Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#5241 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 21:20

Same świntuchy normalnie na tym forum.



#5242 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 21:43

Tomek te R -9,5 chodzą lux,jak na porządnego rybka przystało(i nie stawia oporu).Klamka wyczynia cuda w wodzie ,ten z żywicy do wolniejszego się o dziwo nadaje jak złoto,a nie wygląda.Jeszcze raz te R-9 lux ,jak coś zapakuje to konkret,Markowi się podobał.

Dzisiaj wiało u nas jak cholera,tylko po brzegu i walka z falą i wiatrem.

Do tych ostatnich ZZ Rap zapakuj ster i wyślij do nas,damy se radę dalej. ;) :P :D


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 05 lipiec 2013 - 21:44


#5243 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 21:55

Tak.Dzisiaj i ja byłem właśnie ZZ'Rapkom ale bez steru.Patrzę po rozdzieleniu dla kolegów.Jest!jest !jeden wolny-jadę na ryby.A z 30 kilometrów i jestem na mecie.Rzucam i sam do siebie normalnie nawijam-ale idzie!!!ale leci!!! Super Longa cast.Nie wiem jak to się stało,poleciał owszem daleko ale bez linki.Grzmiało trochę i może tak miało się stać.Może miałem odpuścić?     

Potem polało i dalej leje.2tygodnie wolnego od ryb.Sezon po prostu czad.


Użytkownik Tomy edytował ten post 05 lipiec 2013 - 22:03


#5244 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 22:20

To dałeś do pieca z rzutem,nie ma to jak sobie człowiek sam posłodzi,a potem mina jak u wiewióry :o .

U nas ta woda spada ,ale jeszcze dużo brakuje do ideału.

U Ciebie jak wieje to najwyżej problem z linką możesz mieć , u nas jak dmuchnie to fala jak na morzu,kolejny przeciwnik w walce o branie rybki.Tak czy siak jestem zadowolony z megalodonów R-9 ,jak złoto,Markowi jak wpadł w oko (praca) ,dałbym chłopakowi ,ale tylko dwa :P  mam :D .



#5245 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 23:14

Tak czy siak jestem zadowolony z megalodonów R-9 ,jak złoto,Markowi jak wpadł w oko (praca) ,dałbym chłopakowi ,ale tylko dwa :P  mam :D .

.....no i więcej nie będzie :D Nie wiem mnie wykańczają takie konstrukcje które dają opór w wodzie.Niby nie duży bo stery mają malutkie ale jednak.No i nie ma tego pyrkania na kiju jak przy mniejszych Raptorach.Bardzo mi pasuje praca tych nowych R7-mek


Użytkownik Tomy edytował ten post 05 lipiec 2013 - 23:16


#5246 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 23:30

Dobrze że nie będzie ,bo nie będę miał konkurencji. ;) :D

Tomek zmieniłeś ster i kąt chyba lekko ,inaczej stawia opór niż np. R 8,5 ,wydaje mi się że mniejszy nawet.

Ja nim nie zapierdzielam z prędkością światła to nie stawia oporu ,powiem więcej pasuje mi jak złoto na wyspy i takie fajne dziury za przeproszeniem.Powoli nim pracuję i kijek w górę ,chodzi luks,a jak coś do niego wyjdzie,to będzie konkret-tak myślę.

Chodż na R 8,5 łowiłem już takie po 40 cm .Najważniejsze jest to ze te R 9 nie są ciężkie ,to jest ich zaleta,myślałem ze będą dużo cięższe,a tu nie.Ja nie potrzebuję nimi śmigać nie wiadomo ile ,30 metrów wystarczy spokojnie.

Mi ten R9 pasuje i rybom raczej też będzie ,jak nam pani Wisła da połowić w tym roku w końcu.

Co do wielkości to sam widziałeś ,największy w tym roku, niecałe 80cm zassał mi R6 perfidnie ,a olał wszystkie większe przynęty ..ahhhh co na to poradzić,wierzę w to że w końcu zaczną się odżywiać na dużym kąsku i wtedy pogadamy.

Lubię sobie coś czasem uwiesić większego na agrafce,jak puknie to jest co kręcić.

Pozdro Tomo.

Tych R7 dla mnie , ;)jak pracują dobrze to pewnie dla mnie są,he he.Jeszcze jak mają brązowy grzbiet i żółty pasek na linji  na bocznej, i wielki biały brzuch to na bank moje. :lol:


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 05 lipiec 2013 - 23:44


#5247 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 23:40

Tzn.będą ale tak jak pisałem wcześniej R8,5 lub 9 w piance.To będzie mój produkt flagowy i będę się starał wszystkich zaskoczyć designem.Nowe materiały/barwniki już testuje.Wejdzie na rynek jak już będzie dopięty na ostatni guzik,łącznie z opakowaniem.Męczy mnie ten silikonowy Ciernik czy robić.No czuje że to może być dobry wabik ale jak zadzwonię do Arti'ego z kolejnym pomysłem to chłop wyląduje u psychiatry :D



#5248 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 00:05

Dla mnie drewienko jest numer jeden,chociaż powiem Ci że ten z żywicy też ma coś w sobie.

Na pewno jest lekki i to jest plus ,jak dla mnie,praca bardzo fajna,poczekamy czy spodoba się  naszym Bolkom.

A chłopa już nie męcz bo będziesz go miał na sumieniu , he he.

Ty i tak masz wszystko dopracowane jak trza :) .Nie zdarzyło mi się, żeby Twoja przynęta nie pracowała jak trzeba,co do wyglądu wobka ,można obejrzeć u Ciebie w wątku(szkoda powielać)efekt widoczny, i droga jaką przeszedłeś od początków do teraz.Różnica ogromna,tylko tyle.

A i żeby nie było tak słodko,wobki nie są pancerne :( ,jak zapakowałem R6 w jeden z filarów od płockiego molo to odpadł ster(myślałem że będzie odwrotnie i molo się rozpadnie...... najgorsze że będę miał problem z ludżmi z ratusza,a to nie przelewki).Chciałem wyciągnąć z pod niego jedną mamę która tam buszowała,ale nic z tego i jeszcze wobler uszkodziłem (tera mam bez stera :( :P )

Taka prośba jak już nudzę :D ,nie myślałeś o zakładaniu na przynęty jakiegoś suspensora ,co by uniknąć w przyszłości takich nieprzyjemności :P :lol: .

Zdrowia Tomek i najlepszego.



#5249 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:17

Maluszki R5/6 dostały kolorki.Malowanie pędzlem ostatnio preferuje.Dzisiaj ćwiczę nowy design tu w tle jest dużo bieli teraz będzie malowanie na alu.

Załączony plik  P1110415.JPG   60,96 KB   170 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 06 lipiec 2013 - 13:19

  • kacper524 lubi to

#5250 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:29

Tomek,sieczka jak się patrzy... ;)



#5251 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:40

Taki konkretny efekt wyjdzie po lakierowaniu.

Ta konstrukcja powinna ładnie "golić" Bolenie.Pięknie myka,zero wykładania.Bardzo podatna na wszelkie podbicia i idzie dość głęboko.Waga też słuszna.Korpus ZZ'Rap tylko zmodyfikowane obciążenie i mocowanie do linki.

Załączony plik  P1110430.JPG   53,65 KB   145 Ilość pobrańZałączony plik  P1110429.JPG   50,7 KB   157 Ilość pobrańZałączony plik  P1110431.JPG   59,64 KB   128 Ilość pobrańZałączony plik  P1110432.JPG   53,14 KB   98 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 06 lipiec 2013 - 13:58

  • kacper524 lubi to

#5252 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4625 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:57

Taki konkretny efekt wyjdzie po lakierowaniu.Ta konstrukcja powinna ładnie "golić" Bolenie.Pięknie myka,zero wykładania.Bardzo podatna na wszelkie podbicia i idzie dość głęboko.Waga też słuszna.Korpus ZZ'Rap tylko zmodyfikowane obciążenie i mocowanie do linki.

attachicon.gifP1110422.JPG

Też nad tym pracuję  :D 



#5253 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 19:15

Ciernik po pierwszych kolorkach.Teraz musi dostać z 2 warstwy lakieru i na to następne barwy.

 

Załączony plik  P1110439.JPG   65,48 KB   196 Ilość pobrańZałączony plik  P1110437.JPG   60,5 KB   254 Ilość pobrańZałączony plik  P1110443.JPG   59,65 KB   219 Ilość pobrań

 

Jutro zabieram się za pływające woblery ok.6cm imitację Czebaczka Amurskiego którego u nas jest do oporu i często stanowi bazę pokarmową dla Boleni i nie tylko.


Użytkownik Tomy edytował ten post 06 lipiec 2013 - 19:41


#5254 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4625 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:08

Ciernik po pierwszych kolorkach.Teraz musi dostać z 2 warstwy lakieru i na to następne barwy.

 

attachicon.gifP1110439.JPGattachicon.gifP1110437.JPGattachicon.gifP1110443.JPG

 

Jutro zabieram się za pływające woblery ok.6cm imitację Czebaczka Amurskiego którego u nas jest do oporu i często stanowi bazę pokarmową dla Boleni i nie tylko.

To już wygląda niesamowicie :blink: . Zapowiada się na piękny pstrągowy wobler.



#5255 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:16

To już wygląda niesamowicie :blink: . Zapowiada się na piękny pstrągowy wobler.

a może i kleniowy....? ;) pzdr



#5256 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:18

Drewno to mój świat.Pianka i silikony będą ale no ciężko to traktować jako hobby.Oczka powinny być niebieskie no ale nie miałem na stanie i nie potrzebnie go gniotłem aż tak.Trochę zawaliłem z "panterką" jeśli chodzi o kolejność ale to się da jeszcze zrobić.Tą konstrukcję będę katował aż wyjdzie pod każdym względem ok.Bo! tak jak wspomniałeś-na pstrągi a i Bolenie nie gardzą tym gatunkiem.Bywa że są całkowicie na niego zorientowane.

Jak już będzie wyglądał tak to będę zadowolony a zrobić to się da.

Załączony plik  Clipboard019.jpg   400,75 KB   116 Ilość pobrań

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 06 lipiec 2013 - 20:26


#5257 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4625 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:36

Jak mi przyjdą ze Stanów oczka to ci kilka sztuk sprezentuję do tych cierniczków. Będzie taki Japan Style ;)  


  • dd300 lubi to

#5258 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 06 lipiec 2013 - 21:03

Jak mi przyjdą ze Stanów oczka to ci kilka sztuk sprezentuję do tych cierniczków. Będzie taki Japan Style ;)  

To jakieś skośnookie będą? :P Tomy cierniczki piękna sprawa, zresztą jak wszystkie Twoje wyroby :)



#5259 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4625 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2013 - 21:07

To jakieś skośnookie będą? :P Tomy cierniczki piękna sprawa, zresztą jak wszystkie Twoje wyroby :)

Tak, właśnie skośnookie  ;) 



#5260 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 06 lipiec 2013 - 23:19

Cierniczki super, jesli wejda w serie przytulilbym ze 2-3szt. Lubie takie konstrukcje :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych