Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2526 odpowiedzi w tym temacie

#1541 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 maj 2021 - 16:43

Kupiłem malowankę. Zobaczymy co będzie.
Sero nie odpuszczaj. Ciekaw jestem co Ci powiedzą. Wyślij reklamację listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Z telefonów mogą się wyłgać, z listu już nie.

#1542 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 28 maj 2021 - 19:04

Kupiłem malowankę. Zobaczymy co będzie.
Sero nie odpuszczaj. Ciekaw jestem co Ci powiedzą. Wyślij reklamację listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Z telefonów mogą się wyłgać, z listu już nie.

Przyznaję bez bicia ,ze nie chce mi się kopać o 5 stówek . Ostatnio brakuje mi doby a jak wolne to wypruwam na ryby . A wtedy wszystko jest jakieś mało istotne .... ;) :D :D :D


  • Analityk85 lubi to

#1543 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 maj 2021 - 20:14

To niech się modlą żeby moja nie oblazła. Ja nie odpuszczam.
Dziś i tak straciłem trochę czasu na "rozruszanie" rolek kilowych. Z 5ciu tylko jedna dobrze się kręciła. Problemem w tych rolkach jest to , że pręty(ośki) w nich są bardzo "spasowane" z otworami i dodatkowo cynkowane.Robi się trochę ciasno i na dodatek warstwa cynku jest rozprowadzona nierówno (są górki) i to powoduje ciężkie ich obracanie.

#1544 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 maj 2021 - 21:19

To niech się modlą żeby moja nie oblazła. Ja nie odpuszczam.
Dziś i tak straciłem trochę czasu na "rozruszanie" rolek kilowych. Z 5ciu tylko jedna dobrze się kręciła. Problemem w tych rolkach jest to , że pręty(ośki) w nich są bardzo "spasowane" z otworami i dodatkowo cynkowane.Robi się trochę ciasno i na dodatek warstwa cynku jest rozprowadzona nierówno (są górki) i to powoduje ciężkie ich obracanie.

Pewnie ocynk ogniowy. 



#1545 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 28 maj 2021 - 22:13

To niech się modlą żeby moja nie oblazła. Ja nie odpuszczam.
Dziś i tak straciłem trochę czasu na "rozruszanie" rolek kilowych. Z 5ciu tylko jedna dobrze się kręciła. Problemem w tych rolkach jest to , że pręty(ośki) w nich są bardzo "spasowane" z otworami i dodatkowo cynkowane.Robi się trochę ciasno i na dodatek warstwa cynku jest rozprowadzona nierówno (są górki) i to powoduje ciężkie ich obracanie.


Pamiętaj aby przy składaniu reklamacji powoływać się na odpowiedni tzw reżim. Wybierz reklamacje w reżimie rękojmi.

#1546 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 29 maj 2021 - 06:09

Ocynk  będzie miał tendencje  do  odprysków zwłaszcza jak kamień uderzy.



#1547 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 maj 2021 - 06:49

Jak ocynk odpada od kamieni to dopiero jest powód do reklamacji. Dobrze położony powinien wytrzymać walnięcia takie że profil się wgniecie a on będzie trzymał. Dla ocynku najgorsze są rysy, przetarcia.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 29 maj 2021 - 06:50

  • thug i Radbraw lubią to

#1548 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 30 maj 2021 - 12:09

Jak ocynk odpada od kamieni to dopiero jest powód do reklamacji. Dobrze położony powinien wytrzymać walnięcia takie że profil się wgniecie a on będzie trzymał. Dla ocynku najgorsze są rysy, przetarcia.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 
Są dwa rodzaje Ocynku. Może być nałożony ocynk ogniowy albo galwaniczny. Ogniowy jest gruby i przez to trwały. Ocynk galwaniczny jest cieniutki i z trwałością ma niewiele wspólnego. Zresztą co tu się rozpisywać wszystko jest ładnie streszczone np.
 
 
Dlatego warto wybrać przyczepę cynkowaną ogniowo. Byle kamień nie uszkodzi tak szybko takiej powłoki. O trwałości nie ma co pisać bo liczby same mówią za siebie.


#1549 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 30 maj 2021 - 15:00

Nie widziałem jeszcze przyczepy galwanizowanej. Przeważnie jest ocynk ogniowy. Ale już elementy przyczepy jak najbardziej są galwanizowane np. błotniki , koła wsporcze, elementy wciągarki ,zaczep i wiele innych pierdółek :) 



#1550 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 30 maj 2021 - 23:27

http://www.elitgroup...epy-podlodziowe

Widział ktoś lub używa ?

Ja używam.  Są sprzedawane do łodzi RIVERFOX .  W trzech wymiarach,na razie tylko niehamowane.   DMC od 400 do 750kg
 


  • Hermano lubi to

#1551 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 31 maj 2021 - 18:49

To niech się modlą żeby moja nie oblazła. Ja nie odpuszczam.
Dziś i tak straciłem trochę czasu na "rozruszanie" rolek kilowych. Z 5ciu tylko jedna dobrze się kręciła. Problemem w tych rolkach jest to , że pręty(ośki) w nich są bardzo "spasowane" z otworami i dodatkowo cynkowane.Robi się trochę ciasno i na dodatek warstwa cynku jest rozprowadzona nierówno (są górki) i to powoduje ciężkie ich obracanie.

Miałem to samo.

Znajomy mechanik oddał mi zużyte amortyzatory, a tokarz wytoczył w tłoczysku rowki pod pierścienie.

Tłoczyska są gładkie i rolka ładnie się po nich ślizga. 



#1552 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 maj 2021 - 21:54

Zamówiłem pręty nierdzewne fi20. Gładkie okraglutkie i nie będą korodować.
  • Tabor lubi to

#1553 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 01 czerwiec 2021 - 09:52

Kolega Paweł Sulek polecił mi ,,suchy smar z teflonem,, kupiłem w sklepie rowerowym mega temat, myśle że mógłby pomoc ciężko chodzącym rolkom. Można stosować na każdą powierzchnię nawet plastik czy twardszą gumę. Mi Paweł polecił do mechanizmu dziobówki.

#1554 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 czerwiec 2021 - 08:39

Podtoczyłem rolki suskiego , żeby kil na płaskim leżał.

Załączone pliki


  • Tabor lubi to

#1555 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 13 czerwiec 2021 - 20:28

Wszystko stalowe wymieniłem na nierdzewke lub inox , śruby ,  ośki , mocowanie dziobu łódki .

Jak zobaczyłem wyciągarkę Knot rdza w środku łożysko to rurka ocynkowana . Już ocynk się starł , trap z ryflowanej blachy 

aluminiowej . 

Macie jakiś specyfik do gniazdek oświetlenia , zawsze coś  nie łączy .



#1556 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 czerwiec 2021 - 22:16

Połączenia śrubowe we wnętrzu wtyczek i gniazdek zabezpieczam tym:

https://sklep.prosto...kow-p-2556.html

A do styków zewnętrznych spray do elektroniki Berner.

Użytkownik GrzesM edytował ten post 13 czerwiec 2021 - 22:16


#1557 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 lipiec 2021 - 12:57

Qwa. Zdjąłem dziś koła suskiego do wyważenia. Opony ukraińskie ( no to co ) ale w/g wulkanizatora straszna to lipa. Jakoś tam wyważył(ale marudził). Jak zakładałem koła okazało się , że na jednej piaście jest luz. (Po złapaniu koła i poszarpaniu luzy 3-5 mm) Łożysko nie szumi , koło obraca się normalnie. Piasty wodoszczelne spp. Tam jest chyba łożysko dwurzędowe.(?) Jeżeli tak to mocniejsze dokręcenie nic nie da raczej. Ale lipa. Przejechałem pustą przyczepą 200km.

Użytkownik binio1111 edytował ten post 14 lipiec 2021 - 12:59


#1558 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 14 lipiec 2021 - 13:32

Qwa. Zdjąłem dziś koła suskiego do wyważenia. Opony ukraińskie ( no to co ) ale w/g wulkanizatora straszna to lipa. Jakoś tam wyważył(ale marudził). Jak zakładałem koła okazało się , że na jednej piaście jest luz. (Po złapaniu koła i poszarpaniu luzy 3-5 mm) Łożysko nie szumi , koło obraca się normalnie. Piasty wodoszczelne spp. Tam jest chyba łożysko dwurzędowe.(?) Jeżeli tak to mocniejsze dokręcenie nic nie da raczej. Ale lipa. Przejechałem pustą przyczepą 200km.

Jak dwurzędowe inna nazwa kompaktowe to na 100 % mocniejsze dokręcenie nic nie da. Do wymiany się kwalifikuje.

Ale ja lubię te łożyska w przyczepach. Prosty montaż/demontaż dokręcenie kluczem dynamometrycznym z odpowiednią siłą i jazda. Ze stożkowymi jest więcej zabawy i trzeba umieć je odpowiednio dokręcić. Dwurzędowe  mają  teoretycznie dłuższe przebiegi ale jeśli oś nie jest w wersji water proof to woda i piach  przy wodowaniu je zabija.



#1559 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 lipiec 2021 - 14:07

Przejżałem katalog spp. Niby przy piaście 4x100 jest łożysko kulkowe skośne dwurzędowe 30/60/37. Siła dokręcenia 280Nm. Czekam na odp. Suskiego co z tym fantem. Nie bardzo opłaca mi się piłować 400km na wymianę łożyska. No chyba , że ośka lub piasta do d..py. Ech.

Użytkownik binio1111 edytował ten post 14 lipiec 2021 - 14:14


#1560 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 14 lipiec 2021 - 20:32

Ja zbieram kasę i wymienia całą oś skrętną  firmy SPP straszna lipa .

Przyczepka podłodziowa obciążona 550 kg tz w 80% a oś twarda nie pracuje ,

kazali przysłać to sprawdzą , podziękowałem kto zapłaci za przesyłkę .

Nie wiem jaka kupie Knot czy ALKO zobaczę która mi bardziej będzie pasować do której można zastosować amortyzatory ..






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych