Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WĘDKARSTWO 360


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
329 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 30 kwiecień 2020 - 06:33

Wątpię, z numerem 5-6 dostałem przypomnienie, że w lipcu kończy mi się prenumerata... :(


No to słabo bo płacisz za 6 dostajesz 5. Ja wiem, że epidemia i w ogóle dobrze wspierać branżę ale właśnie poniekąd dlatego wziąłem prenumeratę. Normalnie pewnie kupiłbym ze dwa lub trzy numery o ile by mnie zainteresowały... No cóż zobaczymy jak to rozwiążą...
  • Alexspin lubi to

#202 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 30 kwiecień 2020 - 07:12

Raczej reklamodawcy zrezygnowali. Po prostu firmy tną koszty. Raczej bym się z tego nie cieszył.

... no, ja to się nie cieszę... to był tylko taki żart - a'la "wędkarski suchar"... "tąpniecie" gospodarcze kraju zaczyna się od "upadku" reklamodawców - najpierw tną koszty, a na końcu "żyły" (brrr, to też żart, tyle że tym razem "wisielczy")...


  • Mysha lubi to

#203 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 30 kwiecień 2020 - 13:30

Prenumeratorzy WŚ dostaną jeden numer więcej niż przewidywała ich prenumerata. Brawo WŚ.
  • nalewator i Mdah lubią to

#204 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5825 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 maj 2020 - 08:10

Zacytuję Arka- Rheinanglera:

Dla "poczatkujacych" pewnie wszystko bedzie wazne, beda wszystko chcieli czytac, a zaawansowani?

A oni moga na przyklad obejrzec w necie zajawke kolejnego numeru i jak ich cos zaiteresuje to po prostu kupic te albo inna gazete...

 

I od tego powinniśmy zacząć dyskusję na temat prasy wędkarskiej. Większość komentarzy płynie od kolegów którzy z rozrzewnieniem wspominają  czasy Świata Śpinningu i Muchy lub starego WŚ. Sam te czasy pamiętam i tak naprawdę wtedy zaczęła się era nowoczesnego wędkarstwa spinningowego i co za tym idzie wszystko było nowe i świeże. Ryb było w bród i redaktorzy mieli na czym trenować i przelewać to na papier. W tekstach czuć było świeżość i zapał. Człowiek chłonął więdzę bo jej wtedy jeszcze w takim zakresie nie posiadał. Z upływem lat moje doświadczenie wzrastało teksty zaczęły być do siebie podobne bo ile można czytać o marcowych jaziach i majowych boleniach, ryb było coraz mniej i zamiast świeżości i zapału pojawiło się rozgoryczenie związane ze stanem naszych wód. Co jakiś czas następowała pewna rewolucja jak trolling, sumy, łososie, ale możliwości na obecną chwilę już się chyba wyczerpały. Nie da się już raczej wymyślić nic innego i raczej nie da się zaskoczyć starych wyjadaczy. To nie my jesteśmy targetem tylko ewentualnie młodzi rządni łowienia dużo i zawsze. Takie czasy, każdy oczekuje że będzie miał wszystko podane na tacy. Tyle że z wędkarstwem tak jest że doświadczenie trzeba sobie wypracować samemu i najlepszą prasą jest sama woda. Nie ma drogi na skróty, na szczęście wędkarstwo pod tym względem nie wpisuje się w nowoczesność że płacę i wymagam.


Użytkownik wujek edytował ten post 07 maj 2020 - 08:12


#205 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 maj 2020 - 09:16

A czy ten kiepski stan wód, nie został osiągnięty głównie dzięki staraniom prasy kolorowej? Kto propagował eksploatację trwająca non stop od 01.01 do 31.12, wyczyn..  brak wyobraźni i zwykłej odpowiedzialności? To nie kultrednacze?!  :)


  • Friko i Krzysiek P lubią to

#206 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2020 - 12:40

To co? Ja mogę zaproponować zamknięcie własnego wątku?  :)


  • Alexspin i LeoAmator lubią to

#207 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2020 - 13:17

A czy to nie dzięki staraniom redaktorów dawnego WŚ a obecnie W360 nie powstała strefa ochronna dla suma na zimowiskach w Zegrzu? Przez lata rzeź w tym rejonie miała PSR, PZW i wszyscy święci!

(to tylko jeden pozytywny aspekt ich działalności. O wale o C&R nie wspomnę) więc warto patrzeć szerzej, widząc również pozytywy.


  • urasenty, Alexspin i LeoAmator lubią to

#208 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5825 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 maj 2020 - 14:03

Za kiepski stan wód odpowiada regulamin amatorskiego połowu ryb pozwalający na zabieranie kilku dorodnych ryb dziennie i sami wedkarze którzy skwapliwie z tego korzystają, oraz internet który powoduje że wieści gdzie biorą i jest trochę więcej ryb szerzą sie w tempie błyskawicy. Do tego worka mozna dorzucić kłusowników, legalnych kłusowników czyli rybaków, niskie stany wód, oraz stada kormoranów i mamy to co mamy.
Nie przypisywałbym redaktorom gazet wędkarskim aż takich sukcesów w szerzeniu wiedzy wędkarskiej. Poza tym od tego człowiek ma rozum żeby przyswojoną wiedze wykorzystywać w rozsądny sposób a nie grabić bez opamiętania. Równie dobrze można zarzucić kiepski stan wód producentom przynęt wędkarskich, cieniutkich plecionek i superczułych wędzisk. Przewrotny sposób myślenia.
  • Friko i konopaa lubią to

#209 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 maj 2020 - 15:38

Oczywiście PZW jest zawsze winne.. tu akurat nie nadążyło za prasą kolorową.. Ale ktoś przecież osobiście lansował modę na kelty, zimowe pstrągi, łowienie tarłowych jazi, kleni i boleni, zabiegał o zniesienie wymiaru i limitu okonia - pominę masowy wyczyn. To jest obciach na maksa.. 



#210 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 maj 2020 - 15:41

C&r w Polsce to zasługa - tylko i wyłącznie! - Pana Jerzego Kowalskiego..On był pierwszy.. ale w kolorówce go nie było. I nie ma..



#211 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2020 - 16:47

Głęboko wryte w Ciebie poglądy, mają tylko jedną stronę medalu (tą właściwą). Nawet Ci czasami zazdroszczę ...jakże to ułatwia życie.


  • hi tower, Alexspin i LeoAmator lubią to

#212 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2020 - 17:21

A może to nie tylko wędkarze i PZW? Może problem jest znacznie poważniejszy?

 

Nie ma mnie na stałe w Polsce od 15 lat. Jednak co roku jestem nad Sanem powyżej i poniżej Leska. To nie jest ta sama rzeka, co te kilkanaście, czy nawet 7-8 lat temu. Kurczy się zasięg występowania pstrągów i lipieni...Rzeka jest coraz bardziej zamulona i zarośnięta. Nie ma praktycznie średnich stanów rzeki, są albo minima albo powodziowe maksima.

 

Mieszkam dosłownie 50 m od Atlantyku. Tu zmiany są jeszcze większe. Załamanie przyszło w 2013. Ocean staje się coraz bardziej pusty. Nie przypływają już makrele. łososie nie wchodzą do rzek na tarło, morskie bassy pojawiają się bardzo rzadko...Wielkie ławice tobiaszy i dobijaków przestały wchodzić do zatok. Zatoki i estuaria są coraz bardziej martwe. Dno pokrywają brunatne glony i algi. Opady są coraz mniejsze, rzeki przez większość mają minimalne stany wód. W ciągu ostatnich kilku lat zmienił się kierunek wiejących wiatrów. Z pd.-zach./zachodniego na wschodni.

 

Klimat zmienia się. Musimy za tymi zmianami nadążać. My i PZW.


  • Friko, Krzysiek Rogalski, tombrajder i 1 inna osoba lubią to

#213 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2020 - 17:29

Poruszyłeś szalenie istotny temat, jednak wykraczający poza temat tego wątku bo W360 chyba nie przyłożył łapy do poziomu wody w Atlantyku. 

Natomiast jestem pewien, że gdybyś zechciał się skontaktować z redakcją i opisać swoje wieloletnie spostrzeżenia to nie spotkało by się to z brakiem odzewu. Są otwarci i o tym jest ten watek. A że kolorowi i pełni reklam to niestety znamiona czasu.


  • Alexspin i LeoAmator lubią to

#214 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2020 - 17:47

BOB, ani W360, ani WŚ, czy tym bardziej WW. Ani też PZW ;)

 

Po prostu musimy zacząć nadążać za zachodzącymi zmianami.



#215 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2020 - 18:03

Ja już niczego nie muszę, ale fajnie aby ktoś lub coś pomagało i właściwie ukierunkowywało tych wszystkich młodych, którzy przyjdą po mnie.

Czy pogodzą się z "nowoczesnymi" zmianami? Czy będą je modyfikowali tworząc swoje zmiany? Ktoś musi zaszczepiać im chęć ;)


  • Alexspin lubi to

#216 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 maj 2020 - 18:03

Co fakt, to fakt.. Wylansowali też w ramach zaciekłej walki o rynek, nad wyraz prosty pogląd, że stowarzyszenie jest fatalnie działającą firmą świadczącą odpłatne usługi, którą należy wszelkimi sposobami zwalczać, bo od tego będzie lepiej. Co się jak opad wśród członków przyjęło.. ale z uporem nie działa..

Wędkarstwo 360 nie jest takie toksyczne..  :highfive:



#217 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2020 - 18:26

Wydaje mi się, że każdy będzie musiał. Takie czasy....



#218 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 07 maj 2020 - 19:26

A czy ten kiepski stan wód, nie został osiągnięty głównie dzięki staraniom prasy kolorowej? Kto propagował eksploatację trwająca non stop od 01.01 do 31.12, wyczyn..  brak wyobraźni i zwykłej odpowiedzialności? To nie kultrednacze?!  :)

Przeceniłeś, Sławek, rolę prasy kolorowej w procesie wyrybiania polskich wód. ;) Weź pod uwagę poziom sprzedaży w stosunku do liczby łowiących w Polsce. W tłustych latach WŚ sprzedawał 30-40 tyś egzemplarzy miesięcznie. Wędkarzy było półtora miliona. Teraz jest około miliona łowiących - oficjalnie, przy sprzedaży WŚ na poziomie kilkunastu tysięcy egzemplarzy miesięcznie. Wędkarstwo360 ma pewnie jeszcze niższe osiągi. Bodaj od 2016 sprzedaż prasy wędkarskiej tak leci na pysk, że już żaden z tytułów nie "chwali się" znaczkiem ZKDP - głównie z uwagi na reklamodawców. Te setki tysięcy które mają w dupie C&R, umiar i rozsądek - za to szeroki siatki i pojemne zamrażarki - nie wiedzą kto to kultrednacz, a ich najczęstszy kontakt ze słowem pisanym, to.... nalepka na jabolu.



#219 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 maj 2020 - 19:47

Tak, z grubsza tak jest.. było.. Ale przecież nie trzeba czytać, aby w te pędy dołączyć do modnisiów  :) Palcem wskazać trendsetterów i animatorów? W czasach bohaterskich polskiej szkoły spinningu, po raz pierwszy widziałem tłumy wyczynowców przynoszących do wagi setki ryb. To był amok.. z wklejanką pod strzechą..



#220 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 maj 2020 - 21:50

Do tego co napisal Janek w ostatnich zdaniach postu 204 i do tego posilkujac sie mysla Tomka z poprzedniego postu 217 chcialbym jeszcze zauwazyc, ze zmienil sie bardzo "profil potencjalnego czytelnika".

Tomek jak mysle trafnie analizuje polaczenie i przelozenie ekonomiczne owej zmiany a ja zaryzykuje i opisze kilka innych przymitow owego nowego "profilu" ktorego jak widze lub czytam to mam odruch rymujacy sie do slowa "przymioty".... 

Zaznacze tylko, ze to tylko moje przemyslenia/zauwazenia i nie uzurpuje sobie prawa do jakichkolwiek uogolnien czy statystycznych pewnosci...

Kilka cech owego "nowego profilu" widze tak:

- to taki typ co niby juz wszystko wie, ale mimo to szuka...

- choc sam, (zazwyczaj w niczym) autorytetem nie jest,- to gotow jest kazdemu autorytetowi do gardla skoczyc...

- braki wiedzy pochodzacej z doswiadczenia (zazwyczaj duze) nadrabia z wrodzonego sprytu (rodem z promocji w Biedrze) internnetowymi informacjami i uwaza ten zlepek za doswiadczenie...

- ma zazwyczaj wielkie parcie na szklo, byle zaistniec, wstyd nie istnieje, kompromitacja jest forma narracji itd...Zgodnie z Holywoodzka zasada " nie wazne co, wazne, ze mowia o mnie"

- samodzielnie jednak nie potrafi zaistniec, ale to parcie na szko przywodzi go do coraz nowych pomyslow pt "przykleilo sie gowno do statku i mowi - plyniemy"

- zeby zaistniec najpelniej, potrzebuje wroga i konfrontacji, bo ze swojej zazwyczaj mizernej inteligencji nic nie jest w stanie uformowac od poczatku do konca, za to jadu wystarcza mu na obciosanie czyichs mysli i uzanie w swoim zadufaniu, ze bez niego, pierwotny obraz byl tylko nieksztaltna masa a dopiero po nalozeniu jego "doswiadczen" jest czyms pelnym, prawdziwym i finezyjnym...

- na koniec gdy juz jego glupota zatoczy krag i zostanie uznana publicznie, bedzie wykazywal, ze to tylko taka zgrywa, ktorej  tepaki nie zrozumialy, albo bedzie probowal udawac luzaka wsrod napietych i zalecac im poluzowanie gumy w gaciach itd...

 

Mam wrazenie,- byc moze mylne, ze dla takiego profilu czytelnika pisac sie raczej nikomu przy zdrowych zmyslach po prostu nie chce.

Mam wrazenie,- ze wielu bardzo sprawnych i doswiadczonych wedkarzy takze tu na forum milczy, dokladnie z tego samego powodu, co osobiscie rozumiem i szanuje.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 07 maj 2020 - 22:15

  • wujek, jacekp29 i Krzysiek P lubią to