóre zdania to nawet po dwa i trzy razy czytam i próbuję nadążyć!!! :good:  :clappinghands:  :D


  • Alexspin lubi to

#170 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2020 - 22:55

Oj Sajonara.. 🙂 Wyluzuj. Co Ty z tym szanowaniem ? No ale tak się kończy próba spokojnej i merytorycznej rozmowy, wymiany poglądów, obserwacji i sugestii.. nie o 360 przecież, tylko przy okazji o mediach.. no to jest cafe.. A Ty się fochasz, zabierasz zabawki itd. Ok. Nie zrobię tak jak napisałeś..🙂 Ktoś napewno podobnie myśli, ktoś inny się zaduma nad tym, inny powie że ja wariat.. ale po co tak reagować ? Pozdrawiam Cię serdecznie. Po amerykańsku..🙂👊

Użytkownik Bolesław edytował ten post 26 marzec 2020 - 23:00


#171 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 26 marzec 2020 - 23:01

Nie zarzucam focha :D :D :D

Po prostu za długo siedziałem w tej branży żeby nie dostrzegać utopii w tym co piszesz. I trochę się boję rewolucjonistów/pasjonatów....


  • Rheinangler lubi to

#172 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4559 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 marzec 2020 - 23:08

🙂

Nikt nikkgo nie poucza. Ale z Tym wyborem... Jeśli nie zweryfikujesz tego stanu swoją oceną, werbalną na "forach" komunikując się w ten sposób również z osobami które te media tworzą, a możemy założyć że to czytają - i mają odrazu bezpłatny sondaż rynku odbiorców - bardziej merytoryczny niż tylko "nie kupienie produktu" w kiosku, to mamy na to wpływ... Inaczej, jesli nic nie powiesz.. Możesz nie mieć wyboru, gdyż na półce będą tylko takie periodyki, a w kinie tylko takie filmy... I obudzisz się z ręką w nocniku szukając niszowych tematów i materiałów w necie.. Ty jesteś dorosły i inteligentny, poradzisz sobie - ale pomyśl o młodzieży, również tej z zabitej dechami wsi lub miasta, gdzie ojciec chla, a matka zapier... Kto ma im pokazać cokolwiek fajnego ? Botoks czy te pisemka ? Myślałeś kiedyś o tym ? A.. media to jest jak wtyczka do mózgu ludzi.. niestety. I trzeba brać za to odpowiedzialność, a nie tylko patrzeć na to że ja duży, mądry, zarobiony, i włączę sobie tvp kultura, ale kasę zarobię na tygodniku show, ale dzieci swoje wyslę do prywatnej szkoły by z tym plebsem się nie zadawały...😁 Elita..😉


To co powyżej napisałeś dotyczy wsi, miasteczek, miast i największych aglomeracji. Książkę można na ten temat napisać i wiele zostało napisanych. Problem w tym, że nie pokazują tego co powinny, a to co ma zostać pokazane ...

Mnie osobiście W360 nie urzekło szczerze napiszę.
  • Alexspin lubi to

#173 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2020 - 23:11

Ja nie piszę już o 360..🙂 Napisałem kilka razy - Kolendowicz, Szymański..👊 Fajni pewnie ludzie.. ale, przepraszając za off.. Kiedyś bys sobie obejrzał o 20stej "akwen eldorado" na Polsacie czy tvp, dziś obejrzysz sobie lombard i hotel paradise.. Co obejrzysz za 10lat ? A czemu ja mam mówić że to jest fajna tendencja ? Gdyż kase zarabia ? No sorry.. to dupę można tam pokazać i bedzie jeszcze lepiej 😁 No sorry.. kiedyś coś musi pierd... w tym dążeniu do kasy i śmiganiu na prostych instynktach.. pomyśl szerzej.. dalej..🙂 Ty pracowałeś, znasz... co znasz ? Co z tego wynika ? Kasa. Nic więcej.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 26 marzec 2020 - 23:12

  • coma lubi to

#174 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4559 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 marzec 2020 - 23:19

Nie zarzucam focha :D :D :D
Po prostu za długo siedziałem w tej branży żeby nie dostrzegać utopii w tym co piszesz. I trochę się boję rewolucjonistów/pasjonatów....


Rewolucjonista i pasjonat to dwie różne osoby. Ale akurat połączenie pasji z nutką wizji w granicach rozsądku jest bardzo mile widziane. Gdzie tu widzisz rewolucjonistę ?
  • coma i Alexspin lubią to

#175 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 26 marzec 2020 - 23:23

Post wyżej.... Ja jestem z czasów kiedy takimi manifestami karmiono od pierwszej klasy....



#176 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2020 - 23:39

Nie rozumiesz Sajonara przesłania.. tak myślę. Nikt tu rewolucji i czeki wprowadzać nie chce..😉 Luz..


Użytkownik Bolesław edytował ten post 26 marzec 2020 - 23:58

  • Paweł J lubi to

#177 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 marzec 2020 - 07:11

(…) ale w ostatnich latach coraz więcej personalnych wycieczek obserwuję na forum, niestety chamskich i złośliwych. Niestety to pokazuje, że nie potrafimy rozmawiać o swojej pasji.

:good: :clappinghands:

<...>

Użytkownik Jano edytował ten post 27 marzec 2020 - 17:39


#178 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 27 marzec 2020 - 08:04

Wszyscy macie rację. :D

Tak, powinno utrzymywać się wysoki poziom merytoryczny i ... ogólnej kultury, żeby odbiorca stawał się lepszym, mądrzejszym.

Tak, w prowadzeniu biznesu (prasowego również) liczy się kasa.

Prasy wędkarskiej nie kupuję od dawna, tak jak w latach dziewięćdziesiątych było to wytęsknione i wyczekiwane co miesiąc źródło wiedzy i nowinek, tak teraz wiedza jest dostępna od ręki za pomocą kilku kliknięć. Tak jak już ktoś napisał wskutek naszej izolacji, w pewnym okresie było masę rzeczy do opisania, przedstawienia, omówienia. Teraz zostało to już po wielokroć opisane. Kiedyś miałem krótką przygodę z pisaniem artykułów, wiecie co było największym problemem? Jak po raz kolejny napisać o tym samym. Był zwyczaj, że autorzy artykułów dostawali co roku listę tematów/zagadnień do wyboru, trzeba było się zdeklarować, opisania których się podejmujemy, wymiękłem, gdy po raz trzeci dostałem to samo, tylko może ciut inaczej sformułowane.

W przypadku wędkarstwa jest podobnie - jest określona liczba metod, rodzajów przynęt, opisana pierdylion razy. To co bywa nowe to sprzęt, ale robienie niezależnych testów, jest chyba poza zasięgiem finansowym wydawców, więc pozostają artykuły sponsorowane.



#179 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 marzec 2020 - 07:32

 

Zapomniałeś jednak o wolnej woli. O wyborze. Chała - czy to gazetowa, czy filmowa - będzie powstawała dopóty, dopóki będą ludzie chcący ją "skonsumować" Ludzie którzy dokonali TAKIEGO wyboru... i świetnie się bawią na Botoksie czy z miernej jakości miesięcznikiem w dłoni. Ale są też ludzie którzy dokonują innych WYBORÓW. Możliwości jest sporo. I niekoniecznie jedni drugich muszą pouczać jak żyć.... ;)

A nie masz takiego wrazenia Tomek, ze jakos tak najczesciej ci ktorzy "dopiero co" opuscili mentalnie "nizsza" grupe lub maja tylko takie poczucie, sklonni sa do pokazywania publicznie swojej wyzszosci w imie szczytnych celow ale bez dystansu i proby zrozumienia tego co bylo jeszcze przed chwila ich udzialem.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 marzec 2020 - 07:42

  • Alexspin lubi to

#180 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 marzec 2020 - 08:20

Witek, juz na poczatku nowego wieku byl widoczny i mocno w srodowisku dyskutowany problem pomiedzy oczekiwanymi przez wedkarzy tekstami typu: styczen-troc -teczak, luty-potokowce, marzec jazie itd.... a rzetelnoscia w pisaniu dla nich, polegajacej na nie powtarzaniu starych tekstow. Wszyscy mielismy takie rozterki,- to juz bylo,- nie chce wstawiac lipy itd...

Probowalismy wowczas jak tylko sie dalo zmieniac katy widzenia, zestawiac metody ze sprzetem, pokazywac roznice pomiedzy jakimis zawilosciami/interpretacjami itd.

Mysle, albo nawet wiem ze spotkan w szerszym gronie znanych i bardzej ode mnie cenionych autorow z roznych wedkarskich gazet, ze swiadomosc iz oczekiwania czytelnikow w zakresie merytorycznych tekstow nie wspolgraja z cyklem wydawniczym i co wazniejsze z czestotliwoscia ukazywania sie prasy wedkarskiej. Podobnie bylo i jest z prawdziwym postepem w produkcji sprzetu,- nie mam tu na mysli tego w co kaze nam wierzyc aparat marketingowy jego producentow. Jak nalozyc na to wszystko juz wtedy od dawna oczywista prawde, ze gazeta,- zadna gazeta, nie ma prawa sie utrzymac ze swojej sprzedawalnosci tylko jest wydawana dzieki pieniadzom plynacym z dochodow z reklamy to masz gotowy i jak mniemam znany ci obraz mozliwych zmian w podejsciu do wydawania takowej gazety.

Jak sie popatrzy bez uprzedzen na istniejace na rynku wydawnictwa wedkarskie to widac ze zadna nowinka nawet najmniejsza w jakiejkolwiek metodzie nie zostaje pominieta, zaraz jest opisywana przez mozliwie duza i roznorodna grupe, wszelkie przeszczepy z metody do metody sa opisywane i szeroko komentowane a wypelnianie objetosci gazet lajfsajlowymi tresciami okolo-wedkarskimi jest sposcizna i konsekwencja regol rzadzoncych na prasowym rynku....

Gdyby nawet wysterylizowac z rynku wedkarskich gazet taki swoisty periodyk na najwyzszym mozliwym poziomie ( w sensie poszukiwanych i cenionych autorow), ktory ukazywalby sie tylko wtedy gdy zgromadzila by sie odpowiedznia dawka prawdziwie merytorycznych (nowosci np w spiningu) i bez reklam to mielbysmy co najwyzej te gazete raz w roku i w takiej cenie, ze nikt nie chcialby jej kupic bo byla by kuriozalnie droga...

Tak moim zdaniem zamyka sie z grubsza, bez innych zapewnie waznych niuansow krag tanca marzen z rzeczywistoscia w tym zakresie. 

Swiadomosc tego moim zdaniem sklania do prostego wyboru,  kupuje czy nie, prenumeruje czy nie.

Dla "poczatkujacych" pewnie wszystko bedzie wazne, beda wszystko chcieli czytac, a zaawansowani?

A oni moga na przyklad obejrzec w necie zajawke kolejnego numeru i jak ich cos zaiteresuje to po prostu kupic te albo inna gazete...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 marzec 2020 - 08:39

  • wujek i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych