Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#5221 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 05 lipiec 2013 - 00:12

stary crx z v-tec'iem wymiata :) , miałem okazje takim posmigać jakiś czas, daje frajde z jazdy, ino kiepsko sie prowadzi.. Strasznie podsterowne autko..



#5222 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5027 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 lipiec 2013 - 09:42

Solowce miały fabrycznie różne silniki: zwykłe vtec ale także vti oraz r-type od Integry JDM oczywiście nie na rynek europejski. Miałem crx i fajnie się prowadził tylko wymagał nieco wprawy jak każdy potworek z przekładnią bez wspomagania (mały ruch-duży efekt) ale czucie asfaltu kapitalne, teraz mam dwa civic-ki VI gen ostatnie z Japonii, współczesne produkty z Anglii są bezpłciowe i psują się jak inne auta europejskie :(



#5223 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 10:26

Zgadza się odkąd robią w Anglii to te auta mocno straciły na jakości.Tragedii nie ma ale to już nie to.

Nowe Raptorki z ciut zmienionym kształtem,obciążeniem i stery też inne dostaną.

 

Załączony plik  P1110392.JPG   45,46 KB   176 Ilość pobrań

 

Podjąłem też temat Ciernika.

 

Załączony plik  P1110393.JPG   31,69 KB   199 Ilość pobrańZałączony plik  P1110395.JPG   30,68 KB   222 Ilość pobrańZałączony plik  P1110396.JPG   37,75 KB   199 Ilość pobrań

 

Tak przy okazji-za wszystkie moje awanturnicze posty w wątku wszystkich przepraszam.Powodem była ogólna sytuacja życiowa[przejśćiowa] i podpucha NA jednego usera.Nie chcę tego wałkować na forum.Po prostu przepraszam.Mam nadzieję że zrozumiecie.


Użytkownik Tomy edytował ten post 05 lipiec 2013 - 10:44

  • wobler129, Dienekes, krystiano1981r i 1 inna osoba lubią to

#5224 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 11:17

Tomek ,a jak będą pracowały te maluchy ,sprawdzałeś ?

Miałeś takiego?Czy taki wstęp?



#5225 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 11:25

Hej Krystianie jeśli chodzi Tobie o Cierniki to praca będzie drobna.To co teraz to jest taki wzorek pod formę.Kłopot jest taki że-Feather Lite za słaba,Foam It15 chyb a też przy tak wąskim korpusie.Może 25tka ale trzeba sprowadzać a najlepiej Crystal Clear tyle że jest ciężka i trzeba by komorę powietrzną zrobić.Bardzo ale to bardzo kuszące jest zrobienie gumy z zatopionym obciążeniem w kształcie Ciernika i może,może.Silikonem by było najłatwiej naśladować ten gatunek.



#5226 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 11:32

Siemka,a w Raptorach co wykombinowałeś ,bo to mnie interesuje jeszcze bardziej.

Lżejsze ,czy ciężejsze ,a praca jak ?Czy to takie coś nowego i będziesz dopiero kombinował?

A nie wzorowałeś się tymi dużymi co mi wysłałeś?Dzisiaj wyskoczę na chwilę zobaczyć jak chodzą.



#5227 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 11:39

Hej Krystianie jeśli chodzi Tobie o Cierniki to praca będzie drobna.To co teraz to jest taki wzorek pod formę.Kłopot jest taki że-Feather Lite za słaba,Foam It15 chyb a też przy tak wąskim korpusie.Może 25tka ale trzeba sprowadzać a najlepiej Crystal Clear tyle że jest ciężka i trzeba by komorę powietrzną zrobić.Bardzo ale to bardzo kuszące jest zrobienie gumy z zatopionym obciążeniem w kształcie Ciernika i może,może.Silikonem by było najłatwiej naśladować ten gatunek.

Albo przygotować stelaż w całości przez korpus :)



#5228 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 11:43

Raptory mimo że mają 7cm stwarzają wrażenie sporo większych niż poprzednie 7mki.Waga większa,praca podobna-skoro skuteczna nie ma co kombinować.Te duże ci Ci wysłałem mają dość nietypową akcję jak dla mnie powinny przynieść konkretne ryby.Taki eksperyment.



#5229 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 11:45

Albo przygotować stelaż w całości przez korpus :)

Stelaż przez całość to nie problem ale taki drucik 0,7mm raczej mało da jako usztywnienie.Pianki wszystkie będą miały stelaż po całości.Na wkręty nie ma czasu to musi schodzić z taśmy raz,dwa.Przy tym cierniku myślę się trochę pobawić z malowaniem,płetwami itd.


Użytkownik Tomy edytował ten post 05 lipiec 2013 - 11:46


#5230 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 11:54

Raptory mimo że mają 7cm stwarzają wrażenie sporo większych niż poprzednie 7mki.Waga większa,praca podobna-skoro skuteczna nie ma co kombinować.Te duże ci Ci wysłałem mają dość nietypową akcję jak dla mnie powinny przynieść konkretne ryby.Taki eksperyment.

Czyli grubsze ,jak dobrze widzę,będą te nowe.Dzisiaj zobaczę jak chodzą te co mi przysłałeś ,jeżeli będzie dobrze ,to te też możesz mi odłożyć ,he he.Taka prośba..... jak byś mógł to trzaśnij je tak... brązowy grzbiet ,lekko żółty pasek poniżej i biały duży brzuch.

Oczywiście ta nowa łuseczka może być. ;) :P :D



#5231 OFFLINE   barach3

barach3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Baraszko

Napisano 05 lipiec 2013 - 12:46

Tomku, jak się sprawy mają z moim zamówieniem? :)



#5232 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 14:38

Na poniedziałek będzie gotowe. :)

ZZ'Rapka w nowych piórkach.Wobler ten przy podbiciach robi S-ki.Przy odrobinie wprawy bywa skuteczny tam gdzie co innego zawodzi.Wymaga inwencji od łowiącego.Mi najlepiej ta konstrukcja sprawdza się na wolnym uciągu.Podbicia przy uniesionej szczytówce generują S-kę z widocznym śladem na powierzchni i w tym jest właśnie moc tej konstrukcji. 

Załączony plik  P1110409.JPG   58,98 KB   132 Ilość pobrańZałączony plik  P1110406.JPG   48,54 KB   125 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 05 lipiec 2013 - 15:11


#5233 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 15:16

Dobra teraz kolej na jakieś mikrusy.Przymierzałem się do tego jak "pies do jeża" i dzisiaj zaczynam projektować tą przynętę.Będzie to imitacja Kiełża.Wystarczająco lotna żeby to posłać ze spina ale ja chcę tego typu woblery stosować przy metodzie Float Fishing a design ich oprzeć na naturalnym pokarmie ryb.

 

Załączony plik  P1110411.JPG   69,36 KB   187 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 05 lipiec 2013 - 15:16


#5234 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 lipiec 2013 - 15:20

Jak to dobrze widzieć (wiedzieć?), że jednak jeszcze nie składasz broni :)

#5235 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 05 lipiec 2013 - 15:23

Dobra teraz kolej na jakieś mikrusy.Przymierzałem się do tego jak "pies do jeża" i dzisiaj zaczynam projektować tą przynętę.Będzie to imitacja Kiełża.Wystarczająco lotna żeby to posłać ze spina ale ja chcę tego typu woblery stosować przy metodzie Float Fishing a design ich oprzeć na naturalnym pokarmie ryb.

 

attachicon.gifP1110411.JPG

jak to dobrze wiedzieć,że w końcu te mikrusy "ruszysz"... ;) bo już powoli traciłem nadzieję... ;) :D



#5236 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 15:41

No trzeba było.Teraz muszę zrobić jakąś sztance żeby wygniatać te kiełże.Cięcie spoko na ploterze ale to jeszcze musi mieć wygląd u mnie.



#5237 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 05 lipiec 2013 - 18:47

Dobra teraz kolej na jakieś mikrusy.Przymierzałem się do tego jak "pies do jeża" i dzisiaj zaczynam projektować tą przynętę.Będzie to imitacja Kiełża.Wystarczająco lotna żeby to posłać ze spina ale ja chcę tego typu woblery stosować przy metodzie Float Fishing a design ich oprzeć na naturalnym pokarmie ryb.

 

attachicon.gifP1110411.JPG

Tomy... zapowiada się ciekawie. Czekam na efekt końcowy.



#5238 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 lipiec 2013 - 19:28

Drobne jaja. Kiełż, dobra nazwa.



#5239 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 21:05

Jedno jajo.Gammarus dobrze brzmi.


Użytkownik Tomy edytował ten post 05 lipiec 2013 - 21:06


#5240 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 21:12

Z jednym jajem to taki trochę kaleka :)

Niby działa, ale nie to samo odbijanie  :D


Użytkownik bigrafi edytował ten post 05 lipiec 2013 - 21:12

  • joker lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych