Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troling na dużych głębokościach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3570 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 17 grudzień 2006 - 15:27

Rzeczony salmo perch 8cm sdr przy plecionce 10lb schodzi na 6-6,5m (empiria w trolu)

#42 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 16:14

Mario, jak twoim zdaniem na 15 funtowej lince schodzi rapala shad rap 9F DR ? wystarczy mi przyblizona wartość.
na 'moje oko to wobler dośc podobny do percha 8 SDR. czy równiez podobnie nurkuje ?

pozd jerzy

#43 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 17 grudzień 2006 - 19:39

Witaj !!!
A siateczk ,siateczk!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

#44 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:08

Musze sprawdzić, ale niestety łowie na 40lb, a przesiadam sie na 65 <_< więc pewnie będę miał inne wyniki.
Z deep runnerów sprawdzałem dzisiaj muskie mania lil'ernie - bez problemu osiągnął 7 metrów, na ok 8 mam duży problem z pike'em salmo 16dr - co chwile wbija sie w dno. Trolowałem jeszcze skinnerem i o dno zachaczał przy ok 6m.
Niestety dzisiaj kupa i tylko troche zmokliśmy :(

#45 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3570 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:12

Jerzy, nie zejdzie aż tak głęboko. Przy tej samej grubości linki, czyli 10lb, myślę, że max. to 5m. Ale nie łowię tymi woblerami zbyt często, więc mogę się mylić. Zapytaj @krzyśka, który troluje nimi na ZZ-cie, powinien wiedzieć.

#46 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:39

skinner... dno... 6 metrow...

ale z jakim osprzetem???? :unsure:

#47 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:42

dzięki Mario :mellow:
ja dośc często pływam z woblerem za lodzią korzystając w 80% z Shad rapów 9 F SR. To wobler na który mam stosunkowo dużo brań. Niestety nigdy niewiem na jakiej głebokości sie znajduje i poprostu plywam tak, żeby nie uderzał w dno. Pływam po zatoce, gdzie głebokość maxymalna to 8,5 m.
pozdrawiam jerzy

#48 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 grudzień 2006 - 23:58

Sam byłem bardzo tym zdziwiony - nie do końca kumam o co chodzi :wacko: po prostu założyłem skinera, wypuściłem tyle co zawsze - ok 12-15 szerokości szpuli abu c4 6501 i dopóki głębokosć była ponad 6-6,5 metra nie było problemu, jak wypłiciło do 6 wpakował się w kamienie (nie ma roślin) i wyciągnąłem zebre (takie małżowate ustrojstwo) na jednym z grotów. Miałem takie coś 2-3razy. Nie wiem czy to czegoś dowodzi, czy po prostu cos mi umyka i wobler pakuje sie gdzieś w wystajace kamienie czy coś w tym stylu??

#49 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 12:01

Skinner 15/20cm to może max wyciągnąć 2.5m.........i to jak się mocno będziesz starał !!

#50 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 12:16

Mam kilku życzliwych ludzi, którzy załatwili mi te woblery, całe 50sztuk. Potrzebujesz ???

A, kupilbym ze dwa na próbę. Podaj szczególy na priv.


#51 OFFLINE   Carloospisz

Carloospisz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaPisz

Napisano 24 grudzień 2006 - 08:55

Witam Wszystkich!!!
Dawno się nie odzywałem ale mam mało czasu.
Mieszkam na Mazurach!!! Pływam na MAzurach!!! Trollinguje na Mazurach!!!
Połowa tych wypowiedzi to poprostu darme GADANIE!!!
Panowie ja uważam, że poprostu woblera dobiera się do głębokości łowiska do specyfiki dna. Mam mały przykład. Jeżeli głębokość max wody będzie 8m to założycie woblera który będzie schodził na 12m. To jest nie logiczne i niepraktyczne. To tak jak porwać się z motyką na księżyc. Wobler ma schodzić na tyle aby była różnica między nim a dnem tak od 0,5m do 2m. W tedy są najlepsze brania i wyniki!!!! Przynęta ma pracować w najbardziej optymalnej strefie, gdzie są ryby i biorą!!!

Łowienie nawiększych głębokościach niż 12m to już tylko zabawa z DOWNRIGGEREM!!!. Przynęty już są tylo wasz sprzęt nie jest gotowy!!!

Ps.@ PIKEMAN
Na Asunden widziałem jak łowiono na 4 wędziska wstawione w rury......i kto to łowił???.......ano jeden z czołowych guru tego sportu w Polsce......jak dla mnie szok, bo człowieka znam osobiście i szanuję , ale nie spodziewałem się tego po nim.......to jego sprawa i nic mi do tego.........tylko niesmak pozostał.

Panie kochany ja też pływam i posiadam 3 a czasem 5 wędek na łodzi. To, że ktoś ma wędki to jest grzech. Nie pisz takich głupot bo się niechce czytać!!! Może też ktoś inny miał połowę z tych wędek!!!
Jeśli można było łowić na 2 lub 3 a nawt na 4 wędki to bym łowił:) Bo łowienie to hobby i ma mi sprawić przyjemność.
a dlatego, że RYB nie jem i nie zabieram!!!!


#52 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 24 grudzień 2006 - 11:55

......Jeśli można było łowić na 2 lub 3 a nawt na 4 wędki to bym łowił. Bo łowienie to hobby i ma mi sprawić przyjemność.
a dlatego, że RYB nie jem i nie zabieram!!!!......



A jakby można było łowić na 15 wędek naraz, to też byś łowił???
Powaliłeś mnie tą wypowiedzią !!!!! :unsure: :unsure: :unsure:

Faceta, który łowił jednocześnie na 4 kije będąc sam na łodzi znam doskonale, i nigdy nie posądzałem go o taką pazerność.

Jeśli Ty uważasz, że to jest OK to ci współczuję.

#53 OFFLINE   Carloospisz

Carloospisz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaPisz

Napisano 24 grudzień 2006 - 14:42

Niestety to ty jesteś w błędzie. Ja tylko mówie, że to jest taki sposób łowienia a nie pazerność. Łowiąc Merliny zaczepia się 10wabików i ciągnie się jeszcze jedną lub więcej przynęt. Zestawów ma się ze dwa na łodzi a czasem i więcej. I to jest pazerność bo tak się łowi i koniec. Na jeden kij z jedną przynętą o merlinach możesz tylko pomarzyć. Albo liczyć na szansę. Tylko pamiętaj los jest okrótny i nigdy możesz jej niemieć. Poprostu się zapływasz na smierć!!!!

Na tym formu większość mówi o łowieniu i ja tak zrobiłem. Nikt z nas wędkarzy, prawdziwych wędkarzy nie zabija ryb!!!! Wbij to sobie do głowy!!!

Rozpisujesz się i sam już niewiesz o co ci Chodzi!!!

#54 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 25 grudzień 2006 - 11:22

Sam byłem bardzo tym zdziwiony - nie do końca kumam o co chodzi :wacko: po prostu założyłem skinera, wypuściłem tyle co zawsze - ok 12-15 szerokości szpuli abu c4 6501 i dopóki głębokosć była ponad 6-6,5 metra nie było problemu, jak wypłiciło do 6 wpakował się w kamienie (nie ma roślin) i wyciągnąłem zebre (takie małżowate ustrojstwo) na jednym z grotów. Miałem takie coś 2-3razy. Nie wiem czy to czegoś dowodzi, czy po prostu cos mi umyka i wobler pakuje sie gdzieś w wystajace kamienie czy coś w tym stylu??



skinner 6m? :mellow: nie wiem jak to mozliwe


#55 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2006 - 15:32

@Carloospisz
Chwala Ci, ze lowisz dla przyjemnosci i stosujesz C&R. W Twoich stronach malo kto sie nawrocil...
I tylko dlatego zdecydowalem sie cos jeszzce wtracic...

Wobler ma schodzić na tyle aby była różnica między nim a dnem tak od 0,5m do 2m. W tedy są najlepsze brania i wyniki!!!!

Nie moge sie z tym zgodzic, jest cala kupa sytuacji, kiedy to sie nie zgadza. Dlatego tez potrzebne sa przynety (umyslnie nie uzylem slowa wobler) chodzace na rozmaitych glebokosciaciach.

Moge podpowiedziec tylko tyle, ze dobrze jest sie nie koncentrowac na jednym rodzaju miejsca/typie lowienia.

Zgoda co do downriggera, to daje lepsze pole do popisu, zwlaszcza na niektorych typach lowisk. Tyle, ze stosowanie tej metody u nas nadal jest uciazliwe, chocby biorac pod uwage niemoznosc wypozyczenia odpowiedniego rodzaju lodzi.
Dla mnie(pomijajac inne kwestie) najwieksza trudnosc stanowi przymocowanie urzadzenia do lodzi w odpowiedni, niezawodny sposob..
Gumo
p.s.W tym momencie zdalem sobie sprawe, ze mozna w ten sposob rowniez lowic na czuja, z wedziskiem w reku..czyli tak jak lubie... :D

#56 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 02 styczeń 2007 - 22:54

Woblery wg producenta nurkujące do 15 m z względnie przyzwoitą ceną:
http://www.basspro.com/servlet/catalog.TextId?hvarTextId=892 42&hvarDept=151&hvarEvent=&hvarClassCode=4&h varSubCode=2&hvarTarget=browse
może kogoś zainteresują... 50 stopowy mann's jest kilkukrotnie droższy.

Pozdrawiam

#57 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2007 - 23:58

Bardzo ciekawe woblery, jednak kaliber zwlaszcza tego 50' powalajacy. To na rekiny sie nadaje juz i troling off shore.
Gumo

#58 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 03 styczeń 2007 - 08:14

Mann's Gigantus 50' jest i tak dłuższy o 4,5. Te mają tylko niecałe 30cm :D Nie wiadomo jeszcze jak mierzone jest to 11,5 - może łącznie ze sterem. W tym układzie korpus miałby około 20 cm. Po wadze (około 140 gr) zaryzykowałbym stwierdzenie, że może tak być.

Pozdrawiam

#59 OFFLINE   Carloospisz

Carloospisz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaPisz

Napisano 04 styczeń 2007 - 12:01

Witam pana GUMO. Zgadzam się z panem, że rutyna to niejest dobry nawyk. Ale niech przyzna mi pan rację że to co napisałem czyli ( wobler najlepiej aby chodził od 0,5 do 2 metrów nad dnem) jest to najlepsze rozwiązanie. Wtedy jest najwięcej brań i ryb.

Oczywiście dno nigdy niejest równe a kombinować zawsze można.
W każdej zasadzie są jednak wyjątki!!!!

Łowię bolenie na Mazurach z trollingu i pływam miej więcej po głębokościach od 10m do 28m. Zakładam woblery różne ale najgłębiej nurkujące to do 7m. Zdarza się, że biorą szczupaki i to dość często na wobki, które nurkują od 1m do 2,5m. Powiem więcej, że to raczej nie przypadek! Ale podyskutujemy może jeszcze na ten temat.
Pozdrawiam pana Gumo Carloospisz

#60 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2007 - 13:42

Co ty Carlospisz, panowie za Sanacji byli... :lol:...jak to wyglada pan Gumofilc... :D

No dobra, zgodnie z zyczeniem przyznaje racje...na rzekach, zb. zaporowych, i na jeziorach, gdzie glebokosc nie przekracza 10m (a nie wystepuje zjawisko deficytu tlenowego) najczesciej trzeba ciagnac 0,5 do 2m od dna. Rzeke i zb. zap. wrecz grawerowac nieraz po dnie...
Boleni z trola na jeziorze nie lowilem specjalnie sie nastawiajac, na rzece za to w zaleznosci od warunkow polowaly zarowno z dna jak z powierzchni. Utarlo sie, ze jest podzial na ryby powierzchniowe i denne..mnie do tych szablonow nie pasuje zadna chyba znana mi ryba...poza brzana.
No ale jej sie nie da lowic na troling...aczkolwiek.. :unsure:

Takze kombinowac nawet trzeba. Dobre lowienie zaczyna sie jeszcze w domu..a i tak czesto sie okazuje, ze caly plan trafil szlag... ;)
Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych