Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Przyczepa do 艂odzi


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
2540 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   Pawe艂 J

Pawe艂 J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 post贸w
  • LokalizacjaPi艂a
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 11 stycze艅 2020 - 17:57

Maciej dzi臋kuj臋.

#1122 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w

Napisano 14 stycze艅 2020 - 11:25

Witam kole偶anki i koleg贸w

Przegl膮dam oferty naszych rodzimych producent贸w 艂odzi i w zasadzie poza jednym pozostali maj膮 w d... przyczepki pod 艂贸dki.

Czy to jest jaki艣 problem, 偶eby zam贸wi膰 przyczep臋 z takim rozstawem k贸艂, 偶eby 艂贸d藕 mie艣ci艂a si臋 mi臋dzy b艂otnikami?

Z profilowanymi belkami 偶eby mo偶na by艂o po艂o偶y膰 j膮 najni偶ej jak to mo偶liwe?

Tak jakby mieli u siebie wzorcowe slipy albo nie je藕dzili na ryby i nie mieli zbyt wiele wsp贸lnego z w臋dkowaniem. A wielu twierdzi, 偶e produkuj膮 sprz臋t z pasji i taki jaki sami by chcieli u偶ytkowa膰

Moja 艂贸dka ponad 4m, na przyczepie kupionej w komplecie z 艂贸dk膮 le偶y 46cm od pod艂o偶a.

Jak patrz臋 na zdj臋cia Tangiri albo Skylla tam jest dobre 70cm. Jak jest tu kto艣 z takimi 艂贸dkami i du偶o si臋 myl臋 prosz臋 o korekt臋.

Jakie mamy slipy wszyscy wiemy. Cz臋sto widz臋 koleg贸w z przyczepami z d..y, jakie akrobacje musz膮 wyprawia膰, 偶eby zrzuci膰 czy wyci膮gn膮膰 艂贸dk臋. Auta w wodzie po progi.

Nie m贸wi膮c o tym, 偶e nisko po艂o偶ona przyczepa to ni偶ej 艣rodek ci臋偶ko艣ci i bezpieczniejsza jazda.

Druga rzecz osie skr臋tne. Wszyscy na nie narzekaj膮. Czy to kolejny problem, 偶eby zam贸wi膰 przyczepy z resorami i amortyzatorami? Albo uwzgl臋dni膰 to jako opcja?

Na plus mo偶na tylko zauwa偶y膰, 偶e coraz wi臋cej jest przyczep z lampami led kt贸rych nie trzeba demontowa膰 i bez belek z ty艂u.

Jeszcze jakby mia艂y 艂amany dyszel by艂oby idealnie ale nie wiem, czy jest to dopuszczalne w PL :)  :ph34r:


  • pawlo29 lubi to

#1123 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 post贸w
  • LokalizacjaBIA艁O艁臉KA-G艁OG脫W
  • Imi臋:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 14 stycze艅 2020 - 11:48

Co do Skylla zmienili przyczepki jakie do tej pory stosowali tz Cymermana na Gala ...

Do艣膰 ciekawie to wygl膮da , jest szeroko...450 -tka wchodzi pomi臋dzy b艂otniki

 

 

Za艂膮czony plik  GA PRZYCZEPKA 1 (2).jpg   82,3 KB   25 Ilo艣膰 pobra艅



#1124 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w

Napisano 14 stycze艅 2020 - 12:40

O prosz臋, da si臋. To ju偶 wygl膮da sensownie. Lampy led, brak belki tylnej, trapy i sk艂adana tablica rej, je艣li dobrze widz臋. Niewiele brakuje do idea艂u.

Jak wydaje si臋 na 艂贸dk臋 40-50 ty艣, silnik 20-30 ty艣 plus akcesoria, wszystko razem 70-100 ty艣 to oczekuje si臋, 偶eby produkt by艂 z akcesoriami dopasowanymi na tip-top.

Przysz艂o艣膰 jest przed producentami kt贸rzy zaopatrz膮 klienta u siebie we wszystko co potrzebne do 艂odzi i robi膮 to z g艂ow膮



#1125 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 post贸w
  • LokalizacjaChe艂m
  • Imi臋:Piotr

Napisano 14 stycze艅 2020 - 21:23

Mo偶e kto艣 wie gdzie mo偶na kupi膰 dok艂adnie takie same trapy jak powy偶ej w przyczepie Gala?

#1126 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w

Napisano 14 stycze艅 2020 - 21:38

dok艂adnie takie same to nie wiem, ale widzia艂em, 偶e bardzo dobrze sprawdzaj膮 si臋 艂awki kominiarskie



#1127 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 post贸w

Napisano 14 stycze艅 2020 - 21:49

Mo偶e kto艣 wie gdzie mo偶na kupi膰 dok艂adnie takie same trapy jak powy偶ej w przyczepie Gala?

prosze bardzo 

http://www.galabbg.pl/trapy.php



#1128 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 post贸w
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 14 stycze艅 2020 - 21:50

Mo偶esz popatrze膰 te偶 na podesty do rusztowa艅. 艁awka kominiarska potrafi si臋 ugina膰 je艣li nie jest podparta przynajmniej w 3-4 miejscach. Podest do rusztowania jest o wiele sztywniejszy. Wystarczy oparcie na ko艅cach. Wyst臋puje w r贸偶nych d艂ugo艣ciach, s膮 z alu i stalowe.

#1129 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1795 post贸w
  • LokalizacjaGryfino
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 14 stycze艅 2020 - 22:15

Ja zrobi艂em ze stopni wema

#1130 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Piotrek

Napisano 14 stycze艅 2020 - 22:54

Witam kole偶anki i koleg贸w
Przegl膮dam oferty naszych rodzimych producent贸w 艂odzi i w zasadzie poza jednym pozostali maj膮 w d... przyczepki pod 艂贸dki.
Czy to jest jaki艣 problem, 偶eby zam贸wi膰 przyczep臋 z takim rozstawem k贸艂, 偶eby 艂贸d藕 mie艣ci艂a si臋 mi臋dzy b艂otnikami?
Z profilowanymi belkami 偶eby mo偶na by艂o po艂o偶y膰 j膮 najni偶ej jak to mo偶liwe?
Tak jakby mieli u siebie wzorcowe slipy albo nie je藕dzili na ryby i nie mieli zbyt wiele wsp贸lnego z w臋dkowaniem. A wielu twierdzi, 偶e produkuj膮 sprz臋t z pasji i taki jaki sami by chcieli u偶ytkowa膰
Moja 艂贸dka ponad 4m, na przyczepie kupionej w komplecie z 艂贸dk膮 le偶y 46cm od pod艂o偶a.
Jak patrz臋 na zdj臋cia Tangiri albo Skylla tam jest dobre 70cm. Jak jest tu kto艣 z takimi 艂贸dkami i du偶o si臋 myl臋 prosz臋 o korekt臋.
Jakie mamy slipy wszyscy wiemy. Cz臋sto widz臋 koleg贸w z przyczepami z d..y, jakie akrobacje musz膮 wyprawia膰, 偶eby zrzuci膰 czy wyci膮gn膮膰 艂贸dk臋. Auta w wodzie po progi.
Nie m贸wi膮c o tym, 偶e nisko po艂o偶ona przyczepa to ni偶ej 艣rodek ci臋偶ko艣ci i bezpieczniejsza jazda.
Druga rzecz osie skr臋tne. Wszyscy na nie narzekaj膮. Czy to kolejny problem, 偶eby zam贸wi膰 przyczepy z resorami i amortyzatorami? Albo uwzgl臋dni膰 to jako opcja?
Na plus mo偶na tylko zauwa偶y膰, 偶e coraz wi臋cej jest przyczep z lampami led kt贸rych nie trzeba demontowa膰 i bez belek z ty艂u.
Jeszcze jakby mia艂y 艂amany dyszel by艂oby idealnie ale nie wiem, czy jest to dopuszczalne w PL :)  :ph34r:


Hej,

Przymierzam si臋 do zmiany przyczepy i ta Twoja mnie bardzo zainteresowa艂a, zw艂aszcza to niskie osadzenie. Moja dotychczasowa jest za wysoka.
Czy da艂by艣 rad臋 wstawi膰 zdj臋cia jak to wygl膮da i ewentualnie poda膰 jaki to model przyczepy?

Pozdrawiam
Piotrek

#1131 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w

Napisano 14 stycze艅 2020 - 23:37

Nic nadzwyczajnego, zwyk艂a Wiola W-600. Ca艂y sukces w tym, 偶e 艂贸dka mie艣ci si臋 mi臋dzy b艂otnikami a rolki zamocowane s膮 jak najni偶ej. 呕adna filozofia.

Po trzech latach i kilku tysi膮cach kilometr贸w trzeba by艂o wymieni膰 艂o偶yska w ko艂ach. Teraz s膮 lepsze przyczepy, kupi艂bym inn膮.


  • pawlo29 lubi to

#1132 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4806 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 stycze艅 2020 - 00:25

 

Czy to jest jaki艣 problem, 偶eby zam贸wi膰 przyczep臋 z takim rozstawem k贸艂, 偶eby 艂贸d藕 mie艣ci艂a si臋 mi臋dzy b艂otnikami?

 

Nie ma z tym problemu, idziesz do Suskiego i m贸wisz jaki ma by膰 rozstaw mi臋dzy b艂otnikami, st臋偶enia s膮 lekko wygi臋te w d贸艂, co obni偶a 艂贸dk臋 o dodatkowe 6-7cm w stosunku do prostych. Za tak膮 modyfikacj臋 + przed艂u偶enie dyszla skasowali mnie chyba 300 PLN, co uwa偶am za cen臋 niewyg贸rowan膮 jak na moje fanaberie.


  • Karol Krause, nurek28 i pawlo29 lubi膮 to

#1133 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w

Napisano 15 stycze艅 2020 - 10:11

Nie ma z tym problemu, idziesz do Suskiego i m贸wisz jaki ma by膰 rozstaw mi臋dzy b艂otnikami, st臋偶enia s膮 lekko wygi臋te w d贸艂, co obni偶a 艂贸dk臋 o dodatkowe 6-7cm w stosunku do prostych. Za tak膮 modyfikacj臋 + przed艂u偶enie dyszla skasowali mnie chyba 300 PLN, co uwa偶am za cen臋 niewyg贸rowan膮 jak na moje fanaberie.

 

I o tym m贸wi臋, temat jest do zrobienia tylko wymagana jest odrobina zaanga偶owania po stronie producent贸w 艂贸dek.



#1134 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 post贸w
  • LokalizacjaUrsyn贸w
  • Imi臋:Leszek

Napisano 15 stycze艅 2020 - 13:46

I o tym m贸wi臋, temat jest do zrobienia tylko wymagana jest odrobina zaanga偶owania po stronie producent贸w 艂贸dek.

 

Kolego @dekapine - my艣l臋, 偶e Twoje podej艣cie na forum nie jest najlepsze. Od razu oceniasz i krytykujesz zanim co艣 sprawdzisz i rozpoznasz i zdob臋dziesz wiedz臋.

 

Wi臋kszo艣膰 renomowanych producent贸w ma kilka modeli 艂odzi, r贸偶ni膮cych si臋 d艂ugo艣ci膮, szeroko艣ci膮 i wag膮 jak r贸wnie偶 my u偶ytkownicy mamy ro偶ne gara偶e.

 

Jak ju偶 pisa艂e艣 jest na rynku firma, kt贸ra ma dedykowan膮 przyczep臋 do swoich 艂贸dek - i co z tego, je艣li jest np. jza d艂uga do mojego gara偶u? Oni nie s膮 w stanie jej skr贸ci膰 po ocynkowaniu i malowaniu - mo偶e to zrobi膰 tylko producent przyczepki, przed procesem cynkowania i malowania.

 

Dlatego w艂a艣nie w PL cz臋艣膰 艣wiat艂ych producent贸w wsp贸艂pracuje z producentami przyczep i ma zrobione optymalne konfiguracje ale przyczep臋 zawiadamiasz sam aby dopasowa膰 j膮 do swoich potrzeb - w moim wypadku to ograniczona d艂ugo艣膰 gara偶u.

 

Mam Wiole W600 oraz mam Suskiego i dla 艂贸dek 4m+ Susuki jest zdecydowanie lepszy.  Model KTS1, kt贸ry oryginalnie ma 517 cm mo偶esz skr贸ci膰 - ja skr贸ci艂em do 470cm. Jak ju偶pisa艂 kolega @Psulek, producent te偶 oferuje Ci kilka szeroko艣ci osi, aby w zale偶no艣ci od szeroko艣ci Twojej lodki, zmie艣ci艂a si臋 miedzy nadkolami. Mo偶esz wybra膰 p艂ozy albo rolki etc.... I ostatnia rzecz - ja np. zam贸wi艂em kolor malowania dok艂adnie w tym samym RAL co mam kolor 艂贸dki, mo偶ne to i fanaberia ale jak mia艂by to ogarn膮膰 producent 艂贸dek i ile by to kosztowa艂o??? Zaraz by si臋 znalaz艂 malkontent, kt贸ry by za艂o偶y艂 w膮tek na forum, 偶e producent 艂贸dek zdziera z klient贸w na przyczepkach .....


  • tomi78 lubi to

#1135 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 post贸w
  • Imi臋:adam

Napisano 15 stycze艅 2020 - 17:37

Tu chyba problemem najwiekszym jest golenie d. Szklem... kazdy by chcial, resory,amortyaztory,funkcje lamania przyczepy, oswietlenie oczywiscie LED,bez belki z kolyska, szeroko + nisko i to wszytsko najlepiej za 2000. Takie wymagania nie sa zadnym zadnym lotem na marsa... wystarczy zadzwonic do firmy ktora robi przyczepy , powiedziec co ma byc i bedzie. Zaplacic naleznosc i cieszyc sie przyczepka idealna. A jesli ktoras z firm tego nie robi ,to na allegro czy gdzies tam, nakupic gratow , wykiprowac u slusarza i zrobi
  • tomi78 i M a r a s lubi膮 to

#1136 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w

Napisano 15 stycze艅 2020 - 18:56

Kolego @dekapine 

 

Wida膰 mamy r贸偶ne oczekiwania. Jedni wol膮 dosta膰 produkt kompletny, inni wol膮 sobie pod艂uba膰.

Miejsce jest dla wszystkich

P贸ki co, na rynku 艂贸dek w臋dkarskich mamy przewag臋 popytu nad poda偶膮 i dop贸ki to si臋 nie zmieni b臋dzie jak jest



#1137 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 post贸w
  • LokalizacjaL

Napisano 15 stycze艅 2020 - 19:25


P贸ki co, na rynku 艂贸dek w臋dkarskich mamy przewag臋 popytu nad poda偶膮 i dop贸ki to si臋 nie zmieni b臋dzie jak jest

wg mnie nie mamy przewagi popytu nad poda偶膮 w normalnym tego s艂owa znaczeniu, to 偶e czeka si臋 na 艂贸dk臋 u niekt贸rych producent贸w wynika wg mnie z ma艂ych mocy produkcyjnych oraz z faktu 偶e, nie produkuj膮 takich rzeczy na magazyn bo to s膮 koszty. Je艣li dodasz 偶e, co dro偶sze 艂贸dki mog膮 by膰 w du偶ej mierze konfigurowalne, to wychodzi tak, 偶e poda偶 jest sztucznie ograniczona w艂a艣nie cyklem produkcyjnym i liczeniem koszt贸w magazynowania. Nikt nie zbuduje du偶ej fabryki 艂odzi bo nie ma gwarancji zbytu. Co z tego, 偶e Polska jest chyba drugim po USA najwi臋kszym producentem 艂odzi i jacht贸w na 艣wiecie, ale to nie nasz rodzimy rynek jest tu odbiorc膮. To 偶e jest milion w臋dkarzy nie znaczy 偶e mamy milion 艂odzi. Liczba 艂odzi motorowych zarejestrowanych w PZMiNW to troch臋 ponad 20.000 a tam s膮 rejestrowane w艂a艣nie 艂odzie z silnikami powy偶ej 20kW. Nie mamy dealer贸w wi臋kszych 艣wiatowych producent贸w 艂odzi w臋dkraskich,  a nawet jak mamy to nie maj膮 na stanie wi臋cej ni偶 jednego lub dw贸ch modeli. Zobacz list臋 ameryka艅skich 艂odzi z jakiego艣 zestawienia i ile ich jeste艣 w stanie kupi膰 od reki w Polsce np. https://www.tripsavv...s-boats-4580372 . Czy je艣li ich nie mo偶esz kupi膰 to oznacza 偶e popyt jest zbyt du偶y? Nie, po prostu popyt na nie jest tak niski 偶e nie ma poda偶y. P贸jd藕 do salonu samochodowego marek premium Volvo czy Mercedes, skonfiguruj sobie samoch贸d i zobaczysz ile na niego poczekasz - kilka miesi臋cy. To nie oznacza 偶e popyt jest ponad poda偶膮, to tylko oznacza 偶e jak zap艂acisz to Ci zrobi膮.


U偶ytkownik wedkarski365 edytowa艂 ten post 15 stycze艅 2020 - 19:25


#1138 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4806 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 stycze艅 2020 - 00:56

Dok艂adnie tak jest. Chodzi g艂贸wnie o konfiguracj臋 indywidualn膮. Kombinacji sporo, szkoda sobie g艂owy zawraca膰. Wystarczy wzi膮膰 pod uwag臋 nawet sam kolor, to ju偶 jest k艂opot, bo przecie偶 si臋 nie przemaluje. Ten rynek jest wr臋cz niszowy. Polska jest swego rodzaju potentatem, ale na eksport.


U偶ytkownik psulek edytowa艂 ten post 16 stycze艅 2020 - 01:00

  • pawlo29 lubi to

#1139 OFFLINE   gawe艂

gawe艂

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk Osowa
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 22 luty 2020 - 19:56

My艣la艂,my艣la艂 i wymy艣li艂 ;)

Tak膮 jak Karol wzi膮艂em/a Tema,Neptun i Brenderup by艂y rozpatrywane/

W przysz艂ym tygodniu ju偶 u mnie b臋dzie :P

Za艂膮czone pliki



#1140 ONLINE   S艂awek77

S艂awek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 luty 2020 - 20:10

My艣la艂,my艣la艂 i wymy艣li艂 ;)
Tak膮 jak Karol wzi膮艂em/a Tema,Neptun i Brenderup by艂y rozpatrywane/
W przysz艂ym tygodniu ju偶 u mnie b臋dzie :P


Fajna, nisko osadzona馃檴馃榿