Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2526 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 25 wrzesień 2021 - 20:09

Jeszcze sprawdź łączne dmc samochodu i przyczepy. Jeśli suma przekracza 3500kg, to viaTOLL konieczny. Nadziałem się na to, że Tangiri Ortis na przyczepie o dmc 750kg plus dmc mojego samochodu przekraczają magiczne 3500kg. I nie ma tu znaczenia rzeczywista waga obu składowych. Kara za każdą bramkę, która sczyta taki zestaw to ponoć 3700 zł. Zupełnie nie miałem o tym wiedzy. Ale od czego są koledzy ;)

Użytkownik Krab edytował ten post 25 wrzesień 2021 - 20:11


#1602 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 wrzesień 2021 - 21:28

Jak kupowałem przyczepe to poradzili żeby nakleić kupić do 600 i było wszystko ok bo samochód miał do 600.
Kupiłem nowe większe auto i nie sprawdziłem czy może ciągać 600.
Po lektórze dowodu byłem zdziwiony że ma do 500kg. 13 lat ciągalem 3 kontrole i się nie dopatrzyli. Teraz kupiłem auto którym moge ją legalnie ciągać.

Użytkownik nurek28 edytował ten post 25 wrzesień 2021 - 21:29


#1603 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 25 wrzesień 2021 - 22:10

Jeszcze sprawdź łączne dmc samochodu i przyczepy. Jeśli suma przekracza 3500kg, to viaTOLL konieczny. Nadziałem się na to, że Tangiri Ortis na przyczepie o dmc 750kg plus dmc mojego samochodu przekraczają magiczne 3500kg. I nie ma tu znaczenia rzeczywista waga obu składowych. Kara za każdą bramkę, która sczyta taki zestaw to ponoć 3700 zł. Zupełnie nie miałem o tym wiedzy. Ale od czego są koledzy ;)

Mnie niestety nikt w temacie viatoll nie uświadomił. Jedyne na co zwróciłem uwagę przy zakupie łodzi z przyczepą to, czy mieszczę się w kategorii B prawa jazdy. Brak znajomości prawa szkodzi, a niewiedza kosztuje. Właśnie dzisiaj odebrałem z poczty trzy przykre pisma o nieuiszczeniu opłaty elektronicznej za przejazd drogą S7 na odcinku Zakroczym-Czosnów. Każde będzie mnie kosztowało 500pln :angry:  Myślałem, że to jakaś pomyłka, ale niestety nie... Moja przyczepa SUSKI ma wpisane w dowodzie DMC 750kg, a samochód którym ją ciągnę (LR Discovery II)  2825kg. Przekraczam 3,5t o 75kg! I nie ma znaczenia że łódka (ortis 400) z przyczepą nie waży tych 750kg, liczy się tylko DMC wpisane w papiery. Najgorsze, że te pisma dotyczą przejazdów z początku czerwca b.r. obawiam się. że przyjdzie tego więcej. Piszę to dla przestrogi, ale też z prośbą o radę:

1. Czy ktoś przerabiał w praktyce obniżenie DMC przyczepy podłodziowej? Znalazłem w necie info, że trzeba zdobyć od producenta przyczepy świadectwo homologacyjne dla niższego dmc i nową tabliczkę znamionową i z tym udać się do wydziału komunikacji, ale inne źródła podają, że obecnie taka ścieżka nie jest już możliwa. Ktoś to testował?

2. Czy znacie może ścieżkę na obniżenie już naliczonych opłat karnych (formalnie jestem na etapie zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego), jakiś czynny żal, albo coś w tym stylu?



#1604 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 26 wrzesień 2021 - 06:02

Mnie niestety nikt w temacie viatoll nie uświadomił. Jedyne na co zwróciłem uwagę przy zakupie łodzi z przyczepą to, czy mieszczę się w kategorii B prawa jazdy. Brak znajomości prawa szkodzi, a niewiedza kosztuje. Właśnie dzisiaj odebrałem z poczty trzy przykre pisma o nieuiszczeniu opłaty elektronicznej za przejazd drogą S7 na odcinku Zakroczym-Czosnów. Każde będzie mnie kosztowało 500pln :angry:  Myślałem, że to jakaś pomyłka, ale niestety nie... Moja przyczepa SUSKI ma wpisane w dowodzie DMC 750kg, a samochód którym ją ciągnę (LR Discovery II)  2825kg. Przekraczam 3,5t o 75kg! I nie ma znaczenia że łódka (ortis 400) z przyczepą nie waży tych 750kg, liczy się tylko DMC wpisane w papiery. Najgorsze, że te pisma dotyczą przejazdów z początku czerwca b.r. obawiam się. że przyjdzie tego więcej. Piszę to dla przestrogi, ale też z prośbą o radę:

1. Czy ktoś przerabiał w praktyce obniżenie DMC przyczepy podłodziowej? Znalazłem w necie info, że trzeba zdobyć od producenta przyczepy świadectwo homologacyjne dla niższego dmc i nową tabliczkę znamionową i z tym udać się do wydziału komunikacji, ale inne źródła podają, że obecnie taka ścieżka nie jest już możliwa. Ktoś to testował?

 

Co do 1 to powinna być prosta sprawa, przerabiałem temat właśnie z przyczepą Suskiego w tym roku. Zadzwoń do nich i powiedz że chcesz obniżyć DMC swojej przyczepy. Mają papiery (homologację) na zakres chyba co 50kg, wiec wystarczy Ci zmiana na 700kg. Jednocześnie gadałem z moim urzędem a konkretnie wydziałem Komunikacji bo oni muszą zmienić to w Dowodzie Rejestracyjnym, i tu były schody bo  nie za bardzo wiedzieli jak, ale to też w końcu załatwiałem na piśmie aby mieć podkładkę. Na przyczepie typu SAM nie da się faktycznie już tego zrobić.

A całość w realizacji wyglądała tak. Napisałem do suskiego mejla podając nr VIN przyczepy, zapłaciłem im na wskazane konto 200 zł za nowe papiery i dostałem komplet papierów i nową tabliczkę znamionowa do przyczepy. Z tymi papierami od Suskiego udałem się do OKRĘGOWEJ Stacji kontroli pojazdów (ważne jest że musi to być okręgowa) aby stacja przyklepała zmiany, to przyklepanie to sprawdzenie papierów i zmiana tabliczki znamionowej koszt coś koło 100 zł. W zamian dostałem kolejny papier z którym udałem się do wydziału komunikacji (choć wtedy był covid i robiłem to pocztą), wypełniłem wniosek o zmianę parametrów, dołączyłem kwity z okręgowej stacji kontroli pojazdów, od suskiego i kolejny dowód opłaty i po 3 tygodniach miałem już nowy DR z zmniejszoną DMC przyczepy. Ja zmniejszałem z 650kg na 600kg bo auto miała DMC 2900 kg, a do czasu zmiany nie jeździłem po drogach objętych Viatoll

 

a tu info dla tych co chcą używać aplikacji E-Toll na autostradach https://spidersweb.p...likacja-opinie/


Użytkownik wuran edytował ten post 26 wrzesień 2021 - 06:11

  • Traq, godski i thug lubią to

#1605 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 wrzesień 2021 - 06:30

Serdecznie dziękuję za szczegółową instrukcję. Muszę to ogarnąć, a tymczasem apkę e-toll zasinstalowałem, dzisiaj pierwszy raz sprawdzę jak to działa.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

#1606 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 26 wrzesień 2021 - 07:25

Daj znać jak ta apka działa .

#1607 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 wrzesień 2021 - 09:44

Mnie niestety nikt w temacie viatoll nie uświadomił. Jedyne na co zwróciłem uwagę przy zakupie łodzi z przyczepą to, czy mieszczę się w kategorii B prawa jazdy. Brak znajomości prawa szkodzi, a niewiedza kosztuje. Właśnie dzisiaj odebrałem z poczty trzy przykre pisma o nieuiszczeniu opłaty elektronicznej za przejazd drogą S7 na odcinku Zakroczym-Czosnów. Każde będzie mnie kosztowało 500pln :angry: Myślałem, że to jakaś pomyłka, ale niestety nie... Moja przyczepa SUSKI ma wpisane w dowodzie DMC 750kg, a samochód którym ją ciągnę (LR Discovery II) 2825kg. Przekraczam 3,5t o 75kg! I nie ma znaczenia że łódka (ortis 400) z przyczepą nie waży tych 750kg, liczy się tylko DMC wpisane w papiery. Najgorsze, że te pisma dotyczą przejazdów z początku czerwca b.r. obawiam się. że przyjdzie tego więcej. Piszę to dla przestrogi, ale też z prośbą o radę:
1. Czy ktoś przerabiał w praktyce obniżenie DMC przyczepy podłodziowej? Znalazłem w necie info, że trzeba zdobyć od producenta przyczepy świadectwo homologacyjne dla niższego dmc i nową tabliczkę znamionową i z tym udać się do wydziału komunikacji, ale inne źródła podają, że obecnie taka ścieżka nie jest już możliwa. Ktoś to testował?
2. Czy znacie może ścieżkę na obniżenie już naliczonych opłat karnych (formalnie jestem na etapie zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego), jakiś czynny żal, albo coś w tym stylu?

Ad. 1 przerabialem to troche lat temu, z przyczepa suski (moj land cruiser z przyczepa dmc 750 też był powyzej 3,5T)

Jest tak jak Marcin pisze, tylko ja nie odwiedzalem okregowej stacji, tylko z nowymi papierami od Suskiego od razu udalem się do urzedu. Tam Pani w okienku nie bardzo wiedziala o co chodzi i czy tak można, ale wniosek przyjela, ktory zostal rozpatrzony pozytywnie. Finalnie mój zestaw miesci się ponizej 3,5T (mniej o 50kg)

#1608 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 wrzesień 2021 - 12:38



Mnie niestety nikt w temacie viatoll nie uświadomił.
2. Czy znacie może ścieżkę na obniżenie już naliczonych opłat karnych (formalnie jestem na etapie zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego), jakiś czynny żal, albo coś w tym stylu?


Nie ma żadnej. Płacz i płać.
Kolega jechał boczną drogą. Był wypadek objazd 500m S3 a on T4 + pusta laweta. Nie chciał się zgodzić, policjant Mówi że w razie x wystawia pismo że oni go zmusili. Przyszło mu 1500 złożył odwołanie, dołączył potwierdzenie z policji że oni mu kazali. Dostał odpowiedź że tylko sąd. Dał sobie spokój i zapłacił....

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#1609 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 26 wrzesień 2021 - 16:09

Ja pitolę, ale mam farta.

Pajero Sport DMC 2710kg + 750 kg = 3460 kg - 40 zapasu  :blink:

Niedawno kupiłem to auto i nawet nie pomyślałem aby to sprawdzić.

 

Ufff dobrze że u zajrzałem.

 

A  przekroczenie DMC zestawu powyżej 3500 kg to nie trzeba mieć już prawka E lub kod 96?



#1610 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 26 wrzesień 2021 - 16:15

Do 4250 kg z lekką przyczepą wystarcza na kat B.
, B96 pozwala ciągnąć przyczepę, której DMC przekracza 750 kg, przy czym dopuszczalna masa całkowita takiego zestawu pojazdów przekracza 3,5 tony, ale nie przekracza 4250 kg.

Użytkownik wuran edytował ten post 26 wrzesień 2021 - 16:15

  • Pietruk lubi to

#1611 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 wrzesień 2021 - 18:02

Daj znać jak ta apka działa .

Przetestowałem. Za przejazd ok 80km drogą s8 zapłaciłem 19 pln. Instalacja nie jest zbytnio intuicyjna, ale przeszedłem w sumie bez problemów. Trzeba najpierw zainstalować aplikację e-toll na telefonie, a następnie sparować ją z kontem założonym na portalu e-toll. Ja wybrałem instalację uproszczoną, jako osoba prywatna, z potwierdzeniem tożsamości przez aplikację mObywatel. Na wstępie trzeba doładować konto, ale jest też opcja automatycznego doładowania z podpiętej karty, jeżeli saldo spadnie poniżej zdefiniowanego minimum. Przed wyruszeniem w podróż z przyczepą trzeba włączyć apkę i ręcznie rozpocząć przejazd. Naliczanie opłaty zaczyna się automatycznie po wjechaniu na drogę płatną. Skandaliczny jak dla mnie jest zakres uprawnień jakich wymaga aplikacja. Trzeba się zgodzić na udostępnienie lokalizacji cały czas, nawet gdy nie korzystamy z aplikacji :angry: , bez tego odmawia współpracy.  


  • wujek, SzymusS i thug lubią to

#1612 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 27 wrzesień 2021 - 16:52

A z drugiej strony. Macie na swoich przyczepach niskie DMC. Ile tak naprawdę ciągniecie? Te 600kg? Nie słyszałem aby kogoś ważyli ale znając życie taka opcja jest możliwa, wtedy współczuję, szczególnie za granicą. Z autopsji znam przypadek walki z ubezpieczycielem, który nie chciał zapłacić odszkodowania bo twierdził, że do wypadku przyczynił się zbyt duży ciężar na przyczepie podłodziowej. Sprawa dziwna i długo się ciągnęła, zmieniano kilku biegłych ale sprawę finalnie udało się wygrać. Rozumiem, że sprawa opłat za przejazdy bywa bolesna ale polecam przyczepy z hamulcem najazdowym. Dwa razy miałem hamowanie awaryjne, hamulec baaardzo pomaga.

Użytkownik AdamCh edytował ten post 27 wrzesień 2021 - 17:12

  • mario lubi to

#1613 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 27 wrzesień 2021 - 18:14

Czy do zwykłej przyczepki DMC 750   kg  bez hamulca najazdowego 

można założyć samemu oś hamowną z hamulcem najazdowym ?

Raz  już hamowałem ostro  dzieciak na skuterze przewrócił mi się przed samochodem na krzyżówce 

wyjechał z podporządkowanej ..



#1614 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 wrzesień 2021 - 18:22

.

Użytkownik GrzesM edytował ten post 27 wrzesień 2021 - 18:37


#1615 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 wrzesień 2021 - 19:14

Nie można. Zmiana konstrukcyjna.

#1616 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 27 wrzesień 2021 - 20:20

Mi do przyczepy lekkiej oś hamowną zakładał producent 😊

Użytkownik AdamCh edytował ten post 27 wrzesień 2021 - 20:22


#1617 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 27 wrzesień 2021 - 21:13

Czy przyczepa z osią hamowną nie musi przechodzić wtedy przeglądów jak samochód?

#1618 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 wrzesień 2021 - 20:53

Lekka nie musi.



#1619 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 01 październik 2021 - 22:44

Może ktoś polecić jakąś przyczepę o dmc 1300 i szerokości 250cm (niecałe 200 między błotnikami )?

#1620 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 02 październik 2021 - 15:17

Może ktoś polecić jakąś przyczepę o dmc 1300 i szerokości 250cm (niecałe 200 między błotnikami )?


Suski Ci zrobi jaką będziesz chciał ;)
  • 12345 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych